Całe mięso drobiowe i świńskie sprzedawane w Polsce jest modyfikowane genetycznie

Mięso GMO

„Koalicja PO-PSL, różnymi kruczkami, doprowadziła do tego, że do Polski importuje się w tej chwili ok. 3,5 mln ton nasion z GMO na pasze i żywność” – mówił na antenie Radia Warszawa Jan Szyszko.

Żywność w sklepach nie ma oznaczeń, które uzmysłowiłby każdemu klientowi, że zawierają składniki genetycznie zmodyfikowane.

Dopuszczonych do obrotu jest ponad 40 odmian modyfikowanych genetycznie, w tym: soja, rzepak, kukurydza, którymi legalnie handlują na rynku. To wszystko kupujemy w naszych sklepach.

„Cała żywność, cała produkcja mięsa drobiowego, również świńskiego, jest wytwarzana na bazie genetycznie modyfikowanych organizmów. Nie jest ona oznaczona. To wszystko zjadamy” – powiedział Szyszko.

Całe mięso drobiowe i świńskie sprzedawane w Polsce jest modyfikowane genetycznie. Taki wniosek wypływa z wypowiedzi Jana Szyszko, byłego ministra środowiska w rządzie Beaty Szydło i w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Skoro zwierzęta jedzą paszę GMO, to mogą wytwarzać wiele nieznanych chorób, które przenoszone są na ludzi.

Skutki tej lekkomyślności będziemy odczuwać w przyszłości.

Dlaczego żywność GMO nie jest oznakowana?

Skoro jest tak zdrowa, jak się ją promuje, to dlaczego po cichu, ukradkiem, wciskają nam te niebezpieczne dla zdrowia produkty?

Prawo Unii Europejskiej nie zabrania oznakowania takich produktów.

Jestem przekonany o roztropności klientów. Gdyby widzieli produkty z oznaczeniem „GMO”, to nastąpiłby ich drastyczny spadek sprzedaży. Tym sposobem, klienci wymusiliby na producentach żywności, masarniach i rolnikach usunięcie pasz GMO i produktów GMO.

Modyfikowana soja stanowi 80 proc. białka paszowego. Polska importuje ponad 2 mln ton soi rocznie. Według ekspertów, śruty sojowej nie da się wyeliminować z żywienia zwierząt ze względu na jej walory odżywcze. Zwłaszcza dotyczy to żywienia drobiu i trzody chlewnej – ok. 95 procent pasz GMO.

Czy, aby na pewno nie można jej zastąpić?

Czy tacy jesteśmy ograniczeni w rozwoju pasz?

Za komuny nie potrzebowaliśmy pasz GMO…

Resort rolnictwa przygotował projekt nowelizacji ustawy o paszach, który przedłuża stosowanie pasz genetycznie modyfikowanych do 2024 r.

Według obecnych przepisów, paszami GMO można karmić zwierzęta do końca 2018 r.

Wiesz, co napisano w uzasadnieniu do projektu noweli ustawy?

„Przeprowadzone w latach 2008-2011 badania nie potwierdziły negatywnego oddziaływania pasz GMO na zdrowie zwierząt!”.

A na zdrowie ludzi?

To człowiek nie jest ważniejszy od zwierzęcia?

Zwierzęta żyją krótko, więc nie zdążą zachorować… jednak napchane są paszami GMO.

My to jemy!

Nic tylko ręce załamać nad głupotą polskich urzędników.

Istnieje setki badań, które krzyczą o potężnej szkodliwości produktów GMO, o poronieniach, o nowotworach, o chorobach, których jeszcze nie znamy.

Kolejne pokolenia będą porażone i zmianami w genach i szczepionkami, w których są tkanki zabitych przez aborcje dzieci i coraz gorszą żywnością GMO sprzedawaną w sklepach.

Z danych przedstawionych przez ministra Szyszko wynika, że od lat jesteśmy karmieni żywnością genetycznie modyfikowaną.

Od lat zwierzęta żywią się paszami zawierającymi zmodyfikowane geny.

To są powody naszych chorób, nowotworów…

Dlaczego rządy nie opierają produkcji żywności o polskie rolnictwo?

Pytań jest naprawdę bardzo dużo… tylko mądrych odpowiedzi brak.

Co z tego, że partie rządzące się zmieniają, skoro jednomyślnie trują nas na potęgę?

Dopiero zdymisjonowany minister robi szum w mediach…

źródło: tvp.info

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Robert Brzoza RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Form by (e)NeTesFoto: Envato Elements By sea_wave

Zobacz jeszcze to:

8 Responses to “Całe mięso drobiowe i świńskie sprzedawane w Polsce jest modyfikowane genetycznie”

 • Halina

  Prof. Szyszko był ministrem przez dwa lata i NIC nie zrobił ze swoją wiedzą. A kiedy teraz, po dymisji o tym mówi – czy staje się bardziej wiarygodny? Mocno w to wątpię.
  Wiele obietnic – a zmian nie ma, wszystko jest ciągłością tego, co było.

 • „Przeprowadzone w latach 2008-2011 badania nie potwierdziły negatywnego oddziaływania pasz GMO na zdrowie zwierząt!”

  to ja poproszę o przedstawienie tych badań – ale zaraz sie okaże że ich nie ma

 • Arek

  ale możemy to zmienić, właściwie to musimy to zmienić, nie chcę już dłużej w tym tkwić i mieć iluzoryczne wrażenie, że mogę coś zmienić i że mam na coś wpływ. Chcę porządnych ludzi, uczciwych, godnych zaufania i przede wszystkim ludzi wolnych, nieskorumpowanych, dbających o NASZE DOBRO, moje i Twoje, naszych dzieci. Dość hipokryzji, obłudy i zakłamania polityków oraz mediów. To my: normalni, zwykli ludzie chcący żyć uczciwie i godnie jesteśmy w Polsce większością – i czas to sobie uświadomić! Czas się zjednoczyć – bo to jedyna droga do zmiany tej chorej rzeczywistości. Tylko razem możemy odsunąć obecny, pookrągłostołowy układ partyjny od władzy, co jest warunkiem koniecznym, żeby cokolwiek mogło się w Polsce zmienić na lepsze.
  Albo razem zrealizujemy choć jeden wspólny cel, choć jeden fundamentalny postulat – albo nikt z nas osobno nie zrealizuje żadnego swojego celu czy postulatu. Dlatego wszystkich ludzi dobrej woli zachęcam i zapraszam do przyłączenia się do Listy Społecznej – 1Polska (https://1polska.pl/). Chcę żyć w Polsce i być dumny z bycia Polakiem.

 • Teresa Jakubowska

  Całe ostatnie 2 miesiące praktycznie zmarnowałam walcząc z sejmem, senatem i Dudą (przykladowy załącznik), żeby zapobiec uchwaleniu 3 ustaw o GMO. Korupcja jest silniejsza, Mimo, że Kaczynski twierdzil – gdy byl w opozycji – ze jak PiS bedzie przy władzy, to nie bedzie pozwolenia na kontynuowanie np. importu pasz GMO ani oczywiście pozwolenia na UPRAWY GMO. Wszystko zostalo przepchniete przy kompletnym braku zainteresowania mediów. Opozycja wprawdzie glosowala przeciw – dzieki mnie – ale opozycja teraz nie wystarczy.

  Bardzo to smutne.

  W tym tekscie sa niescicłości ale generalnie to prawda. Główna nieścisłość to to, że ani świnie ani drób nie jest GM, ale pasze tak. Tyle, że to dotyczy praktycznie wszystkich pasz produkowanych w Polsce przez CARGILL – najwiekszego producenta pasz w Polsce (zależny od Monsanto) . Nawet chłopi hodujący drób czy bydło u siebie w zagrodzie kupują w sprzedaży obwoźnej pasze zawierające m.in. śrute sojową GM z importu. Nawet o tym nie wiedzą, ale na etykietach jest GMO tyle, że maleńkimi literami. Zresztą rzadko który rolnik w ogóle wie co to jest GM czyli genetycznie modyfikowane.

  Powoli nie wiadomo co jeść. Np rzepak jest suszony Roundupem (glifosat) a nawet słysze, że i słoneczniki też. Praktycznie wszystkie warzywa sa traktowane Roundupem. Kupiłam kiedyś seler tak gorzki, że musialam zupę wyrzucic.

  Jezeli będą uprawy GMO, to będzie apokalipsa.

 • adam

  Będziemy mieli szczepionki z tkanki zabitych przez aborję dzieci?

 • Dariusz

  Depopulacja trwa w najlepsze.NWO pokazuje siłę….Do czasu aż my pokażemy ,,pazura,, !!!

 • Alicja

  Komórki macierzyste z płodów aborcyjnych już dawno są używane przy produkcji szczepionek. Jest to udowodnione przez niezależnych naukowców i nie jest to tajemnica

 • Andy

  Byłem w sklepie z tzw „Zdrową żywnością” – kupuję niektóre suplementy i… pani ekspedientka mówi, że soja spożywcza nie jest GM??? Odpowiadam, że cała soja jest i inne gatunki nasion np: kukurydza również i że nie ma jeszcze badań potwierdzających wpływ GMO na człowieka bo za krótki okres od wprowadzenia do wiarygodnych wyników. Na co Pani mówi, że są badania, że GMO jest bezpieczne, proszę więc panią o konkrety. otrzymuje karteczkę z nazwiskiem p. dr Damiana Parola https://www.damianparol.com/zywnosc-gmo-bezpieczna/ I co? nie mogę znaleźć wyników badań dla ludzi są ale tylko na zwierzętach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter