Czy witaminy są szkodliwe?

vitam700

Firmy farmaceutyczne działają w dużej mierze na szkodę człowieka. Z jednej strony wytwarzają leki, które realnie leczą choroby, z drugiej strony te same leki przy dłuższym stosowaniu, powodują wyniszczanie organów i zdrowych komórek w organizmie. Często zażywamy witaminy tych samych firm, które wytwarzają leki powodujące skutki uboczne.

Czy powinniśmy zażywać witaminy?

Nie wszystko jest złe

Od razu napiszę, że będę bronić poglądu, iż…należy stosować witaminy. Krytykuję firmy farmaceutyczne, ale nie odrzucam wszystkiego, co one wytwarzają.

Zauważcie, że w dzisiejszych czasach nie da się tylko zdrowym odżywianiem, przyjmowaniem ziół i odpowiednich przypraw, przyswoić prawidłową dzienną normę witamin oraz uzupełnić ich niedobór. 

Dlaczego?

Ponieważ witaminy i minerały różnie wchłaniają się z naszego organizmu i pożywienia. Jedne więcej, inne mniej, jeszcze inne wcale. Jedne rozpuszczają się tylko w wodzie, inne w tłuszczach.

Stąd konieczność przyjmowania ich w postaci suplementów.

Zgadzam się z teoriami mówiącymi o zdrowym odżywianiu, o niezażywaniu żadnych pastylek. Tylko że to jest nierealna teoria. Żyjemy w świecie, w którym każdy produkt jest wiele razy zanieczyszczany. Wszystkie owoce, które kupujesz w sklepie są mniej lub bardziej nasączone preparatami chemicznymi. Produkty spożywcze zawierają całą masę dodatków chemicznych i genetycznie modyfikowaną żywność – GMO. Jeżeli przeglądniemy skład produktów, to tylko możemy wpaść w zadumę nad wspaniale stworzonym organizmem człowieka.  

Jesteśmy truci z wielu stron. Cudem jest fakt, że człowiek żyje 70-80 lat. Przy tak spreparowanej żywności powinniśmy żyć góra 30-40 lat.

Jaki z tego wniosek?

Nasz organizm skutecznie walczy z naukowcami, którzy wytwarzają dziwolągi w laboratoriach. Sam skutecznie broni się bez naszej ingerencji. Wiele chorób zostało sztucznie wytworzonych, tylko na poczet zysków firm farmaceutycznych i dziwnej polityki medycznej.

Aplikuję rodzinie witaminy

W okresie zimowym namawiam swoją rodzinę do przyjmowania witamin.

Wybrałam następujące witaminy i preparaty:

 • Witaminę D-3, 2000 IU, 1-4x dziennie.
 • Witaminę MK-7 – 100 mcg.
 • Witaminę C-1000 mg, dorośli 4x dziennie i więcej, dzieci w zależności od wieku.  Witamina C bierze udział w ponad 4 tysiącach reakcji fizycznych przebiegających w naszym organizmie. Witaminę C spożywamy w formie płynnej, w postaci askorbinianu sodu. Proszek mieszamy z wodą i wypijamy. Organizm wchłania formę płynną do 90%, tabletki do kilkunastu procent.
 • Magnez-250mg, 1x dziennie.
 • Dodatkowo z mężem zażywamy witaminę E-400 IU, 1x dziennie (Tokovit E-400).

Powyższe dawki dobrane są dla całkowicie zdrowego człowieka. W przypadku choroby, czy zagrożenia chorobą, dawki ulegają znacznemu zwiększeniu. Szczególnie dotyczy to witaminy C. Bardzo ładnie leczymy nią przeziębienia. Wystarczy zwiększyć dawki podwójnie i zażywać co godzinę. W tym czasie należy obserwować organizm, ponieważ każdy reaguje inaczej. Jeżeli pojawi się luźny stolec, to należy zmniejszyć dawki.

Jeżeli chcesz zażywać wysokie dawki witamin i preparatów, to może skończyć się to problemami żołądkowymi. Dlatego najpierw zacznij od małych dawek i testuj swój organizm. Każda osoba może inaczej reagować na daną dawkę preparatu. Jeżeli na przykład masz niedokwaszony żołądek, zakwaszony organizm, niewłaściwą florę bakteryjną, to odczujesz szybkie problemy żołądkowe.

W większości przypadków nie polecam kupować wymieszanych dawek witamin. Zawierają one za małe ilości witamin, aby mogły pozytywnie wpłynąć na organizm. Kupuj każdą witaminę w osobnej buteleczce. Oczywiście jest cały szereg witamin jak jod, który nasz organizm potrzebuje w niewielkich ilościach.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze?

 • staram się wybierać te w 100% naturalnie wytwarzane, pozyskiwane z organicznych substancji – odpowiedni opis na etykietach. W większości przypadków sprzedawane są witaminy syntetyczne, czyli sztucznie wytwarzane. Unikaj takich.
 • dodatkowo zwracam uwagę na opakowanie. Najlepiej wybrać szklane buteleczki/słoiczki. Ważne jest, aby szkło było odpowiednio przyciemnione, ponieważ witaminy i minerały utleniają się i wchodzą w reakcję ze światłem.
 • kupuj witaminy w postaci proszku (witamina C), tabletek lub kapsułek. Unikaj słodkich osłonek, żelków, czy czekoladek.
 • Jeżeli zażywasz witaminy i preparaty, to popijaj szklanką wody.

Podsumowanie

Nie jesteś w stanie żyć idealnie zdrowo. Doczekaliśmy się takich czasów, w których trucie naszych organizmów stało się hobby wszelkich korporacji. Nie twierdzę, że witaminy są super zdrowe, ale nie polecam popadać w skrajności.

Gdybyś chciała/chciał żyć idealnie zdrowo, to musiałbyś/musiałabyś porzucić rodzinę i wybrać dzikie tereny. Porzucić całą cywilizacje, zrezygnować z samochodu, lodówki, pralki itd. Po przeczytaniu tego artykułu powinnaś/powinieneś wyjść z domu na spacer w maseczce na twarzy, bo być może za chwilę rozpoczną opryski chemiczne.

Nie dajmy się zwariować ani przez firmy farmaceutyczne, ani przez lekarzy, ani przez zbytnią przesadę. Uważam, że należy całe zło wypośrodkować i jak najlepiej dostosować się do trudnych czasów. Ucieczka ani w jedną, ani w drugą stronę nie jest dobra.

. . Marta Brzoza Marta Brzoza

Form by (e)NeTes


90 Responses to “Czy witaminy są szkodliwe?”

 • Pola

  Komorki rakowe lubia witaminy i cukier, dlatego tez chorzy
  na raka nie powinni ich zazywac.
  Taka informacje otrzymala moja siostra w Warszawie
  od lekarza ze szpitala onkologicznego po operacji raka
  tarczycy.
  Jakie jest tego uzasandnienie ?
  Bede wdzieczna za informacje.

 • Marylka

  Tak. Komórki raka z pewnością lubią cukier. :)
  A te witaminy, to inna sprawa.
  Zdaniem onkologów największym zagrożeniem są witaminy D oraz B15 i B17.
  Wyjaśnienie : powyższe leczą raka i są zagrożeniem dla bytu tychże panów.

 • Gutek

  Po pierwsze to nie dajmy się zwariować pod każdym względem i „wszystko” lykac poczawszy od info/dezinfo a skończywszy na wszelkiego rodzaju tabletkach choćby one były naj,naj,naj.
  Przezylem 72 lata i wiosen, po dziś dzień nie lykam tego o co nie dopomina się mój organizm i ROZUM !

  Witaminy zażywajmy NIE TE CO WYTWORZYL CZLOWIEK ale NASZ STWORCA (tu sobie wstawcie tego kogo uważacie za stworce),problem będą mieli ci co w nic nie wierza lub wierza z „nawiedzeniem” lub „za kase”.

  Czy witaminy szkodzą ?
  WSZYSTKO SZKODZI CO JEST NIE POTRZEBNE i W NADMIARZE !
  DOBRY ORGANIZM TO WYRZUCA (na rozne sposoby).
  Jak szkodliwość rozpoznać ?
  Bardzo prosto ,nawet po „odzywce twego organizmu”.
  Czy wiesz kto po jedzeniu beka ?
  OBZARTUSY !
  Inna sprawa co spozywamy i co PIJEMY !
  Ale to treści na oddzielny temat.
  Starzy ludzie powiadali : zjeść można kazda truciznę ale nie ciagle i w nadmiarze.
  Opiszcie Szanowni Gospodarze czym się obecnie ludzi zywi i poji uwazajac masy ludzkie za bydlo ,które jest już wg.moznych tego swiata w nadmiarze,wiec zaczelo się dozynanie,nie tylko watachy !
  Dziekuje za uwagę i POZDRAWIAM LUDZI PRAWDY walczących z każdym kłamstwem wspolczesnej cywilizacji śmierci !!!

 • alicja

  witaminy lecza raka np wit b17 i inne , dlatego lekarze klamia mowiac ze chorzy na raka nie powinni zazywac witamin,bardzo skuteczna w walce z rakiem jest tez witC, prawda jest ze komorki rakowe zywia sie cukrem , dlatego chorzy na raka powinni z diety calkowicie wyeliminowac cukier, kazdy zdrowy czlowiek powinien tez uzywac jak najmniej cukru natomiast zazywac splementy witaminowe , ale naturalne, dlatego polecam VitacorPlus dr Ratha , preparat zawiera witaminy, makro i mikro elementy , aminokwasy , bialka i inne skladniki dobrane na zasadzie synergii czyli wszystkie wspoldzialaja ze soba i ich efekt jest wiekszy niz gdybysmy zazywali wszystko osobno, prosze zapoznac sie z osiagnieciami naukowymi dr Ratha w dziedzinie medycyny komorkowej

 • alicja

  szkodza witaminy wytworzone syntetycznie ,organizm ich nie przyswaja , sa dla organizmu jak obce ciala dlatego szukajmy preparatow wyprodukowanych w oparciu o naturalne skladniki takie jak preparaty dr Ratha , albo np tanie i wszechdostepne mleczko pszczele :)

 • alicja

  nie zgadzam sie z Marta , ze witaminy nalezy przyjmowac pojedynczo kazda osobno, w ten sposob nie jestesmy w stanie prawidlowo odzywic komorek organizmu, komorki potrzebuja nie tylko witamin ale rowniez pierwiastkow sladowych, aminokwasow, bialek i innych skaldnikow, dlatego nalezy szukac preparatow ktore to wszystko zawieraja , sa wyprodukowane na bazie skladnikow naturalnych i w oparciu o synergie, czyli to moze byc VitacorPlus Dr Ratha lub mleczko pszczele , pojedyncze witaminy mozemy zazywac dodatkowo , jesli organizm potrzebuje wiekszej ilosci ktorejs z nich w zaleznosci od choroby

 • Gutek

  Brawo Alicjo !
  Jednak bic brawa to dzisiaj za mało aby „ogladajacy seriale tv” mogli stać się innym ROZUMNYM SPOLECZENSTWEM a nie być owcami i baranami pasionymi na odpowiednich pastwiskach i odpowiednia „pasza” !
  Dzis trzeba nam się brac za PASTUCHOW !!!
  Tego jednak nie dokonają dziadki (nie dzieci ,czy starcy) choćby by byli najbardziej dziarscy .
  PRZEMIAN WSZELAKICH MUSZA DOKONAC LUDZIE MLODZI W SILE i WIEKU PRODUKCYJNYM !!!
  MLODE POKOLENIA JAKA CHCECIE MIEC PRZYSZLOSC ???
  TO OD WAS ZALEZEC BEDZIE WASZ BYT !

 • nadia

  Zgadzam sie z Panem, warto wziac pod lupe nie tylko to co jemy,ale rowniez co pijemy. Moj kot nie wypije wody prosto z kranu, moze byc przegotowana, ale najlepiej to mu smakuje z doniczki, ktora jest w ogrodzie 😉 Wiec jak sie tak glebiej zastanowic, to jak musi byc zanieczyszczona ta woda z kranu, ze nawet zwierzak nie chce jej tknac.
  Pozdrawiam.

 • alicja

  jeszcze odpowiem Poli , ze niech powie niedouczonej Pani onkolog , ze to nie rak karmi sie witaminami , tylko chory organizm ma ogromne zapotrzebowanie na witaminy i zuzywa je aby powstrzymac raka, a co do cukru to ma racje

 • alicja

  no i jeszcze podam dla Marty taki prosty przyklad , ktory obali jej sposob myslenia co do przyjmowania witamin oddzielnie, niech kazdy sie zastanowi czy zjadajac jakikolwiek owoc , czy warzywo wystepuja w nich pojedyncze witaminy czy w grupie? chodzi o to zeby sklad byl odpowiedni a to jest wlasnie zasada synegrii , ktora wystepuje w przyrodzie

 • Marta

  Problem w tym Alicjo, że nie ma sensu zażywać multiwitamin, które mają małe dawki suplementów.

  Jeżeli jest skład kilku witamin i każda ma po 200 mg, to powiedz mi jaki to ma wpływ na organizm?

  Z owocami jest inaczej, ponieważ jeżeli zjadasz ich dużą ilość, jeżeli są nie pryskane chemicznie, to przyjmujesz duże dawki witamin.
  Samo słońce dostarcza dziennie w lecie kilka tysięcy jednostek witaminy D. Jeżeli w multiwitaminach masz 200 jednostek wit. D, to nie ma sensu ich zażywać.

 • Przemyslaw Mach

  ja się zgadzam z tym co napisał Gutek my ciągle patrzymy w ten sposób że potrzebujemy tego czy tamtego żeby być zdrowym czy szczęśliwym Jezus Chrystus wie co nam jest potrzebne my najpierw powinniśmy zabiegać oto co jest w niebie a reszta nam będzie dana jest bardzo dużo ludzi którzy na prawdę zdrowo się odżywiają dbają o swoje ciało a szybko umierają moim zdaniem te branie witaminek czy inne cuda które są opisane w internecie są stworzone i kontrolowane przez koncerny farmakologiczne i służą podbijaniem ich zysków ze sprzedaży „zdrowych i bezpiecznych witamin” to jest kolejna sztuczka która bazuje na pół prawdzie jeżeli ktoś nie wierzy w Boga to nawet najlepsze środki naturalne na ziemi nic mu nie pomogą jeżeli jest zdrowy duch to i zdrowe ciało nie na odwrót

 • Marta

  A co powiesz na to Przemysław, że można wierzyć w Boga i być chorym?

  Bóg nie potrzebuje ofiary w postaci nie dbania o swój organizm. żyjemy w takich czasach, w których witaminy są uzupełnieniem diety.
  Powinniśmy wszystko zrobić, aby żyć zdrowo.
  Witaminy, to wybór każdej osoby.

 • Marta

  Witamina B17 nie jest idealnym lekiem na raka.
  Jeżeli ktoś jest w zaawansowanym stadium, to niewiele ona pomoże.

  Z badań G. Edward Griffin – https://robertbrzoza.pl/nwo/1-lekarstwo-na-raka
  wynika, że B-17 jest świetnym lekiem profilaktycznym.

  Dlatego warto zażywać pestki moreli, jabłek itd.

  Lekarze nie mogą przyznać racji witaminy B17, ponieważ straciliby prawo do wykonywania zawodu.
  W Polsce rządzą firmy farmaceutyczne, a nie dobro pacjenta, szczególnie w branży rakowej.

 • Marta

  Gratuluję zdrowia panie Gutek :)

  Zgadzam się najlepiej jeść zdrowe owoce, tylko gdzie one są?
  Nie każdy ma sad, który nie musi opryskiwać.

  Chciałabym aby ktoś zrobił badania, co jest zdrowsze: owoce i warzywa z marketu, serki nabiał czy witaminy?

 • Marta

  Alicjo, zgadzam się z Twoją opinią o lekach na raka, ale reklamowane przez Ciebie mleczko pszczele nie dla wszystkich jest zdrowe.
  Powinnaś dopisać, że może wywołać alergie.
  Dla alergrików jest wprost niebezpieczne.

 • alicja

  Wit B17 zabija komorki rakowe i nie tylko jest lekiem profilaktycznym ale rowniez leczy raka , nalezy jednak w przypadku choroby przeprowadzic cala tzw metaboliczna kuracje witamina B17

 • alicja

  mleczko pszczele tylko w przypadku gdy ktos jest uczulony na produkty pszczele , ale tez nie w kazdym przypadku, nie mozesz Marta pisac ze jest niebezpieczne dla wszystkich alergikow bo to nieprawda

 • alicja

  piszesz o muliwitaminach sprzedawanych w aptekach a ja mowie o preparatach dr Ratha , przyjrzyj sie im , popatrz co maja w skladzie i w jakich ilosciach, pisalam juz ze sklad tych preparatow jest skonstruoowany na zasadzie synergii , tak jest dobrana ilosc kazdego skladnika aby ze soba wspoldzialaly i dawaly pozadany efekt, trzeba jeszcze dopisac ze suplementowanie nie mozna przeprowadzic raz na rok trzeba to robic systematycznie do konca zycia wtedy mozemy byc pewni ze nasz organizm jest dobrze odzywiony

 • alicja

  Dr Rath produkuje swoje preparaty w swoich laboratoriach, jest to lekarz ktory walczy z zaklamaniem koncernow farmaceutycznych i calego swiata medycznego, celem Jego Fundacji jest sluzyc ludziom , prosze zapoznac sie z ideami , ktore On glosi i realizuje

 • alicja

  Marta ma racje, grzechem jest nie dbac o swoje zdrowie

 • Marta

  Nie chcę ciągnąć tego wątku, warto tylko zaznaczać skutki uboczne dla różnych osób.
  Nawet wit C może w dużych ilościach wywołać różne skutki.

 • Marta

  Trochę przynajmniej sprostowałaś :)

 • Przemyslaw Mach

  Żle droga Marto mnie zrozumiałaś ja staram się dbać o siebie tylko chodzi oto że koncerny skrupulatnie dbają oto żeby nic dobrego na rynek nie wypuścić i te wszystkie tabletki to chłam
  które co najwyżej mogą zaszkodzić ja teraz chcę w domu sam robić witaminę C prostymi sposobami za pomocą min ultra dzwięków dzięki której witamina c jest w specjalnej otoczce i powoduje lepsze wchłanianie witaminy a co do suplementów diety które są w aptekach to sama chemia większość wit są robione z ropy naftowej i nielegalnie napromieniowane

 • To ja polecam ksiazkę „zdrowie na własne życzenie” Pana Słoneckiego i forum:wystarczy wpisać bioslone. Opisuje w ksiazce miksturę, którą nalezy pić przez całe zycie i twierdzi,że nie ma szans stosujac się do jego zaleceń by zachorować na choroby,
  wręcz przeciwnie mozna się pozbyć ciężkich chorób, które nawet przejeliśmy genetycznie.Trzeba jednak przeczytać ksiażkę żeby zrozumieć

 • Marta

  Ciekawe.
  Z tego co opisujesz, to Pan Słonecki jest pewny swojej mikstury.
  Nie wiesz może czy ma swoje badania na ten temat?
  Czy udostępnił je publicznie?

 • Gutek

  Poczekalem na glosy w dyskusji tego małego gronka portalowego i teraz dodam pare swoich zdan w uzupełnieniu pierwszego mojego postu wyżej.

  PROSZE PANSTWA !
  Nasz STWORCA DAL NAM WSZYSTKO ,mało tego tak nas „zaprogramowal”,ze pierwotnie byliśmy „samowystarczalni”.
  A teraz jacy jesteśmy ?
  Kim staliśmy się ?
  Dokad i po co idziemy przez zycie ?
  Pytan jest więcej ale chce zwrocic uwagę na to,ze pierwotnie stworzono nas NA OBRAZ i PODOBIENSTWO DOBRA !
  Można sobie teraz samemu wylozyc CZYM/KIM JEST DOBRO ???
  Czy dobrem jest pazerność i pycha ?
  Czy dobrem jest wzniecanie klotni,majdanow,rewolucji ,wojen ???
  Przeciez widzimy jakich dozylismy czasów i kim stali się LUDZIE ,bo zwierzęta (te „nie trenowane”) sa dalej sobą – kot jest kotem,a pies psem !
  Dzisiejszy człowiek przecież istota majaca się za rozumna jak dzisiaj szanuje drugiego człowieka ,utarlo się nawet ,ze jeden drugiego jakby mogl to w lyzce wody by utopil !

  Skad to się wzielo ?
  A wzielo to się z tad ,ze jeden przed drugim zaczal się wywyzszac,malo tego uzurpować sobie WYBRANSTWO !!!

  Gdy znajda się chętni i zaczna zadawać pytania innym i mnie chętnie wyjasnie mój punkt widzenia na ten WALACY SIE SWIAT i NISZCZONY ustalony przez STWORCE PORZADEK (bozy czy nadnaturalny).

  DZIS ABY ZMIENIC SWIAT i LUDZI ,
  WSZYSCY WINNISMY BYC DOBRZY A NIE ZLI,KOCHAJACY SIE i SZANUJACY WZAJEMNIE !!!

  Niestety dziś ZLO i KLAMSTWO DOMINUJE NAD DOBREM !!!
  Czy da się to zmienić/zrobić/dokonać by dobro zwyciezylo ?
  DA ,gdy wszyscy zaczniemy ISC ZA DOBREM i CZYNIC DOBRO – bez wyjątku i uzurpowania sobie władzy i wyzszosci !

  POWODZENIA WAM W TYM ZYCZE i POZDRAWIAM
  z dalekiego od Polski USA !

 • alicja

  przemek ma racje co do tych suplementow z aptek , one tylko szkodza , dlatego prosze szukac innych wyprodukowanych na bazir skladnikow roslinnych , ja juz podalam kilka sprawdzonych produktow, mozna je zazywac w ciemno , daja cudowne efekty,

 • alicja

  tak Gutek ludzie odeszli od natury i zapomnieli o Stworcy, oczywiscie nie wszyscy, jesli chodzi o watek zdrowia to bylismy stworzeni zeby nie chorowac , ale teraz jestesmy jacy jestesmny chorujemy , kazdy owinien dbac o zdrowie , jednak czesto nie mamy na to wplywu , bo zywnosc jest naszpikowana chemia , srodowisko zatrute itp, zeby jakos sie ratowac trzeba wlasnie zazywac dobre suplementy ale nie te z aptek , a dobroc powinnismy wsobie pielegnowac i emanowac nia na zewnatrz

 • Gutek

  Nie można Alicjo zyc BEZNADZIEJA i GODZIC SIE ZE ZLEM,malo tego obojętnie obok nie przechodzić do własnych czynności .
  Nie wystarczające jest dziś powiedzenie i czynność „zlo dobrem zwyciężaj” lub nadstawiaj drugiego policzka !
  Bowiem wrogowie to nasi sprytnie wykorzystują i leja już nas po wszystkich częściach ciala ,mało tego GWALCA !!!

  Bierna postawa współczesnego „ludzika” pobudza i rozwija dalsze zlo !
  Proszę zauwazyc ile nam zafundowano APTEK ,czy ludzie zastanawiają się dlaczego tyle tych „dobrodziejstw” przy likwidacji lekow z „Bozej apteki” czyli naszych kiedyś zdrowych lak i pol ???
  BO IDZIE O WYNISZCZENIE NAS WE WIEKSZOSCI i
  POZOSTAWIENIE PEWNEJ TYLKO ILOSCI ROBOTOW- NIEWOLNIKOW ODPOWIEDNIO GENETYCZNIE ZMODYFIKOWANYCH .
  I o tym trzeba ludziom niedoinformowanym wprost powiedzieć – BIC NA ALARM,nawet w DZWON ZYGMUNTA NA WAWELU,gdzie KRAKOW JUZ JEST ZAJETY PRZEZ NASZYCH ODWIECZNYCH WROGOW.

  SMOK WAWELSKI ODZYL !

 • Przemyslaw Mach

  Droga Alicjo mogła byś mi podać nazwy tych witaminek które ty zażywasz bo sam bym chciał coś dobrego brać niż jakiś syf po którym mam ogromny apetyt ale z tego względu że witaminy z wytworzone z ropy słabo się wchłaniają i organizm potrzebuje dużo energii żeby je przyswoić ja jestem zdania że jak ktoś nie wierzy w Boga i się z nim nie integruje i czyni jego woli to dbanie o zdrowie można sobie wsadzić głęboko w czarną dziurę Pan Bóg nas stworzył w ten sposób że każdy za życia powinien go poznać i się z nim przyjażnić bo jak człowiek nie będzie chciał go poznać to po śmierci skończy bardzo daleko od niego

 • alicja

  przegladalam strone Pana Sloneckiego, ma w niektorych kwestiach bardzo kontrowersyjne poglady np wg niego najlepsze jest biale pieczywo , ciekawe czy zdaje sobie sprawe ze jest wypiekane najczesaciej z jakiejs zamrozonej masy chlebowej pelne ulepszaczy , z maki pozbawionej wszelkiej wartosci, to juz jest totalna bzdura , to tylko przyklad mowiacy o tym jak bardzo powinnismy byc ostrozni w przyjmowaniu rad niby uzdrawiaczy

 • alicja

  to prawda Przemku , my jestesmy tu na ziemi po to zeby kochac Boga i blizniego, nie kazdy chce to wcielac w zycie , witaminy moze i powinien kazdy zazywac , polecam Ci program podstawowy Dr Ratha, jest to zestaw wszystkich potrzebnych witamin i mineralow, aminokwasow , bialek , jest tez tam koenzym Q10 , jest to naturalny preparat wyprodukowany w oparciu o roslinne skladniki , sklad dobrany na zasadzie synergii , podaje Ci telef do dystrybutora w Warszawie tam mozesz zamowic (usunięte przez Robert),polecam Ci jeszcze zamowic sobie tam oddzielnie witC, jest witamina , na pewno bedziesz zadowolony

 • Marta

  Alicja nie ma takich badań, które ewidentnie wskazują na cudowność B17, tak jak piszesz.

  Jeżeli się mylę, to wklej link do publikacji, która mówi, że B17 wyleczy każde stadium raka.

 • Marta

  Alicja proszę Cię nie podawaj publicznie leków, ani reklam z taką łatwością i pewnością.
  Skąd wiesz jakie dany organizm potrzebuje uzupełnienia diety. To są indywidualne potrzeby.

  Co innego proponować, a co innego przekonywać „na pewno będziesz zadowolony”.

 • alicja

  nawet ten link , ktory Ty podalas o tym mowi , sa w internecie wypowiedzi wielu osob ktore wyzdrowialy dzieki wit B17

 • alicja

  to co podalam jest sprawdzone , bezpieczne , kazdy moze je zazywac bez obaw znam to i zazywam wiem co to jest, Tobie tez radze chcesz byc zdrowa to zazywaj, koncze dyskusje na tej stronie , pozdrawiam wszystkich

 • dv

  Alicja wszystko ok, masz rację ale jakbyś przeczytała „uważnie artykuł” to nie robiłabyś niepotrzebnie tyle szumu.
  Marta napisała wyraźnie że: „nie ma sensu przyjmować suplementów w postaci syntetycznych multiwitamin”
  i chodziło jej wyraźnie aby suplementować najważniejsze witaminy potrzebne organizmowi i to w formie naturalnych suplementów i tyle.

 • Marta

  Tak, witamina B-17 jest bardzo ważnym kierunkiem. Były udokumentowane przypadki wyleczenia. Tylko nie w każdym stadium choroby.

  Tak naprawdę, to mało wiemy, ponieważ nikt oficjalnie nie robi takich badań.
  Ostatnie pochodzą z lat 70-tych.

  Mam nadzieję, że w Polska się obudzi i coś ruszy w tym kierunku.
  Uważam, że skoro były próby wyleczenia raka, to z dzisiejszą wiedzą można dokonać cudów.

  Ale to wymaga badań, laboratorium, współpracy z onkologią, itd.

 • Marta

  Nie Alicjo, nie możesz powiedzieć, że coś dla wszystkich jest bezpieczne.
  Nie możesz również do niczego nachalnie przekonywać.
  Rzucić hasła jest łatwo.

  Każdy sam musi zdecydować.

 • Gutek

  Bardzo słusznie Marta zwrocila uwagę Alicji, a ta jak mala Alisia w przedszkolu się obrazila,wziela zabawki i uciekla do kata !
  Mile Panie,Kobiety i Panienki !
  Nie wszystko jest dobre dla innych co dla ciebie jest dobre !!!
  Postawa Alicji nie tyle mnie zaskoczyla co nasunela pytanie :
  Kim jesteś Alicjo ,ze się obrazasz,przeciez NIKT CIE NIE OBRAZIL,co najwyzej zwrocil uwagę a do tego ma każdy prawo,tym bardziej ,gdy uwagę zwraca ten/ta u kogo gościmy w domu”.

  Wracajac do tematu mam pytanie ( to tez dotyczy witamin) jak to jest w końcu z tym spozywaniem mleka i jego pochodnych ?
  Pytam dlatego ,ze i już mnie starego (lat 72 i pol) strach obleciał ,bo lubie i pije mleko CZTERY LITRY /na tydzień,nie rosna mi rogi ani kopyta (jak jeden znawca piszący książki glosi) ,zyje i mam się po mleku dobrze.
  Ostatnio to nawet mleko prosto od krowy znalazlem na jednej z farm w USA /Georgia gdzie mieszkam .
  Drogie,bo $ 8 za galon (3,78 l) ale dobra smietanka się na nim zbiera a i siadle z niego da się zrobić,takze i serek/twarożek wycisnąć !
  Alicjo ,doradz mnie staremu ,daj nam dobre rady .
  PROSZE !
  Bądź mila i uprzejma,to winno cechować Polki i Polakow .
  Ja znam w Ameryce Zydowki co się obrazaja gdy się im zwroci uwagę gdy „bladza”.
  Jestes Alicja jedna wśród wielu madrych KOBIET !
  Tylko nie bierz tego za moje zaloty ,ja nie Clinton,Ty nie Lewinska.

 • Marta

  Mimo, że pytanie nie jest do mnie, to temat bardzo ciekawy.
  Dlatego chciałam napisać swoje zdanie.

  Ostatnio mleko ma bardzo złą opinie.
  Czy słusznie?
  Uważam, że w dużej mierze tak, głównie dzięki takim firmom jak Monsanto.
  Od kiedy krowom wstrzykują krowi hormon wzrostu, to picie mleka jest niebezpieczne dla zdrowia.
  Przypomnę –

  Krowi hormon wzrostu (rBGH) – to transgeniczny hormon wstrzykiwany krowom, zwiększający produkcje mleka o 20%.

  Natomiast, jeżeli mleko jest z dala od tych nowinek, to zdecydowanie powinno się go pić.

 • Przemyslaw Mach

  co do mleka to czy jest naturalne czy nie nie powinno się tego pić bo mleko krowie jest dla krów i koniec kropka nie ma po co w ogóle dyskutować na ten temat ja od 2015 roku zacznę sam robić witaminę c zastanawiam się też czy nie kupić ampułek i wstrzykiwać duże ilości witaminy c i może też e która jest świetnym przeciw utleniaczem ja jestem zdania że prawdziwe witaminy te pochodzenia naturalnego powinno się dziennie spożywać min od kilku do kilkunastu gram żeby organizm był mocniejszy

 • nikolas

  prosze zwrocic uwage na . Live 52 bedziecie zaskoczeni , szczegolnie po hemioterapi. warto

 • Gutek

  Pytanie do Przemyslawa w związku ze „stwierdzeniem- bo mleko krowie jest dla krow,,,,, „,szkoda,ze nie dodane -a wieprzowina dla Polakow – pytanie :

  Czym się rozni krowa/ byk,swinia lub wieprz (pomijając rozum) od człowieka ?

  Pytanie stawiam nie zlosliwie,proszac o wyjaśnienie madrych ludzi ,jak choćby to widzi lekarz , w tym weterynaryjny.
  Bez bredni profesorskich i współczesnych „nalkowcow”,tym bardziej „filozofow domorosłych”.
  Dziekuje Pani Marto za odpowiedz ,do której dodam ,ze nie tylko w/w hormon jest wstrzykiwany ale podawany jest w paszach w „stajenkach- krowich więzieniach” ,gdzie bydlątka nigdy nie ogladaja pastwisk i lak,ktore dla nich stworzyl Ten co nad nami .

 • Przemyslaw Mach

  Gutek już ci odpowiadam krowy produkują swoje mleko żeby nakarmić cielaki i dla naszego organizmu to mleko nie jest nam do niczego potrzebne w mleku są zawarte hormony zwierzęce które żle współgrają z naszą budową genetyczną tak samo mleko matki która karmi piersią w jej mleku są zawarte substancje dla dziecka które mają powodować prawidłowy wzrost dziecka i zwierzętom takie mleko jest nie przydatne i na odwrót co do mięsa w biblii jest napisane że nie od zawsze ludzie jadali mięso stało się to dużo póżniej od pierwszych ludzi na ziemi nie mówię że mięso jest złe tylko w odpowiedniej ilości mało osób wie ale mięso powoduje u ludzi chorobę która powoduje zanik mięśni ja uważam że przeciętnemu człowiekowi wystarcza to co ma dla nas natura wyhodowała owoce i warzywa wielu ludzi uważa że mięso daje ludziom siłę a owoce i warzywa są dla idiotów ale to jest błędne myślenie to koncerny nam mówią że to nam jest potrzebne ale każdy ma swój rozum a co do mleka wracając to ja mleka używam tylko do kawy zbożowej zmienił bym zdanie jak mleko które jest w sklepach nie było by zatrute chemikaliami i robionymi z wody i barwników które służą do imitacji koloru mleka

 • alicja

  Gutek nie obrazilam sie tylko skoro prosiles mnie o namiary w sprawie dobrych suplementow to podalam je a maz Marty to usunal , bo uznal to za kryptoreklame

 • alicja

  a z tym mlekiem to bardziej od laktozy interesowaby mnie problem kazeiny zawartej w mleku i jej szkodliwe ponoc dzialanie, prosze aby Marta zabrala w tej sprawie glos , bo w Jej artykule nt mleka nic o tym nie pisze, laktoza jak widac przez wiekszoisc ludzi jest trawiona wiec nie ma co sie jej obawiac , problemem jest znalezienie dobrego ekologicznego mleka

 • alicja

  to Przemek prosil o te namiary nie Gutek, w takim razie prosze na priv

 • HeBo

  W tekscie brakuje jednej waznej rzeczy – witaminy tzw syntetyczne nigdy nie beda odpowiednikiem tych naturalnych, pomimo że maja ten sam skład chemiczny to te labolatoryjne nigdy nie bedą miec takich samych spinów elektronów i układu kwarków co witamina „nauralna”. To np tak samo jak THC z Marichuany jest zupełnie inne jak te wytwarzane do produkcji leku „marinol”. Bardzo często zazywanie sztucznych witamin powoduje coraz wieksze niedobory a co za tym idzie – zaczynamy siegać po kolejne sztuczne witaminy. Zdrowo jedz i odżywiaj sie prostymi nieprzetworzonymi posiłkami a zapewnisz swojemu organizmowi wszystkiego czego mu potrzeba.

 • HeBo

  Zadaj sobie raczej pytanie – czym sie rózni mleko ludzkie od krowiego i na tym zakoncze wywód.
  P.s. Czy dorosła krowa czy koza, pija mleko(nawet cudze?)

 • darek2015

  nie ma badań – bo badania ze względu na koszty może wykonać tylko bigfarma – a nie ma w tym żadnego interesu.. koło się zamyka..
  sama b17 to za mało – najwazniejsze przy raku jest utrzymanie wysokiego pH organizmu..

 • darek2015

  jakie ? :)

 • darek2015

  ”Zdrowo jedz i odżywiaj sie prostymi nieprzetworzonymi posiłkami a zapewnisz swojemu organizmowi wszystkiego czego mu potrzeba.”

  a które to produkty ”bogate” w witaminy i mikroelementy polecasz ? :)
  współczesna pasza bo jedzeniem tego nazwać nie można zawiera od 5 do 20 razy mniej skladników odżywczych niz przed II WS..
  udowodnił to w swoich badaniach dentysta W. Price szukając przyczyn próchnicy – i znalazł ją !
  BRAK witamin i minerałów !
  i co ? i nic :)
  wciska się ludziom kit żeby czyscili kły pasta z fluorem- jedną z najwredniejszych podstępnych trucizn ”zalatwiających” na cacy szyszynkę i inne organy !
  – chrońcie dzieci przed tym (!)- fluoryzacja w szkołach i inne ”prozdrowotne” procedury…
  to jest perfidia dopiero !
  jablko naturalne ma np. 20 mg Boru a sklepowe – 23 razy pryskane pestycydami (zawierającymi truciznę FLUOR!)
  – 1 mg !! się dziwić że arterioskleroza, stawy i dziąsla się sypia ! będa się sypac i żadne posiłki nieprzetworzone nic tu nie pomoga – bo matematycznie dalej jest ewidentny DEFICYT !!
  jedyna alternatywa jest przyjmowanie nawet tych syntetycznych ! nie ma wyjścia !
  i ta tzw. syntetyczna witC za 30 zl. kg też działa – zapewniam ..
  a żeby było ciekawie aplikacja Boru czyści organizm z fluoru – tak pracowicie aplikowanego przez przemysl i dentystów :)

  pozdrawiam

 • Marta

  Tak trochę się chyba wyśmiewasz…

  Jakie owoce i jedzenie polecam?
  Pisałam o tym, od rolnika, który ma małe gospodarstwo i nie produkuje dla Unii Europejskiej.

 • darek2015

  w którym miejscu się wyśmiewam ?
  nie rozumiem ..?
  to są fakty .. takie są..
  Ludzie chorują – mają za mało witamin – to fakt.
  U wszystkich sercowców stwierdza się szkorbutowe niedobory wit C !
  Lekarz tego nie powie – oni zapodają bypassy..
  a jest metoda noblisty dr Paulinga, który rozpuszcza złogi miażdzycowe bez operacji..
  w dużych miastach są sklepy, w których robimy zakupy – mówię o tych produktach.
  Nawet na targowiskach są cwaniaki kupujące marchewki w dyskontach i sprzedający z 3 krotną marżą – to też fakt.
  nie każdy ma dostęp do takich rarytasów prawdziwych, a i te niedługo staną się mało ecco..

 • darek2015

  w którym miejscu się wyśmiewam ?
  nie rozumiem ..?
  to są fakty .. takie są..
  Ludzie chorują – mają za mało witamin – to fakt.
  U wszystkich sercowców stwierdza się szkorbutowe niedobory wit C !
  Lekarz tego nie powie – oni zapodają bypassy..
  a jest prosta skuteczna metoda noblisty dr Paulinga, który rozpuszcza złogi miażdzycowe bez operacji…
  w dużych miastach są sklepy, w których robimy zakupy – mówię o tych produktach.
  Nawet na targowiskach są cwaniaki kupujące marchewki w dyskontach i sprzedający z 3 krotną marżą – to też fakt.
  nie każdy ma dostęp do takich rarytasów prawdziwych, a i te niedługo staną się mało ecco..

 • darek2015

  ””W 1989 roku dwóch naukowców Amerykanin Linus Pauling i jego współpracownik dr Matthias Rath wyjaśnili tą medyczną zagadkę.

  Znaleźli oni odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie cierpią z powodu chorób serca.
  W 1991 roku Linus Pauling odkrył leczenie bez użycia lekarstw.

  Mam dowody w postaci zdjęć USG dopplerowskiego, że moje maleńkie 7 milimetrowe złogi miażdżycowe zniknęły z tętnic szyjnych po kilkakrotnym zastosowaniu terapii. U wielu moich pacjentów rozpuściły się pokaźnych rozmiarów złogi miażdżycowe ograniczające przepływ krwi w tętnicach szyjnych. Od kilku lat z mężem stosujemy tą terapię profilaktycznie kilka razy do roku. Często u moich pacjentów spotykam się z wątpliwościami, czy terapia ta nie spowoduje odklejenie się złogu i kompletne zamknięcie światła naczynia, dlatego przetłumaczyłam artykuł, który dokładnie wyjaśnia mechanizm działania tej terapii. Kuracja trwa tylko dziesięć dni i każdy powinien ją stosować conajmiej dwa razy do roku.
  Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania

  • Kuracja oczyszczająca naczynia krwionośne trwająca 10 dni według prof. Linusa Paulinga:
  • 15gr witaminy C = przyjmować w trzech dziennych dawkach po 5000 mg po jedzeniu
  • 5 g Lizyny ( kapsułka 500mg) – aminokwas – przyjmować w trzech dziennych dawkach godzinę przed jedzeniem
  • 2g Proliny( 500mg kapsułka) – aminokwas – przyjmować w trzech dziennych dawkach godzinę przed jedzeniem
  • 200 mg Koenzymu Q 10 przyjmować 2 x dziennie
  po jedzeniu

  https://niebezpiecznezboza.com/kuracja-oczyszczajaca-naczynia-krwionosne-wg-profesora-paulinga-i-dr-ratha/

  https://lpi.oregonstate.edu/infocenter/vitamins/vitaminC/

  metoda dr Paulinga i dr Ratha na miazdzycę w skrócie.

 • Witam Pani Marto, bardzo dobre artykuły zamieszcza Pani na swoim blogu. Podoba mi się sposób podejścia do tematu profilaktyki zdrowia. Uważam, że wszędzie powinna być harmonia, słuchanie własnego organizmu. Z wchłanianiem mikroelementów, witamin składników odżywczych i budulcowych dużo ludzi ma problem, ponieważ zapomina o oczyszczaniu jelit. Co z tego, że będzie miał dostęp do wspaniałych produktów naturalnych, suplentów, witamin, jak ma obniżoną wchłanialnosć. Drugi poważny problem to nienawodniony organizm. Większość ludzi pije dużo różnych płynów, (słodkich, gazowanych), ale zapomina o naturalnej, dobrej jakościowo wodzie. Pani Marto proszę pisać i zamieszczać artykuły, które są wartościowe dla wielu ludzi.

 • darek2015

  Trzeba pamietać, że do wchłaniania jakichkolwiek witamin i minerałów trzeba zapewnić organizmowi odpowiednie pH :

  Zakres przyswajania minerałów i witamin w/g pH moczu

  min………minerał………………………………………….maks

  6,4 Jod…………………………………………………..6,6; 6,8 *
  6,3 Molibden, Srebro………………………………………6,7
  6,2 Miedź, Cynk……………………………………………6,9
  6,1 German, Selen…………………………………………6,8
  6,0 Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo……………………….7,0
  5,8 Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad…………….7,2
  5,8 Witaminy A, B, E, F, K…………………………………7,2
  5,6 Sód, Magnez, Krzem, Fosfor…………………………..7,4
  5,4 Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor……..7,6

  * różne źródła

 • Agnieszka

  Witam, mam na imię Agnieszka i mam 25 lat. Moim problemem jest wysoki poziom testosteronu. Włosy na czubku głowy mi wypadają, jestem nerwowa, mam tłuste włosy (praktycznie codziennie rano muszę je myć) do tego mam tłustą cerę, świecącą się i z pryszczykami, zaskórnikami. Nie chcę jednak brać leków hormonalnych (brałam w wieku 20lat i rzeczywiście mój poziom testosteronu zmniejszył się duużo i cera była super, ale jak widać po kilku latach jest to samo z twarzą + dodatkowe kg w masie ciała nabyte w trakcie terapii tabletkami anty.) szukam czegoś ziołowego. Moje pytanie tyczy się łączenia różnych witamin. Mam zamiar przyjmować tabletki ziołowe na bazie wyciągu z Palmy Sabułowej, która ma działanie obniżające testosteron oraz robić napary z Wierzbownicy do picia. Czy przyjmując takie ziołowe leki mogę spokojnie łączyć je z przyjmowaniem Witaminy K2MK7 200mg 1tab dziennie przyjmowany dodatkowo z witaminą D3 2000 j.m. 1tab dziennie oraz do tego chcę dołączyć cynk tylko nie wiem w jakiej ilości. Zamierzam również pić rano ocet jabłkowy w celu zmniejszenia zakwaszenia organizmu na czczo w proporcji: szklanka wody + 2 łyżeczki od herbaty octu jabłkowego, szklanka podzielone do wypicia na 3 części w ciągu dnia. I moje pytanie brzmi :) czy mogę to wszystko łączyć czyli w jaki sposób to zastosować żeby nie stracić działania witamin i ziół. Z rana na czczo zacząć od wypicia octu jabłkowego? Po pół godz.wypić po 1 tab wyżej wymienionych witamin na raz i popić szklanką wody? Czy zaraz po ich połknięciu można zjeść posiłek?Zapomniałabym o najważniejszym mam jeszcze witaminę C w proszku w postaci askorbinianu sodu, który tez nie wiem kiedy brać przy przyjmowaniu tych wszystkich ziół i witamin… jaka tu ma być kolejność. Proszę o pomoc w zastosowaniu tych oto tabletek :).

  Pozdrawiam :)

 • Marta Brzoza

  Agnieszka
  A więc tak ocet jabłkowy z wodą rano na czczo 15 minut przed posiłkiem. Ja biorę 2 łyżki na pół szklanki wody. Przed każdym dużym posiłkiem . Samo jego picie pozwoliło mi zrzucić parę zbędnych kilogramów i oczywiście mniej się je bo się nie chce.
  Witaminy K2MK7 300- 400umg dziennie, witamina D3-5000 IU, witamina A-5000IU. Te 3 łączy się razem nie występuje toksyczność , przyjmuje się je z posiłkiem tłuszczowym. Najlepiej się wtedy wchłaniają nie popijamy ich wodą. Zioła pić godzinę przed posiłkiem, lub dopiero około 2 godzin po posiłku. Dotyczy to wszystkich płynów i witaminy C rozpuszczonej w wodzie . Proponuję zacząć od 1 grama, pare razy dziennie i zwiększać aż do uczucia rozwolnienia stolca. Wtedy zmniejszamy dawkę ,organizm w taki sposób sam sobie reguluje dawkę. Pozdrawiam.

 • darek2015

  I oczywiście woda utleniona:

  https://martabrzoza.pl/porady/cudo-a-nie-woda-utleniona/

 • Agnieszka

  :) dziekuje bardzo, test ph mocza wykonałam no i wyszło bez zmiany koloru papierka. Jest jednak na brzegach leciutko czerwony, ale to minimalnie czyli tak jakby organizm nie jest zakwaszony hmm…czyli bede mogła zacząć przyjmować witaminki super dzięki jeszcze raz 😀 Pozdrawiam

 • darek2015

  A jakie masz paski pH.. ?

 • Agnieszka

  Hmm mam takie z numerkami od 1-14 ( 14 różnych odcieni od czerwieni aż po czarny) i są koloru żółtego właściwie kolor żółty pokazany jest tam jako numer 6 czyli z opisu wychodzi ph 6

 • Agnieszka

  Witajcie ponownie kupiłam te nowe papierki lakmusowe test wyszedł dobrze nie mam zakwaszonego organizmu 😉 ..co mnie bardzo cieszy ;D

 • Oliwia

  Pani Marto,
  nie wiem czy byl gdzies na tej stronie poruszony ten temat, czy uwaza Pani ze stosowanie lampy imitujacej swiatlo dzienne 10.000 lux moze zastapic przyjmowanie wit D w tabletkach lub kroplach? Czy ma to sens? Bo chcialabym kupic taka lampe i nie wiem czy dodatkowa suplementacja bedzie niezbedna?

  Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz.

 • Babette

  Marta cyt.,,Nawet wit C może w dużych ilościach wywołać różne skutki.” Jakie to są duże ilości?
  Witaminy należy kupować w dobrych, renomowanych firmach, które dbają o jakość produktów., choć takich jest bardzo mało. Brałam spore dawki (15 gramów i więcej) zbuforowanej wit.C (problem rakowy) i żadnych negatywnych skutków nie miałam.

 • Marta Brzoza

  @Babette
  Chodzi tylko o skutki żołądkowe, typu wzdęcia, gazy czy biegunka. Każdy organizm inaczej reaguje. Ja też biorąc duże dawki wit. C ( nawet 20 gr.) nie odczuwam żadnych skutków, natomiast dawki poniżej 5 gr.powodują u mnie dyskomfort co jest uciążliwe w towarzystwie czy w miejscu publicznym.

 • Babette

  O! rozumiem! To ciekawe, że przy spożyciu 20 g.jest wszystko ok, a przy 5g. dyskomfort. Pozdrawiam – B.

 • Ania Slipiec

  W mojej rodzinie uzywamy wit C, D3 oraz K2 juz jakis czas, przezylam nowotwor( adenoid cysticum carcinoma), ciezka operacje 4 lata temu. Teraz ciesze sie dobrym zdrowiem, mam 2,5 letnia coreczke i mieszkam z rodzina w Paramus NJ. Stad moje pytanie, jakich witamin uzywasz w swojej rodzinie, mozesz mi podpowiedziec sprawdzone firmy tutaj?

 • Marta Brzoza

  @ Ania S
  Używam witamin firmy Solgar,wit.A 5000 IU ,wit.K2MK7 100-200mcg, wit.D3 5000 IU.Te wszystkie 3 z posiłkiem tłuszczowym,nie popijać płynem. Dodatkowo na przemian Ascorbate Bio-C z bioflavonoid w proszku firmy Nutribiotic albo Ascorbic Acid firmy Bulk Supplements około 8 gramów rozpuszczonych w wodzie

 • Julita

  Marta nie popijasz witamin?

 • Marta Brzoza

  @Julita
  Nie popijać witamin, żeby nie rozcieńczać ich,przez co gorzej jest z ich przyswajaniem.Wit.D3, K2MK7, A przyjmuję z posiłkiem tłuszczowym bo one rozpuszcza się w tłuszczu. Np.kanapka z boczkiem czy pasztecikiem albo jeszcze lepiej z lodami własnej roboty ( na śmietance i żółtkach).Wit.C rozpuszcza w wodzie, bo używam tylko w proszku.

 • julita

  a jak podac dziecku bez popicia?podaje probiotyk w tabletce

 • Marta Brzoza

  @Julita
  Dziecku można podać w jogurciku,serku.

 • Ania Slipiec

  Bardzo dziekuje za informacje.

 • Ania Slipiec

  A co myslisz o tej witaminie C https://www.amazon.com/gp/product/B0039CXMGU?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o08_s00
  Ponoc Chiny sa najwiekszym producentem wit C

 • Marta Brzoza

  @Ania Słupie
  Tak ja też czytałam że chińska jest najlepsza.

 • Małgosia

  Witam serdecznie po dłuższym „niepisaniu”.
  Zakupiłam z firmy Solgar: k2mk7, D3, E, magnez chelat oraz nowość o której wczesniej nie słyszałam modulatory homocysteiny (czyli B6, B12 i kwas foliowy).
  Zażywam również koenzym Q10, Omega 3 oraz kolagen naturalny. Wiem że witaminy są rozpuszczalne w tłuszczu.
  Pierwsze pytanie czy według Was można wszystkie te preparaty przyjmować łącznie bez szkodliwości.
  Drugie pytanie, czy witaminy te (z wyjątkiem oczywiście k2mk7) przyjmujecie tylko w okresie zimowym a w okresie wiosenno – letnim nie. Oczywiście pijam również ascorbinian sodu wymieszany z wodą.
  Dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam :)

 • Marta Brzoza

  @Małgosia
  Tak wszystkie te preparaty można przyjmować razem z posiłkiem tłuszczowym bo jak wspomniałaś to właśnie w tłuszczach się rozpuszczają najlepiej. Cały rok napewno Wit.D, K2MK7, A i witamina C , reszta zresztą też można. Na temat magnezu radziłabym poczytać ponieważ z przewodu pokarmowego prawie się nie wchłania. Ale można kąpać się w soli Epsom ( siarczan magnezu lub chlorek magnezu), dodawać do szamponów i odżywek , scrubu, zrobić olejek magnezowy. Z powierzchni skóry wchłania nam się bardzo dobrze.

 • Małgosia

  Dzień dobry Marto
  Czy masz może fajny przepis, który stosujesz do zrobienia takiego olejku magnezowego? Czy stosujesz go zamiast balsamu do ciała? :)
  Tak jak wspomniałam – mój post chyba gdzieś zaginął wit. A nie spotkałam z firmy Solgar w Polsce, jest jedynie Beta Karoten z tej firmy. Czy mogłabyś polecić coś innego i dlaczego tak ważnym jest aby wit A przyjmować tak często jak C i D3? :)
  Dziękuję

 • Marta Brzoza

  @Małgosia
  Olejek magnezowy robię tak : pół szklanki wody destylowanej lub przegotowanej ostudzonej, i pół szklanki magnezium. Najlepiej w słoiku zakręcić i mieszać około godziny do całkowitego rozpuszczenia. Ma to być przezroczysty płyn. Przelewamy do butelek ze spryskiwaczem i spryskujmy codziennie ciało. Może pojawić się biały nalot po wyschnięciu w zależności czy użyliśmy chlorku magnezu czy siarczanu magnezu. Jeśli nam to przeszkadza to spryskujmy się na jakiś czas przed kąpielą, magnez i tak wchłonie nam się w całości.

 • Ewa

  Poradźcie, proszę…Potrzebuję wit.A 5000IU, chciałam Solgar, ale w Pl niedostępna-wiecie jaki zastępnik należy zastosować?

 • inka

  Mam pytanko, co z Vit E ile i jaką stosować,czy też łączyć z tłuszczami? Można łączyć z a D3 i K2 MK7? A co Pani sądzi o Vit B complex czy jest sens ją brać profilaktycznie i jak stosować ?

 • Marta Brzoza

  @ inka
  Witamina E np.firmy Solgar 400 mg. Można łączyć z witaminą D3, K2MK7, A .Są to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach więc przyjmujemy je z posiłkiem tłuszczowym. Co do witaminy B- complex jako profilaktyki to niewiem czy jest sens. Na pewno już przy powstawaniu choćby miażdżycy ważne są B-12,B-6 ,kwas foliowy,bo ich odpowiedni poziom to odpowiednia ilość produkcji chomocysteiny. Jeśli zabraknie jednej z nich to prowadzi do problemów nie tylko z sercem,tętnicami. Z koleji ostatnio podaje się witamin B-2 osobom z bólami migrenowymi.

 • Aneta

  Witam.

  Jeżeli chodzi o nowotwory i inne tzw.choroby to najpierw trzeba odtruć organizm ,pić wystarczającą ilość wody czyli średnio.1,5l dziennie i podnieść odporność organizmu.Nasz organizm ma wszystkie mechanizmy obronne-sam może poradzić sobie z chorobami-nie potrzeba nam interwencji chirurgicznych.

  Jeżeli chodzi o bóle migrenowe-to należy oczyścić jelito grube z pozostałości przemiany materii :)
  Pozdrawiam

 • Łukasz

  Witam,

  Witaminy syntetyczne są bardzo słabo przyswajalne, poza tym obciążają nerki i wątrobę. Stosowanie dużych stężeń witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jest szkodliwe.
  Witamin pochodzenia naturalnego jest niewiele na rynku, jednak tylko takie są przyswajalne.

 • Klaudia

  Co do witaminy C – w formie askorbinianu sodu stosuje się do wlewów, doustnie spożywamy w formie kwasu askorbinowego. Ja polecam suplementy Visanto, najlepsze w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter