Jemioła w walce z wirusami

jemioła

Jemioła to półpasożyt, pożywienie pozyskuje z drzew, na których żyje.

Swoim kształtem przypomina dużą,  zieloną kulę, nawet w porze zimowej. Chlorofil, czyli tę zieloną barwę wytwarza już sama.

Od niepamiętnych czasów uważano jemiołę za cenne zioło. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Działanie jemioły:

  • jemiołę używa się w profilaktyce nowotworów,
  • w chorobach układu krążenia, ponieważ obniża wysokie ciśnienie krwi, zwalnia prace serca oraz rozszerza tętnice wieńcowe,
  • zapobiega również powstawaniu miażdżycy i towarzyszących jej szumów usznych, zawrotów głowy, zaburzeń słuchu i nudnościom,
  • można nią wyleczyć zapalenie dróg moczowych i nerek, dodatkowo wykazuje działanie moczopędne,
  • stosuje się ją przy leczeniu nerwic i stanów lękowych,
  • pomaga przy krwotokach z nosa,
  • pomaga w padaczce.

Kiedy najlepiej zbierać jemiołę?

Jemiołę najlepiej zbierać na przełomie zimy i wiosny tzn. od lutego do kwietnia. Pozyskujemy wtedy i ziele i owoce. Trzeba jednak bardzo uważać, ponieważ jemioła zwykle rośnie bardzo wysoko na drzewach. Najważniejsze dla nas są pędy z małymi liśćmi. Można ich użyć na świeżo albo ususzyć w ciemnym przewiewnym pomieszczeniu. Nie należy przekraczać temperatury 25 stopni C. Dlatego nie suszymy jej w piekarniku ani nie sporządzamy z niej naparu.  

Co zatem robimy z jemiołą?

Sporządzamy z niej macerat. Natomiast z owoców jemioły sporządzamy maść, która jest bardzo skuteczna przy leczeniu nowotworów skóry.

Za granicą znany jest jemiołowy preparat w postaci zastrzyków podskórnych, o  nazwie Iscador, stosowany w profilaktyce nowotworowej.

Preparat Iscador dostosowany jest do konkretnego nowotworu, w różnych opcjach. Oczywiście  kuracje takie są przeprowadzane pod kontrolą specjalisty znającego tę metodę, ponieważ ważne jest tu dobranie konkretnej dawki, odpowiedniego preparatu. 

Stosuje się go przy takich nowotworach jak: nowotwór krtani, tarczycy, żołądka, układu żółciowego, śledziony, trzustki, jelit i odbytu. Ponadto stosuje się go przy mięsakach układu ruchu i skóry oraz w stanach przewlekłych zapalnych oskrzeli opłucnej. 

Jeden z odpowiednich preparatów Iscador stosuje się również przy leczeniu takich wirusów jak: wirusowe zapalenie wątroby, HIV czy AIDS.

Podobno preparat jest ciekawym rozwiązaniem na wiele chorób.

Przykładowe przepisy sporządzane z jemioły:

1] Macerat z jemioły 

Wykonujemy  go ze świeżej  lub suszonej jemioły. Jeżeli już wykonujemy go ze świeżego ziela, to albo mielimy go w maszynce, albo bardzo drobno kroimy. Tak przygotowane zioło w ilości 2 łyżek zalewamy przestudzoną, przegotowaną wodą i macerujemy około 6 do 8 godzin. Po tym czasie pijemy maksymalnie do 50 ml około 3 razy dziennie. Tak  przygotowany roztwór możemy przechowywać w lodowce maksymalnie 3 dni. Z kolei prof. Jan Muszyński, zaleca przy nadciśnieniu tętniczym, pić nawet po szklance maceratu rano i wieczorem. 

2] Wyciąg  olejowy

Około 1/2 szklanki najlepiej świeżej, mielonej jemioły, zalać 100 ml nierafinowanego oleju, tłoczonego na zimno. Dobry jest lniany lub z pestek dyni. W tym wypadku macerujemy do 2 tygodni. W ciemnym miejscu. Po tym czasie musimy macerat przefiltrować. Używamy po 1 łyżce 3 razy dziennie. 

3] Syrop z jemioły 

Również 1/2 szklanki świeżej, mielonej jemioły, zalać szklanką przestudzonej, przegotowanej wody. Przykrywamy, umieszczamy w ciemnym miejscu  i po około 12 godzinach musimy przecedzić. Dodajemy tyle samo miodu, ile wyjdzie nam wyciągu z jemioły. Tak otrzymany syrop, przyjmujemy 3 razy dziennie po 1 łyżce.

4] Nalewka z jemioły 

Na każde 100 gr jemioły, dodajemy 500 ml dobrej jakościowo wódki. Popijać 2 razy dziennie, maksymalnie do 10 ml, najlepiej rozcieńczone w niewielkiej ilości wody. Obecnie mamy już gotowe nalewki do nabycia w sklepach zielarskich. Do dyspozycji mamy również gotowy, płynny wyciąg ze świeżej jemioły.

5] Wino z jemioły 

Podobnie jak wyżej na każdej 100 gr czy to świeżej, czy suszonej jemioły dodajemy 500 gr wina czerwonego. Odstawiamy na około 2 tygodnie w ciemne miejsce. Po tym czasie przecedzamy. Możemy spożywać 1 mały kieliszek dziennie. Wino jemiołowe stosowane jest głównie przy nadciśnieniu i miażdżycy.

Źródło: Zdrowie bez leków, artykuł pt. Jemioła -na ratunek sercu i na wojnę nowotworom, Agnieszki Sobik.

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Marta Brzoza  Marta Brzoza

Form by (e)NeTes



Foto:

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
  • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

  • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter