Kim jestem ?

 

Nazywam się Marta Brzoza.

Przez ostatnie lata mieszkam i pracuję wraz z moją rodziną w USA.

Mam męża i jestem mamą dwójki dzieci.

Od najmłodszych lat interesowałam się medycyną naturalną. Już jako dziecko, podpatrywałam poczynania mojej babci. Była to tak zwana „wiejska babka”, do której sąsiedzi przychodzili po różne porady, jak na przykład: naturalny lek na oparzenie czy na robaki u dzieci itd.

Chciałam kontynuować te rodzinne zainteresowania i zostałam pielęgniarką. Skończyłam Liceum Medyczne w Mielcu.

Pierwsza moja praca to oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej w Krakowie.

Praca ta utwierdziła mnie w przekonaniu, że szpital to nie miejsce na zmiany, a na pacjenta patrzy się z perspektywy oddziału.

W pogłębianiu mojej wiedzy przyczyniły się w dużym stopniu moje dzieci. Miałam dwójkę alergików, przy czym córka była uczulona na wszystko, co możliwe.

W tamtych czasach leczenie odbywało się tylko za pomocą sterydów, dlatego byłam zmuszona do odkrywania zdrowia. Wiedziałam, że sterydy to ogromne zniszczenie w organizmie, wiec próbowałam na córce wszystko, co naturalne „wpadło mi w ręce”.

Teraz jest zupełnie zdrowa.

Obecnie pracuję przy opiece nad osobami w podeszłym wieku (średnia 94 lat !). Wprowadzamy leczenie naturalne, jak najmniej leków, odpowiednie diety. Często osoby chorują na kilka schorzeń naraz np. choroba Alzheimera, Parkinsona, cukrzyca, przebyte operacje stawów biodrowych i kolanowych.

Pomimo wielorakich schorzeń ludzie Ci są sprawni fizycznie i umysłowo, pozytywnie nastawieni do życia.

Dlaczego ten blog ?

Bo czasami wystarczy niewiele, aby pokonać chorobę.

Wpływa na to wiele czynników, ale podstawą jest dostęp do sprawdzonej wiedzy.

W USA żywność jest na bardzo niskim poziomie w składniki odżywcze, do tego dochodzą wszechobecne fast food-y. Mimo tych „negatywnych zjawisk” wiele osób żyje ponad 90 lat. I to wcale nie wynika z nadzwyczajnej opieki medycznej.

Kiedyś spotkałam młodą dziewczynę, która była okropnie gruba. Według jej wiedzy nie mogła schudnąć, ponieważ brała ważny lek na serce. Skutkiem ubocznym tego leku było tycie. Nie próbowała nic z tym zrobić, bo tak jej kazał lekarz. Nie dyskredytuję lekarzy, ale polecam zmiany i ciągłe poszerzanie wiedzy.

Inna osoba chciała również schudnąć. Próbowała wiele preparatów i nic. Po analizie jej życia, poleciłam jej…dietetyka psychologa.

W wielu przypadkach zmiany należy zacząć od głowy, czyli inaczej spojrzeć na świat.

.

Pozdrawiam

Marta Brzoza

 

98 Responses to “Kim jestem ?”

 • Witaj! Fajny wpis, czekam kolejnych postów, szzególnie opowiadających o sprawach powiązanych z medycyną

 • Z AIDS i innych „nieuleczalnych chorób” cudownie leczył polski zakonnik Ojciec Szeliga w Peru.On na podstawie obserwacji leczenia się tubylców z wszystkich chorób leczył ludzi,również z AIDS czy nowotworów. Ja jestem jego wielkim zwolenniczką bo również stosuję vilcacorę na chorobę szpiku kostnego na tle nowotworowym.Ponieważ zajmuję się zdrowiem od lat eksperymentuję z suplementami diety ale ostatecznie wróciłam do vilcacory,bo żaden lekarz nie ma pojęcia o leczeniu a przede wszystkim o wyleczeniu z raka czy innej choroby. Biznes to biznes,nawet nad tym ubolewał w latach 60-70 ub.w.wielki Polak i hematolog prof. Julian Aleksandrowicz w książce pt. Nie ma nieuleczalnych chorób.Zresztą statystyki są również fałszowane,bo np. piszą,że na raka rocznie umiera 160 tys. Polaków a w rzeczywistości to jest dwa razy więcej,np. na marskość wątroby,zakrzepicę,udar itp.Nieświadomym i ogłupiałym narodem można manipulować i mamy tego dowód na każdym kroku.

 • Małgorzata

  Jestem w szoku!!!! Ale takim zupełnie pozytywnym. Przeczytałam na jednym wdechu- WSZYSTKO. Od wielu lat mi się wydawało że coś w tych wszystkich chorobach i specyfikach jest nie tak. Ze szczepieniami to zawsze byłam ostrożna. Wbrew wszystkim Super Mamusiom nie szczepiłam dzieci na wszystkie najlepsze szczepionki i na te super skojarzone.Często bałam się że jestem złą matką ale dzisiaj widzę że zrobiłam dla nich najlepsze co mogłam. Dziękuję że jesteś tak odważna. Pozdrawiam

 • Przemysław

  Z dużą radością czytam i dowiaduję się co raz ciekawych rzeczy.
  Nie chcę, aby zostało to źle odebrane, ale warto skorzystać z pomocy zawodowego redaktora/korektora, bo niekiedy stosowanie przypadków woła o pomstę do nieba.
  A chciałoby się, by do wspaniałej treści pasowała również forma, nieprawdaż?

 • Przemysław

  W pośpiechu sam się nie popisałem. Miało być : „co raz to ciekawszych”.
  Przyganiał kocioł garnkowi…

 • ART

  Jak pani siedzi w stanach to niech sobie tam pani
  rozgłasza swoje fanaberie w swoim otoczeniu a nie publicznie
  Szczepienia nie szkodzą , nie powodują zadnego autyzmu itp.
  Gość co to rozgłosił zrobił to dla żartu bez zadnych badań a teraz cała szara masa pada przed nim na kolana..
  Nieszczepienie dzieci szkodzi i to szkodzi rownież tym co są zaszczepione .

 • Marta

  Panie art, proszę nie być dziecinnym.
  Niech pan częściej wychodzi na spacery, a mniej ogląda tv.

  Wiele ludzi mądrzeje kiedy dostanie w twarz.
  Pan pewnie czeka na taką sytuacje, czyli kiedy po jednej dawce szczepionki, zachoruje na autyzm panu dziecko czy wnuczka.
  Autyzm jest potworną chorobą, która w latach 70-tych nie występowała.

  To firmy farmaceutyczne swoimi szczepionkami uszkadzają mózg człowieka.

  Jest mnóstwo badań niezależnych naukowców.

  Jeżeli pan jest taki mądry, to niech pan szczepi się na wszystko, co nakaże panu lekarz.
  Pana sprawa.
  Tylko wtedy niech pan nie narzeka, że tu pana boli, tam boli…

 • Do ART,co pan za głupoty wypisuje.Proponuję chociaż przeczytać ksiażke pt. „Szczepienia niebezpiecznie ukrywane fakty”. Poza tym proszę poszukać w internecie wiele materiałów na temat skutków szczepień, z czego są produkowane jak i dlaczego są szkodliwe. Proszę tez posłuchać-poczytać co na temat szczepień mówi Bill Gates. Dla mnie to jego wypowiedź jest gorsza niż mówili faszyści,zresztą to co teraz się robi np. nasiona GMO,korupcja szczepionkowa,zakaz notowania skutków szczepień itp. to nic innego jak mordowanie ludzi i to bezkarnie.Również na Facebooku jest mnóstwo materiałów na ten temat.

 • ana

  dodam od siebie tylko tyle, że Bill Gates posiada akcje Monsanto (twórcę GMO I RANDAPU, którego skladnik glifosat jest rakotwórczy, co potwierdziła ostatnio WHO), jest za eugeniką, szczepionkami które zmniejszą liczbę ludzi o 10-15%, (lub zmniejszą ich plodność- co widać obecnie już- bowiem kobietom po 30 roku życia co raz trudniej zostać mamą, dużo poronień, przedwczesnych problemów z płodnością, albo rozregulowane hormony- trudno mi mowić, bo wiedzy takiej nie mam), ale łącząc wszystko co zwiazane z gatesem, ich findacją, powiazaniami- to na pewno ten człowiek jest gorszy niż …. można pooglądać na yt, albo innych stronach niezależnych, wystarczy wpisać hasła bill gates eugenika, szczepienia, zmniejszenie populacji

 • Jacek

  Nie jestem pewien czy posługuje się pani swoja wiedzą, to co pani pisz można znaleźć w książce prof. Zięby i to kropka w kropkę.

 • Marta

  @Jacek

  Korzystam z wielu źródeł, zarówno z wiedzy p. Zięby, z własnej, i jak wielu, wielu innych.
  Tak właśnie pisze się bloga.
  Nikt nie jest omnibusem.

  Nawet prezydent, premier, prezesi mają licznych doradców.
  Moimi doradcami są różne źródła.

 • Olek

  Witam pozdrawiam wszystkich chcecie próbujcie nie chcecie to nie próbujcie ale autorów nie obrażajcie. Ja jestem wręcz elementarnym przykładem że terapia opisana o wit. C działa na mnie jestem pełen życia od roku. Rok temu przestałem brać leki kiedy usłyszałem w słuchawce ” oni panu mówią bzdury reumatoidalne zapalenie stawów jest uleczalne” chwila milczenia i moje pytanie kiedy zauważę poz. efekty facet powiedział za dwa tygodnie i tak było zaczęła się moja faktyczna walka z chorobą było super od 12 lat nie czułem się tak dobrze. Powiedział mi to zielarz ja zaufałem bo nie widziałem dla siebie ratunku przysłał mi paczkę piłem zioła i specyfiki od niego ale poprawę stanowczą poczułem od kiedy piję wit C „wyżłopałem już 2,5 kilograma. Nikt mi nie wierzy wszyscy pukają się w czoło ale do chorych na reumatyzm nie wiem co to znaczy wstać połamanym ,jak ciężko się ubrać ,a nogę rano podnieść żeby skarpetkę ubrać sam ból. Serdecznie dziękuję autorom opisanych terapi jestem wierzący i Panu Bogu dziękuję za ukierunkowaniu mojego zainteresowania na te artykuły to nie mógł być przypadek modliłem się i zostałem wysłuchany. Chociaż czasem mam jeszcze pewne dolegliwości których by nie było gdybym wcześniej pomyślał o innym leczeniu. Pisałbym godzinami pozdrawiam życzę zdrowia nikogo do niczego nie namawiam z serca piszę Pan Bóg wie.

 • Olek

  Acha zamówiłem wit. K2MK7 już dostałem SMS od kuriera może jutro ją będę miał i spróbuję opiszę za jakiś czas co zaobserwuję pozdrawiam z Panem Bogiem

 • stenia

  Po raz pierwszy przeczytalam pani wpis o sodzie oczyszczonej i jestem pod wrazeniem. Wspaniale wiadomosci. Prosze o wiecej. Dziekuje. Pozdrawiam Stenia.

 • Z soda oczyszczoną spotkałam się kilka a może kilkanaście lat temu w sklepie spożywczym we Włoszech,gdzie na pudełku były narysowane różne rzeczy do których można dodać sodę.Od tamtego czasu przywoziłam do Polski po kilka opakowań o,5 kg i od 2-3 lat kupuję w hurtowni w Opolu- opakowania 2,5 kg.Soda ma właściwości przeciwgrzybicze a więc niezliczoną ilość korzyści.Oprócz tego w domu. A wiec wyliczę,dodaję do pralki,zmywarki,umywalki,muszli w ubikacji,do udrażniania zlewu,umywalki,do wanny do kąpieli. Stosuję ją do dezynfekcji-odkażania stóp-świetny w grzybicy,dodaję do szamponu,do kąpieli. W kuchni też ma zastosowanie jak w zlewie,dodaję na gąbkę,którą myją garnki i resztę.Poza tym lubię jeść suszone owoce więc je tym posypuję i odkażam(daję do tego kwas askorbinowy w proszku.Piję wode z sodą tylko ostrzegam,że nie wolno ją spożywać po jedzeniu,bo mogą się zrobić wrzody. Alkalizuje organizm.1 łyżeczka sody na szkl ciepłej-letniej wody.Stosuję ją do dezynfekcji jamy ustnej,gdy mnie boli gardło(choc skuteczniejsza jest woda utleniona( na katar),działanie natychmiastowe. Warto wspomnieć o dr. Simoncini z Rzymu,który leczy nią nowotwory.Może pani Marta coś do tego dopowie.Pozdrawiam. Grazyna

 • Mirosław

  Witam serdecznie !

  Bardzo się ucieszyłem kiedy „odkryłem” Waszą stronę.
  Przypadek ? Nie sądzę.
  Bardzo podobają mi się tematy, które poruszacie.
  Gratuluję pomysłu i życzę z całego serca wytrwałości.

  Takie tematy jak naturalne sposoby wspomagania organizmu, jak okradanie nas z natury przez firmy chemiczne i kartele farmaceutyczne, jak wszechobecna manipulacja itd. nie są mi obce.
  Jeżeli będziesz miała ochotę Marto żebym się podzielił swoimi doświadczeniami to jestem chętny.
  To co cenię w ludziach niesamowicie to odwaga.
  Ci którzy idą „pod prąd” i zmieniają rzeczywistość są zawsze jak sól ziemi czy światełko nadziei w tunelu.
  Trzymam kciuki i pozdrawiam z (jak wyczytałem nieobcego Ci) Krakowa. :)

 • Marta

  @Mirosław

  Dziękuję za miłe słowa.
  Jak najbardziej, proszę się udzielać i wpisywać swoją wiedzę w komentarzach.
  Wiele osób na tym zyska.

 • Irena

  Droga Pani Marto ,czytam Pani blog, Chwala Bogu ,bo wlasnie potrzebuje pomocy , bo czytam tu i tam ale niewiem od czego zaczac ,mam usuniety lewy jajnik bo byla cysta na 4cm. na macicy miesniaki czeste zapalenia pecherza ,czaly czas swedzenie w pochwie z biala wydzielina ,cos w pochwie lekko mnie pobolewia .Od 6miesiecy zabiegu cos zaczyna mnie bolec , gdzie bylo operowane ,lekarz ,znowu wysyla mnie na przeswietlenie , tak naprawde nic mi nie pomogl ,nie bylo wyjscia usuna cyste z jajnikiem ,obawiam sie ze, cysta powraca bo mnie boli, prosze o pomoc ,albo ktos z czytelnikow BOG ZAPLAC.

 • maja

  Witam!
  Cieszę się, że natrafiłam na tą stronę, dziękuję za porady.
  Proszę bardzo o pomoc, mąż 57 lat, nowotwór okrężnicy ogniska zapalne w otrzewnej ( jest 3 lata po przeszczepie nerki)-onkolog, chemia, która zniszczy nerkę. Zdecydowaliśmy się na leczenie amigdaliną (3 tyg. intensyw. leczenie kroplówki) dalej doustnie ,plus onkotermia,dieta, ozonoterapia, witaminoterapia, jęczmień zielony, może ktoś ma jakieś doświadczenie
  jak możemy wspomóc, dziękuję za każdy wpis

 • maja

  Witam. P.darku2015, dziękuję za radę, proszę napisać,
  co oznacza CZDA i OJ? ( czy firmę?)
  Niestety w aptece nie wiedzą że jest soda gaszona, czy spozywcza może być? Proszę o odpowiedź.

 • darek2015

  @Maja

  CZDA > czyli: CZysty Do Analizy.
  OJ > Ocet Jabłkowy (nierafinowany, mętny, najlepiej z ‚pajęczyną’…) < ale w Rossmannie jest niezły OJ.

  W aptece tego nie kupisz, a nawet jakby było to kilkadziesiąt razy droższe, także niech apteki pieluchy sprzedają. 😉

  Wystarczy czystość spożywcza – ok.99.5% czystości.
  Ważne aby była bez stabilizatorów, ''sklepowa-spożywcza'' ma antyzbrylacze, i inne niepotrzebna dodatki… AL np.

  Sodę kalcynowaną (fabrycznie zgaszoną 😉 )
  Zakupisz np. tu:
  https://www.ichemia.pl/9,soda-kalcynowana-weglan-sodu-lekki-1kg.html

  Możesz uzyskać węglan sodu (sodę kalcynowaną), czyli podstawowy bufor alkaliczny organizmu 'gasząc' gorącą wodą (wrzątkiem)
  sodę oczyszczoną, czyli wodorowęglan sodu ( też tam możesz kupić, ale są też inne źródła.
  I po ostygnięciu 'doprawić OJ lub sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym..
  Wszystko musi być co najmniej jakości spożywczej bez antyzbrylaczy.
  Warto tez kupić askorbinian sodu i kwas l-askorbinowy (2 formy tzw. vit C) oraz chlorek magnezu i boraks.

  pozdrawiam

 • maja

  Dziękuję bardzo P,Darku 2015, jest Pan kopalnią wiedzy
  prosze jeszcze o odpowiedż, ktoś kupił mi Alkan N, czy to też bierze się z sokiem cytryn, lub OJ i to popijać kilka razy dziennie, czekam na podpowiedź

 • ewa

  WYKRYTO U MNIE GUZKA 3 CM NA TARCZYCY MOZE KTOS ZNA ENDYKROLOGA KTORY LECZY PREPARATAMI JAK PLYN LUGOLA ALBO ZNA PRZEPIS ILE TEGO PREPARATU BRAC LUB MOZE COS INNEGO CZYTALA W KSIAZCE J ZIEBY ZE TA METODA JEST SKUTECZNA ALE POD KONTROLA LEKARZA…

 • Halina

  Witam Pani Marto !
  Dzięki z całego serca że tak wspaniale z mężem działacie.
  Maile p.Roberta czytam /i rozsyłam od dawna/
  Mam 77 lat i nie biorę żadnych leków, wiec jasne że tamatyka zdrowia nie jest mi obca.
  Naturalnymi metodami leczenia zainteresowałam się 30 lat temu kiedy lekarz dał mi pas ortopedyczny /bóle dolnego odcinka kręgosłupa i nic nie pomagało/ mówiąc że jak będzie trzeba to dostanę wózek ..
  Zaliczałam kursy i czytałam ,czytałam….Mięso i ryby zaczęłam wówczas traktować tylko jako lek.
  16 lat temu dostałam skierowanie na operację kolan….oczywiście leży w szufladzie….chodzę bez problemu,, ale niestety muszę je oszczędzać. Są „starte” Ortopeda widząc zdjęcia dziwi sie że chodzę ..
  Dobrze robia moim kolanom zabiegi /laser -1 raz w roku/…ale czy to nie ma skutków ubocznych..????
  Jak odbudować chrząstkę i płyn maziowy by znów wrócić do wędrówek …to jedyny mój problem …i pięknie proszę Pani Magdo o radę.
  Sądzę że to zainteresuje wiele osób.
  Jesteście oboje wspaniali….ściskam…..Halina

 • darek2015

  https://youtu.be/uybVgWgyAqk

  polecam ten film i inne z tym zacnym człowiekiem.

  Podobne farmacja wzieła pana Jerzego w kleszcze !! …

 • Marta Brzoza

  @ Halina
  Dziękujemy serdecznie za rozsyłanie e-mail .
  Co do odbudowy chrząstki, musimy wytwozryć jak najwięcej kolagenu, ponieważ chrząstka to 100% kolagen.Tym samym musimy jeść dużo produktów zawierających kolagen, jak : wywar z kurzych łapek,golonka, galareta, salceson, dobre parówki. I wtedy odtworzymy grząstkę. Uszkadzamy chrząstkę biegając, więc dobroczynne są dla nas spacery, nord- walking,rower, trampolina 10-15 minut.
  Dziękujemy za miłe słowa i serdecznie pozdrawiamy.

 • Kaska

  Witam. Mieszkam obecnie w UK i jak do tej pory szczepiłam swoje dziecko ale nie ukrywam że była to najcięższa decyzja do tej pory i kosztowała mnie wiele stresu i nieprzespanych nocy. Z tego co wiem to szczepionki w UK nie zawierają rtęci ale sole aluminium. Czy te sole są równie szkodliwe jak rtęć?

 • Marta Brzoza

  @Kaśka
  Związki aluminium występują wszędzie wokół nas ale nie są tak szkodliwe jak te które przedostaje się wewnątrz naszego organizmu.Nie wydalają się bowiem z naszego organizmu tylko gromadzą się w nim. Stężenie ich wzrasta i się dokładają min.w mózgu. Zawartość aluminium w szczepionkach przekracza dzienną dopuszczalną dawkę nawet kilkudziesięciokrotnie. Według różnych źródeł średnia dawka to 45 mg a dopuszczalna 60 mg. W ten sposób dostają się sole aluminium i są bardziej szkodliwe,wręcz toksyczne bo łatwiej dostają się do komórek min.mòzgu.

 • Kristi

  Witam,
  w maju ubiegłego roku miałam operację-nowotwór złośliwy piersi, wynik wyszedł dobry. Zostałam poddana radioterapii. Moja odporność jest bardzo słaba, często łapałam infekcję. W związku z tym zdecydowałam się na zabiegi wzmacniające: ozonoterapię, witaminoterapię i onkotermię. Ostatnio usłyszałam informację,żeby zrezygnować z onkotermii gdyż ona rozsiewa komórki rakowe. Trochę mnie to zaniepokoiło i nie wiem czy rzeczywiście mam ją przerwać. Jeszcze jedno- mam w piersi klips tytanowy i tak się zastanawiam, czy w związku z tym mogę mieć onkotermię. Lekarz, który zlecił mi onkotermię powiedział,że mogę. Może ktoś potrafi mi doradzić co mam zrbić?
  POzdrawiam

 • Ana

  Ja jestem chyba wybrykiem natury bo przy zdrowym stylu życia: ruch, wit. C, K2, Q10 i przy coraz większym zwracaniu uwagi na to co jem mój cholesterol rośnie. Wiem, że cholesterol jest potrzebny ale po odrzuceniu statyn które brałam przez wiele lat mój cholestero wynosi ponad 500. Powoli się załamuję. Można prosić o jakąś radę. Pozdrawiam wszystkich.

 • Ana

  Uwierzyłam w to co mówi i myślałam że znalazłam wreszcie sposób na mój problem. To wszystko.

 • Joanna

  Pani Marto,czy jest domowy sposób na na usunięcie lub zmniejszenie brodawek na twarzy i szyji?. Bardzo bym chciała się tego draństwa pozbyć. Wstydzę się iść ulica, jest obrzydliwe i krępujące dla mnie. Nie tylko proszę ale błagam.

 • Marta Brzoza

  @Joanna
  Proszę spròbować robić na nie okłady z octu jabłkowego. Mnie pomogło.
  Podobne efekty przynoszą okłady z skórki cytrynowej uprzednio namoczone w occie jabłkowym przynajmniej 3 dni. Pozdrawiam

 • Ana 1

  Pani Marto.
  Czy to normalne, że osoba dbająca o siebie: ruch , witaminy wg dr Zięby, co prawda obciążona genetycznie zawałami, ale prowadzący zdrowy tryb życia dochowała się cholesterolu ponad 500. Czy dla takich osób jest jakieś wyjście.
  Pozdrawiam.
  Podpisuję sią Ana 1 bo zauważyłam, że już Ana.

 • Bella

  Plyn maziowy – ,dawwwno temu wyczytalam i pomoglo to moim 2 kolezankom , ktore mimo ze mlode ok 40 mialy z tym tak duzy problem ,iz nawet do toalety musialy byc niesione ,przea inne osoby oraz kierwane byly na rente chorobowa ,poprawa u nich byla wprost blyskawiczna po tygodniu byly efekty. LISC AGAWY -NAJLEPIEJ OK 7 LETNIEJ ,UCINAMY ZAWIJAMY W PAPIER I KLADZIEMY NA 3 DNI NA DNO LODOWKI. TNIEMY GO POTEM NA KAWALKI NP WIELKOSCI PAZNOKCIA I W NACZYNIU O CIEMNYCH SCIANKACH, LUB OWIJAMY CZYMS SLOIK ZALEWAMY O NAJWYZSZYM % SPIRYTUSEM TYLE ABY PRZYKRYL KAKTUSA-ODSTAWIAMY NA 10 DNI DO LODOWKI ,A NASTEPNIE 3 RAZY DZIENNIE SMARUJEMY WZDLUZ SCIEGIEN BOLACE MIEJSCA ZYCZE POWODZENIA W TEJ JAKZE SKUTECZNEJ A NIE DROGIEJ KURACJI

 • Marta Brzoza

  Ana1
  Cholesterolem proszę się nie przejmować. To co nam o nim przez lata wmawiali to oszustwo.

 • Alicja

  @ Joanna,
  ja tez mialam brodawki na twarzy , szyi i calym ciele.
  Pani Dermatolog mi pare na ciele usunela, reszte probowalam na twarzy octem jablkowym smarowac, kuracja trwala dlugo a wygladalam jak podrapana. Po pewnym czasie odkrylam olej kokosowy i uzywam go do dzisiaj. Smaruje twarz 2 razy dziennie (nawet pod makijaz) i cialo od czasu do czasu. „Kurzajki” z powiek , twarzy i szyi znikaja same ale to wymaga czasu i cierpliwosci. Na ciele probowalam takze oklady z wody utlenionej. Probowac i miec cierpliwosc az samen znikna! Od czasu jak dbam o zdrowe odzywianie i czyste jelita mam ich bardzo malo, prawie wcale.

 • Ewa

  Pani MARTO
  Absolutnie cudowna strona- fantastyczna kopalnia wiedzy. Dziękuję .
  do P. Alicji i Joanny – Na brodawki podobno też pomaga glistnik jaskółcze ziele.

 • Marta Brzoza

  @Ewa
  Dziękuję bardzo.

 • Witam jestem pod wrażeniem jak się dowiedziałam o lamininie https://goya1.mylifepharm.com/index.html
  mam guza na nadnerczu ,niedoczynnośc tarczycy ,cukrzyce .
  Nie biorę nic po za lamininą .
  Jest to drogi preparat ale mnie pomógł .
  Cukier unormowany tarczyca równieć .Ale najważniejsze to że guż przestał mi rosnąć .
  Pozdrawiam Malgorzata

 • Pani Marto,
  bardzo gorącą zapraszamy do zapoznani9a się z naszą stroną internetową https://www.logopedia.pl,
  a także zapraszamy na naszą Ogólnopolską Konferencję Stop Chorobom, Niepełnosprawnościom i Cierpieniom. Odwracamy wektor świata. Tak jak Pani poszukujemy alternatywnych, naturalnych metod leczenia.

 • Marta

  Dziękuję za zaproszenie.

 • Patrycja

  Dzien dobry pani Marto.
  Mam pytanie do pani.
  4 lata temu mialam raka piersi przeszłam dwie operacje,chemie i naswietlanie.Teraz znowu stwierdzili umnie raka piersi 2cm na tej sanej tylko gorszy.Znowu czeka mnie operacja i chemia.
  Czy moge stosiwac sode oczyszczona i czy to cos pomoze bardzo sie boje.Prosze o odpiwiedz.

 • Marta

  @Patrycja

  Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
  Potrzebuje Pani kontaktu z dobrym lekarzem.
  Naturalne terapie na pewno nie zaszkodzą, jednak nie jestem w stanie nic doradzić.
  Przykro mi ale internet nie służy do tak specjalistycznych porad.

 • Jeśli chodzi o brodawki, to jest wspaniała rada dr J. Górnckiej. Mikstura zrobiona z jaskółczego ziela i piołunu.
  Osobno robi się nalewkę na spirytusie z piołunu i oddzielnie z jaskółczego ziela. Potem połączyć w proporcji 9 części glistnika oraz jedną piołunu.
  Zawsze mam zrobioną tą miksturę. Można smarować brodawki, zranienia, ukąszenia owadów. Traktuję to również jak „pogotowie ratunkowe” jak coś mdli po zjedzeniu czegoś niedobrego. Wystarczy łyknąć 1/2 łyżeczki malutkiej i działa błyskawicznie (5 – 10 min).
  Czytałam w tym blogu prośbę o wzmocnienie kości, uzupełnienie mazi w stawach. Wyczytałam praktyczną radę: 1 łyżka stołowa żelatyny (zwykłej) oraz 200 ml soku lub jogurtu. Skuteczne, smaczne, proste w zastosowaniu. Pozdrawiam.

 • marianna

  Witam pania b. serdecznie.
  Pani Marto mój maz choruje na luszczyce. Czy może Pani podpowiedzieć jak postepowac z takim schorzeniem?

 • Marta Brzoza

  @Marianna
  Czasami wystarczy dobrze zakwasić żołądek a problemy skórne zaczynają się cofać. Jerzy Zięba w swojej książce,, Ukryte terapie” min.opisuje przypadek całkowitego wyleczenia luszczycy. Polecam

 • Paulina

  witam pani Marto.Mam pytanie.zauważylam już od kilku lat że gdy kupie mojej córce (lat 9) witaminy w formie żelków lub gum rozpuszczalnych (kupuje raz na jakiś czas) to po około 3 dniach występuje u niej gorączka.Za każdym razem gdy tylko zacznie zażywać witaminy.Czy to możliwe???

 • Marta Brzoza

  @Paulina
  Radziłbym dokładnie sprawdzić skład tych żelków,być może jest coś takiego w ich składzie z czym organizm Pani córki walczy. Osobiście nie spotkałam się z takim przypadkiem.

 • Jaga

  Witam Pani Marto ! Szukając ,,kiszonek,, nie wiem jakim sposobem weszłam na Pani blog i……zostałam złapana w sidła.Czytam wszystko co Pani napisała. Jestem zdumiona Pani wiedzą i cieszę się,że może z tej wiedzy skorzystam. Czytałam książkę i niektóre publikacje internetowe wysłuchałam Pana Zięby.Mam 73 lat. Od dziecka choruję na astmę. Używam /używałam/ 3 rodzaje inhalatorów 3 x dziennie. Córka kupiła mi Witaminę C od „ukryte terapie”sklep.Kończę właśnie 1 kg porcję.Inhalatorów używam sporadycznie – astmę diabli wzięli. Oczy które łzawiły od roku przestały łzawić. Pozdrawiam wszystkich serdecznie no Panią w szczególności.

 • Jaga

  To jeszcze raz ja. Pani Marianna leczy męża na łuszczycę,moja ciocia wyleczyła z niej 50 lat temu swoje dziecko.Jeżdziła do Buska Zdroju.Dziecko a teraz dorosła już osoba jest zdrowa. Wyjazdy o ile dobrze pamiętam,odbywały się przez 2-3 lata na turnusy sanatoryjne.Lecznicza jest woda z zawartością siarki.Brała kąpiele – Pozdrawiam

 • Marta Brzoza

  @Jaga
  Dziękuję bardzo!

 • Bogumiła

  Witam serdecznie,chciałabym podzielić się z Panią Haliną moim przypadkiem i tym co robię w tym kierunku.Czy jest możliwość kontaktu? Miłego dnie życzę Bogumiła.

 • JOLANTA z Berlina

  Pani Marto- to wspaniala kopalnia wiedzy. Wyladowaalam tu na blogu przypadkiem i nie moge sie oderwac. NOBLA powinna pani dostac.
  Uszczesliwia pani ludzi. bo LEKARZ wielkie slowa ale czy zawsze my jestesmy usatysfakcjonowani ?? no , no wiemy…my PACJENCI a ci troche starsi….Katastrofa i tyle!

  Ja mam HELICO- sprobuje tez z woda -moze wygonie ja bo po 2 krotnym leczeniuzestawem , nic z tego nie wyszlo i nie chcialabym jak mam a umrzec na raka zoladka.
  Geny,- mowimy -moze tez napewno ale jak wiemy -nie bedzie strat jak sprobuje,

  Serdecznie pozdrawiam i oby tak dalej . Zycze cierpliwosi i wytrwalosci do tych wszystkich pacjentow . SUPER.

  Ja mam

 • Alicja

  Witam pani Marto,
  Bardzo ciekawy artykuł o sodzie. Pisze pani w jasny i prosty sposób , bez niepotrzebnych medycznych opisów. Fajnie i do rzeczy:)
  Pozdrawiam serdecznie z Belgii.
  Alicja

 • Grazyna USA

  Mój 3 letni wnuczek miał egzema na całym ciele /wyglądał jaj raczek/. Na kolacje dostał kilka razy kaszkę jaglana z mlekiem a do zupki łyżeczkę octu jabłkowego ,który sama zrobiłam.Od roku nie wiemy,co to egzema i uczulenie,pomimo testów ,które wczesniej potwierdzały,ze jest alergikiem.

 • Grazyna USA

  Mój 3 letni wnuczek miał egzema na całym ciele /wyglądał jaj raczek/. Na kolacje dostał kilka razy kaszkę jaglana z mlekiem a do zupki łyżeczkę octu jabłkowego ,który sama zrobiłam.Od roku nie wiemy,co to egzema i uczulenie,pomimo testów ,które wczesniej potwierdzały,ze jest alergikiem. Co to oznacza : oczekuje na moderację ?

 • Sylwia

  Dziękuję, super strona, czy można jakoś zasubskrybować nowe artykuły?

 • Joanna

  Cenne rady, proszę o kolejne artykuły,pozdrawiam, Joanna

 • Tomasz

  „W USA żywność jest na bardzo niskim poziomie w składniki odżywcze, do tego dochodzą wszechobecne fast food-y. Mimo tych „negatywnych zjawisk” wiele osób żyje ponad 90 lat. I to wcale nie wynika z nadzwyczajnej opieki medycznej.”

  Oczywiście, że nie zależy to w głównej mierze od opieki medycznej. Czasem nawet „nadmiar” tej opieki szkodzi (leki, operacje).
  Zależy raczej od warunków bytowych, higieny (także psychicznej), celu i sensu życia, a w szczególności od WOLI ŻYCIA.
  Jeśli nie ma tej ostatniej, na nic zda się najlepsza opieka czy żywność.

 • Joanna

  Gdzie mozna kupic zelatyne CIELECA lub lepiej galaretke owocowa na zelatynie cielecej?
  Nie nie jest komentarz to pytanie do blogierki.

 • Marta

  Joanna,
  przykro mi ale nie mam tutaj sprawdzonych produktów.
  Może ktoś poleci w komentarzach.

 • janusz

  Leczono mi nadciśnienie lekami ponad 10 lat i nic. Podpowiedział mi Pan Krzyś archeolog-przewodnik w Egipcie żebym stosował hibiskus i od około 10 lat nie mam nadciśnienia i nawet lekarz mój się zdziwił i nie kazał mi więcej brać leków.
  Kolega z pracy zainteresował mnie witaminą c i oczywiście Pan Jerzy Zięba i porady jego wyleczyły mnie z dolegliwości zatok i zapobieganiu przeziębieniom. Oczywiście praktykuję z soda oczyszczoną itd. Tu link ciekawy o działaniu sody https://www.youtube.com/watch?v=SO9LDxoTFQc
  a tu drugi jeszcze ciekawszy i myślę, że tu jest przepis jak wyleczyć raka żołądka https://www.youtube.com/watch?v=2VZ2wMCpHd8
  Aktualnie namawiam mamę, która nie poddała się chemioterapii aby zrobiła wlewy z askorbinianu sodu. Opowiem za kilka tygodnico nastąpiło po kuracji. pozdrawiam

 • janusz

  A jeszcze zapomniałem opisać bo oczywiście jak miałem nadciśnienie to też cholesterol zbyt wysoki mi wmówili /255miałem/ i leki i dieta i nic nie spadał – masakra jakaś. Ręce zaczęły mnie boleć – przedramiona i myślałem, że tak już będzie aż tu raz byłem zabiegany i na szybko zjadłem smażonki z podgardla z cebulą i poleciałem do pracy i wieczorem wróciłem i znów tej smażonki bo mi siedziała w kubkach smakowych, że taka dobra, a z rok tłustego nie jadłem już bo „doktory” zabraniali. Na drugi dzień po uczcie smazonkowej wstaję i nie bolą mnie ręce. Nie wiedziałem dlaczego przestało boleć, a po latach czytam w księdze Pana Jerzego Zięby, że to właśnie kolagen jest w takich produktach i wręcz nie można z nich rezygnować zupełnie. Teraz wiem, że tłusto można i do tego witamna c i chleba nie za wiele i soda na czczo na gorącą wodę. pozdrawiamwszystkich

 • Anna

  Witam.
  Pani Marto mam takie pytanie;
  Zapytam profilaktycznie płynie logola ,
  Chciałabym zacząć pić wodę utlenioną, czy mogę ją pić razem z płynem lugol
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
  Anna

 • Marta

  Anno,
  nie udzielam porad lekarskich, nie mam takich uprawnień.
  Mogę opisać tylko swoje doświadczenia, a takich nie mam z płynem lugol.

 • ania z Bydgoszczy

  Zawsze się cieszę gdy widzę takie strony gdzie są ludzie chętni pomagać w naturalny zdrowy sposób. Teraz wielu, jeśli nie większość lekarzy są jedynie przedstawicielami farmaceutycznymi. Pani Marto, czy tę gorzką sól używa sie codziennie czy jak często. Chodzi mi o oczyszczanie organizmu. Proszę o info i pozdrawiam. Ania z Bydgoszczy

 • Ludmila Szurman

  Ludmila
  Juž trzy razy próbowalam wpisac imie i email žeby otrzymać proponowane 4 eboki a nic. a bardzo mi na nich zaležy. Mie wiem dlaczego. Podejrzewam, že mam czeski email, bo jestem Polka wiele lat žyjaca w Republice czeskiej.
  Czy može mi pani jakoś pomóc? Bardzo prosze i zarazem dziekuje. Prosze o informacje na mój email.
  Ludmila

 • Marta

  Ludmila Szurman

  Ma Pani założone konto w Akademii.
  Wysłaliśmy ponownie hasło do logowania.
  Proszę odszukać email na swojej skrzynce pocztowej.

 • Ludmila Szurman

  Ludmila Szurman

  nie mam žadnego hasla na skrzynce pocztowej ani przed tem ani teraz. wogĺe nic. wiec co teraz? A može wyslać mój email na pani email ježeli poda mi pani adres?
  jeszcze raz podaje adres – Ludszurman@atlas.cz
  dziekuje.

 • Marta

  Ludmila Szurman

  proszę sprawdzić skrzynkę pocztową, folder spam.
  Dane do logowania zostały wysłane.
  Konto ma Pani założone na Akademii pod tym adresem email.

 • Jolanta

  Pani Marto. Co dobrego Pani poleci na kostniaka zatoki szczękowej. Wykryto 5 lat temu w roku robiłam ponownie badanie ale w innym szpitalu niby 2mim się powiększył. Mam wrażenie że robi ucisk na oko, , albo mam tak zokodowane. A oprócz tego są guzki tarczycy i guz nadnercza,, od 10 lat jest w normie. Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

 • Marta

  Jolanta

  proszę iść do dobrego lekarza.
  Trzeba zrobić badania – dobry lekarz pokieruje.

 • Justyna

  Pani Marto Brzoza,
  na stronie o Pani zamieściła Pani taki wpis, że sterydy bardzo zatruwają organizm. Mam syna, który przyjmuje sterydy wziewne, od ponad roku ze względu na nawracające infekcje oskrzeli z obturacją. Czy możliwe jest, aby udzieliła mi Pani porady medycznej, co do szczegółów możemy porozumieć się mailowo, mój adres: justyna.sobania|@gmail.com.
  Pozdrawiam serdecznie
  Justyna Sobania

 • Justyna

  justyna.sobania@gmail.com, chyba wkradł sie błąd w poprzednim wpisie

 • Marta

  Justyna

  proszę zwrócić się do dobrego lekarza.
  Jest takie badanie: analiza pierwiastkowa włosa.
  Tam będzie można zobaczyć czy są toksyny i jakie ilości toksyn w organizmie.

 • wojtek

  Marta Brzoza

  @ Halina

  „Co do odbudowy chrząstki, musimy wytwozryć jak najwięcej kolagenu, ponieważ chrząstka to 100% kolagen.Tym samym musimy jeść dużo produktów zawierających kolagen, jak : wywar z kurzych łapek,golonka, galareta, salceson, dobre parówki. I wtedy odtworzymy grząstkę. Uszkadzamy chrząstkę biegając, więc dobroczynne są dla nas spacery, nord- walking,rower, trampolina 10-15 minut.”
  Witam ,cytuje bo chciałem się odnieść do tej porady z perspektywy fizjoterapeuty (którym jestem):niestety trampolina jeszcze bardziej obciąża staw niż bieganie przy zaburzonej chrząstce.Ćwiczenia na trampolinie poleciłbym dopiero po opanowaniu biegania,a nie zamiast zamiast. Pozdrawiam .

 • Krystian

  Marta Brzoza

  Możesz mi polecić czajnik elektryczny. Gdy szukam czajnik to w środku mają obudowe plastiku a jak czajnik ze szkła to górna pokrywka jest plastiku.

 • Mirek

  Do Pani Marty.
  Dotyczy artykułu (wpisu)
  „Namawiam cię do robienia tego badania. Uchroni cię od wielu chorób.”
  Zdrowe serce i sztywność w tętnicach.
  Naukowcy stwierdzili, że grupa biorąca 2000 IU/d miała DWUPROCENTOWY wzrost sztywności tętnic (wzrost sztywności tętnic przyczynia się do podwyższenia ryzyka sercowo-naczyniowego) do czasu zakończenia 16-tygodniowej suplementacji. Grupa 600 IU/d przeszła minimalne usztywnienie tętnic o 0,1 procent, podczas gdy grupa PLACEBO wykazała DWUPROCENTOWY wzrost sztywności.
  Pani Marto to mi nie pasuje, chyba, że wkradł się chochlik i coś zmienił w tekście.
  Pozdrawiam
  Mirek

 • Marta

  Mirek

  tak, sprawdzaliśmy to i tak było w badaniach.

 • Mirek

  Witam,
  a czy mogłabyś przesłać mi namiar na artykuł z tymi badaniami?
  Pozdrawiam

 • Marta

  Mirek

  na dole artykułu kliknij w: źródła

 • Ela

  Witam. Chcę dopytać. Soda na czczo, tzn. bez kropli zoladkowych, czy wit C, czy też octu jablkowego? Po prostu na czczo? Po przeczytaniu kilku komentarzy, wyczytałam, aby nie brać sody bez wcześniejszego zakwaszenia żołądka. Dlatego moje pytanie. Proszę o odpowiedź,Pani Marto.

 • Marta Brzoza

  @Ela
  Najpierw zakwasić żołądek.

 • Ela

  Dodam tylko, że jestem w trakcie oczekiwania, co dalej ze mną. Jak zacząć leczenie? Będę badana jeszcze pod kątem przerzutow.
  Każdą rzecz muszę sobie tłumaczyć na Google. Soda oczyszczona tutaj w aptece, to Natrun. Nawet Google tego nie przetłumaczył. Po trzech dniach, w poszukiwaniach, Polka, która jest tu 20, przetlumaczyla mi jak mam zapytać w aptece.

 • Ela

  Jestem w pracy o pisałam szybko. Po jedzeniu nie zakwaszam, tylko po sodzie. Zakwaszam godzinę przed sodą, pół godziny po sodzie i następnie 15 minut przed posiłkiem tzw.. Po posiłku nie zakwaszam. Kilka razy jadłam kiwi po jedzeniu. Było miło w smaku, ale o tak mam rozwolnienie. Nie trwa cały dzień, żołądek reaguje po pierwszej na czczo sodzie, albo po drugim jedzeniu. Bardzo proszę o wskazówki.

 • Ela

  Dzień dobry, Pani Marto.
  Zrozumiałam. Zakwaszanie żołądka, a odkwaszanie organizmu, to dwie różne sprawy. Panikuję czasami. Jestem tu, w Niemczech kompletnie sama. Dzieci nic nie wiedzą w Polsce, bo były Święta Bożego Narodzenia i nie chciałam psuć tych Świąt. Niewiele wiem, co ze mną dalej. 10 stycznia mam wizytę w Hanowerze u onkologia,to może jakieś konkrety będą co do leczenia.
  Sodę biorę nadal i robię okłady.
  Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie i dziękuję za dziękuję.

 • Ela

  Dziękuję za ten blog. W oczekiwaniu na lekarza, kiedy wizyta od wizyty, to jak jedna wieczność i wielka niewiadoma, połączona z burzą myśli, ten blog daje nadzieję, szansę, a przede wszystkim świadomość, że nie jestem sama. Dziękuję, Pani Marto.

 • Zenon

  Dzień dobry! Mam na Imię Zenon, prosiłbym o pomoc jak poradzić z następującym problemem który zaczął się o d około 1,5 roku temu z problemami z nieprawidłowa praca jelit, wizyty u lekarzy to było pytanie nco panu przypisać, raz że mam grzyba bo mnie piecze po zjedzeniu słodkiego , innym razem że to przepuklina. Problem polega na tym że po zjedzeniu po lewej stronie na wysokości pachwiny było najpierw „przelewanie” burczenie i zatwardzenie, Aktualnie zbiera mi się pożywienie w postaci obecnością bolesnego guza w dolnej części brzucha (po lewej stronie). który się wchłania kiedy się połążę na plecach. Kładąc rękę na tym miejscu w zależności co zjem w odstępach do kilku minut czuję jak się wchłania tak jak by uchodziło powietrze. Najgorzej jest gdy zażywam tabletki bo wtedy jest jak kamień. Obawiając się choroby nowotworowej zażywałem 2 razy dziennie sodę , bez żadnych złych odczuć zdrowotnych. Piję 2 razy dziennie zmielony len. Prosiłby o pomoc może inne osoby miały te dolegliwości.

 • Zenon

  Pragnę jeszcze dodać że w momencie gdy pożywienie zalegało w jelicie, to czuję, senność, zmęczenie, nerwowośc, osłabienie, brak koncentracji

 • Zenon

  Ze względu na podejrzenie grzyba i to że srebro koloidalne pomogło mi już przy infekcjach górnych dróg oddechowych też raz dziennie piję 30 ml srebra

 • Zenon

  Przepraszam że tak nieskoordynowanie piszę ale to emocje i zmęczenie dolegliwościami .Po każdy takim wchłonięciu „guza z pożywienia” jest wydalenie gazów bez zapachowych.
  Piję także Sok z Karczocha, Olej z Ostropestu ( jak zażywałem suchy mielony to dolegliwości się potęgują), z Czarnuszki , na przelewanie i „burczenie” zażywam Debutir (problem że nie można rozkruszyć) który przypuszczam że pomógł w tym że zmniejszyły się o 90 %, Niestety lekarz jak się dowiedział o tym że to zażywam nie delikatnie zadowolony. Ale to że po lekach, a jestem szcupłej raczej budowy ciała kilka miesięcy temu brzuch mi się zrobił jak w 8 miesiącu ciąży to przeszło milczeniem, Stąd to moje ratowanie wątroby, Robiłem badania są dobre w normie.

 • Jola

  Witam, pani Marto. Doceniam Pani wiedzę, zaangażowanie i wkład pracy. Dziękuję ! Podziwiam technikę prezentowania ‚strony’ internetowej i bogactwo informacji.
  Kiedy już tak „oslodzilam”, do przejdę do postulatu o pewna korektę (jeżeli jest to możliwe): napis widoczny w linku dotyczącym działania konopi (…/rak)/konopie-powoduja-samobojstwo/) sugeruje … sugeruje to, co wynika z przeczytania/odbioru jedynie samego tytułu. Ponieważ wiedziałam wcześniej o dobroczynnym działaniu konopi w leczeniu rozmaitych schorzen, to pomyślałam, że to 1)albo jakaś manipulacja przeciwko konopi, 2)albo pomyłka, 3)albo że znajdę wyjaśnienie w treści – i znalazłam: preparaty z konopii powodują samobójstwo komórek rakowych. Gdybym jednak nie miała wcześniejszej wiedzy, nie miała czasu na odczytanie artykułu (np odczytałabym przypadkiem sam link), to pozostalabym w błędnym przekonaniu, że konopie powodują samobójstwo / skłaniają ludzi do samobójstwa lub że ich stosowanie „jest samobójstwem”. Przepraszam za tak długa dywagacje, ale bardzo lubię czytelny przekaz wstępny w tytulach. Jeśli jednak stwierdzi Pani, że mój wpis jest nielogiczny, to proszę go poprostu usunąć, o ile jeżeli system komputerowy się na to zgodzi.
  Serdecznie pozdrawiam, życzę wszelkiej pomyślności.

 • Marta

  Jola

  artykuły piszemy do ciekawych wiedzy ludzi, dlatego każdy kto jest zainteresowany tematem przeczyta cały tekst.
  Najważniejsze jest, aby tytułem przyciągnąć czytelników, dzięki temu dostarczamy im wiedzę.

 • Zbigniew

  Bardzo ciekawy zestaw tematow dotyczacych zdrowia i problemow zyciowych,Od 12 lat kozystam z dobrodziejstwa wody jonizowanej zywej i martwej dodatkowo srebrnej w konsystencji od 0,01 do 20mg/l nigdy nie mialem negatywnych skutkow jej uzywania.Najwiekszy sukces nie skorzystalem z wystawionego skierowania do chirurga na obciecie stopy cukrzycowej …….wyleczylem stosujac wode jonizowana pozostal ogromny stres jak bym zyl gdybym poszedl do chirurga.Mam ogromne zyciowe doswiadczenie stosowania wody jonizowanej na codzien przez moje corki,moich synow moje wnuki zaczalem od 5 corek i syna wiec zycie pisze scenariusz mam 71 lat i mase doswiadczenia jestem zadowolony i usatysfakcjonowany ze trafilem na Pani blog Pani Marto.Niech Pani swoja wole przetrwania i walki z problemami przekazuje dalej czlowiek to najwyzsza wartosc ale wielu o tym zapomnialo.Jeszcze raz dziekuje.Proszę zapoznac sie z dokonaniami dina-asbach.ru lub com dla wszystkich korespondentow tego bloga.Mam wiele informacji i faktow dotyczacych woda jonizowana-choroby-zdrowie

 • Asia

  Witam!
  Szukam lekarza – pediatry (anty szczepionkowca) w Poznaniu.

  ibrasiyah@gmail.com

 • Zosia

  witam ,mam na pewno candide /nos jama ustna gardło/ ,zapalenie błony śluzowej żołądka i problem też z jelitami.Chcę zacząc pić sodę ale czy nie pogorszy mi stanu żoładka, który jest tez niedokwaszony,gdyż trawienie u mnie jest fatalne. Bardzo bym chciała doczekać się odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

 • victoria

  witam ,i dziekuje za ten artykul o kolagenie.Jem czesto , od dlugich lat , bo po prostu lubie ; mordki i uszka wieprzowe , skorki , sciegna wolowe ,nozki wieprzowe i cielece ,salcesony…….. z chrzanem lub vinegretem. PYCHA!! I wygladam 15 lat mlodziej niz na to wskazuje data urodzenia. Czuje sie podbudowana Pani wiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter