Patent, który mógłby zlikwidować Monsanto i zmienić świat…
W 2006 roku przyznano patent człowiekowi, nazywającemu się Paul Stamets. I chociaż Paul znajduje się w światowej czołówce mykologów (mykologia – dział biologii zajmujący się badaniem grzybów), to jego patent nie spotkał się z dużą uwagą i nagłośnieniem.
Co jest tego powodem?
Kierownictwo w przemyśle pestycydów stwierdziło, że patent ten stanowi „najbardziej destrukcyjną technologię z jaką kiedykolwiek mieli styczność”. Słowo „destrukcyjny” znaczy w tym wypadku efekt, jaki patent mógłby wywołać w przemyśle chemicznych pestycydów.
Co takiego odkrył Paul?
Między innymi odkrył, jak powstrzymać szkodliwe owady od niszczenia upraw, korzystając tylko z zasobów natury.
Odkrył tzw. inteligentne pestycydy (ang. SMART pesticides). Zapewniają one bezpieczną i niemal trwałą kontrolę nad ponad 200 000 gatunków owadów. Wszystko to dzięki właściwościom grzybów.
Metoda Paula polega na użyciu specjalnego rodzaju grzybów owadobójczych i takiej ich przemianie, aby nie wytwarzały zarodników. W takiej postaci grzyby przyciągają owady, które po zjedzeniu ich, same przekształcają się w grzyby. Proces zachodzi od wewnątrz!
Mówimy tu o owadach szkodnikach, które na przykład zaatakowały uprawy.
Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie świat bez pszczół?
Odpowiedzialność za masowe wymieranie pszczół jest przypisywana opryskom pól uprawnych, wykonywanym przy użyciu chemicznych mikstur Monsanto.
Chociaż rośnie liczba krajów zakazujących używania produktów Monsanto, to są one wciąż używane przez narody, które powinny być świadome zagrożeń, jakie to ze sobą niesie.
Monsanto generuje obecnie sumę 16 bilionów dolarów rocznie (według raportu z 2014 r.).
Taki przychód daje koncernowi niemal nieskończone zasoby i możliwości hamowania przepływu informacji, która mogłaby zaszkodzić jego reputacji.
Jednak dzięki zdobywaniu wiedzy na temat korzyści ze zrównoważonej, ekologicznej oraz bio-dynamicznej uprawy żywności, dzięki udostępnianiu artykułów takich jak ten, dzięki bojkotowi GMO i upraw opryskiwanych herbicydami, ten korporacyjny demon może wkrótce zrozumieć kierowany do niego przekaz.
Proszę oglądnąć wideo, zobaczyć, jak potężny wynalazek odkrył Paul Stamets.
Aż dziwne, że w Polsce nie słychać o próbie wdrożenia tych technologii.
Uwaga. Włącz w filmie napisy.
Źródło ang: ecosnippets.com
fragmenty ze źródła polskiego: dobrewiadomosci.net.pl
Tłumaczenie: Beata Miernik
Redakcja: Joanna Gołubowska
Foto: https://www.ecosnippets.com/environmental/patent-that-could-destroy-monsanto