Adresy specjalistów zdrowej medycyny i metody leczenia

 .krew800

Zapraszam wszystkich do publikowania w komentarzach adresy lekarzy i innych specjalistów od zdrowej medycyny. Proszę opisywać tylko sprawdzone osoby. Pomoże to w leczeniu pacjentów, którzy nie chcą korzystać z opieki medycyny korporacyjnej.

Proszę również wpisywać swoje spostrzeżenia w sprawie metod leczenia, naturalnych terapii, własnych sukcesów zdrowotnych.

.

 • Jan Lubecki z USA.

Od ponad 5 lat obserwuje działalność pana Jana Lubeckiego. Kiedy 5 lat temu spotkałem go na jednej z konferencji dotyczących leczenia nowotworów i chorób przewlekłych, zaintrygował mnie stwierdzeniem że : nowotwory mózgu są najłatwiej wyleczalnymi nowotworami. Wtedy, dla mnie takie stwierdzenie graniczyło z szarlataństwem, a teraz mam możliwość na własne oczy wiedzieć coś, co wiele osób określa : medycznym cudem.

Przychodnia Pana Jana Lubeckiego mieści się przy ulicy San Juan (świętego Jana) w Sacramento (USA), ale jego pacjenci twierdzą, że ulica ta powinna nazywać się ulicą Świętego Jana Lubeckiego :-)
Leczeniu bardzo ciężko chorych ludzi poświęcił całe swoje życie, z życiem osobistym włącznie. Pacjentom bardzo ciężko chorym, z leczenia których medycyna akademicka zrezygnowała, wielokrotnie uratował życie.
Pan Jan ma już 84 lata, ale jak mówi polskie przysłowie: „szewc w dziurawych butach chodzi”. Pan Jan przez całe swoje życie dbał tylko o pacjentów pracując 7 dni w tygodniu !!! Nie zadbał tylko o własne zdrowie, bo jak twierdzi : nie miał na to czasu. Pomimo to, nadal bardzo efektywnie pomaga ludziom niezwykle schorowanym, a bywa też, że nawet w stanie agonalnym. Pracę na ogół kończy około godziny 22:00, ale to tylko dlatego, że wtedy już jest naprawdę niesamowicie zmęczony. Zawsze niezwykle skromny, pokorny, widać w nim prawdziwą miłość do pacjenta.
Pan Jan nie stosuje żadnych środków chemicznych. Żadnych farmaceutyków. Jest tak zwanym Doktorem Chiropraktorem, (nie wiem jak to przetłumaczyć) z formalnym wykształceniem jakie nabył w USA, ale… metody jakie stosuje, w zasadzie nie mają niczego wspólnego z tym, czego uczy się w szkołach chiropraktyki. Nie manipuluje kręgosłupem i jak sam mówi „nie strzela kośćmi”, a nastawienia kręgosłupa, czy tak zwanego atlasa, dokonuje po prostu magicznie… inaczej tego nazwać nie mogę.
To, co miałem okazję zobaczyć tutaj przez ostatnie 2 tygodnie stawia pod wielkim zapytaniem obecną wiedzę medyczną. Kiedy 5 lat temu miałem wielki honor poznać Pana Jana, starsza wiekiem Amerykanka, która mnie mu przedstawiła powiedziała, że John Lubecki wyprzedził medycynę akademicką o 50 lat. I po tym co miałem możliwość tutaj zobaczyć zgadzam się z nią.
Aha… W dzisiejszym zakłamanym świecie, sceptycznie podchodzi się do jakichkolwiek oświadczeń pacjentów. Jednakże to, co można zobaczyć na Pana Jana stronie w zakładce TESTIMONIALS potwierdzam, że jest prawdą.

Link: www.lubecki-chiropractic.com

Poleca: Jerzy Zięba

.

 • Burzynski Clinic – USA

Stanisław Rajmund Burzyński (ur. w 1943 w Lublinie) – polski doktor nauk medycznych oraz biochemik mieszkający na stałe w USA. Były profesor Baylor College of Medicine. Od lat 70. XX wieku postulujący właściwości antynowotworowe tzw. antyneoplastonów (grupy peptydów, ich pochodnych oraz ich mieszanin), na bazie których stworzył preparaty i terapie. Założyciel i dyrektor kliniki Burzynski Clinic oraz Burzynski Research Institute w Houston i Stafford w Teksasie, których działalność związana jest z antyneoplastonami. Do roku 2013 antyneoplastony nie zostały dopuszczone przez FDA do leczenia jakiejkolwiek choroby, dopuściła jednak badania kliniczne antyneoplastonów w klinice Burzyńskiego. 

[jwplayer player=”1″ mediaid=”725″]

Link do kliniki – www.burzynskiclinic.com 

Link do wywiadu – dziennikzwiazkowy.com 

 

. . Marta Brzoza Marta Brzoza

Form by (e)NeTesPhoto credit: phalinn / Foter / CC BY

207 Responses to “Adresy specjalistów zdrowej medycyny i metody leczenia”

 • Krzysztof

  Droga redakcjo, ja potrzebuję jakiś kontakt z lekarzem, stosującym wlewy dożylne z wit C, w Polsce, najlepiej w okolicach Bytomia. Czy w ogóle tacy istnieją?

 • darek2015

  ”WLEWY z WITAMINY C >>>>>>Dolny Śląsk – ul. Dicksteina 2, 51-617 Wrocław, tel. (0-71) 348 8101, tel. (0) 609 057 016 Szukajcie uczniów Pana śp. dr Antoniego Krasickiego i w razie wątpliwości dzwońcie do Kliniki jego syna Dr Krasickiego juniora. Ci co wykonują chelatacje, wykonują wlewy z witaminy C. Są dobrze wyszkoleni przez ich Mistrza – Pana Dr Krasickiego.”

 • Nika

  Dr Andrzej Kulisz https://www.kulisz.com naturopata leczy mn dzieci autystyczne z sukcesami .

 • Nika

  https://www.kazimierzpiotrowicz.pl Wynalazcz jego wynalazek leczy wiele chorób

 • Misza

  Poszukuje kontaktu z lekarzem stosującym dożylne wlewy z witaminy C (ASKORBINIANU SODU) w okolicach Warszawy, Lublina lub na Podkarpaciu.

 • Dorota

  Dzień dobry.

  Mam w rodzinie chorą osobę ,stwierdzono raka jelita grubego-poszukujemy pilnie dobrego specjalisty w podawa niu Vit.C z Zielonej góry lub okolic.Osoba ma 82 lata.Na wrzesień wyznaczono zabieg operacyjny.

  Dziękuję.

 • AngelM

  jak osoba ma 82 lata to po co te wszystkie ceragiele. Operacja???!! Glupiego wymysl! Dajcie umrzec w spokoju!
  Lepiej sprowadzic ksiedza zeby byla pojednana z Bogiem. Z smiercia przyjdzie zycie wieczne, tu dopiero beda urodziny!

 • darek2015

  @Dorota
  Z wlewami witC jest ten problem, ze nie ma kto ich zrobić.

  Proponuję zastosować metody Prof Ogułowa:
  Soda doustnie i lewatywy z sody:
  https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8
  https://youtu.be/0T1KDG0Mmz4

  I nadtlenek wodoru doustnie i inhalacje, są porównywalne z dożylna aplikacją, a ztym jest problem tak jak z wlewami C..
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCYQFjABahUKEwjI1aX73r7HAhWrS9sKHZh7C_U&url=http%3A%2F%2Fechomatkibozejniepokalaniepoczetej.com%2Fembnp%2Fpages%2Fpliki%2F2014%2Fwoda_utleniona_wg_nieumywakina.pdf&ei=TH7ZVcj_GKuX7QaY962oDw&usg=AFQjCNEN1K3hK1CJqQPAo2Y6rLDmirDzhw&sig2=6VUEKYzS0a28teQAOhljxA

  ”Na choroby równie skutecznie działają ‚inhalacje’ od 0.5% do 3% wody utlenionej.
  Wdychamy roztwór w otwarte usta intensywnie go wciągając , 2-3 razy dziennie po kilka-kilkanaście wdechów.
  Płuca są mocno ukrwione, dlatego z ominięciem żołądka, (co niektórych przeraża, choć niesłusznie..
  uzyskujemy podobny efekt, pomijając szpitalne iniekcje, z resztą na pewno u nas nie ma takiej procedury.
  Takim sposobem Bill Munro wyleczył raka prostaty, dotyczy wszystkich schorzeń, rozedmy i wielu innych..

  Wystarczy atomizer, buteleczka z gwintem z aplikatorem, po np. soli morskiej (Rhinoton albo podobne),
  następnie wlać H2o2 i dopełnić wodą do oczekiwanego stężenia, na początek zawsze 0.5%..
  3% może i zazwyczaj podrażnia śluzówkę (wybiela), nie jest to szkodliwe, bo znika i się normuje, ale zwiększając objętość (ilość) dozowanego roztworu uzyskujemy ten sam efekt leczniczy.

  Na końcu w tym linku też jest o tej metodzie:
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDAQFjADahUKEwi4xYnm4b7HAhUDndsKHZgFArc&url=http%3A%2F%2Fwww.vibronika.eu%2Fskazenia.pdf&ei=RYHZVfiODYO67gaYi4i4Cw&usg=AFQjCNHV7rx-MY2bDFqt4CV27fLn2eG8Cw&sig2=nPaV5kXtfIvFqE8igdl3Ww

 • darek2015

  ”AngelM
  jak osoba ma 82 lata to po co te wszystkie ceragiele. Operacja???!!”

  Nie wiem czym można wytłumaczyć Twój wpis?
  Kiepski żart? Przekora? Nie masz rodziny?
  Nie kochasz nikogo?

  Zapewniam Cie, że można zyć długo bez wózka, odleżyn, raków, Parkinsona i innych.
  B. często wystarcza podwyższenie pH, atomowy tlen, nawodnienie i pŁyn Lugola z Selenem (surowe żółtka jaj)

 • GRAZYA

  Moze ktos wie jak wyjsc z RZS w naturalny sposob,juz prawie nie wytrzymuje tego bolu,PROOSZE O POMOC.

 • darek2015

  Poczytaj to:

  https://davidicke.pl/forum/rzs-jak-leczyc-t14919.html#p192382

  boraks:
  https://vibronika.eu/images/pdf/artretyzmiosteoporoza.pdf

  woda utleniona – bardzo pomaga:
  Na teraz, na szybko- robiłbym okłady z 1.5% – 3% wody utlenionej, opaski ortopedyczne, plastry…, nasączaj kilka-kilkanaście razy..
  trochę wybiela skórę, ale to nie problem,
  Przynosi ulgę w bólu
  Poza tym inhalacje 0.5% woda utlenioną- wszystko masz w tych linkach:

  https://vibronika.eu/images/pdf/wodautleniona.pdf
  https://vibronika.eu/skazenia.pdf

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCYQFjAAahUKEwjuoJG1iMHHAhVCa9sKHUdoC-g&url=http%3A%2F%2Fechomatkibozejniepokalaniepoczetej.com%2Fembnp%2Fpages%2Fpliki%2F2014%2Fwoda_utleniona_wg_nieumywakina.pdf&ei=M7baVa67AsLW7QbH0K3ADg&usg=AFQjCNEN1K3hK1CJqQPAo2Y6rLDmirDzhw&sig2=ZQbb6tRfHD2wqjauubquFQ

  Kup ten e-book – mnóstwo info w jednym miejscu – naprawdę warto:
  https://vibronika.eu/jod-niechciana-prawda

  Kup ksiażkę ”Dieta Dobrych Produktów”
  Dr Ewa Bednarczyk
  – może pomóc i pomaga, nawet na stwardnienie rozsiane

 • Kasia

  Proszę o informację, kto w Polsce leczy płynem Lugola lub iodoralem. Chodzi o chorobę Hashimoto.

 • darek2015

  Oficjalnie nikt płynem Lugola nie leczy, ale powodującym spustoszenie jodem radioaktywnym i owszem tak!…
  Tak procedura medyczna na tarczycę….
  Jod nieorganiczny uznany jest za szkodliwy..

  Proponuję zakupić ten e-book, wszystko w jednym miejscu wraz ze sposobami wykonania Lugola w domu i mnóstwo innych b.ciekawych informacji:

  https://vibronika.eu/jod-niechciana-prawda

  fragment:
  ”Nieodłącznym elementem naszych problemów zdrowotnych jest naiwność i łatwowierność. Propaganda medyczna i przedstawiciele medycyny głównego nurtu upewniają nas, że w zasadzie nasze potrzeby na jod są zaspakajane jodowaniem soli. Jest to nieprawda.
  Lekarze twierdzą, że w przypadku kłopotów z tarczycą, należy unikać jodu. Zauważmy, że osoby, które w to uwierzą, skazują się często na długotrwałe przyjmowanie syntentycznych hormonów, których przyjmowanie wywiera skutki uboczne a co gorsza potęguje głód jodu w organizmie. Twierdzenie o konieczności unikania jodu jest kolejną dezinformacją.

  Nie jest możliwe zachowanie zdrowia bez dostatku jodu. Niezliczona ilość ludzi, szczególnie kobiet – cierpi – nie zdając nawet z tego sprawy („testy” są tak skonstruowane, że mogą tego nie wykazać) na niedoczynność tarczycy. Brak energii, ciągłe zmęczenie, kłopoty z zachowaniem właściwej wagi ciała i ciśnienia krwi, sucha skóra, kłopoty z koncentracją i pamięcią – to tylko nieliczne objawy. Wizyty u lekarza niewiele dają, medycyna nie odnosii się do przyczyny – braku jodu.
  Wiele kobiet ma kłopoty z fibrocystozą piersi, cystami na jajnikach, włóknomięśniakami macicy (co czasem prowdzi do histerokomii, czasem to mało powiedziane, skoro są dane, że w USA co trzecia kobieta przechodzi ten zabieg), nie zdając sobie sprawy, że to deficyt jodu leży u podstaw takich dolegliwości.

  W opracowaniu powołuję się na doświadczenia i badania grupy lekarzy związanych z tzw. Iodine Project – lekarzy osiągających sukcesy w leczeniu (właśnie jodem) tysięcy pacjentów cierpiących na niedoczynność (lub też nadczynność tarczycy) i problemy ginekologiczne. Ludzie, którzy mieli szczęście przejść przez tzw. optymalną kurację jodem, twierdzą, że nigdy nie czuli się tak zdrowi i pelni energii.”

 • Arni

  Jod jest obecnie podstawowym pierwiastkiem, którego brakuje większości ludzi. Ten dodawany do soli (oczyszczonej chemicznie i będącej prawie trucizną) ulatnia się z niej bardzo szybko.
  Profilaktycznie praktycznie każdy powinien codziennie przyjmować po kilka kropel płynu Lugola. Ustabilizuje się wtedy na pewno tarczyca ale też poprawi zdrowie w ogóle.

  Osobiście wszystkim chodzącym do endokrynologa proponuję zagadywanie go o jodzie, podając przy tym konkretne źródła. Z tego co słyszałem, część z nich, tych samodzielnie myślących, bierze już te sugestie pod uwagę. Oby było ich coraz więcej !

 • darek2015

  Śp. Prof Juliusz Aleksandrowicz mawiał; „Zdrowie i życie ludzkie jest zbyt cenne, aby je powierzać wyłącznie w ręce lekarzy”,
  „Wolę być wyleczony przez szarlatana niż uśmiercony przez sławę medyczną”,
  „Niech mi koledzy lekarze wybaczą ale leczenie jest częstokroć bardziej szkodliwe niż zaniechanie leczenia”,
  „Nie ma chorób nieuleczalnych, niedostateczna jest tylko nasza wiedza”,

  pozdrawiam :)

 • becia

  Czy ktoś potrafi mi wskazać metodę na pozbycie się powracającej swędzącej pokrzywki i dziecka 4,5 roku? dodam tylko, że były robione 4 rodzaje testów alergicznych: pokarmowy, na alergeny roślinne, zwierzęce i na drobnoustroje.

 • becia

  Dziecko nie jest na nic uczulone wg wyników ww testów

 • darek2015

  @becia

  podaj przykład konkretny kilkudniowej diety, z wyszczególnieniem cukru, zbóż i mleka..
  Może tu być przyczyna, oraz złe trawienie, czyli niedostateczna
  ilość kwasu solnego w żołądku..

 • darek2015

  Zrób dziecku test jodu, test sody, test (kalibrację) witC,
  test buraczakowy.
  Wszystko w domu, na spokojnie bez kosztów i skierowań.

  I badanie włosa i żywej kropli krwi, może dać odpowiedzi na wiele pytań, albo biorezonans w dobrym renomowanym gabinecie (!)

  pozdrawiam

 • becia

  Gdzieś na forum wyczytałam, że osoba pozbyła się wieloletniej pokrzywki stosując ocet jabłkowy. Przez jakiś czas podawałam młodemu 1-2 łyżeczek octu na ok 1/4 szkl. Wydaje się, że była pewna poprawa. Ale jak na moje oko nieznaczna. A może po prostu nie dostawał alergenu w pożywieniu?

 • becia

  @ darek2015
  Dziękuję za sugestie. Liczyłam na Ciebie czytając forum.

  Nie wiem jak zrobić te testy, o których piszesz: test jodu, test sody, test (kalibrację) witC. Ale jak poszperam w necie to pewnie znajdę.
  Jeśli chodzi o buraczki, to oczywiście zawsze po zjedzeniu buraczków mocz ma zabarwiony. Co to znaczy?

 • becia

  Próbowałam odstawiać różne produkty na różny okres czasu. Generalnie nie zauważyłam znaczącej poprawy w tych okresach. Choć wydaje mi się, że jak odstawiliśmy wędliny, było nieco lepiej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie chodzi o mięso, a o to co czym je nafaszerowano.

  Mały nie je słodyczy w ogóle, unikamy wszystkiego co ma w sobie kakao, pije głównie wodę. Nie słodzę niczego. Czasami dodaję miodu do wody – naprawdę sporadycznie.

  Je 3x dziennie, np:
  śniadanie: ryż/ kasza jaglana/ płatki owsiane na mleku
  obiad: krupnik/ ogórkowa/ ryżanka na mięsie/ ziemniaki/ ryż/ kasza jęczmienna/ gryczana/ indyk lub kurczak gotowany/ pieczony + surówka z marchwi i jabłka/ buraczki/ mizeria
  kolacja: kanapki z masłem/ twaróg z jogurtem i miodem/ sery żółte/ powidła własnej roboty (z cukrem)/ czasami wędlina

  Owoce to głównie jabłka i śliwki.

 • becia

  Chleb głównie biały pszenno-żytni, czasami z ziarnami.

 • darek2015

  No i masz przyczynę pierwszą – to jest ‚test buraczkowy’..
  Wykonuję się go wyciśniętym na świeżo, odstanym koło 2 godzin sokiem z buraka..

  Czyli nieszczelne jelita !
  Niestrawione białka wielkocząsteczkowe dostają się do krwiobiegu i jest klops..
  Alergie, wysypki, AZS-y, zależy gdzie u kogo
  zaatakuje

  – ”Jeżeli mocz się zabarwia- to wcale nie znaczy, że twoja wątroba czy jelita źle pracują – to świadczy jedynie o tym, że twoje jelita nie są szczelne i trzeba coś z tym robić. Bo rzeczywiście toksyny zamiast być kompletnie wydalane przedostają się częściowo do krwiobiegu powodują tzw. zatrucie wtórne.

  Nieszczelności zwykle są mikro nadżerkami jelit najczęściej spowodowanymi przerostami candida. (CUKIER !)
  Problem wymaga zawsze szybkiej reakcji, choć jego usuwanie szybkie nie jest – bo inaczej układ wydalniczy zostaje przeładowany, nie jest w stanie wszystkich obciążeń wydalić i toksyny będą się odkładać w różnych narządach i tkankach organizmu.”

  Test sody – jest na blogu w odpowiednim temacie
  znajdziesz 😉
  Dotyczy zakwaszenia żołądka – wiąże się bezpośrednio z nieszczelnością też.
  Miel sobie i małemu łyżkę siemienia lnianego i dodawaj do niegotowanych potraw, do kasz (jaglana, gryczana)..
  soczków, gdzie bądź..

  Test jodu: zrób sobie płyn Lugola i posmaruj skórę, jeżeli w ciągu 2 godzin zniknie, jest niedobór jodu..
  Nie jest to jakaś precyzja ale daje obraz..

  Kalibracja vit C wg dr Jaffe albo Cathcarta, jest gdzieś w tematach odpowiednich, musisz przeczytac po prostu
  całość ! :)

 • becia

  OK. Test sody w tzw międzyczasie znalazłam u pana Zięby. I sposób zakwaszenia żołądka też – w zasadzie robiliśmy to z octem jabłkowym.
  Pozostałe rzeczy poczytam sobie spokojnie.

  Ciekawa rzecz – ostatnio mały miał zapalenie płuc – właściwie bez typowych objawów ale za to z dusznością dużą. Przez kilka dni w najostrzejszej fazie nie było pokrzywki. Teraz niestety wraca :(

 • darek2015

  Myślę, że jak zakwasisz dziecku żołądek (octem jabłkowym, kwasem L-A, wodą z sola kamienna kłodawską, )
  Zacznie dobrze trawić białka, i wszystko będzie się normować..

  I ‚zalepisz’ dziurki w jelitach..
  Nic lepszego od lnu i soków świeżych owocowo-warzywnych, oraz kiszonych nie ma na to..

  ‚Mleko’, cukierki, ‚serki’ , słodkie jogurciki, napoje sklepowe musisz odstawić, zboża razowe też..
  Kasze i ziemniaczki z masełkiem dobrym i owszem, głodu nie będzie ! 😉
  Poprawa bedzie stopniowa i zauważalna.

  Kup paski pH i niech posiusia.. sprawdź wynik, rano i koło południa.. Sobie też 😉

 • becia

  Dzięki wielkie :) Wygląda na to, że innej rady nie ma.
  Medycyna konwencjonalna nie potrafi nam pomóc :(

 • becia

  Powiedz jeszcze ile tej soli na ile wody powinnam dać – czy po prostu szczyptę?

 • darek2015

  Becia
  Tzw. zwana medycyna nie jest od tego, żeby Ci pomagać, tylko strzyc z kasy jak owieczkę z wełny puszystej 😉
  Wcześniej doprowadzając niecnymi sztuczkami do chorób..

  Tak na szklankę szczyptę, lub do litrowego dzbanka pół łyżeczki soli morskiej kamiennej kłodawskiej niejodowanej w opakowaniach 1.1 kg. .. Jest taka 😉
  https://www.sol-klodawa.com.pl/media_futurecms/produkt_foto/55_5770_1,1.4.jpg

  albo łyżeczkę od herbaty Sole na szklankę- tu jak zrobić:
  https://vibronika.eu/images/pdf/sollekiem.pdf
  trwałość takiego roztworu 1000 lat, chyba że woda wcześniej wyparuje 😉

 • darek2015

  Becia
  Tzw. zwana medycyna nie jest od tego, żeby Ci pomagać, tylko strzyc z kasy jak owieczkę z wełny puszystej
  Wcześniej doprowadzając niecnymi sztuczkami do chorób..
  Tak na szklankę szczyptę, lub do litrowego dzbanka pół łyżeczki soli morskiej kamiennej kłodawskiej niejodowanej w opakowaniach 1.1 kg. .. Jest taka
  https://www.sol-klodawa.com.pl/media_futurecms/produkt_foto/55_5770_1,1.4.jpg
  albo łyżeczkę od herbaty Sole na szklankę- tu jak zrobić:
  https://vibronika.eu/images/pdf/sollekiem.pdf
  trwałość takiego roztworu 1000 lat, chyba że woda wcześniej wyparuje

 • Marta

  Powinnnaś dokładnie spróbować tak jak poleca darek2015.
  Ja samym zakwaszeniem żołądka octem jablkowym wyleczyłam zmiany skórne które miałam praktycznie od dziecka i żadna dieta ani lekarstwa nie pomogły mi ani nie przyniosły ulgi.
  Życzę wytrwałości :)

 • becia

  Dzięki darek2015 i Marta.
  Będziemy działać. Za jakiś czas dam znać o efektach :) Pozdrawiam!

 • GRAZYNA

  Darku,
  bardzo dziekuje za podpowiedz
  pozdrawiam

 • darek2015

  Grażyna

  Orotan litu:

  ”Od wielu lat miałem problem z dolnym i szyjnym odcinkiem kręgosłupa.
  Przez ostatnie dwa lata było jednak lepiej prawdopodobnie z tego powodu, że ogólnie czułem się doskonale dzięki suplementacji betainy, lugola, wit C, wit D3 itd. Zdarzały się jednak bóle w odcinku lędźwiowym trwające kilka dni. Brałem w takim okresie duże dawki wit C, wit D i wszystko wracało do normy ale ostatnio tak się nie stało.
  Wczesną wiosną br płynąłem odkrytą łodzią i złapała mnie ulewa. Na łodzi nie miałem sztormiaka ani żadnej innej kurtki. Dopłynięcie do lądu zajęło mi ponad godzinę.
  Następnego dnia ból w dolnym odcinku pleców był tak koszmarny, że nie mogłem wstać z łóżka. Wziąłem więc jak zwykle wit C, wit D ale tym razem nie pomogła ta kuracja. Byłem na masażach, wygrzewałem na słoneczku, a wszystko nie przynosiło ulgi.
  Zacząłem się zastanawiać co można jeszcze dołączyć i przyszedł mi do głowy lit.
  Przecież nic nie regeneruje tkanki nerwowej tak dobrze jak właśnie lit.
  Miałem w domu Lithium Aspartate 5mg. Około 16.00 wziąłem jedną kaps o 18.00 jeszcze jedną i wieczorem kolejną. Rano do śniadania 1 kaps i jedną do obiadu. Oczywiście jednocześnie brałem wit D3, płyn Lugola i wit C ale tą ostatnią tylko popołudniu gdyż w pierwszej połowie dnia biorę 2 razy płyn Lugola, a jodu i wit C niemożna brać w tym samym czasie.
  Drugiego dnia terapii po położeniu się do łóżka nie poczułem bólu jaki ostatnio odczuwałem w takiej sytuacji. Ból nie promieniował przez całą długość lewej nogi aż do stopy – wcale go nie było.
  O, kurcze – myślę, coś nowego :)
  Rano po przebudzeniu również nie odczuwałem żadnego bólu. Pełen obaw i niedowierzania powoli wstałem z łóżka i zacząłem wykonywać delikatnie skłony i skręty – żadnego bólu, schodzę na dół – żadnego bólu.
  Kolejnego dnia powtórzyłem 3x 5mg i następnego 3x 5mg. Rwa kulszowa odeszła i nie wróciła – żegnaj pa pa :hejka:
  Lit to doskonały i tani lek. Znany jest już od II w. i z powodzeniem stosowany na wiele chorób. Skutecznie leczy depresję, stany maniakalne, regeneruje tkankę nerwową i wiele innych.
  Leczy, uwaga – SM, tak leczy SM bardzo skutecznie ale lekarze o tym niewiedzą, szkoda.
  Darujcie sobie jednak lit w postaci węglanu, a tylko taki sprzedaje się w Polsce zresztą na receptę. Tak, cholera na receptę i tak, niewłaściwą formę litu czyli węglan.
  Aby węglan litu przyniósł pozytywne efekty należy brać od 500 do 1500 mg tego specyfiku na dobę, a takie ilości mogą być toksyczne.
  Są jednak inne formy dobrze przyswajalne gdzie dawka lecznicza zaczyna się już od 5mg na dobę, no ale lekarze w Polsce o tym niewiedzą. Nikt ich nie nauczył, a sami nie przeczytali wyników badań jakie są dostępne w sieci.
  Aspartate i Orotan Litu – to jest to moi drodzy.
  – Trzeba wiedzieć, że lit hamuje pracę tarczycy więc podczas kuracji litem należy brać płyn Lugola aby nie doszło do niedoczynności tego ważnego gruczołu – oficjalna medycyna o działaniu płynu Lugola niema pojęcia.
  – Trzeba wiedzieć, że lit w odpowiedniej formie odbudowuje obwodowy układ nerwowy oraz substancję szarą w mózgu.
  – Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie obszary układu nerwowego odżywiają się wyłącznie glukozą, a potrzebują jako paliwa i budulca cholesterolu oraz ciał ketonowych jakie powstają w wątrobie dzięki kwasom tłuszczowym pochodzenia zwierzęcego. Tłuste mięso, a jeżeli ktoś tego nie je to żółtka jaj i prawdziwe masełko.
  To tyle dla dobra ogółu :)”

  RZS i BORAKS:
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0CE0QFjAGahUKEwj7xY62j-vHAhUiCtsKHaDTB24&url=http%3A%2F%2Ftriadazdrowia.blogspot.com%2F2014%2F05%2Fbor-zestawienie-badania.html&usg=AFQjCNEyyJhbsRpiCoC4ckLr_Wcn7l4v1A&sig2=CfjxGpUmJ1xhtdbD0J1CzQ

 • darek2015

  Lit – właściwości zdrowotne

  Media internetowe niemal milczą na temat litu. A przecież nie jest to jakiś sztucznie wytworzony związek chemiczny tylko mikroelement potrzebny organizmowi do funkcjonowania podobnie jak magnez, wapń czy cynk. Mało tego. W niektórych krajach lit jest dostępny bez recepty jako suplement diety. Niestety nie w Polsce. Badań potwierdzających fenomenalne działanie tego pierwiastka przybywa, a w mediach wciąż cisza. A przecież o rozlicznych pozytywnych działaniach litu na zdrowie człowieka wiadomo od dawna.

  Lit jest pierwiastkiem chemicznym, najlżejszym z metali, supermałą drobiną. Jego atom składa się z zaledwie kilku protonów i elektronów. W przyrodzie dość rozpowszechniony, ale występuje tylko w postaci soli, zwłaszcza w niektórych minerałach. Niewielkie ilości soli litu znajdują się w wodach naturalnych, a także w organizmie ludzkim.

  Jeśli już znajdziesz jakieś informacje na temat litu to takie, że jest on lekiem na napady manii w chorobie afektywnej dwubiegunowej. I na tym jego działanie się jakby kończy. Niechęć do jego podawania tłumaczy się wysoką toksycznością w dużych dawkach. Dlatego spotkasz mnóstwo ludzi z tą chorobą, leczących się u psychiatrów i nie będą oni wiedzieli nic o licie. Znam przypadek osoby, która o lit upomniała się sama u swojego psychiatry po dziesięciu latach leczenia. Dostała końska dawkę zwalająca z nóg.

  Otóż lit rzeczywiście w dużych dawkach jest metalem toksycznym. Jednak inne mikroelementy takie jak cynk czy magnez również przedawkowane są szkodliwe, a mimo to są w wolnej sprzedaży a ilość mikroelementu w jednej tabletce jest taka, że aby „przedobrzyć” trzeba by wziąć naprawdę dużo tabletek. Czyż nie możnaby było zrobić tak samo z litem? Dawno temu zauważono, że niektóre wody lecznicze zawierające lit pomagają chorym na depresję powrócić do zdrowia, a przecież zawartość litu w wodach termalnych nie jest duża w porównaniu do przepisywanych przez psychiatrów dawek terapuetycznych. Czy zatem nie powinno się wprowadzić nowej metody terapii litem polegającej na podawaniu niewielkich dawek? Można również próbować dawki te rozcieńcząć w dużej ilości wody. Pierwiastek ten ma zdolność do kumulowania się w organiźmie co może wskazywać, że przy małych dawkach efekt terapeutyczny pojawi się stopniowo ale dzięki temu unikniemy działania toksycznego.

  Toksyczność w głównej mierze przypisywana jest litowi przyjmowanemu w dużych dawkach pod postacią węglanu litu lub cytrynianu litu.W małych dawkach nie zauważa się żadnych skutków ubocznych, tylko pozytywne. Jeśli jednak małe dawki węglanu lub cytrynianu litu nie przynoszą wystarczająco pozytywnych efektów to zamiast zwiększać dawkę należy rozważyć zastosowanie orotanu litu (połączenie kwasu orotowego i litu) lub asparaginianu litu. Orotan Litu jest szczególną formą minerałów litu, który dużo łatwiej przekracza barierę krew-mózg. Oznacza to, że dawki terapeutyczne mogą być nieporównywalnie niższe niż w przypadku cytrynianu litu i węglanu litu, a co za tym idzie skutki uboczne nie występują. Taka kuracja nie wymaga badania krwi jak to jest w przypadku dużych dawek węglanu czy cytrynianu. Preparat dostępny jest w niektórych krajach bez recepty. Niestety nie w Polsce.

  Stabilizator nastroju, antydepresant, sojusznik w chorobie Alzheimera (demencji)

  Jeśli depresja nie jest związana z niedoczynnością tarczycy z niedoboru jodu lub nieprawidłowym funkcjonowaniem nerek to warto zastanowić się nad suplementacją litem. Lit wyraźnie zmniejsza nasilenie myśli samobójczych. Jest on idealny w chorobie afektywnej dwubiegunowej (zwanej również chorobą maniakalno-depresyjną lub po prostu depresją maniakalną) w okresach manii związanej z gonitwą myśli, pobudzeniem. Działanie jonu litu jest nieraz spektakularne; okresy ciężkich manii i depresji przestają występować, a chory przywrócony jest niemal całkowitemu zdrowiu. Tym bardziej frapujące jest pytanie o mechanizm leczniczego działania tego rozpuszczonego w płynach naszego organizmu metalu. Tu jednak, jak to jest w przypadku wielu środków leczniczych, zwłaszcza działających na naszą psychikę, sprawa pozostaje dość tajemnicza, mało zbadana. Można odpowiedzieć tylko w przybliżeniu. Lit z pewnością działa hamująco na układy katecholaminergiczne (noradrenergiczne i dopaminergiczne), układ serotoninowy zaś prawdopodobnie pobudza. Przypuszcza się, że lit zmienia działanie także innych układów neuroprzekaźnikowych, cholinergicznego i GABA-ergicznego. Ten ostatni jest wszechobecnym w mózgu układem komórek hamujących. Lit nie oddziałuje na receptory (jak na przykład leki przeciwdepresyjne), natomiast zmienia działanie tzw. wtórnych przekaźników, substancji, które głębiej, już w komórce, pośredniczą w przekazywaniu bodźców płynących od receptora do komórkowego wnętrza. Istnieją również dowody, że lit hamuje działanie kilku enzymów, które odgrywają kluczową rolę w neuromodulacji -(złożony rodzaj sygnalizacji związanej z procesem neuroprzekaźnictwa). Skutkiem tych działań litu jest działanie tłumiące objawy maniakalne, działanie przeciwdepresyjne i długoterminowa stabilizacja ośrodków nastroju i napędu. W przebiegu chorób psychicznych takich jak depresja, schizofrenia czy nerwice może nastąpić i bardzo czesto tak się dzieje otępienie umysłowe, będące wynikiem śmierci lub degeneracji neuronów w różnych obszarach mózgu w tym w hipokampie podobnie jak to ma miejsce w chorobie Alzheimera (demencja). Otóż istnieje coraz więcej dowodów na to, że lit chroni mózg przed uszkodzeniami. Jakby tego było mało stymuluje wzrost nowych neuronów nasilając tym samym proces neurogenazy. Istnieją również przesłanki kliniczne wskazujące, że pod wpływem podawania litu u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową może nastąpić zwiększenie objętości istoty szarej w mózgu. Wiele osób cierpiących na choroby psychiczne często w wyniku nieprawidłowego działania i degeneracji mózgu traci pamięć, ma zaburzenia koncentracji i w związku z tym tracą pracę, są bezdomnii, mają konflikty rodzinne, popadają w kłopoty finansowe, padają ofiarami jednostek psychopatycznych i targają się na własne życie lub życie innych. Wielu z tych tragedii możnaby uniknąć dzięki litowi. Być może dzięki tym własciwościom lit możnaby podawać osobom po udarach?

  Lit a choroby cywilizacyjne

  Warto również zaznaczyć, że lit wzmaga działanie magnezu oraz niesterydowych leków przeciwzapalnych, wydłuża życie, pozytywnie wpływa na choroby cywilizacyjne, ma korzystny wpływ na układ krążenia i zapobiega chorobie wieńcowej. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe. Odgrywa też pewną rolę w pracy szpiku kostnego, zapobieganiu chorobom serca, a także cukrzycy i nadciśnieniu. Współtworzy substancje regulujące krzepliwość krwi i transportuje witaminę B12 do mózgu – od tego zależy w jakimś stopniu prawidłowe zarządzanie układem krążenia, „odżywienie” każdej komórki, a nawet skłonność do ewentualnych zakrzepów.

  Gdy spożywamy za mało litu, nie tracimy go równomiernie ze wszystkich komórek. Zachowuje się w jajnikach, tarczycy, nadnerczach czy przysadce mózgowej. Ponieważ natura nie robi niczego bez powodu, takie zabezpieczenie wskazuje na powiązanie litu z pracą gruczołów wytwarzających hormony.

  Lit ma ogromne znaczenie społeczne. Ogranicza skłonność do przemocy i agresji również u ludzi będących przestępcami. Pomaga w walce z nałogami takimi jak alkoholizm i narkomania. Tam, gdzie jest sporo litu w wodzie pitnej, ludzie są serdeczniejsi, pogodniejsi, mniej jest awanturników i brutali. W Polsce na Podhalu jest 300 razy mniej litu niż na Pomorzu. Lit jest bardzo pomocny w leczeniu ADHD , stresu po traumatycznych przejściach oraz długo utrzymującego się przewlekłego stresu, np. w chronicznym przewlekłym zmęczeniu będącym następstwem wypalenia zawodowego. . Nieoceniony w fibromialgii. W odpowiednich dawkach działa niezwykle relaksująco. Jeśli dorastająca młodzież zaczyna sprawiać problemy zamiast być pociechą dla swoich strudzonych życiem rodziców to również warto pomyśleć o licie.

  Węglan litu jest skutecznym lekiem ograniczającym neutropenię po podaniu cytostatyków w nowotworach złośliwych układu narządów moczowo-płciowych, którego stosowaniu towarzyszą nieznaczne objawy uboczne.

  Pojawia się coraz więcej badań sugerujących, że leki normotymiczne takie jak lit mają właściwości immunomodulujące. Wykazano, że pacjenci z depresją w przebiegu zarówno choroby afektywnej jednobiegunowej jak i dwubiegunowej leczeni litem wraz z uzyskaniem remisji uzyskiwali normalizację parametrów układu immunologicznego.

  Lit a stwardnienie rozsiane SM

  Lit – od dość dawna już wiadomo, że lit jest potencjalnie bardzo skutecznym – i chyba jedynym faktycznie działającym – remedium przeciw stwardnieniu rozsianemu – jest to choroba autoimmunologiczna. Mysz z eksperymentalną chorobą po podaniu litu po prostu wyzdrowiała, w innych badaniach widziano regenerację mieliny, zaś w jedynym chyba opisanym w medycynie przypadku, gdy chorej podano lit – w ciągu kilku miesięcy wstała z wózka inwalidzkiego i przesiadła się na rower. Podobne efekty wykazały w badaniach jedynie terapie alternatywne (olej z ogórecznika, zestaw witamin). Co najdziwniejsze, lit jest badany – trwają właśnie piloażowe próby kliniczne. Przypuszczam jednak, że nigdy nie wyjdą poza fazę pilotażową, ale kto wie. Na szczęście nie musimy czekać na wynik badań, lit nie jest objęty żadnym patentem, co więcej, w małych dawkach jest całkowicie bezpieczny.

  Lit a tarczyca

  Pomimo, że niedoczynność tarczycy jest przeciwwskazaniem co do stosowania litu warto się jednak zastanowić czy również autoimmunologiczna forma niedoczynności tarczycy typu hashimoto (występująca obecnie najczęściej przyczyna niedoczynności tarczycy) również powinna być przeciwskazaniem do stosowania litu. Hashimoto nie jest bowiem problemem złej tarczycy, a zle funkcjonującego układu immunologicznego. Skoro w terapii litem zauważa sie pozytywne działanie immunomodelujące w depresji, być może lit ma ogólnie pozytywny wpływ w chorobach z autoagresji. Warto aby nad tym problemem pochylili sie naukowcy.

  Ponieważ lit ma hamujące działanie na tarczycę to warto go przyjmować wieczorem czyli wtedy, gdy tarczyca właśnie zwalnia, pić dużą ilość płynu, stosować dietę i zioła pobudzające pracę tarczycy, np. skrzyp, kelp, selen… Skoro lit w dużych dawkach działa hamująco na tarczycę to być może jego suplementacje warto rozważyć w depresji i pobudzeniu nerwowym będącymi wynikiem nadczynności tarczycy.

  Lit – gdzie go szukać

  Najbogatsze w lit są rośliny różowate (czyli róże), goździkowate, jaskrowate i psiankowate. Do dziś niektórzy wytwarzają konfiturę z ucieranych płatków róży. Organizmy wodne kumulują więcej litu niż lądowe, a więc bardzo nieznacze ilości litu znajdziemy w rybach.

  Pewne ilości w zależności od pory zbioru i miejsca uprawy znajdują sie w papryce, pomidorach i ziemniakach czyli warzywach psiankowatych.

  Jednak zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po wody mineralne. Największą zawartość litu ma woda lecznicza Zuber, Franciszek i Piwniczanka. Również woda z ujęć głębinowych zawiera całkiem zadawalającą dwkę litu czego nie można powiedzieć o wodzie z wodociągów coraz powszechniej budowanych również i na wsiach. W niektórych miastach jest dostępna woda oligoceńska z bardzo głębokich odwiertów – warto z nich korzystać. Jednak wodę ze studni głębinowej czy oligoceńską raczej należy traktować jako wodę o działaniu profilaktycznym a nie leczniczym.

  Węglan litu dostębny jest w aptekach na receptę. Jedna tabletka zawiera aż 250mg litu.

  Orotanu litu (połączenie kwasu orotowego i litu) lub asparaginianu litu dostępne są w niektórych krajach bez recepty. Niestety nie w Polsce.

  Lit – dzienna dawka

  Zasadniczo przyjmuje się, że dzienne, optymalne i profilaktyczne spożycie litu powinno wynosić ok. 1 mg na dobę, w przypadku osoby dorosłej o wadze 70 kg, czyli ok. 14 mikrogramów na kilogram ciała. Dawki terapeutyczne ustalane są indywidualnie przez lekarzy.

  Lit – jak stosować i nie przedawkować

  Tu należy zaznaczyć, że przy dawkach takich jak 1mg dziennie nie ma mowy o żadnych efektach ubocznych. U większości ludzi nie zaobserwuje się efektów ubocznych nawet przy znacznie wyższych ilościach. Przy wysokich dawkach mogą pojawic się efekty uboczne takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe, osłabienie siły mięśniowej, uczucie znużenia, zawroty głowy, senność, biegunka, nudności, wymioty, nadmierne oddawanie moczu i pragnienie, metaliczny smak, drżenie, drgawki, i przyrost masy ciała. Podczas kotynuowania leczenia objawy te stają się mniej nasilone.

  Sól jest antidotum na przedawkowanie litu dlatego w czasie kuracji litem należy zwiększyć jej podaż. Należy również dużo pić aby nie nastąpiło odwodnienie. Ponieważ lit ma zdolność do kumulowania się należy raczej stosować terapię małymi dawkami. Utratę płynów mogą zwiększać: picie dużych ilości napojów zawierających kofeinę (cola, kawa), intensywne ćwiczenia fizyczne lub przebywanie w podwyższonych temperaturach. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia.

  Wśród powikłań przyjmowania zbyt dużych dawek litu są: zatrucie litem, wole, niedoczynność tarczycy, wzmożone napięcie mięśniowe, parkinsonizm, zmiany łuszczycopodobne, arytmia, wypadanie włosów, upośledzenie zagęszczania moczu. Podczas leczenia ostrych stanów chorobowych nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn. Należy przeprowadzać okresową ocenę czynności gruczołu tarczowego, układu krążenia oraz nerek.

  Lit można również w małych ilościach rozpuszczać w wodzie (najlepiej mineralnej) i tą wodę pić. Dzięki dużemu rozcieńczeniu osiagniemy efekt terapeutyczny przy znacznie niższej dawce litu. Warto przyjmować lit razem z magnezem co nasili działanie magnezu. W depresji jednobiegunowej i w chorobie afektywnej dwubiegunowej w fazie wycofania można podawać razem z preparatami zwiększającymi ilość dopaminy, np.różeńcem górskim. W fazie manii i schozofrenii kategorycznie unikamy preparatów zwiększających ilość dopaminy. Lit warto łączyć z preparatem usprawniającym krążenie mózgowe – miłorząbem japońskim. Ponieważ lit ma hamujące działanie na tarczycę to warto go przyjmować wieczorem czyli wtedy, gdy tarczyca właśnie zwalnia, pić dużą ilość płynu, stosować dietę i zioła pobudzające pracę tarczycy, np. skrzyp, kelp, selen… Jeśli ciagle czujesz stres i napięcie to do codziennego jadłospisu zamiast masła czy innych tłuszczy warto wdrożyć przepyszną omastę oliwno-lnianą lub relaksujący sos ( dip) oliwny z orzechami o smaku pesto. Również warto rozważyć zastosowanie diety bezglutenowej i zasadowej.”

  Orotan litu 5mg zamówiłem w Biovea,
  -”orotan litu jest związkiem litu z kwasem orotowym. Kwas orotowy (witamina B13) działa osłonowo na wątrobę. Ta forma litu jest bardziej bezpieczna i lepiej przyswajalna przez to dawki lecznicze są niższe niż innych związków litu.”

 • darek2015

  @Grażyna
  Przeczytaj na blogu Marty wszystko co dotyczy sody oczyszczonej-kalcynowanej..
  Kapitalnie odkwasza krew, Twoje schorzenie związane jest z nierównowaga kwasowo-zasadową i ten film uważnie:
  https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

 • Marlena

  Witajcie!
  Moja teściowa (52 lata) kilka dni temu dowiedziała się, że ma raka na piersi i to złośliwego. Guz ma 4-5 cm. W październiku będzie operacja a potem pewnie chemia. Nie chcę patrzeć jak wyniszczają jej organizm. Nie znam zupełnie nikogo kto leczył się niekonwencjonalnie a wierzę w to mocno, że może bezpiecznie pomóc. Proszę pomóżcie do kogo możemy się zwrócić, kto może nam pomóc inaczej- BEZ CHEMII. Mieszkamy między Warszawą a Radomiem.
  Pozdrawiam!

 • darek2015

  Najpierw przeczytaj wszystko o sodzie na blogu, i zastosuj natychmiast – pH do góry do 8.4..
  Raki piersi, jajników to ewidentny niedobór Jodu i Selenu oraz
  toksyny.
  Płyn Lugola ‚home made’, surowe żółtka jaj (Selen)
  mielony len (B17)
  Jest mnóstwo sposobów:

  -”Stan zapalny może doprowadzić do nowotworu, odwodnienie też, nie tylko słaby system immunologiczny. Ponieważ zawsze miałam mało czasu, często wybiegałam spocona, również zimą, w 2002 roku w grudniu miałam zapalenie pęcherza, nie miałam czasu na leżenie i leczenie, zrobił się przerzut na drogi rodne, kobiety wiedzą, jak to miały, że z bólu nie można stąpać, dostałam zastrzyki i mnie uziemiło. Po stanie zapalnym okazało się, że mam guzki na szyjce macicy i jeszcze coś na macicy. Zrobiłam badania histopatologiczne i otrzymałam skierowanie na wycięcie dróg rodnych, które trzymam jak relikwie, powiedziałam lekarzowi, żeby sobie powycinał, bo Bóg dał mi to, bo jest mi to potrzebne i żeby krowy leczył. Poszłam do innego lekarza i zaczęłam swoje wywody na temat leczenia minerałami, C, d, sodą itd., otworzył usta i powiedział, że na temat leczenia minerałami to on nic nie wie. Zaczęłam stosować surowe mięso (świni nie jadłam) wołowe, drobiowe, warzywa zielonokapustne , olej lniany (Oleofarm). Piłam bardzo dużo C, D, krzem homeopatyczny (Anry) , glistnik z przerwami. Piłam sodę 3-4 szklanki dziennie z odrobiną miodu (pół płaskiej łyżeczki sody na szklankę), H2O2 ( łyżka stołowa na szklankę wody) . Zrobiłam sobie nalewkę z czosnku i piłam na noc 60 kropli na wodę. Piłam dużo wody z solą taką brudną jak dla bydła, bo nie oczyszczona. Robiłam sobie bioenergoterapię. No cóż , jestem zdrowa i wszystko mam na swoim miejscu. Wtedy nie słyszałam o kwasie alfaliponowym , oleju konopnym, ale teraz mam i piję, olej konopny kupiłam w Oleofarmie. Nowotwór czerpie energię z glukozy , natomiast nie lubi sody dlatego dawałam miód co by guzki pochłonęły, guzki puchną i się rozpadają razem z macierzystymi.
  Ktos napisał trochę negatywnie o C , ona również uczestniczy w produkcji interferonu, tlenu. Woda utleniona (H2O2) , nasze przeciwciała również produkują nadtlenek wodoru, a nowotwór to beztlenowiec i tlen go zabija tak jak inne patogeny.
  Przy każdej chorobie należy zacząć leczyć system immunologiczny. Lekarze nie mówią o odwodnieniu , a histamina nie może być podwyższona, bo niszczy wtedy białka, również odpowiedzialne za niszczenie komórek nowotworowych. Lekarze nie mówią o telomerach , a przecież potrzebne są nam nowe komórki , nie mówią i o C,D ,i o mikroelementach, które trzeba uzupełniać, że powstawały nowe komóreczki. A , zapomniałam , nie należy obniżać podwyższonej temperatury, a nawet powinno się podwyższyć , ja miałam trochę ponad 37 , modliłam się o więcej, ale nikt mnie nie wysłuchał Mruga”

  Trzeba walczyć, jest mnóstwo takich świadectw!

  pozdrawiam

 • Marlena

  Dziękuję za podpowiedź, chociaż bardziej zależałoby mi na kontakcie do konkretnej osoby, do której moglibyśmy pojechać. Dzisiaj teściowa ma wizytę u lekarza, który ją prowadzi w instytucie, miała z nim porozmawiać o tej sodzie, jodzie i selenie itd. Generalnie o ewentualnej przyczynie tego paskudztwa.Jestem bardzo ciekawa jak zareaguje…czy okaże się lekarzem, który leczy, czy lekarzem który wylecza…
  PS. A co z tym płynem Lugola- to się pije??Jeść surowe żółtka…?

 • darek2015

  Poczytaj sobie w tych miejscach o Jodzie ;):
  https://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/
  Sa tam też ‚recepty’ jak zrobić płyn Lugola i SSKI..

  Jest taki lekarz dr Jan Pokrywka, ale w kotlinie kłodzkiej..
  Te metody stosuje..

  Płyn Lugola potrzebuje Selenu i …Krzemu!- synergia
  Selenu najwięcej jest w orzechach brazylijskich i w żółtkach właśnie, poza tym jaja maja w składzie to- produkt idealny:

  ”Jedno średniej wielkości jajko zawiera
  —Aminokwas Zawartość (mg)
  Tryptofan 83,5
  Treonina 278
  Izoleucyna 336
  Leucyna 544
  Lizyna 457
  Metionina 190
  Cysteina 136
  Fenyloalanina 341
  Tyrozyna 250
  Walina 430
  Arginina 411
  Histydyna 155
  Alanina 368
  Kwas asparaginowy 665
  Kwas glutamionowy 838
  Glicyna 216
  Prolina 257
  Seryna 486
  TŁUSZCZE
  Jajka są także bogatym zródłem tłuszczów. Jedno sredniej wielkości jajko zawiera:
  1,5 g kwasów tłuszczowych nasyconych,
  1,9 g kwasów tłuszczowych jednonienasyconych,
  0,7 g kwasów tłuszczowych wielonienassyconych,
  37 mg kwasów tłuszczowych omega-3,
  574 mg kwasów tłuszczowych omega-6.
  CHOLESTEROL
  Jedno średnie jajko zawiera ok. 211 mg cholesterolu i to właśnie dzięki niemu budzi wiele kontrowersji, obwiniane jest o powodowanie chorób układu krążenia oraz serca.
  Cholesterol powstaje w każdej ludzkiej komórce i spełnia niezywkle istotną role. Jego synteza jest bardzo kosztowna energetycznie i organizm chętnie wspomaga się cholestrolem dostraczonym z pożywienia. Im więcej go dostarczymy w pokarmach tym mniej wytworzy go nasz orgaznizm. U zdrowych osób mechanizmy te są zależne więc ilośc choletrolu spozytego nie ma istotnego wpływu na ilośc cholestrolu krązacego we krwi.
  Wiekszośc badań przeprowadzonych w ostatnich czasach wskazuje, że powiązanie między tymi zależnościami jest bardzo niewielkie.
  Przykładem na to iż, spożycie jajek nie ma bezpośredniego wpływu na choroby serca jest badanie, które trwało 14 lat. Podczas jego trwania przebadabno ok. 120 tysięcy zdrowych kobiet i mężczyzn, spożywających codziennie jedno lub wiecej jajek i stwierdzono że ryzyko ataku serca czy udaru nie uległo zwiekszeniu w stosunku do osób których dieta obejmowała mniej niż jedno jajko tygodniowo. Niewielki wzrost ryzyka rozwoju chorób serca zanotowano jedynie u cukrzykow spożywających jedno jajko dziennie w stosunku do osób spożywających je rzadko.
  Kolejnym przykładem jest badanie w którym do diety 24 zdrowych osób dodano 2 jajka (ok.400 mg cholestrolu) dziennie prze okres 6 tygodni. Wszystkie osoby zostały pouczone aby nie zmieniac swoich dotychczasowych przyzwyczajeń związanych ze sposoobem odżywainia. Na jego podstawie dowiedziono, że poziom całkowitego cholesterolu wzrósł o 4%, natomiast HDL o 10%. Zarówno stosunek cholesterolu calkowitego do HDL, jak trójglicerydy oraz LDL nie uległy znaczącej zmianie. U osób zdrowych jajek nie należy rygorystycznie ograniczać – to stwierdzenie naukowców po tym badaniu
  W kolejnym badaniu, 24 młodych mężczyzn było karmionych dietą w której 30% kalori pochodziło z tłuszczów. Mężczyzn tych podzielono na 4 grupy w których podaż cholestrolu z jajek wynoisła: 128, 283, 468, 859 mg/dzien odpowienio dla grupy I, II, III oraz IV. Średni poziom cholestrolu po tym badaniu wyniósł: 155,161,162 i 166 mg/dl. Wnioski wyciągnijcie sami.
  KAROTENOIDY
  Karotenoidy to grupa organicznych związkow chemicznych występujących w chloroplastach i chromoforach. W organiżmie człowieka występują w największych ilościach w siatkówce oka. Są świetnymi antyoksydantami, chronią oczy przed wolnymi rodnikami, których żródłem jest promieniowanie ultrafioletowe.
  Karotenoidy takie jak luteina i zeaksantyna (odpowiednio żółty i czerwony karotenoid) wystepuja w dużej ilości w jajkach. Luteina pełni funkcję filtra chroniącego przed promieniowaniem UVA i UVB, a dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym zapobiega uszkodzeniom naczyń wlosowatych siatkówki oraz fotoreceptorów plamki oka.
  Badania pokazały, że wysoka podaż luteiny i zeaksantyny zmniejsza ryzyko katarakty o 20% i degradacji plamki żółtej o 40%, która jest powodem ślepoty.
  LECYTYNA
  Jest to fosfolipid występujący w żółtku jajka. Lecytyna ze względu na występowanie w każdej komórce ciała odgrywa niezwykle ważną rolę. Posiada właściwości emulgujące, rozbija tłuszcze oraz cholesterol na male cząstki zapobiegając ich przylepianiu się do naczyń krwionośnych. Kwas linolowy będący prekursorem prostaglandyn stanowi około 50% lecytyny, dzięki czemu ma ona wpływ na regulację ciśnienia krwi oraz wykazuje dzialanie przeciwzapalne oraz przeciwzakrzepowe. Lecytyna rozpuszcza cholesterol w żółci i chroni przed tworzeniem się kamieni żółciowych. Oprócz tego jest niezbedna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, bierze udzial w procesach przemiany materii, opóznia procesy starzenia.
  CHOLINA I BETAINA
  Cholina wchodzi w skład fosfolipidów (lecytyny i sfingomieliny), zmniejsza odkładanie się tłuszczów w wątrobie, jest substratem do wytwarzania acetylocholiny, uczestniczy w budowie błon komórkowych i cytoplazmatycznych. Badania dowiodły, że cholina podawana podczas ciąży wpływa na rozwój pamięci u niemowląt. Jajka są jej doskonałym zródłem, jedno średnie jajko zawiera ok. 126 mg choliny.
  Betaina jest produkowana z choliny i glicyny.Betaina obniża poziom homocysteiny, która jest dobrze znanym czynnikiem powodującym wzrost ryzyka chorób sercowo naczyniowych. Wysoki jej poziom to bardzo wysokie prawdopodobieństwo choroby wieńcowej.

  WITAMINY I MINERAŁY
  Jajka zawierają niemal wszytskie witaminy i minerały niezbedne dla prawidłowgo funkcjonowania organizmu człowieka. Wyjątkiem jest witamina C, która w jajkach nie występuje ze względu na możliwośc jej syntetyzowania przez organizm kury.
  Jedno średniej wielkości jajko zawiera:
  244 IU witaminy A,
  69,5 mcg retinolu,
  5,0 mcg beta karotenu,
  4,5 mcg beta kryptoksantyny,
  166 mcg luteiny + zeaksantyny,
  17,5 IU witaminy D,
  0,5 mg witaminy E,
  0,1mcg witaminy K,
  0,03 mg niacyny,
  0,064 mg witaminy B1,
  0,2 mg witaminy B2,
  0,1 mg witaminy B6,
  0,6 mcg witaminy B12,
  23,5 mcg kwasu foliowego,
  0,7 mg kwasu pantotenowego,
  126mg choliny,
  0,3 mg betainy,
  26,5 mg wapnia,
  0,9 mg żelaza,
  6,0 mg magnezu,
  95,5 mg fosforu,
  67,0 mg potasu,
  70,0 mg sodu,
  0,6 mg cynku,
  0,1 mg miedzi,
  25,8 mcg selenu,
  0,5 mcg fluoru.”

 • darek2015

  —Dzisiaj teściowa ma wizytę u lekarza, który ją prowadzi w instytucie, miała z nim porozmawiać o tej sodzie, jodzie i selenie itd. Generalnie o ewentualnej przyczynie tego paskudztwa.Jestem bardzo ciekawa jak zareaguje…czy okaże się lekarzem, który leczy, czy lekarzem który wylecza…—

  Ciekawy jestem co powie, ale na ‚bank’ wyśmieje…
  Niezgodne z ”procedurami”
  U nich tylko skalpel i chemio-”terapia”
  Chciałbym się mylić..
  Tu kluczem jest wysokie pH i nadtlenek wodoru…

 • Marlena

  Tak jak mówiłeś…Teściowa wspomniała o witaminie B17 na wizycie- Co??Chyba się pani coś pomyliło…B12- tak jest taka witamina, ale B17???Nie ma czegoś takiego.- Przykre…

 • Marta Brzoza

  Bardzo dobry krzem można kupić , wystarczy wpisać w internet :
  Krzem- silbor szczepaniak Kielce

 • Joanna

  Witam, czy w Radomiu i okolicach jest jakiś dobry bioenergoterapeuta, ziołolecznictwo, naturalna medycyna i czy ktoś robi wlewy dożylne askorbinianem sodu?

 • Marlena

  W jakich ilościach ma pić tą sodę z pozostałymi składnikami? I ile pić płynu Lugola?

  Niestety biopsję już jej robili…

 • Marta Brzoza

  Przy artykule o sodzie jest dokładna formuła przyjmowania sody .
  Płyn Lugola solution 4-5 kropli dziennie.

 • Ula

  Od kilkunastu lat choruję na jelita. Obecnie wydaje się, że sytuacja została opanowana, jelita są uszczelnione i zregenerowane. Niestety w międzyczasie okazało się, że mocno nadwyrężona jest trzustka. Mam problemy z trawieniem i wchłanianiem. Stosuję dietę i biorę kreon. Może ktoś słyszał coś na temat ratunku dla trzustki? Czy ktokolwiek z naturoterapeutów zajmuje się tym problemem? Wszędzie znajduję informacje, że nie można jej pomóc, bo nie ma zdolności regeneracyjnych. Będę bardzo, bardzo wdzięczna za informacje :)

 • Aga

  Witajcie. Czy wie ktoś co jest dobre na chore nerki. Kreatynina 3,78. Mocznik 89. GRF 14. Lekarz mówi tylko o dializach.

 • Jarek

  Płyn Lugola jest w aptece bez recepty za 6 złotych. Jak nie ma to trzeba poszukać innej apteki, a nie słuchać niedouczonych panienek co mówią, że same zrobią za 35 złotych lub drożej.

 • stanisław

  3,5 roku mam parastezje rąk i nóg lekarze nie umieją znaleźć przyczynę może ktoś już miał takie dolegliwości i podpowie jak sobie z tym radzić

 • adela

  witam
  szukam lekarza dla mojej chorej mamy ma raka chcemy sprobowac organoterapie ale nie mozemy znalesc ani lekarz ani pielegniarki ktorzy by chcieli nam pomoc sprubowac nowe metody leczenia aminogdalina vit c ludzie sie boja nie wiem dlaczego tak wielu ludzi chce sprobowac chce zyc a lekarze rozlozyli rece i do domu umierac ale my tak nie chcemy mieszkam w Zamosciu jakby ktos znal lekarz nawet z daleka otwartego nie bojacego sie nowych metod bylabym bardzo wdzieczna za jakies informacje

 • luki

  Wielkie dzieki oczywiscie tez dla pani Marty Brzozy za stworzenie tak niesamowicie ciekawej i praktycznej strony… bezcenne wiadomosci wzajemne porady odnośnie naturalnych metod leczenia-super!

 • Anna

  Witam:), chciałabym uzyskać informacje odnośnie alergii, a mianowicie jak ją wyleczyć?, od urodzenia jestem alergikiem, mam uczulenie na pokarmy i w większości na trawy, zboża i roztocze, jak bez leków zmniejszyć alergię?, obecnie mam już astmę alergiczną, ostatnio się odrobaczałam, ale nie widzę większej poprawy, proszę o pomoc, dziękuję:)

 • Marta Brzoza

  @Anna
  Proszę spróbować pić Ocet jabłkowy 2 łyżki na pół szklanki wody,15 minut przed posiłkiem. Przynajmniej 2 razy dziennie. Nie raz wystarczy tylko odpowiednio zakwasić żołądek aby alergia ustąpiła.

 • Anna

  Bardzo dziękuję:), na pewno spróbuję:)

 • Ewa

  Wiele lat temu miałam wrzody dwunastnicy (helicobacter pylori), leczone antybiotykami-przeszło. Ostatnio czasem odzywają się podobne, choć nie tak ostre bóle. Jak powinnam sie leczyć naturalnie? Pytam, bo nie mam ochoty wracać do lekarzy…

 • Marta Brzoza

  @Ewa
  W przypadku wrzozdów jest to już bardziej skomplikowana sprawa i leczenie powinno przebiegać pod kontrolą dobrego lekarza.
  W przypadku tych bóli mogę jedynie polecić spróbować picie siemienia lnianego zalanego wodą z surowym żółtkiem 3x dziennie. Mikstura taka pomoże odbudować śluzówkę żołądka.

 • Ewa

  Dziękuję @Marta, siemię jak leci, czy zmielone? myślałam o sodzie, ale chyba nie?

 • Ewa

  @darek2015
  Bardzo dziękuję za te informacje, są dla mnie odkrywcze! Rozumiem, że mielony len oraz jednak regulacja pH żołądka przy pomocy sody-zastosuję :)

 • JOLANTA

  Witam,

  W dzieciństwie syn zachorował na zespół nerczycowy trawało bardzo długo, wa liceum nastąpiła remisja. Miałam nadzieje ze to koniec ale niestety po 8 latach choroba wróciła. Syn jest leczony sterydami. Nigdy nie ustalono przyczyny. Nie mogę czekać aż nerki przestaną pracować. Proszę o każdą informacje dotycząca sposoby wyleczenia syna.

 • darek2015

  Ewa
  @darek2015
  Bardzo dziękuję za te informacje, są dla mnie odkrywcze! Rozumiem, że mielony len oraz jednak regulacja pH żołądka przy pomocy sody-zastosuję :)
  ===

  Nie Ewa, sodą regulujemy pH organizmu (płynów ustrojowych> moczu, limfy…) i możemy przy okazji zrobić test zakwaszenia żoładka!

  Tu masz na temat alkalizacji organizmu (sodą np.) :
  https://martabrzoza.pl/rak/soda-oczyszczona-leczy-nie-tylko-nowotwory/

  A tu o zakwaszeniu żołądka:
  https://martabrzoza.pl/porady-zdrowotne/wazne-sprawdz-zakwaszenie-zoladka/

  Polecam wszystkie tematy na blogu wraz zkomentarzami!
  Dużo? może , ale warto.. 😉

 • ASIA

  Mąż (52 lata) ma stwierdzone kamienie w nerce. Bardzo długo nie miał żadnych dolegliwości. Odkąd zaczął pić wit.C (kwas L-Askorbinowy) dolegliwości ze strony nerek powróciły (silne bóle). Przyjmuje też wit. D3 i K2 mk7.
  Proszę o każdą informację jak można by było pozbyć się w sposób naturalny tych kamieni. Ewentualnie co przyjmować zamiast wspomnianego kwasu, jakie minerały.

 • gosia

  witam
  mam problem. moj 8 letni syn zaczal sie jakac. nie chce podawac mu zadnych psychotropow. mial keidys tez takie cos, ze jakal sie prze zmiesiac potem spokoj.i znowu. jest bardzo zywiolowym dzieckiem, usmiechnietym,moze troche ma problemy z koncentracja. chcialabym zasiegnac porady jakie witaminy naturlane moge mu podawac by mu pomoc.wlasciwie to nie je zadnych owocow i warzyw (oprocz zup warzywnych).prosze moze macie jakis namiar emaiowy do jakiegos madrego lekarza. mieszkamy w anglii,.Pani blog jest fantastyczny.

 • anna

  Witam
  Jak leczyć Mukowiscydozę.
  Stosuję MMS picie, wachanie, inhalacja. Witaminy C 1250 dla konia Wit D 10.000, kwas foliowy, OmegaMarine forte zawiera omega 3,6,7,9. Proursan, Essentiale Forte, magnez, Krzem, Cynk, Kreon do kazdego posiłku, inhalacje z soli 0,5%, inh. z Pulmozyny. Węgiel aktywowany. moczenie nóg w soli morskiej. Kąpiele w sodzie. Zapper na odrabaczanie i stymuluję w atrobe i trzustkę i szystko to co potrzebuję w danej chwili jak starczy piniędzy kupuję Wit K2MK7. Mam biegunki nie przybywam na wadze tak jak powinno być. Co jest nie tak robie co mogę, ponoć nie ma chorób nieuleczalnych. Jak się tego pozbyć. POMÓZCIE!!!!!!!!!!

 • Marta Brzoza

  @Gosia
  Dziękuję za miłe słowa.
  Osobiście nie dysponuję takim adresem ale może ktoś z czytających i komentujących może takowy posiada i tu zamieści!
  Co do jąkania się syna,czasami wystarczy odrobaczenie ,usunięcie metali ciężkich z organizmu. Oczywiście wszystko pod kontrolą dobrego,otwartego na metody konwencjonalne lekarza.Pozdrawiam

 • Agata

  Proszę o informacje na temat możliwości leczenia żylaków kończyn dolnych. Ciągle pojawiają się nowe i pękające naczynka na stopach i całych nogach. Są skuteczne metody?
  Proszę o poradę. Pozdrawiam

 • ASIA

  Agato zlikwidowałam próbę powstania nowego żylaka na lewej nodze pijąc bardzo duże ilości kwasu L-Askorbinowego (piłam nawet 8 razy dziennie po 1 łyżeczce). Jest jeszcze mały ślad po nim, a był tak bolący, że nie mogłam nosić kozaków.
  Kupiłam przez Internet Vein Stopper (Tired Legs) i smaruję nim 2 razy dziennie to miejsce.

 • ASIA

  Anno ponoć kwas L-Askorbinowy pomaga na wszystko (mi na pozbycie się żylaka pomógł), więc może na mukowiscydozę też. Przeczytaj książkę Jacka Zięby „ukryte terapie”.

 • Marta Brzoza

  @Asia
  Książka:Ukryte terapie- Jerzego Zięby lub oglądnij na YouTube : Ukryte terapie w częšciach

 • Adriana

  Kto moze mi pomoc -znacie kogos kto ma jakies doswiadczenie z vitamina B17????,prosze o pomoc

 • Moja bliska krewna od 14 lat choruje na SM, podawali jej różne leki, ale nie ma żadnej poprawy, choroba nieubłaganie postępuje. Jakieś podpowiedzi?? Bardzo proszę!

 • Dorota

  Zapraszam na sesje Recall Healing. Zrozumie DLACZEGO zachorowała i wszystko sie zmieni.
  Pozdrawiam,D

 • Dorota

  do GABRIELI—> OLEJ Z KONOPI https://www.youtube.com/watch?v=V36sM1W3iaE

 • grażyna

  Coś mało tych specjalistów.A w Polsce to wogóle są?

 • Anna

  Witam , mam jeszcze pytanie odnośnie astmy oskrzelowej wyłącznie z przyczyn uczuleniowych,jak leczyć się naturalnymi sposobami?

 • Katarzyna

  Dla taty z nawrotem raka jelita błagam o kontakt do kogos robiacego wlewy z wit c lub leczacego raka marihuaną medyczna. Górny Śląsk. Dziękuję.

 • Marta

  Witam wszystkich. Czy ktoś słyszał o kimś, kogo możnaby się poradzić w kwestii terapii witaminą B17? Może w rejonie Ślaska? Bardzo proszę o informację.
  Z góry dziękuję.

 • renata

  Witam Pani Marto.
  Szukam adresów uczniów prof.Ogułowa,wykonujących masaż wisceralny brzucha,czy mogę liczyć na Pani pomoc w tej kwestii.
  Pozdrawiam,i z góry dziękuję.

 • beata

  Witam wszystkich ,nie mam poważnych chorób ale potrzebuję adresu mądrego lekarza naturopaty z Wrocławia, który będzie dla mnie lekarzem pierwszego kontaktu i będę mogła z pełnym zaufaniem oddać swoje zdrowie w jego ręce. Bardzo proszę o pomoc.

 • Sabina

  Witam, mój tata zachorował na raka prostaty, czy mógłby ktoś doradzic do jakiego specjalisty się udac igdzie można zrobic bad. jeśli chodzi o wit C i jej wlewy?

 • Justa

  Czy ktoś wie, czy jest możliwość wykonania w Lublinie wlewu z witaminy C?

 • Mira

  Tak bardzo potrzebne są nam tego typu informacje! Należne podziękowanie kieruję do Pani Marty, z pozdrowieniami.
  Wiele tu cennych wskazań dla zdrowia. Medycyna akademicka stanęła w miejscu i w większości przypadków nas truje a nie leczy. Serdeczne dzięki!

 • Bernadeta

  Witam na forum. Mam 46 lat stwierdzono u mnie zwyrodnienie stawów, tzw paluch stywny, ale bolą mnie też stawy palcy u rąk. Rehabilitacja, leki, a potem usztywnienie palca. Czyli inwalidztwo…ale co dalej, mam wszytkie palce usztywnić operacyjie?! Błagam o jakieś podpowiedzi.

 • Kamila

  Witam mam na imie Kamila…moja mama ma raka płuc z przerzutami na węzły chłonne szyji… Nie zostało jej dużo czasu …:( chciałam się dowiedzieć czy podawanie sody z melasą jest w wstanie jej jeszcze pomóc ??? i czy mogę gdzieś dostać askrobinian sodu w postaci płynnej ?by móc podwać jej dożylnie …Proszę o pomoc …

 • Elżbieta

  Poszukuję dobrego naturoterapeuty najchętniej na Pomorzu leczącego schizofrenię innymi metodami niż psychotropy Osoba leczy się ponad 25 lat i psychotropy pogłębiły tyko stany chorobowe. z poważaniem .Elżbieta

 • Szanowni Panstwo, prosze Was o wspolna dyskusje i znalezienie wspolnie sposobu zapobiegania, walki oraz leczenia choroby zwanej bostonka. Ten wirus jest bagtelizowany i rozprzestrzenia sie i nie jest prawda, ze po 7 dniach, lub dziesieciu mija wraz z ustapieniem krost. Od dwoch lat walcze z nastepstwami bostonki. To choroba migrancka a zbliza sie okres wakacyjny. Pracuje w skupisku malych dzieci, aktualnie sama (bo lekarz najpierw stwierdzil angine) zdiagnozowalam te chorobe, ktora potem zostala potwierdzona medycznie. Na lekarzy w tej kwestii trudno liczyc. Sama to przechodzilam w ostrej formie i nadal ponosze konsekwencje zdrowotne, nadzerki w ustach, drogach rodnych, polipy- wiem, ze to jest to. Dusznosci, dziwne biegunki, bole brzucha- powiekszna sylwetka serca itd. Szukam lekarstwa i sposobu na antypropagande promigracyjna, mam wrazenie, ze problem sie wmiana pod dywan ze wzgledu na tzw. polityczna poprawnosc a ludzie cierpia. Poszukuje tez metody zapobiegania- mleko, zdrowe mleko? Jaki macie stosunek do leczenia zdrowym mlekiem od zdrowej polskiej krowy? – moze jest lepsze niz leki przeciw wirusowe? Znalazlam na tym forum niezwykle inteligentne wypowiedzi i pragne rowniez dojsc do tematu wirusy a nowotwory.

 • basia

  Witam p Marto mam takie inne pytanie.Stwierdzono u mnie Parkinsonizm.Czy może p wie o jakiejś ukrytej terapi?Czy może ktoś z f państwa może mi pomóc

 • Zapraszam do gabinetu medycyny alernatywnej w Lublinie.
  https://gabinet.bioharmonia.pl

 • Kochani od niedawna jest w Polsce dostępny Produkt firmy Lavavitae -Zeolit który usuwa wszystkie toksyny i zawiera 79 minerałów w postaci jonowej jest to produkt o niesamowitej mocy efekty są natychmiast !!Już jest Klinika gdzie Leczą tym wszystkich bo to wystarczy aby każdy organizm się zregenerował!.Pozdrawiam wrazie pytań podam numer 602762303

 • Dariusz S.

  Witajcie !
  Proszę o informację jak uporać się z sączącym się śluzem z odbytu.

 • Barbara

  @Ewa
  Ja wyleczyłam wrzody dwunastnicy sama.

  Okres stosowania jesień i wiosna – wtedy objawy są nasilone.
  Przez 1 miesiąc codziennie zrobić na świeżo:
  łyżka ziół szwedzkich ( dostępne w aptece )
  do 1 szklanki naparu z ziela skrzypu również bez problemu dostępne – podzielić na 3 części i wypić 3 razy dziennie.
  Ja zastosowałam na jesieni , wiosną i powtórzyłam na następną jesień chociaż już nie miałam żadnych objawów. Miałam stany ostre – z bólu zgięta wpół i jedyny pomysł lekarza do leki na osuszanie – przeczytałam ulotkę i nie wykupiłam ( pominiecie jednej dawki mogło skończyć się krwotokiem w przewodzie pokarmowym) . Kupiłam książkę Ireny Gumowskiej „Ziółka i my” i wyczarowałam sobie lek :) Od tamtej pory minęło 25 lat i nigdy nie wróciło.

 • leokadia

  prosze o inf0rmacje na temat lekarzy klinik lub innej medycyny niekonwecjonalnej bym mogla pomoc w chorobie POLYCHONDRITIS coroba caly czas postepuje lekarze juz nic nie moga zrobic prosze o pomoc w znalezieniu lekarstwa lub sposobu leczenia

 • Milena

  Wlewy dożylnie witaminy C a właściwie ASKORBINIANU SODU.
  Polecam książkę J. Zięby „Ukryte Terapie” tam wyjaśnionych jest pare faktów na ten temat oraz adresy klinik w Stanach wraz z tel.

 • Agata

  Proszę o pomoc i informację gdzie można rozpocząć wlewy witaminy C w okolicach Sosnowca. priv lanaga@interia.pl

 • Tomek

  witam wszystkich mam 33 lata i nadciśnienie tętnicze zna może ktoś naturalne sposoby obniżenia ciśnienia krwi, biorę wit c , wid d i relavit dr rath ale nie pomaga . z góry dziękuje za pomoc.

 • grazyna

  prosze mi pomoc w poszukaniu lekarza wykonującego wlewy z witaminy c w okolicy Łodzi. Mam osobę chorą na raka endriometrium 2-go stopnia. prosze przesłać mi adresy !!!!! z góry dziekuje za pomoc

 • Patrycja

  Witam,czy ktoś zna kogoś kto stosuje metody Jerzego Zięby interesuje mnie Poznań lub okolice.Oraz jak odkwaduc organizm?pozdrawiam

 • Pawel

  Witam wszystkich na forum.
  Znalazłem się tutaj z powodu mojego taty (71l) zdiagnozowano u niego guza na płucach (5cm).
  Czytałem dużo na forach o wlewach z witaminy C, jednak w Polsce są to bardzo małe dawki które nie pomagają i jest to marnowanie pieniędzy cytuję dr. J Zieba w jednym z wywiadów, przeczytałem na forum o dr Gordonie z Kliniki w Dusseldorffie który leczył Organoterapia, lecz ostatnie posty były z roku 2015 i później ślad zanika. Natknąłem się także na wzmianki o ogórku morskim że pomaga na raka płuc, ale nie posiadam więcej informacji, dlatego znalazłem się tutaj z nadzieją, że ktoś słyszał o jakiś dobrych sposobach.
  Podziękowania dla założycieli forum, dobrze że są tacy ludzie którzy dzielą się wiedzą pomagając innym ( pozdrawiam), czy ktoś może mi pomóc i nakierowac nas na jakiegoś lekarza, klinikę(w Polsce lub Europie) lub od czego mamy zacząć leczenie ?

 • Iwona

  Jak obniżyć tętno kiedy ciśnienie jest dobre? Co może być powodem ? Ktoś może mi pomóc jakie metody mogę zastosować aby mój organizm wrócił do równowagi ? Nie mam żadnych stwierdzonych chorób, wyniki krwi dobre, tarczyca w porządku, podwyższony cholesterol czy on może być powodem takiego stanu rzeczy ?

 • wojtek

  witam proszę o kontakt kogoś kto zajmuje sie naturalnymi sposobami leczenia z pomorza środk. mój tel.608 041 455 pozdrawiam wojtek.

 • Kasia

  witam, potrzebuję pomocy w leczeniu czegoś co na obecną chwilę zdiagnozowano jako nadreaktywność pęcherza moczowego. Zmagam się z tym od ponad dwóch lat ( w skrócie można określić moją sytuację że jestem przywiązana tak do wc jak biedny pies do budy i zaczynam się bać że po prostu zwariuję bo o niczym innym nie myślę -oczywiście w porównaniu do cięższych chorób da się z tym żyć ale….)- medycyna konwencjonalna już nie ma na mnie pomysłu a właściwie to ja sama to przerwałam bo leki i badania które mi kolejno proponowano powodowały dodatkowe problemy więc szukam czegoś na własną rękę i natrafiłam na ten profil i forum . Może ktoś z Państwa miał podobną sytuację. Z góry dziękuję za najmniejsze wskazówki i życzę zdrowia

 • Roman

  kto zajmuje sie badaniami na zawartosc witamin i mineralow w organizmie ? i analizuje ?

 • Robert

  Witam, gdzie w Warszawie można znaleźć lekarzy korzystających z metod opisanych przez Pana Jerzego Zębę?

 • Kasia

  Witam. Mam Hashimoto. Po raz drugi czytam książkę „Ukryte terapie.” Czy ktoś w okolicy Łodzi czy Warszawy leczył się u naturopaty? Najlepiej metodami p. Zięby? Sama już nie wiem, co stosować- wit.c, D3, selen, wodę utlenioną, sodę czy płyn Lugola. Czy wszystko naraz?
  Proszę o namiary.

 • Justyna

  Czy ma ktoś namiary na lekarzy medycyny niekonwencjonalnej z woj. podlaskiego ?

 • Katarzyna

  Witam wszystkich. Kochani gdzie w lubelskim, rzeszowskim albo kieleckim robione są wlewy z wit c. Bardzo proszę o adresy.

 • Inez

  Witam, proszę o kontakt do endokrynologa z Warszawy, który leczy metodami pana Zięby. Pilne!

 • ROMUALDA

  witam szukam sprawdzonego lekarz ktory stosuje metody J.Zieby w KRAKOWIE wlewy dozylne jestem w potrzebie moj email
  rkgawor@op.pl

 • ewa

  Gdzie znalezć kogoś kto wykona wlew dożylny z wody utlenionej ??? kto ma praktykę ….w/g Jerzego Zięby ??? proszę o kontakt .

 • Wiesław

  Jeżeli ktoś szuka wsparcia w terapii metodami Jerzego Zięby [wlewy z witaminy c, kwarcytyny, kurkumy, selenu, wody utlenionej] proponuję się skontaktować pod adres mail: w.4oczy@poczta.fm

  Szczerze polecam.
  Mi bardzo pomógł Pan Doktor.

 • Iga

  Proszę o informację, gdzie w okolicy śląska można znaleźć lekarza, który zechciałby podjąć się leczenia choroby Hashimoto metodami opisanymi przez p. Ziębę i wyżej wymienionymi naturalnymi sposobami.

 • Jacek

  J. Zięba pisze w książce, że wlew z witaminy C powinien byc tani jeżeli zakupimy 1kg askorbinianu sodu za około 50-80 zł. Taki proszek powinien mieć czystość farmaceutyczną aby można go podać dożylnie po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań.

  Mam pytanie gdzie można kupić taki askorbinian?

  Jacek

 • Ania

  Witam wszystkich.
  Potrzebuję kontaktu do endokrynologa w Warszawie który zajmuje się suplementacja jodu, selenu, wit z grupy B i innych skladnikow w niedoczynności tarczycy. Bardzo proszę o jakieś informacje.

 • WZJG

  Skuteczne sposoby leczenia ciężkiego wrzodziejącego zapalenia jelit, zapalenie trzustki oraz anemia osoba 30 lat , czy ktoś zna jakiś lekarzy naturoterapeutów na dolnym śląsku lub gdziekolwiek wartych polecenia lub metody jak z tym walczyc .PILNE

 • Agnieszka

  Witam. Poszukuję dobrego naturopaty który leczy witaminami choroby psychiczne.

 • Teresa

  Dzień dobry. Obejrzałam właśnie spotkanie Pana Jerzego Zięby w Klubie Ronina, gdzie powiedział, że wytarta chrząstka kolanowa regeneruje się. Mam niedobry stan, chirurg twierdzi, że za najwyżej 4-5 lat powinnam się poddać operacji na protezy. Bardzo bym tego nie chciała. Ufam, że Pan Zięba powiedział prawdę. Jestem bardzo zdeterminowana, żeby uciec się do wszelkich sposobów, które odsuną ode mnie perspektywę operacji. Chciałabym móc sprawnie chodzić, mam dzieci i wnuki, jestem im jeszcze potrzebna. Bardzo proszę o pomoc albo kontakt do kogoś, kto naturalnymi metodami leczy chrząstkę kolan.

 • Anna

  Witam gdzie sa wykonywane wlewy witaminy C w okolicach Rzeszowa

 • Magdalena

  Witam wszystkich zwracam się o pomoc a w szczególności chodzi mi o informację odnośnie witaminy C-wlewy. Mój przyjaciel jest chory od kilku lat na raka już od dłuższego czasu bierze chemię ale nie polepsza się a nawet jest gorzej ma on dopiero 33 lata,jego mama zmarła na raka właśnie w tym wieku dlatego strasznie się oję o niego…potrzebuję informacji z ok dolnegośląska gdzie robią terapię jake są koszta jak długo trwa terapia przypuszczalnie, i czy branie laminine też by pomogła lub Tad 600. Jeżeli będą potrzebne ostatnie badania i winiki posiadam kopię. Dziękuję i proszę o kontakt

 • Lidia

  Witam serdecznie! Poszukuję lekarza stosującego naturalne metody leczenia, do którego mogłabym zapisać dzieci. Synek- 3lata od dłuższego czasu ma powiększone węzły chłonne na główce- w okolicach skroni i za uszami. Nie wiem co z tym robić, lekarz zalecił „nieprzejmowanie się”, ale obawiam się, że może to być objaw jakiejś choroby…
  Czy moglibyście podzielić się swoja wiedzą na temat węzłów chłonnych? Jakieś linki do artykułów, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam!

 • Mariusz

  Witam, poszukuję lekarza w okolicy Kielce /Lublin/Rzeszów. Żona 35lat już niewidoma guzy ziarniniaki pozapalne obu oczu, permanentne nawracające zapalenia oczu ,jaskra od 2105r 12 operacji ratujących wzrok :-( . Pomocy , medycyna akademicka nic nie oferuje .Pomocyyy
  informację o lekarzach proszę o wysyłanie na maila mariusz.krawiecki@gmail.com

 • Marek

  POSZUKUJĘ SPECJALISTY UROLOGA LUB LEKARZA NATUROPATY KTÓRY POTRAFI POKONAĆ „ŚRÓDMIĄŻSZOWE ZAPALENIE PĘCHERZA / IC „, WALCZĘ Z TYM OD CZTERECH LAT. PORAŻA MNIE NIEWIEDZA NIEKTÓRYCH LEKARZY. KONTAKT janiszewski.marek@gmail.com

 • Iwona

  Witam poszukuję jakiegoś lekarza naturopaty mam synka, który po kilku godzinach po szczepieniu DTP, Polio dostał drgawek mimicznych i na całym ciele. Jesteśmy po rezonansie i eeg głowy wszystkie wyniki wuszły ok. Synek nadal ma drgawki. Moim zdaniem lekarz prowadzący zlekceważył problem i ewidentnie nie chciał łączyć jego objawow ze szczepionką. Proszę o pomoc nie wiem gdzie jej szukać.
  Mój email: iwo-och84@wp.pl

 • Iwona

  Trochę czytałam o chelatacji ale sama nie wiem czy dałabym radę. Może ktoś wie gdzie ją robią. Wyczytałam,że lekarze którzy zajmują się dziećmi chorymi na autyzm. Chciałam dodać że mój 5 letni synek jest nadpobudliwy ma bardzo ograniczony repertuar żywieniowy i teraz do tego te powikłania poszczepienne…Szukam pomocy

 • Mama trojki

  Dzień dobry, jaką witaminę D3 i w jakich ilościach podać dzieciom 8, 4 i 2 letniemu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Andrzej

  Witam wszystkich. Kochani gdzie i kto w lubelskim, mazowieckim, rzeszowskim albo kieleckim robi wlewy z wit c. Bardzo proszę o adresy.

 • AdamC

  Witam wszystkich.
  Z mojej strony mogę podać nr telefonu do doktora +48 501225445, który podaje wlewy z witaminy C w dużych dawkach na terenie Śląska. Oprócz tego wiem że prowadzi kuracje z innych substancji takich jak glutation, perhydrol, witamina B, kwas alfa liponowy czy kwercytyna.
  Pozdrawiam
  Mam nadzieje że pomoże.

 • Gosia

  Kolega nawiasem mowiac fajny facet ktory dba o innych ale soba sie nie przejmuje zrobił badania i nie przywiazuje wagi do wyników . Chhce mu pomóc boje sie ze bagatelizuje wyniki .wyszły tak—ALAT 36U/L NORMA<37 ASPAT 48U/L norma <42 ,Trojglicerydy 255 mg% norma <140 , Morfologia: LY% 60,2 NORMA 20-45 ,GR% 37,5 norma 45-70 , LY 5,7 norma 1-4,8 ,MO 0,2 norma 0-0,08 , RDW % 9,7 norma 11,5-14,5 , MPV 5,6 norma 8-11,5 , PDW 18,1 norma 10-15 . Kreatynina 1,16 norma 0,5-1,3 ,Bilirubina 0,5 norma 0,2-1,2 .Cholesterol w normie tarczyca wyniki tez. Jest osoba dtóra dobrze sie odrzywia cwczy nie pali nie choruje. Jedyne c pamieta to kiedys miał chora watrobe bedac dzieckiem. Pozdrawiam serdecznie Gosia

 • Kasia

  Witam,
  szukam informacji odnośnie chorób autoimmunologicznych, a dokładnie autoimmunologicznego zapalenia wątroby. Mój 18 letni syn choruje na to od prawie 2 lat. Choroba ciągle postępuje doprowadziła do marskości wątroby według badań Fibroskanem. Cały czas przyjmuje leki encorton, imuran, proursan ja od siebie faszeruję Go mleczkiem pszczelim, sylimarolem, witaminami i nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Lekarze tylko patrzą na wyniki z krwi i zwiększają lub zmniejszają steryd…. Alat i Aspat ciągle podwyższone…. Szukamy pomocy, jeśli ktoś może coś podpowiedzieć co robić dalej, bardzo proszę o pomoc.

 • Krzysztof

  Pani Kasiu.
  Jest w Warszawie bardzo dobry lekarz pani dr Edyta Biernat Kałuża. Leczyłem się u niej. Nie jest tania ale jest specjalistą od leczenia min. dietą. Na wizycie daje wybór konwencjonalny albo niekonwencjonalny. Takich lekarzy trzeba promować.
  Podaję link:
  https://www.przychodnia-orlik.pl/profile/dr-n-med-edyta-biernat-kaluza/
  oraz do posłuchania z youtuba:
  https://www.youtube.com/watch?v=NiTteZk2TN4
  Teraz są do niej długie kolejki na pierwszą wizytę, która trwa 40min (tak powinien wyglądać kontakt lekarza z pacjentem). Postaram się Pani dać pierwsze wskazówki wskazówki ale muszę zbierać się już do pracy
  Pozdrawiam

  PS
  Jak inni tutaj szukam bezskutecznie kontaktu do wlewów z witaminy C oraz tych, którzy stosowali wit. B17 Mam chorego Ojca po chemii i tak naprawdę zostawionego przez bezsilną medycynę konwencjonalną. Proszę o pomoc

 • Krzysztof

  Dodam tylko jedną ważną rzecz jeśli ktoś po wysłuchaniu tego wykładu (zamieszczonego wyżej) będzie chciał zastosować leczenie dietą warzywno-owocową i nie zrobi sobie testu na nietolerancję pokarmową żeby wiedzieć czego nie powinien jeść, może mieć taką sytuację jak u mojej żony gdzie z testu wyszło, że powinna całkowicie zrezygnować z jedzenia papryki i kukurydzy oraz orzechów nerkowca (którymi zajadaliśmy się dość często).
  Dodam jeszcze, że warto spożywać kiszoną kapustę i ogórki (najlepiej z własnego ogródka lub z pewnego źródła) żeby w sposób naturalny stosować probiotyki.
  Czytać ulotki kupowanych produktów, unikając zwłaszcza modyfikowanych roślin GMO kukurydzy, soi … oraz wszelkich słodzików powyżej E950 min aspartamu …
  Może jeszcze coś mi wpadnie do głowy, na razie tyle …

 • Kasia

  Witam Panie Krzysztofie,
  bardzo dziękuję za bardzo cenne informacje, na pewno skontaktujemy się z panią dr Edyta Biernat Kałużą.
  Bardzo dziękuje za zainteresowanie naszym problemem.
  To bardzo budujące, że są jeszcze ludzie którzy nie przechodzą obojętnie nad problemami innych.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję.

 • Dariusz

  WITAM , POSZUKUJĘ LEKARZY SPECJALISTÓW MEDYCYNY NIEKONWECJONALNEJ (ZIOŁOLECZNICTWO) Z WARSZAWY. W ZAKRESIE ZATOK I ASTMY OSKRZELOWEJ U DZIECKA. BARDZO PROSZĘ O KONTAKT NA ADRES: dedarko@wp.pl
  Z GÓRY DZIĘKUJĘ / BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY ZA POMOC. POZDRAWIAM

 • Krzysztof

  Pani Katarzyno, mam nadzieję, że będzie dobrze … trzeba sobie pomagać … Pozdrawiam
  Panie Dariuszu, co do ziołolecznictwa teraz jestem w temacie w związku z chorobą nowotworową mojego Ojca. Korzystałem z pomocy Bonifratrów w Łodzi. Można spotkać się z lekarzami medycyny przynosząc całą swoją historię i „za co łaska” dostać receptę i pójść od razu do Ich apteki z ziołami ewentualnie jak się wie czego się szuka kupić to przez internet. Podaję główną stronę Bonifratrów z ośrodkami w całej Polsce:
  https://bonifratrzy.pl/apteka/
  i do Warszawy strona:
  https://bonifratrzy.pl/ziololecznictwo/warszawa/
  Pozdrawiam
  PS
  Szukam osób które korzystały z wlewów witaminy C dożylnie (skutecznie) oraz wit. B17 … jakie dawki stosowały i generalnie jak wyglądało leczenie nowotworu (Ojciec ma przerzuty do wątroby i węzłów chłonnych po wycięciu guza z jelita grubego – jest po 15 chemioterapiach bez rezultatów pozostawiony na medycynę paliatywną)

 • Barbara

  Mam raka pęcherza moczowego, zdiagnozowanego. Bardzo proszę, o namiary do lekarza, który wykonuje wlewy dożylnie, witaminy C. Okolice małopolska, Świętokrzyskie, Podkarpackie lub Sląskie. E mail. aunrevita@gmail.com

 • Beata

  Kochani, prosze o wskazanie specjalisty od suplementacji jodem. Mieszkam w okolicach Katowic .
  Moj mail: beata02@live.com

  Pozdrawiam
  Beata

 • Aga

  Witam szukam kogoś kto wykonuje wylewy z witaminą c mojej mamie wykryto guza wątroby . Kogoś w okolicach Bytom, Sosnowiec,Będzin, Dąbrowa.

 • Maciej

  Wlewy dożylne askorbinianu sodu wykonuje np. (wszystko legalnie, to jest lekarz onkolog)
  Cena 480 zł za wlew 50g + konsultacja 150 lub 250 zł:

  https://onkointegra.pl/

  Korzystam osobiście

 • Maciej

  Ludzie!
  Przestańcie używać sformułowania „metody Jerzego Zięby”, bo szkodzicie człowiekowi (różne medyczne i tv nieuki robią z niego szarlatana), a w efekcie sobie samym.

  To nie są jego metody, tylko metody oficjalnie opublikowane w pismach fachowych, a tępione przez establishment.
  Zięba tylko popularyzuje te informacje.

 • Rejtan

  Warto zajrzeć do Agnieszki i Bogdana Gaszak w Arlington Heights, IL w USA, jeśli ktoś tam mieszka. Zreszta nawet z Polski ludziom pomagają. Świetni fachowcy od chorób układu pokarmowego i medycyny elektronicznej. Nieprawdopodobne rzeczy robią. Polecam.

 • Rejtan

  Droga pani Marto: Jest na tym blogu wiele postow z adresami osob pomagajacych metodami alternatywnymi, a polecanych przeze mnie lekarzy medycyny naturalnej w USA (swietnych zreszta!)dr Agnieszki Gaszak i dr Bogdana Gaszaka nie ma… wykasowane zostaly dwa moje posty.
  Wczoraj byla wiadomosc, ze zostaly poddane moderacji, a dzisiaj zniknely. Jakos tak przykro.
  Pozdrawiam.

 • Marta

  Rejtan,

  zatwierdzamy dziennie bardzo dużo komentarzy.
  Jeżeli to był uczciwy komentarz, bez reklamy komercyjnej, to przepraszamy.

 • Rejtan

  Marta, dla mnie osobiscie to bez znaczenia, ale dla tysięcy szukających pomocy w sytuacjach czasem beznadziejnych to moze być okno nadziei i droga do wyzdrowienia. To o nich mi chodzi. Po to stworzyłas tę piękną i wartosciową stronę. Dzieki za wrzucenie postów. Ci ludzie są naprawdę niesamowici w pomaganiu. Pozdrawiam raz jeszcze.

 • Dorota

  Aga

  Witam szukam kogoś kto wykonuje wylewy z witaminą c w okolicach Łodzi proszę o informację na adres seldora@gmail.com

 • Urszula

  Szukam lekarza medycyny naturalnej w Łodzi lub okolicy.

 • Sylwia

  Hej !
  Czy ktos w grupie leczyl sie na endometrioze naruralnymi srodkami ?

 • Ula

  Do Sylwia: Endometriozę skutecznie można leczyć ziołami (w internecie znajdziesz które dokładnie) i biorezonansem.

 • Ladia

  Desperacko proszę o jakiś kontakt do lekarza endokrynologa lub innego naturopaty który leczy jodem i naturalnie tarczyce, hashimoto w okolicach Rzeszowa lub Tarnowa lub gdziekolwiek na południu polski – ladia84@wp.pl

 • Mirek

  Witam szukam kogoś kto wykonuje wylewy z witaminą C w Kielcach lub okolicy proszę o informację na adres

 • Marcin

  Szukam osoby z lodzi ktura wykona lewatywe oczyszczajaca prosze o adres lub telefon

 • Redakcjo, mam takie pytanie:

  Proszę o opinię odnośnie biorezonansu i badań komputerowych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.
  14.03 jestem umówiona na badanie biorezonansem z moim 15letnim synem do Pani Joli na ul. Unii Lubelskiej 55 w Lubaczowie.
  Mój syn ma straszne trądzik, a gdzieniegdzie robią się blizny.
  Jak dotąd żaden lekarz nie był nam w stanie pomóc. Smarujemy maściami i kremami, ale to na nic. Byliśmy między innymi w prywatnych gabinetach w Jarosławiu i Rzeszowie (b. niemiła, pozbawiona uczuć obsługa). Syn miał testy na alergię zarówno z krwi jak i te skórne, które nic nie wykazały.
  Bardzo zależy mi na trafnej diagnozie, bo być może jakiś składnik w pokarmach go uczula.
  Czekam na Wasze odpowiedzi i opinie.

 • annabella

  Kuracja antypasożytnicza np. Antykontaminem, oczyszczanie jelit, DIETA !

 • MARZENA

  Witam, potrzebuje wyleczyć się z refluksu. Proszę o wskazanie dobrego specjalisty w Warszawie’

 • Bozena

  na refluks bardzo pomaga cytryna zamrozona w całosci ,bianacid sprawdzone

 • Magda

  Proszę o podanie adresu gdzie mogliby mi wykonać dożylny wlew wody utlenionej

 • Magda

  Proszę o podanie adresu gdzie mogliby mi wykonać dożylny wlew wody utlenionej. Mieszkam w województwie małopolskim. Czy w tym regionie coś by się znalazło?

 • olga

  szukam lekarza endokrynologa ktory leczy jodem /niedoczynność tarczycy /w woj .lubuskim lub w poblizu

 • Janina

  Wlewy dożylne witaminy C w Radomiu wykonuje dr Paweł Gajos. pawel@pawelgajoas.pl.

 • Luska

  Witam, mój synek od 2 miesiąca ma problemy skórne. Teraz ma 15 miesięcy. Różni lekarze, różne diagnozy… AZS, ŁZS czy alergia. 2 dni bez syerydu i na skórze znowu zaczyna pojawiać sie powoli wysypka, a w zagieciach jest najgorzej. Teraz stosuje protopic, bo te zmiany bardzo go swedza. Podaje mu teraz Adec plus i 2 łyżeczki Visantol, bo to udaje mi sie przemycic w zupie… Jak mogę mu pomoc? Póki co efektów brak… Witaminy dostaje jakos od miesiąca.

 • Bolesław

  Luska
  Spróbuj myć dziecko i niczym nie smarować. Żadne pudry, oliwki itp. Nawet gdy się tylko posika, przemyć na szybko. Można nawet pod kranem ale trzeba mieć wodę o odpowiedniej temperaturze.

 • JolaT

  Wiele ciekawych tematów poruszacie. Mam pytanie czy wit, C 1000 w ampułkach można przyjmować doustnie ?

 • Marta

  Jola T

  Tak, jednak najbardziej skuteczna jest w proszku.
  Proszek mieszamy z wodą.
  Dawka 1000 jest bardzo mała przy chorobach.

 • beata

  Krzysztof spróbuj w Tychach, wlewy witaminowe jakie Cię interesują może po konsultacji wykonać dr Łukasz Noras (501 225 445). Powodzenia.

 • Andrzej

  Proszę o pomoc w wyśćiu z Róży. Choroby skóry. Bo przechodzę to drugi raz a nie chcę znowu żreć antybiotyków bo to nic nie daje tylko niszczy odporność. Czyli wybija bakterie jelitowe, czyli nie te co trzeba.
  I proszę bardzo o namiary na lekarza najlepiej z Rzeszowa robiącej wlewy dożylne z wody utlenionej.
  Mój meil fotograf7@wp.pl
  Dziękuję za wszrlkie rady.
  Andrzej

 • Urszula

  Szukam lekarza w Łodzi, który leczy naturalnymi metodami. Mam bardzo bolesne zmiany na głowie od wielu lat. NIe będę opisywała drogi jaką przeszłam. Bardzo potrzebuję pomocy. Prosze niech ktoś poda nazwisko kogos kto na prawde potrafi pomagac i leczyć a nie tylko psuc.

  Czeka na informację, sprawa jest nagląca.

 • krystyna

  Przeczytałam wszystkie cenne porady i komentarze na wiele chorób ale i ja potrzebuję pomocy :) Może ktoś doradzi mi dobrego lekarza naturoterapeutę potafiącego wyleczyć nadciśnienie tętnicze krwi- najchetniej z W-wy . Kilka dni temu lecąc samolotem z Bolonii do Brukseli na pół godz. przed lądowaniem poczułam silne mrowienie palców u obu rąk przemieszczające sie do łokci następnie w stronę przedramienia . Szczęsliwie jakoś wylądowałam i szybko przemiesciłam sie do gate – aby wejśc do kolejnego samolotu lecącego do Warszawy. Podczas odprawy check-in nagle zrezygnowałam z wejscia do kolejnego samolotu gdyz poczułam to samo ale silniejsze drętwienie+ uczucie gorąca. Samolot odleciał. Zostałam sama.Wezwałam lekarza. Lekarz zbadał cisnienie krwi: 245 / 165 . Podał mi pod jezyk blocker ( tak to okreslił) Wezwał karetkę i na sygnale pojechałam do szpitala. Od początku nie miałam bólu głowy, kołątania serca, bólu serca czy silnych dusznosci. W szpitalu szybko wykonano mi badanie krwi. Wynik : – zbyt mała ilosć potasu we krwi. Podano mi potas dozylnie ( przez całą noc) rano wynik zadowalajacy : 140/ 80 . Szczesliwie wróciłam do kraju. Taką sytuację juz miałam kilka lat temu w Polsce i też podawano mi potas . On gdzieś mi ucieka. Moze nie wchłania się ? Za cenne porady bardzo dziękuję :)

 • Ewelina

  Askorbinian sodu jak i B17 mozna kupic na vitaltabs.pl
  Ich produktow uzywa klinika medycyny alternatywnej w Krakowie, w ktorej leczy sie moja mama – takze sprawdzona informacja.

 • Janusz

  Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu lekarza leczącego metodami naturalnymi białkomocz (nerczycę) u dziecka lat 10. Mój synek Igorek, bo to dla niego poszukuję uzdrowiciela jest na bardzo mocnych sterydach od ośmiu lat. Mieszkamy w województwie małopolskim ale mogą być lekarze z dowolnego rejonu. Z góry dziękuję za pomoc!

 • Witam wszystkich . Mam problem z żylakami. Są w naszej rodzinie dziedziczne. Stosowałam rozne terapie poprzez piankę, cudowne tabletki i màści. Nic nie pomaga a co najgorszd problem sie nasila . Co jakis czas widze nowe żyły probujace wyjasc ! Suplementuje wit C kompleks B i D3 zamierzam wprowadzic witE . Popijam wyciag z pokrzywy i jem sporo warzyw. Co jeszcze mogłabym zrobic aby choviazzachamowac wychodzenie nowych żylaków?

 • Gosia

  Baardzo prosze o pomoc w znalezieniu lekarza ktory pomoze meźowi odstawic ENTYROX i obnizy cisnienie zanim mąź sie wykończy.

 • Beti

  Witam co na nerwice lękowa?

 • Małgosia

  dr Czerniak , dr Kwaśniewski , dr Pala czyli (ŻO) wygooglować.

 • Jarek

  Dzień Dobry
  U mojego Ukochanego taty stwierdzono guza rakowalnego w okolicach okręznicy docelowo planowano chirurgiczny zabieg usunięcia guza po kolonoskopi ale po otwarciu jamy brzusznej guz który krwawi nie mogł byc usuniety sa przezuty na wątrobe ,trzustke i podobno zyły zrobiono jedynie obejście w okolicach jelita grubego zeby mógł funkcjonowac lekarze twierdzą ,ze zostaje jedynie leczenie paliatywne ,ewentualnie chemioterapia nie daja nadzieji ja mimo przerażających faktów nie dopusczam mysli Tatus ma 78 la i …nie zna jeszcze prawdy znam ja narazie tylko ja ale musimy stanac w obliczu przekazania mu informacji bo sie codziennei dopytuje czy jest może cień szansy zeby uchronic go od chemioterapi i dac mu kilka lub kilkanascie miesięcy zycia….Za jakiekolwiek namiary będe wdzieczny

 • Artur

  Witam serdecznie. Mam na imię Artur mam 22 lata.
  Chorowałem na białaczkę limfoblastyczną t-kom. Przeszedłem chemio i radioterapię całego ciała oraz jestem po przeszczepie szpiku. Minęło 1.5 roku od przeszczepu szpiku od dawcy spokrewnionego (siostra) i ciągle mam objawy przewlekłej choroby przeszczep przeciwko gospodarzowi (GVHD) tj. brak śliny, suchość w jamie ustnej, przebarwienia i suchość skóry, zespół suchego oka, polineuropatia po chemioterapii, niedosłuch oraz szumy (lewe ucho).
  Stosuję mnóstwo „leków” tj
  -Ciprinol
  -Hydrokortyzon
  -Heviran
  -Cyklosporyna 100 mg
  -Biseptol
  -Multiwitamina, wit d3, a+e, magne b6
  -Cell Cept mycophenolate mofetil
  -Flukonazol
  -Proursan
  -Omperazolum (osłona) oraz wapń.
  Wiem co zrobiła ze mną radio i chemioterapia. Mówiąc wprost siała i sieje dalej spustoszenie mojego organizmu.
  Mam niedobór immunoglobulin.
  W trakcie chemii miałem wiele infekcji grzybiczych oraz operację pękniętego jelita cienkiego.

  Proszę o porady w jaki sposób leczyć przynajmniej część z tych objawów, do kogo się zgłosić.
  Oddział przeszczepu szpiku kostnego w szpitalu w Juraszu sam nie wie co robić z moim przypadkiem i jak „leczyć”
  Z góry dziękuję za przeczytanie mojego wpisu jak i serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam

 • Michał

  Witam!

  Moja mama zachorowała na raka piersi, ma 45 lat. Jest to inwazyjny rak gruczołu piersiowego, potrójnie ujemny, bez przerzutów. Chciałbym zapytać jak mogę jej pomóc, jakie witaminy, środku zakupić które pomogą w walce z chorobą? Wiele słyszałem o pestkach moreli, witaminie b17, C, D, piciu destylowanej nafty. Czy ma ktoś może jakieś porady?

 • Dorota

  Witam .

  Moja kuzynka strasznie cierpi -ma endometriozę . Jest osobą młodą i chciałaby mieć dziecko.Do tej pory leczono ją nieudolnie, hormonalnie , oznajmiając ze teraz należy jedynie czekać bo właściwie leczenia nie ma. Bóle są i torbiele rosną nadal .Jeśli ktoś z was ma wiedzę jak pomóc to bardzo bardzo proszę podzielcie się wiedzą.

 • Wpisy proszące o ratunek, pomoc, szukanie wyjścia, skutecznych leków, łapanie się w zasadzie wszystkiego co mogłoby pomóc. Zastanawia mnie w tym gąszczu porad jedno. Może nie trafiłem, ale nie widzę tu nikogo, kto polecałbym stosowanie żywego, pierwotnego mumio. ten absolutnie naturalny preparat stworzony przez przyrodę potrafi czynić na prawdę cuda i postawić na nogi osoby skazane na nóż konowała. Oczywiście mówię tu o mumio żywym tzw. pierwotnym nie o suplemencie z mumio w nazwie. To dwa różne światy. Mumio żywe potrafi wyleczyć. O wyleczeniu suplementem diety z mumio w nazwie…nie słyszałem.

 • Janusz

  Do Darek 2015,
  Mam nadciśnienie, cukrzycę II, dnę, podwyższony cholesterol zwapnienia tętnic, a ostatnio miałem raka prostaty. Po naświetlaniach przepalili mi nerwy obwodowe i leczę już ponad dwa lata i nie mija.
  Czytałem Twoją wypowiedź o Licie i może tego mi brakuje. Suplementuje się Wit c, D3, K2 mk7, magnezem czasami lugola itp. Przez pół roku zwodzili mnie rwą kulszową, a uważam że dobrze wiedzieli co to jest, podobno co drugi naświetlany pacjent ma takie dolegliwości.
  Trochę obawiam się brać Lit tak na własną rękę i proszę o poradę ile, jakiego i gdzie kupić.

 • Lesia

  Witajcie ! Piszę z Gdańska. Od kiedy zmarł Dr Antoni Krasicki (chelatacje, wlewy vit C.skuteczna bardzo akupunktura, wszystko, co trzeba – Gdynia) mam problem z brakiem lekarza i tym, że jakby zaczęły się u mnie jakieś choroby. Okazuje się, że jednak są ludzie niezastąpieni i drugiego Dr Antoniego Krasickiego nie ma, jednak puste miejsce jest do wypełnienia. Dr Krasickiego znalazłam kiedyś, przed laty, bo szukałam i pytałam ludzi, bo ludzie wiedzą. Teraz poproszę – o kontakt do sensownego lekarza na terenie Gdańsk-Gdynia-Wejherowo. Takiego, który chce leczyć ludzi i się nie boi leczyć ludzi. Piszmy tutaj, może kto inny skorzysta ..bo też szuka, jak ja. Zdrowia !

 • Hanna

  Marzena,pij Ocet Jabłkowy -dzięki Pani Marcie i Panu Ziębie wyleczyłam refluks.OCET JABŁKOWY-na tym blogu wyczytałam o tych cudownych właściwościach.Po pierwszym wypiciu, objawy zmniejszyły się i po pół roku nie ma śladu.Leczyłam się 5 lat u gastrologa inhibitorami i nie było żadnej poprawy.Dzięki ludziom dobrej woli jestem wolna od tej uciążliwości i dalej przekazuję tą informację.

 • Adam

  Szukam biochemika który pomoże ułożyć mi plan suplementacyjny pod niedobory wynikłe z analizy pierwiastkowej włosa. Czy ktoś zna i poleci kogoś takiego?

 • Andreas

  Szukam lekarzy w niemczech ktozy robia wlewy dozylne z witaminy C.

 • Grzegorz

  Witam, mogę szczerze polecić droktora Norasa na terenie Śląska z okolic Katowic który oprócz diagnozy i leczenia wykonuje też terapie wspomagające w tym wlewy witaminy C. Nr telefonu do doktora to 501225445. Serdecznie polecam i pozdrawiam

 • Tadek

  Szukam lekarzy leczacych holistycznie na poludniu Polski.
  Prosze o adresy.

  Pozdrawiam
  Tadek

 • Sylwia

  Wiram poszukuję lekarza ktory racjonalnie podchodzi do szczpień dzieci z Lodzi lub okolic

 • Thunder

  Szukacie znakomitego Chiropraktyka?
  Ja trafiłem na takiego w Krakowie. Dzięki niemu funkcjonuję i nie tylko ja, bo u nas w jednostce sporo chłopaków do niego chodzi. Skoki spadochronowe demolują nam KRĘGOSŁUPY a on nas wskrzesza z martwych. Jedni na niego mówią MAGIK inni KRĘGARZ. Wiem jedno – jest SKUTECZNY bez podawania środków przeciwbólowych.
  Nazywa się Wojciech Góra.
  Tu macie jego stronę internetową:

  https://www.klinikakregoslupa.pl

  A dla potwierdzenia mojej opinii zerknijcie sobie na opinie innych.

  https://m.dobrylekarz.info/gabinet/wojciech-gora-chiropraktyk-krakow-krakow.htm

 • Dariusz

  Dzień dobry,

  Kto z Was ma radę na wyleczenie się z zespołu jelita drażliwego? W jelicie grubym czysto, żadnych polipów tylko był lekki stan zapalny w okrężnicy pewnie przez częste biegunki. Stolec jest rzadki czasami ból brzucha, który mija po wypróżnieniu się. Ostrych rzeczy jeść nie mogę bo potem latam do WC, po gotowanych jajkach również.
  Nie chce mi się już słuchać lekarzy „że tak już musi być”
  Proszę o pomoc

  Pozdrawiam

 • krystyna

  Witam czy ma ktos doswiadczenie w wyleczeniu choroby dwubiegunowej, mlody czlowiek leczy sie ponad 10 lat bez efektu i traci nadzieje. Moze dobry lekarz w bydgoszczy lub bioterapeuta jest komus znany dziekuje

 • Aga

  Gosia, Ania – jąkanie, AZS, choroby dziecięce, a także reumatyzm są skutecznie leczone przez homeopatię. Polecam udać się do sprawdzonego homeopaty (niekoniecznie lekarza dyplomowanego).

 • Jowita

  @darek2015

  czy mogę prosić o kontakt?

  jowita.gawron@wp.pl

 • jarek

  Proszę o pomoc.Moja mama ma raka żołądka.Prosze was o namiary dobrego specjalisty lub jakiegoś centrum gdzie moja mama byłaby leczona.Czy są jakieś nowe metody leczenia -proszę o kontakt

 • Jadwiga

  Jak ma na imię dr Noras?????????

 • Jadwiga

  Z okolic Katowic.

 • Elżbieta

  Od kilku lat mam problemy z połykaniem pokarmów (zwężenie przełyku) prawdopodobnie na tle nerwowym (pojawiły się w czasie kiedy miałam ciężkie przeżycia) Badania laryngologiczne i gastrologiczne niczego nie wykazały. Lekarz rodzinny sugeruje wizytę u psychiatry. Wiele na ten temat czytałam i wiem że mogą to być zaburzenia psychosomatyczne które leczy się psychotropami.Dla mnie to ostateczność. Czy ktoś z forumowiczów zna jakieś naturalne metody na moją przypadłość?

 • Janusz

  Witam szukam specjalisty od wlewow dozylnych z witaminy c z okolic lodzi ,pozdrawiam

 • Marianna

  Witam,szukam dobrego naturopaty z okolic Rzeszowa,Jarosławia oraz specjalisty od wlewów z wit C i wody utlenionej.Pozdrawiam

 • Malgorzata

  Jak walczyć z bólem po półpaścu, lewa strona klatki piersiowej? Cierpię od dwóch tygodni, dość mam tabletek przeciwbolowych/poltram combo/Proszę o poradę.

 • Danuta

  Guz brzozy potrzebny do zwalczenia raka żołądka.
  Najlepszy z Puszczy Bialiwiejskiej. Może ktoś wie jak mogę go zdobyć, kupić taki nie mielony.
  Bardzo proszę o podpowiedź.

 • Krzysztof

  Mam raka nerki chcą mi usunąć nerkę czy jest jakaś szansa

 • Wioletta

  Proszę o pomoc w znalezieniu lekarza medycyny naturalnej woj. dolnośląskie ,woj. wielkopolskie woj. zachodniopomorskie lub woj. lubuskie
  Od kilkunastu lat mam częste zapalenie pęcherza
  Przypadek kliniczny Nikt nie może mi pomóc .
  Może ktoś słyszał lub pomógł sobie w tej dolegliwości
  Byłabym wdzięczna za radze

 • Bartek

  Witam,

  Bardzo prosze o pomoc w znalezieniu dobrego lekarza z okolic Lodzi, ktory pomoze w leczeniu niekonwencjonalnym – wlewy zastosowanie ziol itd. bardzo prosze o pomoc chodzi o bliska osobe wstepna diagnoza – nowotwor pluc z przerzutami. Podaje maila bardzo prosze o kontakt – bartekc@yahoo.com

 • Witam wszystkich,
  Chętnie podzielę się wiedzą na temat urządzeń stosowanych do badań i terapii, tzn biorezonans, vega test voll nls. Na jednym pracuję od kilku lat a wiele naprawiałem i przeglądałem.
  Gazety i Internet pełne są ogłoszeń o „diagnostyki komputerowej całego organizmu, składu ciała itp.” i często jest to do upowszechniania i wdrażania suplementów diety ! Dlatego Ci, którzy posiadali takie „rozpoznanie” byli rozczarowani, jest u nich nieufność i sceptycyzm do wszystkich podobnych metod.
  info@testvolla.eu

 • Angelika

  Szukam lekarza, pediatry w okolicy Poznania, otwartego na medycynę niekonwencjonalną, który mógłby nas przyjąć nie wymuszając szczepień dla dziecka. Będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedz.

 • Jolanta

  Dzień dobry, po ciężko przebytym cowidzie w marcu 2019 roku ciągle mam bóle w odcinku lędźwiowym, usunięto mi jajnika i 6 cm guza , a teraz od roku walczę z łysieniem plackowatym. Przyjmuję wit D3 bo okazało się że mam niedobory (poniżej 20) . Podpowiedzcie proszę co jeszcze mogę dla siebie zrobić sama .Pozdrawiam.

 • Robert

  Witam,

  Poszukuje lekarza pokroju Pana Huberta Czerniaka w okolicach Krosna. Czy ktos moze zna godnego polecenia?

 • Mariusz

  Witam wszystkich, jestem specjalistą medycyny naturalnej służę pomocą w ziołolecznictwie i konsultacją. Zainteresowanych proszę o informację po której podam namiary. Pozdrawiam Wszystkich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter