Szwajcaria zabroniła wykrywanie raka mammogramem

Mammografia

W 2013 roku, Szwajcarska Rada Medyczna została poproszona o przygotowanie przeglądu badań przesiewowych w kierunku mammograficznym. Dwaj doktorzy: Nikola Biller-Andorno i Peter Juni, MD, wzięli udział w badaniach opisanych w New England Journal of Medicine.

W 2016 roku szacowano, że około 246,660 nowych przypadków inwazyjnego raka piersi zostanie rozpoznanych u kobiet w Stanach Zjednoczonych oraz 61 000 nowych przypadków nieinwazyjnego raka piersi.

Mammogramy kłamią?

Mammogramy nadal traktowane są jako najbardziej skuteczne narzędzie do badań przesiewowych w wykrywaniu raka piersi.

Jednak ci dwaj lekarze byli zszokowani odkryciem. Okazuje się, że istnieją bardzo słabe dowody wskazujące na korzyści płynące z badań mammograficznych.

Kanadyjskie krajowe badanie przesiewowe w kierunku raka piersi, które przeprowadzono w ciągu 25 lat, pokazało, że 106 z 484 wykrytych nowotworów jest nietrafionych.

Fakt, że korzyści z tej formy badań nad rakiem są tak zawyżone, wydaje się niepokojący dla społeczności medycznej i pacjentów.

Kolejne badania, to 10 prób obejmujących ponad 600 000 kobiet ujawniły, że można zapobiec tylko jednej śmierci na 1000 badanych kobiet.

W lutym 2014 roku opublikowano raport prowokując Szwajcarską Radę Medyczną do działania, aby ocenić jakość badań przesiewowych w kierunku mammograficznym oraz przekazać kobietom prawdziwą wiedzę o badaniach mammograficznych.

Jaki wniosek wypływa z raportu?

Za każde uratowane życie przy użyciu badań mammograficznych, 3-14 kobiet dostaje fałszywą diagnozę o posiadanym nowotworze.

Rezygnacja z programów badań mammograficznych

Przeglądając dane dotyczące wszystkich zgonów z powodu raka piersi u kobiet w Stanach Zjednoczonych, które raz do roku przez 10 lat poddawały się mammografii, można zauważyć, że:

 • 490-670 kobiet ma fałszywe wyniki badań mammograficznych z powtórzonym egzaminem.
 • 70-100 kobiet ma zwykle niepotrzebną biopsję.
 • 3-14 kobiet padło ofiarą zdiagnozowanego raka piersi.

Ponadto, 50 procent kobiet ma tkankę piersiową, która jest gęsta. To sprawia, że ​​bardzo trudno jest dokładnie odczytać mammogramy. Dlatego, zarówno gęsta tkanka piersi, jak i nowotwór pojawiają się na zdjęciu rentgenowskim. 

To jest kolejny powód na powstanie licznych błędów, powodujących niepotrzebne skierowanie kobiet na chemioterapie. Skuteczność chemioterapii, to 3-10%. Reszta osób umiera. 

Ze względu na brak dowodów na poparcie skuteczności mammografii i wyraźne potencjalne ryzyko związane z błędnym wykrywaniem nowotworu, szwajcarski zarząd medyczny zdecydował zalecić rezygnację z programów badań mammograficznych.

Mammogramy wywołują nowotwory

Badanie opublikowane w Europejskim Dzienniku Urzędowym Zdrowia Publicznego zatytułowanym „Trendy w dystrybucji etapu raka piersi przed, w trakcie i po wprowadzeniu programu badań przesiewowych w Norwegii” wykazały, że badania przesiewowe piersi rzeczywiście zwiększają częstość występowania nowotworów.

Badanie, które wykorzystało ogromną próbę populacji: 1,8 miliona kobiet norweskich, u których rozpoznano raka piersi w latach 1987 – 2010, opisuje:

„Roczna częstość występowania zlokalizowanego raka piersi wśród kobiet w wieku 50-69 lat wzrosła z 63,9 na 100 000 przed wprowadzeniem screeningu do 141,2, co odpowiada stosunku 2,21 (95% przedział ufności: 2,10, 2,32). Częstość występowania większej liczby zaawansowanego raka zwiększyła się z 86,9 do 117,3 na 100 000, co odpowiada wzrostowi 1,35 (1,29; 1,42). Wśród młodszych kobiet, które nie kwalifikowały się do badań przesiewowych, ich częstość zachorowań na nowotwory pozostawała na stałym poziomie”.

Jeden z artykułów opublikowany w 2011 roku w brytyjskim dzienniku medycznym miał udowodnić, że badanie piersi przez mammografię wiąże się ze znacznym spadkiem umieralności na raka w porównaniu z innymi krajami, które nie oferowały tej usługi.

Autorzy nie oczekiwali takich rezultatów.

Po analizie okazało się, że odnotowano spadek umieralności na raka piersi wśród kobiet, u których nie przeprowadzono badań przesiewowych. Doszli do wniosku, że niedawna tendencja spadkowa umieralności na raka piersi nie miała nic wspólnego z badaniami przesiewowymi i wszystkim, co dotyczy poprawy leczenia i świadczenia usług.

Inne badanie opublikowane niedawno w brytyjskim dzienniku medycznym stwierdziło, że regularne badania mammograficzne nie zmniejszają wskaźników zgonów na raka piersi. Autorzy nie znaleźli żadnych dowodów, które sugerują, że mammogramy są bardziej skuteczne, niż osobiste badania piersi w celu wykrycia raka w określonej grupie wiekowej.

Opracowała: Marta Brzoza

Tłumaczenie: Hubertos

Źródło i linki: Collective Evolution

 

Marta Brzoza Marta Brzoza

Form by (e)NeTesFoto: By Rhoda Baer (Photographer) [Public domain or Public domain], via Wikimedia Commons

Zobacz jeszcze to:

7 Responses to “Szwajcaria zabroniła wykrywanie raka mammogramem”

 • hansi

  Więcej takich artykułów !
  Ale NIE TYLKO tutaj, bo mało kto zna, bardzo mi przykro, Wasze witryny internetowe…
  A tej, kto już zna – nie potrzebuje dalszego przekonywania, w jakim świecie i przez kogo truci, żyjemy…
  Zwiększenie oglądalności oznacz, oczywiście, wzrost szykanów ze strony mafii „onkologicznej” i nie tylko – patrz doktor Jaśkowski, czy masywna nagonka na Jerzego Ziębę, niech Mu Bozia da ochronę jak najdłużej, żeby zdążył wydać trzecią książkę…

 • hansi

  Szkoda, że nie raczyła Pani odpowiedzieć na moje konkretne zapytania, kilka miesięcy temu.
  No, ale nieważne. Proszę publikować, jak najwięcej.
  Jak najwięcej piachu w tryby tej żydowskiej, eugenicznej mafii, która ze skóry wyłazi, żeby wszelkimi sposobami nas wykończyć, cały czas przy tym terroryzują świat ich zasranym „holocaustem” :( ..
  Żedyb daleko nie szukać – „nasz” rodzimy, żydowski doktor Mengele – Radziwiłł, oraz drugi Mengele – Posobkiewicz.. Oraz pożyteczni debile, typu profesor Radzikowski, bojownik o przymusowe „szczepienia” dla wszystkich, nawet na łupież, skwapliwie nagłaśniany przez żydownię…
  Pozdrawiam

 • qrde blade

  Z tego wynika, że nowoczesna diagnostyka onkologiczna, to w dużej mierze naganianie klientów chemioterapii, czyli czysty biznes farmaceutyczny, przynoszący zwykle skutek depopulacyjny, ale biznes się kręci i jak widać bezwolnych owiec nie brakuje. To doskonały artykuł, aby zamieścić do niego link w toczących się mainstreamowych mediach dyskusji o dobrotliwej roli przeprowadzenia kontrolnych badań mamograficznych ikolejny dowód na postawioną dawno temu tezę, że tzw. leczenie onkologiczne metodami akademickimi eliminuje o wiele szybciej i skuteczniej tyle, że nogami do przodu…

 • duo tre

  Mocny artykuł,bardzo niebezpieczny dla koncernów medycznych,jak widac kolejny raz koncerny wciskaja nam fikcje i narażają nasze zdrowie pod płaszczykiem badań prewencyjnych.

 • Antyfranc

  Czym jest tzw. RAK

  Chemioterapia zabija!
  Ludzie którzy poddadzą się chemioterapii, mają mniej jak 2% szans na przeżycie. Ludzie którzy chemioterapii się nie poddadzą, mają 26% szans przeżycia.
  Człowiek poddany chemioterapi, umiera w ciągu 6 do 9 miesięcy. Osobnicy którzy przeżyją, przypadkiem, umrą w przeciągu następnych 5 lat, zabije ich chemia którą im
  wstrzyknięto do organizmu.

  Dr med. Mag. theol. RYKE GEERD HAMMER

  Medycyna Natury (GNM)

  Medycynę tę odkrył dr Hamer, który to po śmierci swojego syna, walczącego przez 4 miesiące o życie, w dość późnym wieku zachorował na raka jąder.
  Był on lekarzem dyżurującym i pracującym na oddziale onkologii w jednej z klinik w Niemczech. W związku z tym, że był człowiekiem, który nigdy nie miał problemów ze zdrowiem, choroba bardzo go zaskoczyła, dlatego też po pewnym czasie uświadomił sobie, że między jego chorobą, a śmiercią syna może istnieć silne powiązanie.
  W związku z tym, że był lekarzem na oddziale onkologii, miał możliwość przeprowadzać rozmowy z setkami swoich pacjentów „chorujących” na raka i to co odkrył jest przełomem w medycynie.
  Otóż każda z osób chorujących na raka (bez wyjątków), przed zachorowaniem miała jakiś silny uraz emocjonalny, który niesamowicie tę osobę dotknął.
  Dr Hamer dzięki temu odkrył, że między psychiką (duszą), mózgiem i narządem istnieje nierozerwalna zależność.
  Odkrycie to określił jako „5 praw natury”, w skład którego wchodzi „Żelazna reguła raka”, która to jest niepodważalnym dowodem na to, że „rak”, podobnie jak WSZYSTKIE INNE CHOROBY mają zawsze określony i przewidywalny przebieg (w oparciu o wiedzę nt. GNM).
  Historia życia tego człowieka jest bardzo długa i bolesna, ponieważ po dziś dzień za swoje odkrycie jest prześladowany. Wyrokim sądu odebranu mu prawo wykonywania zawodu, siedział w więzieniu, uciekł przed niemieckim „wymiarem sprawiedliwości” do Hiszpani
  a gdy ta podpisała z niemcami układ o ekstradycji, uciekł do Norwegi, dzie przebywa do dzisiaj.
  Jest to jedyny na świecie lekarz, który zrzekł się swojego stanowiska i tytułu oraz poświęcił całe swoje życie w imieniu prawdy i dla dobra ludzi. Dla mnie osobiście jest
  wojownikiem i największym autorytetem, który ludzkości dał wspaniały prezent.
  Odkrył coś, co od wielu wielu lat jest przed takimi szarymi ludźmi jak my, skrupulatnie ukrywane. Ponieważ przemysł farmaceutyczny czy medycyna akademicka ani na zdrowym, ani na martwym pacjencie nie zarobią. Celem ich jest utrzymanie pacjenta w
  przekonaniu, że musi się leczyć, ponieważ wg. ich nauk innym rozwiązaniem jest śmierć… co jest totalną bzdurą i również zjawisko zastraszania przez lekarzy Germańska Nowa Medycyna wyjaśnia.
  Rzeczą, którą muszę tutaj bardzo mocno podkreślić jest fakt, że Medycyna ta ma 98-procentową skuteczność! Jest to jedyna i pierwsza na świecie nauka, która ma tak
  ogromny odsetek uratowanych osób, chorujących na raka. Możliwa jest 100-procentowa liczba uratowanych pacjentów, jednak po dziś dzień wszelkie władze utrudniają doktorowi Hamerowi otwarcie pierwszej kliniki, która działałaby wg. jego nauk. Wiedza ta nie ma
  możliwości rozwinąć się całkowicie w 100%, ponieważ jest mu to nieprzerwanie utrudniane.
  To co odkrył dr Hamer jest w całej swej prostocie czymś genialnym. Wyjaśnia dlaczego w naszym organizmie zaczął rozwijać się „rak” i dlaczego akurat w danym miejscu.
  To wiedza, która jest w stanie uratować każdego człowieka (bez żadnych wyjątków), w przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, która to każdego miesiąca zbiera żniwo w postaci setek tysięcy zmarłych na raka pacjentów.
  Gdyby organizm człowieka sam atakował własne komórki, nie siedziałbyś tu dzisiaj czytając tę notatkę, ponieważ nasz gatunek dawno by wyginął.
  Natura jest zbyt hojna i logiczna, by mogła nas zabijać. Tutaj chodzi o przetrwanie gatunku, a nie o jego wyeliminowanie.

  Linki GNM:
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=9324
  https://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php
  https://www.germanskawroclaw.wordpress.com
  https://www.ulecz-sie-sam.blogspot.de/p/germanska-nowa-medycyna.htm
  https://www.kuracja-naturalna.blogspot.de/2013/01/germanska-medycyna-germanische.html

 • Z artykułu opublikowanego w British Journal of Clinical Pharmacology w 2013 roku, w którym to naukowcy udowodnili korzystny wpływ CBD na organizm człowieka, wynika, że charakteryzuje się on następującym działaniem:

  przeciwwymiotnym – zwalczanie nudności oraz zmniejszenie odruchu wymiotnego
  antypsychotycznym – łagodzenie objawów chorób psychicznych i dolegliwości z tym związanych
  przeciwzapalnym – wsparcie przy zwalczaniu chorób zapalnych
  przeciwutleniającym – zmniejszanie objawów chorób neurodegeneracyjnych
  przeciwnowotworowym – wsparcie przy zwalczaniu guzów i komórek rakowych;
  antydepresyjnym – łagodzenie objawów depresji i stanów lękowych;
  przeciwdrgawkowym – znaczące ograniczenie aktywności napadów podczas choroby
  Naukowcy mają dowody!
  Skuteczność CBD została potwierdzona wieloma badaniami, które wskazują, iż może być to skuteczny lek w zwalczaniu bardzo różnych chorób cywilizacyjnych. Naukowcy mają dowody, które są całkowitym zaprzeczeniem przekonań wielu ludzi na całym świecie!

  https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/17-konopny-ekstrakt-cbd-6.html

 • XXXLEON

  Wyłączamy milczenie./Włączamy myślenie. Wiedza warta rozdawania. Autorom podziękowania ślę serdeczne . Budzimy iskierki WIEDZY w sobie by je rozdawać.. Sprawdzaj, doświadczaj.Polecam .. ignorancją wspieramy system.. .podaj dalej.
  My JesteśMY Zmianą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter