Miliardowe dochody ze szczepionkowego biznesu

szczepionki

Biznes szczepionkowy wkrótce stanie się głównym źródłem zysków dla największych na świecie koncernów farmaceutycznych.

Analitycy Technavio przewidują, że globalny rynek szczepionek dla ludzi, wzrośnie w CAGR (skumulowany roczny wskaźnik wzrostu) o 7,73% w okresie 2018-2022, a korporacje farmaceutyczne, które produkują szczepionki, osiągną łącznie szacunkowo: 61 mld dolarów zysku do 2020 roku.

Jak działają szczepionki?

Szczepionki działają, rozwijając i wzmacniając odporność organizmu na naturalną walkę z poważnymi infekcjami i chorobami, mają zapobiegać epidemią i szerzyć zdrowie pacjentów – tak oficjalnie mówią lekarze i przemysł farmaceutyczny.

Nikt jednak oficjalnie nie przyzna się do tego, że szczepionki to czysty biznes, który przynosi zyski nie tylko z samej sprzedaży szczepionek, ale także z całego procederu szczepień oraz z późniejszego zmagania się pacjentów z szeregiem działań niepożądanych.

Owe zmagania to często oczywiście „leczenie się” magicznymi pigułkami, które trzeba niekiedy przyjmować do końca życia.

Nic więc dziwnego, że z roku na rok zyski ze sprzedaży szczepionek są coraz większe.

Wzrost liczby czołowych producentów szczepionek na świecie jest napędzany przez globalne ożywienie gospodarcze, które doprowadziło do wyższego poziomu środków pieniężnych do dyspozycji rządu oraz przez liczne akcje propagandowe, np. przekonujące, że lada moment, jeśli się nie zaszczepisz – zachorujesz, a wokół Ciebie wybuchnie epidemia.

Miliardowe dochody

Wraz z kwitnącą propagandą na szczepienia, oczekuje się, że zapotrzebowanie na różne rodzaje szczepionek będzie rosło i zwiększą się tym samym dochody 10 największych producentów szczepionek na świecie.

A te i tak wcale nie są małe!

Lista dochodów firm farmaceutycznych z samych szczepionek za rok 2012 wyglądała następująco:

 • Sanofi ponad 5,5 mld dolarów;
 • Merck prawie 5,3 mld dolarów;
 • GSK prawie 5,3 mld dolarów;
 • Pfizer ponad 4 mld dolarów;
 • Novartis prawie 1,4 mld dolarów.

To jak diametralnie te dochody zwiększają się z roku na rok, można zaobserwować przeglądając najnowsze raporty i dane analityków.

Największy przeskok finansowy branży szczepionkowej zaobserwowano w 2017 roku.

Pomimo niepowodzeń związanych z aferą szczepionkową Dengvaxia (więcej tutaj) sprzedaż szczepionek koncernu Sanofi wzrosła przez te kilka lat o 8,3% do 6,12 mld dolarów.

Na prowadzenie wyszedł jednak koncern GSK (GlaxoSmithKline), który przewyższył firmę Merck, zwiększając sprzedaż swoich szczepionek i generując dochód prawie 7 mld dolarów w porównaniu do 6,5 mld Merck.

Według analityków do 2024 roku, GSK osiągnie prawie 11 mld dolarów dochodów rocznie ze sprzedaży szczepionek.

Apetyt rośnie…

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a koncerny farmaceutyczne nie poprzestają na zyskach czerpanych ze sprzedaży samych szczepionek.

Przemysł farmaceutyczny dysponuje niewyobrażalnie wielkimi sumami, które przeznacza m.in. na kontrolę badań, narzucanie swoich norm organizacjom takim jak: WHO lub SANEPID, korumpowanie lekarzy, polityków, opłacanie spotów medialnych, newsów itp.

Mając taką armię pod kontrolą, koncerny farmaceutyczne narzucają zwykłym obywatelom swoje metody leczenia, krytykują alternatywne podejście do zdrowia, bo w tym drugim, biznesu nie ma.

A w „leczeniu” skutków ubocznych szczepień – owszem, są i to olbrzymie!

Oto szacowane całkowite roczne przychody ze sprzedaży leków i szczepionek w 2017 roku wśród obecnie 5 największych koncernów farmaceutycznych na świecie:

 • GlaxoSmithKline – ponad 35 mld dolarów;
 • Merck & Co – ok. 40 mld dolarów;
 • Sanofi – ponad 40 mld dolarów;
 • Pfizer – ok. 50 mld dolarów;
 • Novavax – ponad 22 mld dolarów;

Kwoty te nie należą do małych, a producenci są nastawieni na olbrzymi wzrost zysków ze sprzedaży szczepionek w ciągu następnych kilku lat.

Czy im się uda?

Wszystko zależy od nas samych, czy damy się wciągnąć w ten labirynt kłamstw i manipulacji…

źródło: odkrywamyzakryte.com

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

Form by (e)NeTesFoto: By lightzone

Zobacz jeszcze to:

2 Responses to “Miliardowe dochody ze szczepionkowego biznesu”

 • Zbyszek

  Witam, czy mogę prosić o źródła zestawień przychodów firm farmaceutycznych pochodzących ze sprzedaży szczepionek?

 • Marta

  Zbyszku

  linki są w artykułach :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter