Nie chcieli szczepić dziecka, Sąd przywrócił im prawo do opieki

Szczepienia

Jest mały krok do przodu, jest małe zwycięstwo, jest sygnał dla wielu rodziców, że warto walczyć o własne dziecko.

Kosztuje to dużo zdrowia i wysiłku, jednak każdy rodzic prędzej siebie skrzywdzi, niż swoje dziecko.

I to muszą rozumieć politycy, lekarze, pielęgniarki, pracownicy służby zdrowia. 

Sąd Rejonowy w Białogardzie stwierdził brak podstaw do ograniczenia władzy rodzicielskiej. 

„Przypominam, że tutaj problem dotyczący władzy rodzicielskiej wiązał się wyłącznie z opieką okołoporodową. Tutaj nie było żadnych innych zarzutów co do sposobu sprawowania opieki nad dzieckiem. Sąd, na podstawie zeznań świadków i dostarczonych zaświadczeń, uznał, że dziecko jest pod opieką lekarską, jest zarejestrowane w przychodni, nie ma już żadnych podstaw, by ograniczać im władzę rodzicielską” – wyjaśnił rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie sędzia Sławomir Przykucki – pisze gazetaprawna.pl.

We wrześniu 2017 roku, rodzice uciekli z noworodkiem ze szpitala w Białogardzie, ponieważ nie zgodzili się między innymi na szczepienia i podanie witaminy K.

Zabrano im prawa do opieki nad dzieckiem, wysłali na nich policje i urzędników.

Teraz rodzice mogą roztoczyć swoją opiekę nad dzieckiem. Sąd przywrócił im prawa do opieki nad maleństwem.

Jednak nie jest tak kolorowo…

Ceną takiego wyroku była zgoda na podanie witaminy K, być może również zgoda na szczepienia…

To jest pierwszy tak głośny przypadek sprzeciwu rodziców wobec praktyk służby zdrowia.

Nie zgodzili się na szczepienia, nie zgodzili się na podanie bardzo kontrowersyjnej witaminy K…

System medyczny ma swoje prawa egzekucyjne.

Wiemy to na przykładzie dr. Huberta Czerniaka. Toczy się sprawa w Izbie lekarskiej o odebranie doktorowi prawa do leczenia.

Jeszcze nie ma wyroku, a już komornik pojawił się u dr. Czerniaka.

To jakiś absurd, tak działa… państwo policyjne.

W tak trudnym systemie bardzo trudno w pojedynkę walczyć o dobro swojej rodziny. Praktycznie trudno jest wygrać samemu, kiedy nie wspiera cię organizacja, kiedy nie ma protestów, lobbingu u polityków.

Jednak jest częściowy sukces, jest zwycięstwo rodziców z Białogardu. Wiele matek dowiedziało się o witaminie K, o niekoniecznej potrzebie tylu szczepień, bardzo kontrowersyjnymi szczepionkami: „Tysiące polskich dzieci modyfikowanych jest genetycznie”.

Pełnomocnik rodziców złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez samych lekarzy:

„Rodzice dziewczynki z kolei złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez lekarzy sprawujących opiekę, polegającego na narażeniu dziecka na niebezpieczeństwo przez podanie preparatu Vitacon (zawiera witaminę K). Według pełnomocnika rodziców, „preparat ten zawiera substancje niebezpieczne dla noworodków i powinien być wycofany 2 lata temu” – pisze gazetaprawna.pl.

To są ważne kroki.

Walczyć i nie poddać się.

Również były minister Konstanty Radziwiłł zlecił wojewodzie zachodniopomorskiemu kontrolę w szpitalu w Białogardzie. Nie wiemy, jaki będzie wynik kontroli, jednak nie ma co liczyć na cuda. Lekarze postąpili według procedur, które zaakceptowali politycy, rząd, minister zdrowia.

Więc o żadnej winie szpitala z Białogardu nie może być mowy. W przeciwnym razie musieliby sobie wymierzyć karę, za niekorzystne dla zdrowia przepisy, za brak zainteresowania tematem, za akceptacje tych nieludzkich przepisów, za brak jakichkolwiek zmian.

Dlatego nie ma co liczyć na nowego ministra…

Siła tkwi w wiedzy społeczeństwa. Tylko wtedy możemy robić duży szum w internecie, pisać, komentować, oburzać się, kiedy znamy temat, mamy wiedzę.

To dociera do polityków…

Niestety, ale to politycy ustanawiają prawo, dlatego należy z nimi rozmawiać.

Nie można dokonywać zmian w polskiej medycynie bez lobbowania u polityków, bez znajomości prawa.

 

Marta Brzoza  Marta Brzoza

Form by (e)NeTesFoto: envanto elemnts By halfpoint

Zobacz jeszcze to:

5 Responses to “Nie chcieli szczepić dziecka, Sąd przywrócił im prawo do opieki”

 • bart

  Brawo dla rodzicow, biora na siebie odpowiedzialnosc bo oczywistym jest ze dzieci nie moga a politycy i sluzba zdrowia ma to w dupie.

  Rozumeim rodzicow, lecz przypominam aby w przyszlosci nie bylo pretensji ze dziecko zachorowalo na to przeciw czemu mialo byc szczepione. Wtedy rodzice mam nadzieje beda mieli pretensje tylko do siebie

 • Zbyszek

  Jeżeli to prawda,że skład szczepionek jest tak zabójczy,mamy do czynienia z ludobójstwem. A „nasz parlament, prezydent i osoby piszące „prawo”,są mordercami.
  To oskarżenie leży od lat w biurkach urzędników………
  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/10/oskarzenie-w-imieniu-narodow-swiata/

 • Zbyszek

  „Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że sądy mogą uznawać szczepionki za przyczynę choroby nawet wtedy, gdy nie ma na to jednoznacznych dowodów naukowych.”
  https://www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/170629693-Trybunal-UE-Szczepionki-moga-byc-traktowane-jako-szkodliwe-nawet-bez-dowodow-naukowych.html

 • Andrzej

  tzw Prawo i Sprawiedliwość lub Partia interesów Syjonistycznych jak chcą inni niby walczy o życie dziecka napoczętego by potem mordować dzieci już narodzone na siłę dając im szczepionki na które nie ma żadnych wiarygodnych badań ich skuteczności i ich bezpieczeństwia i nie wiadomo czy wynika to z ich bezczelności i perfidności czy jest to jak najbardziej realny plan wymordowania Polaków i zrobienia miejsca na Polin

 • Andrzej

  w sprawie dr Czeniaka, MZ hrabia Radziwiłł robił z pacjentów kaleki w szpitalach zamiast ich leczyć, bo w tej chwili zrobił kalekę z mojej matki, ordynator szpitala miejskiego w Radomiu postąpił wbrew procedurom medycznym, nie udzielił jej pomocy na co są przepisy karne, ale jak wynika z wyroku tzw „sądu lekarskiego” zrobił to zgodnie z „Prawem i Sprawiedliwością” nawet, oczywiście wspiera go całą mocą połączonych stanowisk MS i PG Ziobro w tym robieniu w szpitalach kalek zamiast normalnego leczenia, który stwierdził, że biegli z tytułami profesorskimi którzy bezczelnie kłamali w swoich „opiniach” są niewinni ! Jeden lekarz zrobił z matki kalekę a teraz 2 ma jej wstawiać protezy kolan. Jak to mawiał Jan Pietrzak, aby dosadnie ocenić takie marnotrastwo działania w czasach PRL, „przy takiej gospodarce na Saharze zabraknie piasku” i to ma być tzw „dobra zmiana” tzw „Prawa i Sprawiedliwości” potworne marnotrawstwo publicznych pieniędzy i potworne kolejki do specjalistów i szpitali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter