Czy mleko jest szkodliwe?

cow700

Na świecie toczy się spór na temat zdrowotności mleka krowiego. Wiele osób gubi się w gąszczu wiedzy i niewiedzy. 

Jedni twierdzą, że powinniśmy je pić, ponieważ zapobiega powstawaniu osteoporozy i jest bogatym źródłem wapnia. Inni podkreślają szkodliwy wpływ tłuszczu mlekowego, nietolerancję laktozy czy szkodliwy krowi hormon wzrostu.

Kto ma rację?

Jakie są zalety mleka? 

Od niepamiętnych czasów powtarzano nam, że mleko jest najlepszym pokarmem, jakie natura sama nam podsuwa. Przyjrzyjmy się zatem zaletom tego napoju.

Za piciem mleka przemawia:

 • Mleko jest bogate w łatwo przyswajalny wapń. Przyswajamy 80% wapnia z mleka krowiego. Chcąc go zastąpić innymi produktami nie znajdziemy takiego, którego przyswajalność byłaby porównywalna.
 • Zawiera szereg innych cennych pierwiastków jak: fosfor, potas, selen, fluor, cynk.
 • Z moich informacji wynika, że nietolerancja mleka krowiego nie jest tak częsta, jak się publicznie o tym mówi. Jeśli występuje dotyczy głównie małych dzieci a dziecięce alergie najczęściej przemijają z wiekiem. Dotyczy to 90% dzieci. Błędem jest pozbawianie dzieci mleka, jeśli nie mają stwierdzonej alergii. I to nie na podstawie wywiadu lekarskiego czy testów skórnych ale również na rozpoznaniu metodą prób i błędów.
 • Większość około 90% ludzi, może bezpiecznie pić mleko przez całe życie, ponieważ mamy zdolność trawienia laktozy. Tylko 10% jej nie posiada. Takie osoby mogą, zamiast mleka posiłkować się: serami, jogurtami, czy produktami ubogimi w laktozę.
 • Amerykańscy uczeni z Uniwersytetu Harvard stwierdzili dodatkowo, że kobiety przyjmujące wapń i witaminę D (duża zawartość w mleku), rzadziej zapadają na raka piersi, rzadziej są otyłe, nie chorują na nadciśnienie i zmiany miażdżycowe, a nawet cukrzycę typu 2.
 • Zawarty w mleku tłuszcz zawiera kwas linolowy, który działa antyoksydacyjnie, przeciwdziała miażdżycy i opóźnia rozwój nowotworów.
 • Mleko dostarcza nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do pracy mózgu.
 • Poza tym mleko i przetwory mleczne są ważne w profilaktyce osteoporozy i zapobieganiu złamaniom kości.

Dlaczego mleko jest szkodliwe?

Niestety, ale mleko przez lata jest zatruwane. Nie tylko wstrzykują krowom „krowi hormon wzrostu (rBGH)„, czyli transgeniczny hormon, zwiększający produkcje mleka o 20%” ale również karmią krowy paszą z pól GMO.

Inne negatywy:

 • Wiele rodziców jest zdania, że ich dzieci są uczulone na mleko i wywołuje ono alergie pokarmowe.
 • U niektórych ludzi występują po jego wypiciu bóle brzucha, wzdęcia i biegunki.
 • Mleko jest pochodzenia zwierzęcego.

Co zatem robić ?

Pić mleko czy nie pić?

Nie polecam tak łatwo odstawiać mleka.

Wiem, że mleczarnie korporacyjne nie bawią się w politykę zdrowia. Wystarczy, że spełniają normy europejskie, które nie uwzględniają zakazu rBGH czy pasz z GMO.

Dlatego warto samemu przeprowadzić śledztwo i poszukać najlepszego z możliwych dostawców. Polecam czytać etykiety na mlekach.

Jednak najlepsze rozwiązanie, to znaleźć gospodarstwo z jedną- dwoma krowami, które nie produkuje dla Unii Europejskiej i chociaż raz w tygodniu kupować od nich mleko. Mleko bezpośrednio od krowy należy zaczynać pić od małych dawek w celu przyzwyczajenia organizmu.

źródło: poradnikzdrowie.pl

 

. . Marta Brzoza Marta Brzoza
.
Photo credit: macieklew / iW / CC BY-SA

Form by (e)NeTes


45 Responses to “Czy mleko jest szkodliwe?”

 • alicja

  okazuje sie ze laktoza nie jest taka grozna bo wiekszosc ludzi ja toleruje , ale nie wiem co z kazeina , nie poruszylas Marto tej sprawy , co w takim razie o tym sadzisz?

 • Gutek

  DZIEKI za informacje ,te najważniejsze dla zdrowia człowieka !
  Unijnym mordercom Zycze z Nowym rokiem lustrzanego odbicia zla.
  Już widzimy,ze ZLI LUDZIE w padaja w panike i konczy się im era władzy .
  Badzmy dobrej myśli,NASZ STWORCA z NAMI !

 • HeBo

  Dość pochwalnych bajek na temat mleka.. żaden ssak po okresie dojrzewania nie spożywa więcej mleka.. dlaczego;)?
  Korporacje wpychaja na siłe swój mleczny syf bo na tym jest miliardowa kasa na świecie.

  https://www.youtube.com/watch?v=gwlZq9aixJE

  Zachęcam także autora powyzszego tekstu do obejżenia materiału i wyrobienia własnego zdania.

  P.s. pamietajmy o kazeinie i nowotworach!

 • Krzyś

  Mleko ukryta trucizna polecam.
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLFEC0D58DE73D401B

 • Osobiście nie wierzę w szkodliwośc mleka ponieważ nikt nie przedstawił mi dowodów a mam wrażenie że jest to propaganda mająca za zadanie pozbawić nas taniego i zdrowego pożywienia zamiast tego korporacje szykują nam swoje świństwa i nikt nie napisze nam jak bardzo będa nam szkodzić. propaganda wmawią nam że cos natutralnego jest szkodliwe to bzdura od tysięcy lat ludzie pili mleko i byli zdrowsi i żyli dłużej niz my dzis.

  Badania na temat mleka nie są uczciwie przeprowadzone. Talmudyści chcą nas pozbawić tego co tanie i zdrowe, Chca zabronić spożywania miesa, chca zabronić sprzedazy witamin, planuja zabronić uprawy własnego ogródka a wszystko to podobno dla naszego dobra. Kto głupi ten uwierzy a mądry ma własne zdanie poparte własną obserwacją.

 • Arturo

  Mleko to specjalna „receptura” wytworzona specjalnie dla osesków danego gatunku.

  Kazeina zawarta w mleku krowim jest składnikiem budulcowym rogów i kopyt, zaś w organizmie ludzkim powoduje wiele groźnych problemów.

  Kiedyś przeprowadzano badania nad wpływem mleka krowiego na młode organizmy ludzkie. Wykazały one, że im wyższy współczynnik spożycia mleka tym większe problemy z alergiami, odpornością organizmu itd itp.

  Ponadto badania niezbicie wykazały, że dzieci pijące mleko krowie miały współczynnik IQ niższy niż ich rówieśnicy nie gustujący w takim mleku, ale miały silniejszą budowę ciała.
  W skrócie – silny ale głupi.

 • Gutek

  Ty trollu jeden z drugim odpowiedz nam UCZCIWYM dlaczego w Polsce przekonano durnych rolnikow i durne gospodynie ,ze nie oplaca się im hodowac jednej,dwie, trzy krowy na malej gospodarce chociażby na mojej dawnej wsi rzeszowskiej gdzie kiedyś dzieci w tym ja pily mleko prosto od krowy po udojeniu i zadnego swinstwa w nim nie było ani wymyślonych pierdul kazeinowo-zmyslonych przez szmulowych globalistycznych „”nalkowcow- tumanów”, by ludziom obrzydzić mleko i zdrowe produkty proste i wiejskie a nafaszerować was TRUCIZNAMI ?!

  Za to dano GOWNOPASTERYZOWANE CHEMICZNE SWINSTWO, ZYWNOSC PRZETWORZONA GMO i INNE SZTUCZNOSCI SPREPAROWANE PRZY UZYCIU CHEMI,ktore nagle spowodowalo wzrost chorob nie tylko u dzieci ale i dorosloslych DOBIJAJA !!!

  KIEDY PRZESTANIECIE WCISKAC CIEMNOTE LUDZIOM SZMULE I SZWABY oraz ich SLUDZY Z KORPORACJI TRUCICIELI .

  PIJCIE SQRWYSYNY WASZE PLYNY KOLOROWE i ZDYCHAJCIE i TO JAKNAJSZYBCIEJ !

  PIJCIE DOPALACZE i ZDYCHAJCIE POD MOSTEM !

  Ja pije mleko i zyje majac 73 lata ,mój syn pije swinstwa i zdycha majac 35 lat bo nie sluchal ojca tylko PSIEJ TRABY !
  ZDYCHAJCIE WSZYSCY POSTEPOWCY i PRZODOWNICY DIABELSKICH PLEMION,NAUK i FILOZOFII !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jeszcze jasniej podawac argumenty i fakty z zycia wzięte
  DURNIE DO POTEGI n-tej z dyplomami magistrow,doktorow/profesorow ??????????????

  ILE WAM PLACA ZA KLAMSTWA i wciskanej pseudo nauki ???
  ILE DZIS LUDZI CHORUJE a ILE DOBIJA SIE W SZPITALACH ,KOMU TO ZAWDZIECZAC TEN RAJ ???

  Ty durnowaty rolniku i gospodyni wiejska odnawiaj inwentarz ZYWY – kury,swinie,krowy i karm LUDZI ZDROWA POLSKA ZYWNOSCIA !

  NIE IDZ PO TRUCIZNY DO SZMULOSZWABSKICH SUPERMARKETWOW !!!

  NIE JEDZ GOWNA OWINIETE W SREBERKA ,
  NIE SLUCHAJ DURNI Z DYPLOMAMI !!!!!!!!!!
  Wylacz telewizor,radio ,nie kupuj ich gazet ,nie dlaw się reklamami !
  To dla ciebie POLAKU OSTATNI RATUNEK !!!

  SMIERC TRUCICIELOM !
  OBCY WON Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • HeBo

  Zapomniałes napisac „mleka” a nie produkt mlekopodobny wysoko przetworzony ..min w kartonie. Gdzie w mleku znajdziesz hormony antybiotyki i srodki sterylizacji dojarki;)

 • HeBo

  No niestety taka prawda. Niewielu stac na własna krowe która wiesz cztym karmisz i wiesz ze jej mleko nastepnego dnia bedzie skwasniałe.. a sklepowe jaka ma date wazności? Tamte poprostu zgnije! Z Krowiego mleka zrobisz śmietane , masło i ser bo jest pełnowartościowe, ze sklepowego nie zrobisz nic bo zadbano o to by była to zabarwiona woda do niczego niepodobna:)

 • Gutek

  Do Krzysia pytanie bardzo poważne :
  Czy wiesz co to było i jest I.G FARBEN ?

 • Gutek

  Nie słuchaj profesorow z odstającymi uszami ,to szmulo-szwaby !!!
  PIJ MLEKO PROSTO OD WIEJSKIEJ KROWY – BEDZIESZ ZYL ,KOPYTA i ROGI CI NIE UROSNA .

  Redbula prześlij ich producentom i zycz im zdrowia !

  Mleko pasteryzowane zwróć do producenta i zalec by ich dzieci je pily.

  Produkty przetworzone PRZEMYSLOWO :
  Serki,smietanke ,maslo roślinne ,margaryny wyrzuc przez okno i zobacz,ze nawet madry robak je nie zje ,za to będziesz miał odpowiednie zapachy pod oknem bez roz.

  Jaja z supermarketu wykorzystaj do obrzucenia twej najbliższej władzy !

  Chleb-wate wyślij do najbliższej delegatury MONSANTO !

  Oleje roślinne wykorzystaj do naoliwienia taczki a następnie tym pojazdem podjedz pod szmulo-szwabski sejm i senat celem transportu p-oslow ,bo na kilometrówki brak już pieniędzy w kasie.

  c.d.n.

 • HeBo

  Późniejsza firma Bayer – producent min;
  muchozoli i cyklona B

 • stanislav

  Przed 1999 rokiem mleko to było mleko dziś to trucizna. Mleczko które nie dopiłem i zostawiłem na kilka godzin to się zrobiła maślanka, pozostaw dziś mleko na kilka godzin to zobaczycie truciznę.

 • Marcin

  Kwestia szkodliwości w pożywieniu jakie znamy sprowadza się jedynie do ilości/częstotliwości jego spożycia. W większości wypadków w Waszych dietach wszystko jest szkodliwe – bo jecie za dużo i za często. Organizm potrzebuje jedynie ok 100 g węglowodanów dziennie, kilkadziesiąt gramów białka a resztę kalorii najlepiej dostarczyć w postaci tłuszczu – nie w Waszym przypadku. 99% z Was ma bowiem tego tłuszczu na sobie tyle, że w ogóle żadnego tłuszczu nie musiałaby dostarczać przez kilkadziesiąt dni. Co pozostawia ok 100 g węglowodanów i powiedzmy 60 g białka dziennie – razem ok 700 kcal? Kto z Was je tylko 700 kcal dziennie? Reszta w Waszym wypadku to szkodliwa nadwyżka. Czy da się wytrzymać na takiej kaloryczności dłużej niż kilka dni? Oczywiście, że nie jeśli się zechce to rozbić na 3-5 posiłków – tak jak robicie to Wy. Chodzi o to, że człowiek pijący litr mleka dziennie i nic więcej będzie zawsze zdrowszy i szczuplejszy od tego kto objada się najekologiczniejszymi produktami w dużych ilościach. Szkodliwość jedzenia to nie tylko chemia, to także patogeny i bezwartościowe wypełniacze, które tam są już z natury. Można jeść wszystko – pod warunkiem, że je się mało i daje się organizmowi czas na detoksyfikację. Inaczej nawet najczystsze i najbardziej eko pożywienie nie uchroni was przed chorobami, tyciem i predwczesnym starzeniem. Quantity trumps quality every time – jeśli chodzi o dietę. A zrobicie jak chcecie. Wasza sprawa.
  Pozdrawiam.

 • Marta

  Korporacyjne mleko krytykuje. Tutaj każdy musi podjąć sam decyzje.
  Polecam jednak w dalszym ciągu mleko od nieunijnej krowy.

 • Marta

  Tak Krzysztof, zgadzam się z Twoją opinią.

 • Marta

  Artur podaj link do tych badań, bo z mojej wiedzy wynika, że nie jest tak tragicznie.

  Alergie przechodzą wraz z wiekiem w 90%

 • Marta

  Tak, dzisiejsze mleko korporacyjne to dziwna mieszanka wody, „mleka” i chemii

 • Marta

  Ma Pan bardzo ciekawe podejście do życia.
  Gratuluję zdrowia.

  Wierzę, że Polacy będą doceniać małe, nieskażone gospodarstwa.
  Unia niszczy rolnictwo i zdrową żywność. Przez Unie działają takie firmy jak Monsanto.

  Dzisiaj trzeba trochę się natrudzić, aby kupić zdrową żywność od rolnika.
  Słyszałam nie jedną historię, w której rolnicy uprawiają osobno dla siebie, a osobno na sprzedaż.

  Są częściowo do tego zmuszeni przez klientów, którzy chcą wszystko piękne i okrągłe.

  Jeżeli widzimy ładne, duże ziemniaki z upraw Monsanto, a obok małe, niekształtne, ale zdrowe, to wszyscy wybierają z nawozów chemicznych.

 • gringo

  Mój wujek ma hodowlę krów i mleko jest dobre, a krowy zra trawe, siano i niestety pasze, mleko ze sklepu też da się pić. Jakoś najdłuższa średnia wieku jest w Monaco i Japonii gdzie jedzą tylko korporacyjne jedzenie z marketów a nie w np rolniczej Ukrainie czy Argentynie. Unia to nie truciciele, beda umieszczać etykiety z szczegółowym składem a GMO to przyszłość świata ale po wieloletnich udoskonaleniach produktów (jeszcze ze 100 lat) otrzymamy warzywa bardziej odporne na zarazy, większe, pożywniejsze. Początkowo mówiono że prąd to zło, teraz każdy korzysta.

 • Arni

  Natura daje mleko jedynie oseskom, więc tak na siłę bym tego nie poprawiał. W dodatku mleko krowie nie jest najlepsze dla człowieka. Bardziej przyswajalne jest choćby kozie.
  Jeśli już ktoś nie może się od niego obejść, to proponuję najlepiej przyswajalne i prozdrowotne, czyli w formie naturalnych jogurtów czy kefirów. Oczywiście nigdy nie powinno się spożywać wyrobów z koncernów.

 • Arturo

  Proszę. Tutaj jest link do wykładu niemieckiego profesora który zajmuje się badaniem mleka. W filmie jest to wszystko o czym piszę i o co prosisz.

  https://www.youtube.com/watch?v=4Trm7a4SEiw

 • Marta

  Fajnie, dziękuję.

 • boguslaw

  JESLI CHODZI O JEDZENIE TO POLECAM ZAPOZNAC SIE Z BIBLIA KSIEGA KAPLANSKA 11,1.I TO WSZYSTKO W TYM TEMACIE,POZDRAWIAM B.K.

 • Przemyslaw Mach

  prawda jest taka czy jemy zdrowo czy nie to dla naszego zbawiciela nie ma to znaczenia ważne są nasze czyny i przestrzeganie prawa bożego bo co przez usta w chodzi nie jest zatrute tylko to co z serca wychodzi ale nie zmienia to faktu że mleko to syf

 • Gutek

  A co dzisiaj „syfem” nie jest,mozesz to rozwinąć ?
  Tylko nam tego nie tłumacz przez „bajbo” ,bo ja tez pisali ludzie i to z wiadomych rodow .

 • Michał

  Duzo tu prawd, półprawd i kłamstw. Mleko „korporacyjne” jest szkodliwe, bo naszpikowane GMO i antybiotykami. Bierze sie to stad, ze krowa pasaca sie sama trawa daje bardzo zdrowe mleko, ale ubogie w tłuszcz na poziomie 2-2,7%. Mleczarnie skupujace mleko od hodowców płaca od zawartosci tłuszczy w mleku. Skup takiego mleko odbywa sie przy smiesznych cenach 0.7zl za litr, natomiast krowy naszprycowane antybiotykami daja nawet 4,5% tłuszczu , ktora w skupia osiaga w zaleznosci od rejonu 1,3-1,5 zł. Krowy maja najwieksza mlecznosc miedzy 2 a 3 laktacja, ale moga „sluzyc” kilkanascie lat, natomiast te szprycowane antybiotykami z reguly po 4-5 latach oddaje sie na rzez. Mleczarnie posrednio wymuszaja na hodowcach uzywanie antybiotykow. Alternatywa sa mleczarnie skupujace mleko ekologiczne, ale jest ich malo i w Polsce ten rynek jeszcze kuleje, bardziej oplaca sie sprzedawac takie mleko po ludziach, cena zaczyna sie od 2 zl za 1l. Takie wiejskie mleko jest nie do porownania z mlekiem przemyslowym. Na glupie pytanie jednego z komentujacych jakie dorosle zwierze pije mleko odpowiem krotko : kazde. W moim gospodarstwie koty, psy, konie, daniele, jelenie, swinie i kozy. Nie chca natomiast (poza swiniami) pic mleka przemyslowego. Ludzie trawia laktoze od ok. 10 000 lat, hormon odpowiedzialny za trawienie mleka wyewoluowal rownoczesnie na terenie dzisiejszej Turcji i na Wegrzech, potem stopniowo rozniosl sie na inne kontynenty, przy czym azjaci prawie w ogole nie trawia laktozy, afrykanie w malym stopniu. Juz samo gadanie tzw „autorytetow” o szkodliwosci mleka kaze mi przypuszczac, ze jest ono bardzo zdrowo. Oni promuja mleko sojowe jako alternatywe lub brak mleka itd. Wyniki eksperymentow sa takie jakie chce miec za eksperyment placacy. Podam konkretne przyklady, Monsanto nie znajduje w swoim modyfikowanym zarciu nic szkodliwego a wszelkie niezalezne badania blokuja wszelkimi mozliwymi sposobami. Najpierw promowali mleko jako zdrowe, pozniej bylo szkodliwe, ryby byly zdrowe, pozniej skazone matalami ciezkimi niezdrowe, woda z kranu zdrowa, teraz zabija, mieso potrzebne, teraz zbedne i trujace itd. Jakie trendy takie badanie udowadniajace o slusznosci lub jej braku. Zwierzeta same instynktownie czuja co jest dla nich dobre, nie chca w wiekszosci wedlin ze sklepu, np koty czy psy czesci takich produktow sie nie zlapia, jak wynika z moich obserwacji, mleku zadne zwierze nie odmowi, uwazam to za wiecej niz wymowne. Mleko kozie faktycznie jest lepsze niz krowie, a jeszcze lepsze owcze, ale ciezko dostepne. Na koniec dodam ze te badania ktore prowadzili w stanach i szwecji o ludziach ktorzy pija mleko i maja łamliwe kosci bardziej niz ludzie z innych krajow, dodam ze uwazam te badania za gowno warte. Z 2 powodow, oni nie pija normalnego mleka tylko przemyslowe to raz a dwa w tych krajach ludzie zyja bardzo dlugo, ponad 80 lat, na starosc latwiej o zlamania niz w wieku np 50 lat. Badaniami mozna udowodnic, ze palenie jest zdrowe bo dostarcza plucom rzadkich pierwiastkow niedostepnych na codzien. Kazdy sam to powinien osadzic i nie sugerowac sie zdaniem innych, bo kazdy z nas jest inny i kazdy z nas ma dostep do roznej jakosci mleka.

 • Gutek

  BRAWO MICHALE !

  Dodac tylko można jeszcze chińskie mleko w proszku rozmieszane na zapleczu supermarketow kranowa z chemia i naklejenie korporacyjnej etykietki !

  Potem to już tylko czekac na szpital,hospicjum i pogrzeb.

  W takich czasach przyszlo ludziom zyc

 • Przemyslaw Mach

  kiedyś w Polsce było w sklepach dostępne mleko które miało max datę do spożycia 14 dni ale ludzie nie chcieli tego kupować bo narzekali że nie może stać długo w lodówce są producenci którzy potrafią robić jedzenie wysokiej jakości ale ludzie takiego jedzenia nie chcą bo nie odpowiada im krótki termin do spożycia bo polak się nauczył tak samo jak amerykanin kupić dużo na zapas a potem połowę tego (usunięte – admin) do śmieci niestety taka jest mentalność (usunięte – admin) a jak tak jesteście mądrzy to proszę podać w jaki sposób tanio można się zdrowo żywić tylko nie mówcie mi o warzywkach i owocach które są nic nie warte bo żadnych wartości i tak nie mają przez ogromną ilość oprysków widzę że połowa z was jest ekspertami od żywienia jedni piszą w artykułach o jakiś nic nie wartych witaminkach a inni sobie wkręcają jakieś chore myślenie na temat żywienia i myślą że ich tok myślenia jest właściwy teraz jak w polsce corp wprowadzają śmietnik do sklepów to nagle wszyscy na forach filozofują na temat zdrowego żywienia śmiać mi się z tego chcę

 • Przemyslaw Mach

  wczoraj kupiłem smaczne mandarynki z Hiszpanii i co znalazłem na etykiecie imazazil który jest najbardziej rakotwórczym środkiem zwanym pestycydem kolejnym owocem który jest trujący jest banan uważany za zdrowy i polecany dla ludzi którzy są przytyć wszystkie banany które przyjeżdżają do Polski są kąpane w specjalnym roztworze żeby dojrzały na sklepowych pułkach nie wspomnę o innych owocach i warzywach bo nie chcę mi się pisać o tym gównie dumnie zwanymi owocami i warzywami

 • HeBo

  ten specjalny roztwór to latex, Pamietaj by więcej nie zakładac prezerwatyw bo sie otrujesz. Innym sposobem na dojrzewanie owocy jest etylen. Mozna zapakowac do torebki foliowej 2 jabłka i niedojrzałego banana .. w efekcie dojrzeje bo jabłka wydzielaja etylen.
  Z reszta sie zgadzam.

 • Michał

  Az brak slow…. to jakie tropikalne mozna zjesc jak wszystko pryskaja… ludzie daja malym dzieciom papki z takich owocow myslac, ze dzieci jedza to co najzdrowsze, a tymczasem….

 • Piotrek

  Pani Marto mam pytanie odnosnie innego tematu, słyszałem że po zjedzeniu makowca testy na narkotyki wykazują że się jest pod wpływem, czy makowiec zawiera wlasciwosci psychotropowe i czy jest zdrowy? Z gory dziekuje za odpowiedź.

 • jan

  Mysle ze w oficjalnym obiegu informacji w obszaze zdrowia powinnismy uwzglednic fakt ze jak powiedzial zbigniew brzezinski kontrola zywienia bedzie jedna z metod kontroli populacji [ ruwniez Rasel ,,poprzez zastrzyki ,zywnosc,oraz system zakazow i nakazow uksztaltujemy typ czlowieka niezdolny do buntu przeciw wladzy.,,] W innym miejscu cyt ,,Kontrola przeplywu zywnosci bedzie w najblizszej przyszlosci najwazniejszym elementem sprawowania wladzy.Tak wiec Krowa czy koza to niezalezna fabryka dobrej jakosci bialka, jet to fabryka poza kontrola systemu fin.dlatego stworzona teorie szkodliwosci mleka ,niedouczeni lekarze nie majac elementarnej wiedzy o swiecie powtarzaja te banialuki,tzw ,,badania naukowe,, są sponsorowane przez korporacjei ich wnioski sa tym samym zgodne z ich celami.mleko jest jednym ze zdrowszych produktow ,oczywiscie nie mowimy o substancji dostepnej z kartoniku sa to korporacyjne tworzywa majace utrzymac na wysokim poziomie zachorowalnosc na wiele chorob metabolicznych . naturalne kwasne mleko jest doskonalym probiotykiem. Bajki o szkodliwosci mleka maja na celu pozbawienie narody i lokalne spolecznosci suwerennosci zywieniowej.dla przykladu czy masajowie pijacy mleko na dokladke z krwia choruja na serce , albo kazachowie zyja zdrowo i dlugo. wspolczesne technologie zywienia sa celowo modyfikowane by ludzie chorowali [ patrz kodex elementarius ,kodex zywieniowy] Tak wiec falszowanie badan naukowych w obszaze zywienia jest globalna strategia przejmowania kontroli nad populacja. krowa w zagrodzie w kazdym okresie chistori dawala przetrwanie rodzina dlatego mafia finansowa chce ludzi pozbawic suwerennosci i uzaleznic od sklepow. organizujmy wiec niezalezne kanaly zaopatrzenia w mleko od krow naturalnie zywionych ,kwasmy je ,rubmy maslo,i sery i gwarantuje ze zadne dziecko chorowac nie bedzie pod warunkiem ze przedtem nie przyjelo,,dobrodziejstwa szczepionek,,[ patrz film ,,smiertelny zastrzyk prawdziwa historia szczepien,,]

 • Marcin

  Dlatego też myślę, że kluczem do ograniczenia kaloryczności jest ograniczenie częstotliwości posiłków. Chodzi o to, że niejedzenie w ogóle jest łatwiejsze od jedzenia nie do syta. Generalnie ludzie nie maja problemu z niejedzeniem. Ludzie mają problem gdy już zacznę jeść – wtedy jedzą za dużo. Ewentualnie jedzą mało ale cały czas. Kluczem jest intermittent fasting. Wydłuzenie okresu niejedzenia nawet do 23 godzin a nawet czasami dłużej. Wtedy można zjeść dobry posiłek, najeść się (ale nie przejeść) a mimo wszystko zachować bilans kaloryczny.

 • Michał

  Janie – lepiej i trafniej nie dało sie tego ująć – szacunek.

 • Aggie

  Mówimy tutaj o mleku matki. My również nie spozywamy mleka matki przez cale życie. Ale mleko krowie jest inne. Zauważ ze krowa produkuje mleko nie tylko po urodzeniu cielaka ale również przez cale życie. Wiec nie jest to typowe mleko dla cielaka. Natura wie co robi a skoro tak to urządzila to korzystamy z jej dobrodziejstw.

 • Michał

  Słusznie Aggie. Ciemniakom nie wytłumaczysz, że tzw „siara” jest w mleku tylko na poczatku karmienia i sprzedaz czy wprowadzanie takiego mleka do obrotu – jesli o krowach mowimy – jest zakazane. Takie mleko diametralnie rozni sie od mleka po odstawieniu cielca od matki. Wielu daje sie zmanipulowac…..

 • darek2015

  mleko oczywiście ma właściwości korzystne – ale musi to być mleko NIEPASTERYZOWANE !
  a tak się składa że producenci pasteryzatorów wmówili łagodnym – tzn. ”kopertowym” lobbingiem, że w celu ochrony konsumentów przed bakteriami trzeba je ulepszyć .. No i mamy w sklepach breję powodującą mnóstwo chorób ..
  Inna sprawa to wyłączność producenta na czyszczenie i mycie tych urządzeń – trującej chemii nikt tam skąpi..
  A przewiduje się że w 2030 roku co 3-ie dziecko może mieć problem z białaczką od zarażonych nią krów !
  Nikt nie gra larum- cisza – bo zacukrzone jogurciki z koszenilą muszą się sprzedawać – zgroza ..
  A 90% światowej produkcji antybiotyków przeznaczone jest do przemysłowego tuczu zwierząt – może też dlatego era niedziałających antybiotyków w końcu się zakończy..
  a i Candidy będzie mniej – choć nie sądzę :)

 • ustawa Wilczka

  mleko pasteryzowane – zakwasza organizm. Fatalne dla zdrowia.
  Mleko od krowy/z mlekomatu – alkalizuje lekko. Jest dobre dla zdrowia i ma enzymy i witaminy !

  I TO JEST DIAMETRALNA RÓŻNICA!!!

 • IZKA

  bardzo się cieszę ,że jest tylu zwolenników zdrowego żywienia, używających przy tym głowy i rozumu a nie korzystających z reklam koncernów i budyniomózgów. Osobiście od paru lat kupuje mleko od „krowy”. Do tej pory jeszcze żyjemy :) i mamy się całkiem nieżle.
  W całym mlecznym wątku nikt nie poruszył homogenizacji mleka, które chyba jest największym złem tego mlecznego przemysłu.Homogenizacja powoduje rozbicie tłuszczu ma maluteńkie mikrocząsteczki ,żeby nam nie pływała śmietana w szklance :), tłuszcz ten niestrawiony przechodzi do jelit , gdzie przenika przez jego ścianki i przedostaje się do krwiobiegu. Co za tym idzie nasz organizm jest zatruwany toksynami . Należy jeszcze dodać ,że wapń w mleku UHT z kartonów jest nieprzyswajalny!! powoduje zmiany miazdżycowe i zwapnienia. Niestety jesteśmy zalani tym gownem i nie ma możliwości zakupu mleka 100% w normalnych sklepie. Więc lepiej przemysłowe mleko zostawić na półce sklepowej i napić się herbaty. Pozdrawiam

 • Janie , tak robię, mleko kupuję od Gospodyni, która ma 3 krowy, mleko stawiam na zsiadłe, z niego robię twarożek, z serwatki wyrabiam serek bez kazeiny – ricottę, z mleka zbieram śmietankę, zbieram nie wiruję, ze śmietanki robię masło ( przepyszne), pozostałą maślankę wypijamy, serwatkę też popijamy, jest doskonałym źródłem glutationu i bogatym źródłem przyswajalnego wapnia, próbuję zarażać tymi działaniami innych ale nie ma specjalnie chętnych, ludziom po prostu się nie chce…

 • jolla

  zapraszam do grupy na fb o ekologii i zdrowym żywieniu https://www.facebook.com/groups/812692975507778/?fref=ts

 • Marta

  Ciekawostki o mleku i nabiale

  https://www.youtube.com/watch?v=pKZOKS42P04

 • Rysiek

  Walczę z cukrzycą typu 2 nie biorę żadnych tabletek na cukrzycę od 2 lat, brałem już Glucophage XR 2 x 1000. Stopniowo zmieniałem dietę ale jogurtu nie odstawiałem bo bardzo lubię. Zjadałem z musli 150 ml jogurtu dziennie, jednak jak się okazało to powodowało wzrost glukozy porannej o ok 10 jednostek to znaczy ze 100 na 110. Jak odstawiłem jogurt to cukier mam w normie. Zjawisko podwyższonej glukozy porannej związanej ze spożyciem mleka zauważyłem nie tylko u mnie ale i u znajomych cukrzyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter