Toksyczne metale ciężkie: jak usunąć z organizmu?

toksyczne

Metale ciężkie, kumulują się w naszym organizmie. Najczęściej pochodzą z roślin i zwierząt, które jemy, ale również dostają się z powietrzem, wodą, spalinami, dymem tytoniowym, z produktami czyszczącymi stosowanymi w gospodarstwach domowych.

Ich nagromadzenie w organizmie, powoduje całą masę chorób. U dzieci poszczepiennych niosą ryzyko autyzmu, tylko dlatego, że niektóre szczepionki posiadają w składzie między innymi: rtęć i aluminium.

Usuwanie toksyn, powinno być początkowym etapem walki z każdą chorobą, w szczególności w autyzmie i nowotworach.

Jak je usunąć?

 • Jedz pożywienie zawierające pektynę. Pektyna jest adsorbowana na powierzchni soli metali ciężkich. Znajduje się w warzywach, owocach, jagodach. Buraki zawierają dodatkowo flawonoidy, które zamieniają metale ciężkie w obojętne związki. Ziemniaki zawierające skrobię, gotowane w mundurkach, absorbują toksyny z organizmu, usuwając je z organizmu w sposób naturalny. Metale ciężkie z organizmu usuwają również: marchew, dynie, bakłażany, rzodkiewki i pomidory.
 • Także jabłka, owoce cytrusowe, pigwy, gruszki, morele, winogrona wspomagają wydalanie substancji toksycznych. Również jagody jarzębiny, żurawina, maliny, borówki. Żurawina wiążą metale ciężkie w nierozpuszczalne w wodzie i tłuszczu związki, co ułatwia ich usuwanie z organizmu. Spożywanie surowych owoców pomaga oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn, ale można też użyć niskosłodzonych marmolad domowej roboty.
 • Picie herbaty z rumianku, nagietka, rokitnika, dzikiej róży chroni komórki przed wnikaniem metali ciężkich i wspomaga ich wydalanie. Olej z dzikiej róży i rokitnika jest bardzo przydatny w razie zatrucia metalami ciężkimi.
 • Promieniotwórczych izotopów cezu można pozbyć się z organizmu spożywając szczaw, szpinak i sałatę.
 • Substancje, które neutralizują radionuklidy występują w takich roślinach, jak: jałowiec, nasiona sezamu i łopianu oraz w korzeniu trawy cytrynowej. Przy stałej ekspozycji na izotopy promieniotwórczych metali zaleca się przyjmowanie do 40 kropli nalewki z aralii, różeńca górskiego, szczodraka krokoszowatego, żeń-szenia.
 • Picie herbatki wykonanej z kolendry siewnej usuwa z organizmu rtęć w ciągu dwóch miesięcy. Wystarczy cztery łyżki posiekanej kolendry zaparzyć w litrze wrzącej wody w niemetalowym pojemniku i wypić napar po 20 minutach.
 • Przeprowadzanie oczyszczających procedur na bazie ryżu jest szczególnie polecane osobom wykonującym niebezpieczną pracę. Łyżkę ryżu należy wieczorem zamoczyć w wodzie, a rano ugotować bez soli i zjeść. Tak przygotowany ryż usuwa z organizmu toksyczne sole metali.
 • Także wywar z owsa oczyszcza ciało z soli metali ciężkich. Wystarczy zalać szklankę owsa dwoma litrami wody i ugotować je na małym ogniu przez 40 minut. Tak przygotowany napój należy pić po pół szklanki cztery razy dziennie, dzięki czemu organizm oczyści się naturalnie – również z kadmu, który znajduje się w dymie tytoniowym.

Proszę zauważyć jedną rzecz: jak dużo mamy możliwości usunięcia toksyn z organizmu. Te powyższe przykłady są tylko uzupełnieniem innych, wcześniej podanych w artykułach.

Nasuwa się tutaj prosty wniosek: organizm, bez naszej ingerencji świetnie radzi sobie z toksynami. 

Jednak… życie nie jest takie proste.

Dawniej, kiedy korporacje nie zaśmiecały powietrza, gleby, żywności, wystarczyło jeść rolne produkty, owoce z drzewa, warzywa z ogrodu. Dzisiaj musimy wiedzieć, czy gleba nie jest nawożona paskudztwami chemicznymi, czy nasiona nie są z produkcji GMO, czy rolnik sprzedający warzywa nie częstuje ich produktami Monsanto itd.

Dzisiaj musimy mieć wiedzę na temat spożywanych produktów, naturalnych terapii, szczepień, szkodliwości działania medycyny korporacyjnej i dopiero wtedy oceniać czy naturalne metody usuwają toksyny z organizmu czy nie.

Kluczem jak zwykle jest zdrowa, sprawdzona żywność.

źródło: tylkomedycyna.pl

 

Marta Brzoza Marta Brzoza

Formularz z NeTeSPhoto credit: Free Grunge Textures – www.freestock.ca via Foter.com / CC BY

4 Responses to “Toksyczne metale ciężkie: jak usunąć z organizmu?”

 • A co z ryżem, który silnie skażony jest kadmem i arsenem? Powinien być wyłączony z listy „oczyszczaczy”.

 • Marta

  @Joanna

  Odpowiedź na Twoje pytanie jest na końcu artykułu.
  Aby można było usunąć toksyny, trzeba wprowadzić do organizmu zdrową, nieskażoną żywność.

 • Małgosia

  Dzień dobry
  Czy znacie może sprawdzone źródła gdzie można kupić papierki lakmusowe celem sprawdzenia poziomu zakwaszenia organizmu (mocz, ślina).
  dziękuję

 • Adrian

  Chelatacja wg Cutlera tym protokolem usuwają metale ciężkie u dzieci z autyzmem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami".