Żądamy, aby nowy rząd zabronił dodawania fluoru do wody pitnej

fluor

Fluor, fluoryzacja, to destrukcyjne, a w wielu przypadkach śmiertelne „zabawki” w rękach koncernów medycznych i polityków. Dozwolona dawka w Polsce wynosi 1 mg fluoru na l litr wody. W USA, gdzie koncerny farmaceutyczne robią co chcą, norma jest dużo mniejsza, wynosi 0,85 mg/l.

Już przy 0.3 mg/l wody, fluor powoduje uszkodzenia trzustki, cukrzycę oraz zmiany IQ. Do tego dochodzi bardzo popularna w szkołach fluoryzacja.

Czy musimy się na to wszystko zgadzać?

Fluor ogłupia nasze dzieci

Doktor Jerzy Jaśkowski tak opisuje działanie fluoru (Link):

 • „Fluor jest rakotwórczy. Fluor został uznany za niejednoznacznie rakotwórczy przez National Cancer Institute, Program toksykologiczny. Dalsze badania przez Departament Zdrowia w New Jersey już teraz potwierdziły 6,9-krotny wzrost raka kości u młodych mężczyzn. Wcześniejsze badania wykazały 5% wzrost wszystkich rodzajów nowotworów w społecznościach fluoryzowanych.
 • Fluor zwiększa ilość złamań biodra. Picie fluoryzowanej wody podwaja liczbę złamań szyjki kości udowej u starszych mężczyzn i kobiet. Bardzo niski poziom fluoryzacji wody 0,1 ppm nadal produkuje istotne statystycznie zwiększenie złamań szyjki kości udowej. (Bordeaux Badanie JAMA 1994)
 • Fluor zwiększa niepłodność. Stwierdzono, że fluoryzacja zwiększa niepłodność kobiet. Picie wody i branie leków zawierających fluor (FDA) – naukowcy określili ścisłą korelację między zmniejszającymi się całkowitymi wskaźnikami płodności u kobiet, w wieku 10 – 49 lat , a zwiększonym stężeniem fluorków. Poinformowali również, że z przeglądu wszystkich badań przeprowadzonych na zwierzętach wynika, że fluorek wpływa negatywnie na płodność u większości gatunków zwierząt.
 • Fluor zwiększa fluorozę: nieprzezroczyste białe plamy i brązowe brzydkie zęby, spowodowane są fluorem. Fluoroza dotyka obecnie jedno na pięć, lub więcej dzieci w kraju.
 • Fluor nie zmniejsza próchnicy. Fluor nie jest skuteczny w redukcji próchnicy. Nie stwierdzono korelacji pomiędzy poziomem fluoru w wodzie i próchnicy. Próchnica jest związana z poziomem wykształcenia i finansami rodziców.
 • Fluor nie jest zatwierdzony przez FDA. FDA uważa fluorek za niezatwierdzony nowy lek, dla którego nie ma żadnego dowodu bezpieczeństwa, lub efektywności. FDA uważa, że  fluorek nie jest koniecznym, czy niezbędnym składnikiem odżywczym.
 • Fluor jest wysoce toksyczny. Międzynarodowa Akademia Medycyny i Oral Toxicology sklasyfikowały fluorek jako niezatwierdzony lek dentystyczny, ze względu na wysoką toksyczność”.

Apelujemy do nowego rządu

Wpływ lobby medyczne na politykę zdrowia jest bardzo wyraźny. Polacy są źle leczeni. Winni są za to lekarze, jak i politycy, którzy nie umieją sprzeciwić się koncernom farmaceutycznym.

Mamy bardzo świeży przykład doktora Marka Bachańskiego, który został dyscyplinarnie zwolniony z IPCZD –  Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Za co?

Za skuteczne leczenie olejem z konopi, śmiertelnie chorych dzieci na lekooporną padaczkę. Dużo pisał na ten temat jeden z większych ekspertów w Polsce i na świecie, Jerzy Zięba.

Problem walki polityków z bogatymi koncernami jest trudny. Politycy najpierw muszą mieć wiedzę o problemie, następnie użyć skutecznych argumentów. Tej wiedzy nie miał Andrzej Duda, podpisując ustawę o obowiązkowych szczepieniach.

Postanowiliśmy pomóc nowemu rządowi i dostarczyć bardzo skuteczny argument na wycofanie fluoryzacji oraz na całkowity zakaz dodawania fluoru do każdej wody pitnej: butelkowanej i kranówki.

Podpowiadamy: politycy powinni posłużyć się przykładem z Izraela – Państwa żydowskiego. Jest to jedno z najbardziej wpływowych państw na świecie. Tamtejszy Sąd Najwyższy, nakazał zaprzestanie fluoryzacji wody pitnej. Nakaz wszedł w życie latem 2014 roku. Link

Według argumentacji autorów projektu, fluoryzacja powoduje nie tylko poważne zastrzeżenia co do jej bezpieczeństwa dla organizmu, ale według badań nie przynosi żadnych pozytywnych efektów dla populacji. Sąd zabronił nie tylko obowiązkowej fluoryzacji w szkołach, ale każdej innej.

Kolejne kraje, które zabroniły fluoru to między innymi: Szwajcaria i Norwegia.

Polska jak zwykle znajduje się na szarym końcu w skutecznym leczeniu wielu chorób i przeciwdziałaniu kolejnym.

Ten trochę polityczny artykuł na stronie Marty, należy skwitować słowami Jerzego Jaśkowskiego:

„Fluoryzacja w szkołach powinna być karalna jako świadome trucie dzieci i młodzieży z chęci zysku. Nie może się nikt obecnie tłumaczyć, że o tym nie wie. Pracownicy Sanepidów, zamiast karać PT Rodziców za nieszczepienie dzieci, powinni karać dyrektorów szkół i kuratorów za trucie w szkołach dzieci i młodzieży”.

Czas na walkę z niewiedzą i strachem…

. . ekonomia Robert Brzoza

Form by (e)NeTesPhoto credit: gagilas / Foter.com / CC BY-SA

26 Responses to “Żądamy, aby nowy rząd zabronił dodawania fluoru do wody pitnej”

 • jarek

  Uważam, że wszyscy producenci żywności zawierającej toksyczne dodatki powinni płacić odszkodowania, zamiast nabijać kabzę.

 • Gość

  Przykro mi, ale jeśli chce się wypowiadać i być ekspertem w dziedzinie medycznej to przynajmniej powinno się dobrze do tego przygotować, wiedzieć co się pisze. Nie będę polemizować z całym wywodem, bo interesuje mnie głównie jeden podpunkt.
  „Fluor nie zmniejsza próchnicy. Fluor nie jest skuteczny w redukcji próchnicy. Nie stwierdzono korelacji pomiędzy poziomem fluoru w wodzie i próchnicy. Próchnica jest związana z poziomem wykształcenia i finansami rodziców.”

  (usunięte słowo obraźliwe – admin) Podaż fluoru z zewnątrz, czyli w pastach, fluoryzacji czy lakierowaniu zmniejsza ryzyko próchnicy. Co za tym idzie JEST skuteczny w redukcji próchnicy. Owszem nie ma takiego znaczenia w przypadku fluoru endogennego, czyli np. przyjmowanego w wodzie pitnej. Jednak nie można konstruować tak zdań żeby wszystko było białe i czarne i pasowało pod jedną teorię.
  Jeśli Państwo piszą, że próchnica jest związana z poziomem wykształcenia i finansami rodziców, to może to Państwo rozwiną? Owszem w społeczeństwie mniej wykształconym i biednym częściej obserwuje się próchnicę, ale jest to związane z brakiem wiedzy i chęci jej poszerzenia oraz bagatelizowania higieny osobistej. Natomiast tak Państwo to przedstawili, że wszystko by pasowało do układanki.
  Na koniec powiem tylko, że w takiej ilości jak występuje fluor w Polsce w wodzie pitnej nikomu się nic nie stanie. Nikt się nie zatruje, nie umrze, nie będzie głupszy. No chyba, że ktoś zacznie pić płukanki do zębów i jeść pastę do zębów, to wtedy różne rzeczy mogą się dziać.

 • Adam

  -Czy w Polsce jest dodawany fluor do wody? Jeśli tak to w jakich miastach Polski ?
  – Czy w butelkach które kupujemy w sklepach jest dodawany fluror? np.: cisowianka ,nałeczowianka,itd. Niby sa zawsze jakies naturalne ilości fluorków w wodzie.

 • Nie mamy szczegółowych informacji Adam.

  O tym temacie pisze od lat doktor Jerzy Jaśkowski. Naszym celem jest maksymalnie nagłośnić sprawę, aby sanepid czy inne służby uczciwie zbadały ten temat.
  Najlepiej jakby to był niezależny ośrodek, ponieważ sanepid będzie się bronił, że ma takie przepisy i wszystko jest w normach.

  Tylko kto ustanawiał te normy: 1 mg/l, skoro badania pokazują, że już przy 0,3 mg/l dochodzi do zaburzeń w organizmie?

 • Lidia

  Wspaniale, że Państwo nagłaśniacie problem. Mam nadzieję, że wystosujecie w tej sprawie pismo do obecnego rządu? Pozdrawiam:)

 • @Gość

  1 – Napisałeś:
  „Podaż fluoru z zewnątrz, czyli w pastach, fluoryzacji czy lakierowaniu zmniejsza ryzyko próchnicy. Co za tym idzie JEST skuteczny w redukcji próchnicy.”

  Podaj na tą tezę dowody, wypowiedzi niezależnych naukowców, lekarzy mówiących, że fluor jest obojętny dla organizmu, dlatego można nim zaśmiecać wodę i zmuszać dzieci do fluoryzacji.
  Ja podaję ci dwie takie osoby: Jerzy Zięba i Jerzy Jaśkowski.

  2 – Napisałeś:
  „Na koniec powiem tylko, że w takiej ilości jak występuje fluor w Polsce w wodzie pitnej nikomu się nic nie stanie. Nikt się nie zatruje, nie umrze, nie będzie głupszy. No chyba, że ktoś zacznie pić płukanki do zębów i jeść pastę do zębów, to wtedy różne rzeczy mogą się dziać”.

  Czy to jest teza wywnioskowana z fusów?
  Przeczytałem dziesiątki artykułów naukowców i lekarzy, krytykujących fluor.
  Dlatego, jeżeli piszesz takie i tu nazwę to po imieniu – kłamstwa – to proszę o wskazanie niezależnych badań, a przynajmniej artykułów.
  Tylko zaznaczam: my tu walczymy z kłamstwami, dlatego zanim się czymś zasugerujesz, proszę sprawdzać, kto sponsoruje dane badania, lekarzy, naukowców…

 • darek2015

  Nie tylko Nasi, w USA też są Don Kichoci:
  Jak DDS David Kennedy:
  https://youtu.be/iQyZpcwkNlo
  https://youtu.be/jMpBJaPMzCk
  https://youtu.be/f_hFQmtWU5o

  I świetny film D. Kennedy- ”Fluoridegate” :
  https://youtu.be/zpw5fGt4UvI

  Może ktoś mógłby polskie napisy utworzyć? 😉

 • Łukasz Warszawa

  To jest jakaś mafia,zobaczcie jak jest zorganizwoana nawet sanepid potrafi przekupić.Koncerny farmaceutyczne i chemiczne robia wielkie pieniądze naszym kosztem.Trzeba ta sprawę zgłosić do prezydenta,nowego ministra sprawiedliwości,powiadomoc niezależnych dziennikarzy.Na szczęście zmieniła się władza może PiS cos zrobi w tej sprawie.

 • Dan

  To jest jakas paranoja,komu zależy na tym żeby nas tak truć,biznes? Mysle ze chodzi o cos więcej.To musi być jakas zorganizaowana agenda.Ci bandyci czują się bezkarni ale do czasu.

 • adi

  W Polsce nie dodaje się fluoru do wód wodociągowych. W związku z tym ten apel nie ma sensu. Co innego zapytanie o to czy norma naturalnie występujących fluorków nie jest za wysoka i ewentualnie domaganie się jej obniżenia.

 • @adi

  Jeżeli wyznajesz pogląd sprzeczny z artykułem, to powinieneś podać dowody: wypowiedzi uczciwych lekarzy, naukowców, badaczy.
  W przeciwnym wypadku twoja wypowiedź jest groteskowa i nie wnosi nic do dyskusji.

  Nie wróż z fusów, tylko przedstaw mocne argumenty.
  Czekam na nie…

 • Czemu fluor w wielu krajach dodawany jest do wody pitnej, a jego dozwolone wartości w wodzie są w Polsce zawyżane ? Jak wpływa fluor na ludzki organizm? https://zdrowepasje.pl/con…/fluor-i-fluoryzacja-wody-pitnej

 • @Michał

  Jak reklamujesz swoją stronę, a ja mam to zaakceptować, to przedstaw swoją opinię. Dodaj ciekawe informacje do tematu. Tak będzie rzetelnie dla obu stron.

 • Stary Bosman

  w takim razie nalezy zacząć od unieważniania wszystkich tytułów naukowych tych cwaniaków co to przez dekady nakazywali,uzasadniali,udowadniali że remedium na zdrowe zęby i zdrowe dzieciństwo jest tylko i wyłącznie fluor. Należy więc zakazać natychmiast ale i sięgnąć po tych co na tym zrobili majątki , a znam takich !
  Chrońmy więc nasze dzieci ale i całe społeczeństwo, a swoją drogą co mówią nasi „mądrzy od fluoru” na ten temat , jakie jest ich stanowisko ??

 • Honorata

  Proponuje, zeby poswiecili sie Panstwo dla dobra sprawy i zaprzestali uzytkowania fluoru od dzis. Prosze udowodnic mi na wlasnym przykladzie, ze takie zaniechanie w zaden sposob nie wplynie na stan odpornosci Panstwa zebow na prochnice.

 • Marta Brzoza

  @Honorata
  Od ponad roku zaprzestaliśmy używać fluor. Moje zdrowie i mojej rodziny ma się dobrze a myślę że nawet lepiej, w tym także zęby.

 • Izabella

  Fluor jest trucizna. Aby uniknac prochnicy trzeba przestac spozywac cukier i to wszystko. Rowniez po zjdzeniu slodyczy natychmiast umyc zeby. Przestaniecie chhodzic do dentysty.

 • Magda

  @Honorata
  Od minimum 4 lat nie używam past z fluorem, zęby się nie psują…Podczas przeglądu stanu uzębienia w gabinecie dentystycznym – najpierw dostałam reprymendę, że nie chodzę często do dentysty (niby po co skoro wszystko jest ok? – nie byłam około 2,5 roku od zaprzestania stosowania past z fluorem), a potem zdziwienie dentystki „jakie ma Pani zadbane zęby, aż dziwne jak na osobę, która nie chodzi co pół roku na wizytę”. Niestety wszystko wygląda na to, że standardowe pasty reklamowane w tv mają za zadanie napędzać klientów, a nie poprawiać stan zębów… Pozdrawiam :)

 • Roman

  Magdo przyznam Ci rację. Od ponad 2 lat rodzinnie nie używamy pasty z fluorem i nie mamy problemów z próchnicą, a dla oszołomów polecam pastę z fluorem plus garść słodyczy, żeby stomatolodzy mieli co robić i na kim zbijać mamonę. natomiast dla bardziej rozgarniętych polecam poczytać trochę literatury odnośnie szkodliwości fluoru między innymi do czego jest dodawany ” trutka na szczury, leki psychotropowe, do wytrawiania płytek elektronicznych i innych drobiazgów. Więc o czym mniej rozgarnięci dyskutują nie mając wiedzy. Myślę że powinni się dokształcić.

 • paulina

  Artykul byl ponad rok temu. Czy wiemy cos nowego na temat wody w Polsce? Dodaja, ile, gdzie? Jak sprawda sie ma z mineralnymi w butelkach?
  Pozdrawiam
  Paulina

 • Grzesiu

  U mnie w gminie wiejskiej , pracownik ZWG powiedział, że nie dodaje się fluoru do wody. Nie wiem jak z butelkowaną wodą i jak jest w miastach. Dodam, że pasta do zębów firmy Palmolive ma 1430 rrp! To 1430 mg na litr!!! Ludzie trutka ponad trutki! Patrzcie się co używacie!

 • Barbara

  Z korumpowany rząd i wszystkie instytucje państwowe nic z tym nie zrobią !!!!
  Tym pseudo polskim nie zależy na waszym zdrowiu !!!!
  ….wręcz przeciwnie !!!!

 • DeZet

  Mam 40 lat,od ponad 8 lat nie uzywam past z fluorem, o przez ten czas odwiedziłem zaledwie 3 razy gabinet dentystyczny. Raz,aby zniwelować mały ubytek w trzonowym w 2016r, a dwukrotnie bylem w celu leczenia kanałowego jednego zęba w 2010r. Przez te 8 lat moje zęby znacznie się wzmocniły, pozbylem się różnych przebarwień i nie mam problemu z próchnicą, która wcześniej pojawiała się nagminnie,gdy stosowalem pasty z fluorem.

 • PS

  Kilka sprostowań:

  1) Fluor macie również w plombach dentystycznych , równiez tych białych, w podkładach pod plomby ( macie w nich też szkodliwy bardzo bisfenol A! )

  2) Fluor jest w jedzeniu ( wiadomo, z wody dostaje się do roślin, do układu pokarmowego zwierząt itd ) Zawierają go sporo herbaty (!)
  Macie go tez w powietrzu ( emisja z przemysłu i z pieców domowych w których są spalane śmieci!, a to jest plaga )
  Macie go też w farbach do malowania ścian ( te wszystkie cuda i nowości ), czytajcie skład…

  3) Fluor w wodach mineralnych prawdopodobnie pochodzi ze sztucznego mineralizowania ich , tak jak w przypadku mineralizatorów jako dodatku do filtrów z odwróconą osmozą, też one dodają do wody fluorki ( nie wiem po co), tak samo na skale przemysłową maja w fabrykach mineralizatory i dodają te fluorki. Praktycznie nie spotkałam wody mineralnej bez fluoru, dlatego ich już nie piję.

  4) Woda w Polsce jest floryzowana w niektórych miejscach ( chyba np. we Wrocławiu) , a w niektórych zawiera fluorki z „natury” , w niektórych rejonach Polski są to wysokie stężenia ( np. 1.2 mg/l) przekraczające normy .
  Polska norma dopuszcza wartość 1.5 mg/l (!), lecz w temperaturze 18C! Określone przez normę stężenie fluoru może być dopuszczalne w temperaturze 10C, a nie 18! Polska norma jest niezgodna z prawem Unijnym, ponieważ nie uwzględnia metody pomiaru!

  Stężenie fluoru w wodzie pitnej nie powinno absolutnie przekraczać wartości 0.5 ppm.

  5 ) Żeby się dowiedzieć ile zawiera fluoru woda pitna w danym mieście/wsi, wystarczy napisać nawet maila do sanepidu na danym terenie z prośba o podanie składu wody, albo o podanie ilość fluorków/fluoru i czy jest on „naturalnie” w wodzie czy wynika z jej uzdatniania.
  Odpowiedzą, bo mają taki obowiązek i ja w ten sposób się dowiedziałam ile fluoru zawiera woda pitna w moim kranie ( ja pytałam jeszcze o chlor ) i np. u mnie w mieście zawartość fluorków w wodzie pitnej w 2014 r wynosiła 0,16-0,24 mg/l. ( mieszkam w woj, łódzkim )

  Mam założony w domu filtr do wody z odwrócona osmozą, który oczyszcza ze wszystkiego, zostawiając tylko śladowe ilości chlor , fluoru i innych. ( najtańszy kosztuje 300 zł, wydatek jeśli ktoś pracuje niezbyt wielki dla zdrowia)

  6) Gość, napisał, że przy takiej ilości jaka występuje w Polsce w wodzie pitnej nikomu się nic nie stanie.
  Nie masz racji, bo fluor się kumuluje ze wszystkich jego źródeł, więc każde niepotrzebne źródło fluoru jest szkodliwe, bo zwiększa jego ilość w organizmie.
  W dodatku dużo ludzi ma problem z niedoczynnością tarczycy a jak wiadomo fluor wypiera jod z tarczycy i organizmu wbudowując się zamiast niego, więc takim ludziom już mała ilość fluoru szkodzi.

  7) Poza tym…
  Wiesz, że próchnicy zapobiega propolis, który z powodzeniem może być stosowany w materiałach dentystycznych, cementach i podkładach a także lakierach do zębów ( bo dodatkowo uszczelnia szkliwo) zamiast fluoru????
  Może on być też stosowany w płukankach zębów.

  I jest stosowany zamiast fluoru, przez jedną z firm produkujących materiały stomatologiczne , i celowo podam nazwę, bo trzeba być świadomymi i wymagać od swoich dentystów zdrowych materiałów – Hoffman’s :

  https://hoffmann-dental.com/?lang=pl

  https://hoffmann-dental.com/wp-content/uploads/2016/06/Hoffmann-Dental-Katalog-PL-2016.pdf

  Tylko dlaczego w Polsce dentyści tego nie stosują, zamiast tego stosując materiały z fluorem?…
  Bo jak powiedziała moja dentystka o materiałach z tego linka co dałam ” to stare, znane materiały, od dawna stosowane”….
  czyli jak stare to w/g niej kiepskie, bo nowości są „lepsze”…tylko dla kogo lepsze? Bo na pewno nie dla pacjenta.

  Alternatywa do pasty do zębów? Soda plus woda utleniona ( papka) i mycie ząbków, a zamiast cukru – cukier z brzozy pod nazwą ksylitol ( nie dość, że słodzi to jeszcze zapobiega próchnicy, tyle że droższy )

 • Tauri

  Jarku – nie płacić odszkodowania a po prostu gnić w więzieniu :)

 • PERSYMONA

  DO ŻYWNOŚCI I DO WODY DODAWANE SĄ LEKI PSYCHOTROPOWE TJ. KWAS WALPROINOWY -LEK STOSOWANY W CHOROBIE AFEKTYWNEJ DWUBIEGUNOWEJ, PADACZCE I MIGRENIE, INHIBITOR HDAC, EPIGENOTOKSYCZNY , BARDZO NIEBEZPIECZNY DLA KOBIET W CIĄŻY, GDYŻ POWODUJE POWSTAWANIE WAD ROZWOJOWYCH U PŁODU, NIEDOROZWÓJ KOŃCZYN, ZABURZENIA NEUROLOGICZNE ZE SPEKTRUM AUTYZMU, ROZSZCZEP KRĘGOSŁUPA, WARGI, PODNIEBIENIA. U KOBIET POWODUJE PCOS. PONADTO JEST PRZYCZYNĄ INSULINOOPORNOŚCI. WYWOŁUJE ZAPALENIE TRZUSTKI, STŁUSZCZENIE I MARSKOŚĆ WĄTROBY, USZKODZENIE DNA I PLEMNIKÓW. POWODUJE OSTRĄ BIAŁACZKĘ SZPIKOWĄ I NIEPŁODNOŚĆ. JEST WYKRYWANY W SUROWICY KRWI U OSÓB NIE PRZYJMUJĄCYCH GO TERAPEUTYCZNIE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter