Tę prawdę musisz znać. Soda oczyszczona leczy nie tylko nowotwory

soda

Nawet najbardziej agresywne nowotwory można leczyć sodą oczyszczoną.

Mimo, że chemioterapia jest toksyczna dla wszystkich komórek, tak zdrowych jak i chorych, stanowi jedyny środek wykorzystywany w leczeniu prawie wszystkich pacjentów z nowotworami. W rzeczywistości, 9 na 10 chorych na raka zgadza się na chemoterapię, bez możliwości innych, mniej inwazyjnych opcji. Jedynym powodem dla którego chemioterapia jest nadal używana jest jej opłacalność. Lekarze i firmy farmaceutyczne zarabiają fortuny.

Chemioterapia jak już wcześniej dowiedliśmy :

 • nie jest skuteczna, czasami przedłuża życie,
 • nie zmniejsza zachorowalności i śmiertelności na żadnego konkretnego nowotwora. Wręcz przeciwnie, zwiększa rozwój raka i długoterminowe wskaźniki śmiertelności. Lekarze dobrze o tym wiedzą.

Kilka lat temu, członek Uniwersytetu Arizona Cancer Center dr Mark Pagel, otrzymał 2.000.000 dolarów dotacji z Narodowego Instytutu Zdrowia w celu zbadania skuteczności zindywidualizowanego leczenia raka piersi… sodą oczyszczoną. Dowiódł on, że wodorowęglan sodu jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod w leczeniu nowotworów i może uratować życie człowieka.

Badania wykazały, że produkty spożywcze, w których zwiększono stężenie wodorowęglanu sodu, mogą zwiększyć pH guzów kwaśnych, bez naruszania pH krwi i tkanek zdrowych.

Na podstawie badań, plus fakt, że soda oczyszczona jest bezpieczna i dobrze tolerowana, sławni na świecie lekarze tacy jak, dr Julian Whitaker przyjęli skuteczne protokoły leczenia raka w ramach ogólnego programu wsparcia żywieniowego oraz odpornościowego dla pacjentów, którzy mają do czynienia z chorobą.

Protokół Whitaker wykorzystuje 12 g (2 łyżeczki) sody zmieszanej w 2 szklankach wody z dodatkiem bezpiecznego słodzika ( słodzik dodawano z powodu słonego smaku).

Pij tę mieszaninę w ciągu godziny lub dwóch i powtórz w sumie trzy razy dziennie.

Inny lekarz twierdzi, że znalazł lekarstwo na raka w postaci sody oczyszczonej i melasy.

I rzeczywiście, skutecznie wyleczył własną chorobę za pomocą tej mikstury.

Po podaniu doustnym z wodą, zwłaszcza wodą z dużą zawartością magnezu i stosowaniu w kąpielach leczniczych wodorowęglanu sodu, leczy raka, a także choroby nerek, cukrzycę, grypę i przeziębienia.

Jest to również potężny sprzymierzeniec w walce przed promieniowaniem. Nasze organizmy znajdują się pod ciężkim nuklearnym działaniem silnych wiatrów radioaktywnych, które krążą na półkuli północnej.

Dr Robert J. Gillies i jego współpracownicy wykazali, że leczenie myszy sodą oczyszczoną pomaga w zlokalizowaniu guzów. Udowodnili, że wodorowęglan podnosi pH guzów, a także hamuje przerzuty. Badania były przeprowadzone na myszy z rakiem piersi.

Czym jest soda oczyszczona?

Soda oczyszczona, to inaczej wodorowęglan sodu, zwany także bikarbonatem.

Występuje naturalnie w złożach mineralnych, w osadach wód słodkich i w wodach gruntowych.

Soda oczyszczona w sposób naturalny powstaje w naszym organizmie. Utrzymuje właściwy stopień kwasowości pH w krwiobiegu.

Znajduje się także:

 • w ślinie (zobojętnia kwasy osłabiające zęby),
 • w żołądku (zapobiega powstaniu wrzodów),
 • wspomaga proces oddychania, przenosząc dwutlenek węgla z tkanek do płuc (stamtąd się wydała).

Jak działa soda oczyszczona?

Ma miękką krystaliczną strukturę cząsteczkową, co czyni ją lekko żrącą, a zatem substancją czyszczącą. Jej kryształki rozpuszczają się w wodzie, przez co nie uszkadza czyszczących powierzchni.

 • Neutralizuje kwasy i utrzymuje pH w naturalnym poziomie,
 • może usuwać nieprzyjemne zapachy w domu,
 • neutralizuje kwas zawarty w jadzie komara,
 • sodą uzdatnia się wodę pitną, gdyż redukuje ona poziom skażenia ołowiem i miedzią,
 • stosuje się ją w dializie nerek, aby obniżyć poziom kwasów w krwiobiegu,
 • dodatkowo zapobiega rozwojowi drobnoustrojów w produktach spożywczych,
 • neutralizuje brud, kurz bo po zneutralizowaniu sodą rozpuszczają się w wodzie i można je łatwo zmyć,
 • neutralizuje również zapachy wydzielane przez nasze ciało, zapach moczu zwierząt czy kamienia nazębnego powodującego nieświeży oddech. Inne produkty maskują tylko zapach, soda usuwa go trwale i pochłania.
 • soda rozpuszcza się w wodzie mineralnej i jest używana jako środek spulchniający w piekarnictwie. Działa jako środek spulchniający przez zobojętnienie kwasowych składników ciasta,
 • soda oczyszczona została również zastosowana w celu zmiękczenia warzyw i kruszenia mięsa.

Badania wykazują, że soda oczyszczona jest całkowicie nieszkodliwa i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. W domowych porządkach używa się ją jako środek czyszczący. Znajduje się w pastach do zębów z podobnych powodów, gdzie służy jako środek antyseptyczny, używana jest jako środek do usuwania płytki nazębnej, jak również środek do czyszczenia i wybielania.

Inne produkty higieny osobistej, w których sodę można znaleźć to m.in. dezodoranty i szampony.

I w tym momencie polecam książkę Vicki Lansky pt: „Soda oczyszczona –  500 praktycznych zastosowań”.

Zawiera ona praktyczne, niezliczone zastosowania sody oczyszczonej min. podczas gotowania, sprzątania, prania, prac ogrodowych, w pielęgnacji skóry, zębów, domowym leczeniu, w dbaniu o wygląd, w pielęgnacji zwierząt.

Soda oczyszczona i lekarstwo pH

PH naszych tkanek i płynów ustrojowych jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa i odzwierciedla stan naszego zdrowia.

Najlepszy pH to 7,35-7,45. Zwiększa poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyższy poziom pH zwiększa zdolność do zwalczania ostrych chorób, takich jak: przeziębienie, nowotwory i inne choroby.

Skala pH jest jak termometr; pokazuje wzrosty i spadki w kwaśnej i zasadowej zawartości płynów. Odchylenia powyżej lub poniżej zakresu 7,35-7,45 pH mogą sygnalizować o potencjalnie poważnych i niebezpiecznych objawach lub stanach chorobowych. Gdy organizm nie może już skutecznie neutralizować i eliminować kwasów, to przenosi je w płynach pozakomórkowych organizmu i komórki tkanki łącznej, bezpośrednio naruszając integralność komórkową.

Odwrotnie, gdy organizm jest zbyt zasadowy od nadmiaru wodorowęglanu we krwi, występują zasadowice metaboliczne, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji, jeżeli nie usuniemy ich szybko.

Jon Barron przedstawia sposób patrzenia na pH, który otwiera jedną z głównych zalet wody alkalicznej.

Jony wodoru wiążą tlen. Oznacza to, że im bardziej kwasowa ciecz, tym mniej tlenu. Każda komórka naszego ciała wymaga tlenu do życia i utrzymania optymalnego stanu zdrowia. W połączeniu z tym, co wiemy o jonach wodorowych, widzimy, że im więcej kwasu we krwi (niższe jego pH), tym mniej tlenu jest dostępne do wykorzystania przez komórki.

Nie wdając się w dyskusję na temat chemii, należy zrozumieć, że jest to ten sam mechanizm, kiedy kwaśny deszcz „zatruwa” jezioro. Ryby dosłownie duszą się na śmierć, ponieważ kwas w jeziorze „wiąże” cały dostępny tlen. To nie tak, że tlen wbiegł w dowolne miejsce; po prostu już go nie ma. I odwrotnie, jeśli podniesie pH jeziora (uczyni się go bardziej zasadowym), tlen jest już dostępny i jezioro wraca do życia. Nawiasem mówiąc, warto zauważyć, że nowotwór jest związany z kwaśnym środowiskiem (brakiem tlenu), im wyższe pH (więcej tlenu obecnego w komórkach ciała), tym trudniej jest rozwinąć się komórkom nowotworowym.

Zrozumienie tego jest ważne z dwóch powodów:

(1) ujawnia jedną z głównych zalet wody alkalicznej – więcej dostępnego „tlenu” w systemie,

(2) wyjaśnia, dlaczego woda alkaliczna pomaga w walce z rakiem.

Jak soda oczyszczona może pomóc wyleczyć raka?

Zasadniczo, nowotwory złośliwe stanowią masy szybko rosnących komórek.

Szybkie tempo wzrostu przez te komórki oznacza, że metabolizm komórek przebiega również w bardzo wysokim tempie.

W związku z tym, komórki nowotworowe używają dużo więcej węglowodanów i cukrów do wytwarzania energii w postaci ATP (adenozynotrifosforan).

Jednakże, niektóre z tych związków utworzonych w produkcji, to kwas mlekowy i kwas pirogronowy. W normalnych okolicznościach, związki te są usuwane prosto po produkcji. Ale szybki metabolizm komórek nowotworowych, gromadzi te kwasy w bezpośrednim otoczeniu guza.

Wysoki poziom pozakomórkowej kwasowości około guza jest jednym z głównych sił napędowych przerzutów.

Zasadniczo, komórki rakowe potrzebują kwaśne środowisko do wzrostu i szybkiego rozprzestrzeniania.

Niektórzy lekarze leczący nowotwory sądzą, że przez buforowanie mikro środowiska guza, pH guzów może być podniesiona na tyle, aby je wygłodzić i zatrzymać ich wzrost i rozprzestrzenianie.

Bardziej godne uwagi jest to, że nie ma potrzeby, aby produkować syntetyczny lek na obniżenie kwasowości w bezpośrednim otoczeniu guza. Powszechnie otrzymany i stosowany związek, jak wodorowęglan sodu jest wystarczająco skuteczny.

Najważniejsze jest dostarczenie wodorowęglanu sodu, jak najbliżej guza. Bezpośrednio wstrzykiwanie wodorowęglanu sodu w miejsce występowania nowotworu jest uważane jako lepsze rozwiązanie, niż podawanie doustnie. Jednakże, doustne użycie wodorowęglanu sodu jest bezpieczniejsze i łatwe do stosowania w domu.

Badanie dokonane w 2009 roku, opublikowane w czasopiśmie Cancer Research, jest jednym z pierwszych, które potwierdza, że efekt alkalizacji wodorowęglanem sodu, rzeczywiście może powstrzymać raka.

Wyniki badań wykazały, że soda oczyszczona podniosła pH i spontaniczne zmniejsza przerzuty u myszy z rakiem piersi.

Naukowcy również określili, że wodorowęglan sodu nie wpływa na metabolizm komórek, ale sprawia, że mikro środowisko jest niekorzystne dla wzrostu nowotworu.

Formuła sody oczyszczonej

Aby zrobić naturalne lekarstwo z sody oczyszczonej na raka w domu, trzeba użyć syropu klonowego lub melasy.

W książce dr Sircus dokumentował, jak jeden pacjent użył sody oczyszczonej i melasy do walki z rakiem prostaty, który przerzucił się do kości. W pierwszym dniu, pacjent zmieszał 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką melasy w szklance wody.

Robił to kolejno przez 3 dni, po których jego pH śliny wynosiło 7.0 i jego pH moczu wynosiło 7.5.

Zachęcony tymi wynikami, pacjent zażywał miksturę 2 razy dziennie. A w dniach 6 – 10, wziął 2 łyżeczki sody oczyszczonej i melasy dwa razy dziennie.

Do 10 dnia, pH pacjenta wzrosło do 8,5 i jedynymi skutkami obocznymi były bóle głowy i nocny pot.

Następnego dnia, pacjent miał wykonywane rtg kości i inne badania lekarskie. Jego wyniki wykazały, że poziom jego PSA (antygen swoisty dla prostaty, białko wykorzystywane do określenia stopnia przerostu prostaty i raka prostaty) spadł z punktu rozpoznania, 22.3 do 0.1.

Inna formuła sody zaleca zmieszanie 90 łyżeczek syropu klonowego z 30 łyżeczkami sody oczyszczonej.

Aby to zrobić, syrop klonowy musi się ogrzać, by stać się mniej lepki. Następnie, dodano sodę oczyszczoną i mieszano przez 5 minut, aż do całkowitego rozpuszczenia.

5 – 7 łyżeczek dziennie, to zalecana dawka dla chorych na nowotwór.

Należy zachować ostrożność podczas korzystania z sody oczyszczonej do leczenia raka, ponieważ utrzymanie wysokiego poziomu pH, samo w sobie może powodować zasadowicę metabolizmu i naruszać równowagę elektrolitową, co może spowodować obrzęk, a także mieć wpływ na serce i ciśnienie krwi.

Nie trzeba być lekarzem, aby przyjmować sodę oczyszczoną. Każdy kto interesuje się własnym zdrowiem musi zrozumieć, jak korzystać z wodorowęglanu sodu. Niedobór wodorowęglanu jest prawdziwym problemem, który pogłębia się z wiekiem, wiec opłaca się zrozumieć i docenić to, czym jest soda oczyszczona.

Stosowanie sody oczyszczonej jest na etapie eksperymentalnym. U niektórych osób może powodować bóle brzucha, wymioty i inne dolegliwości. Jest to uzależnione od stanu organizmu. Jeżeli już zdecydujesz się na terapię sodą oczyszczoną, to zaczynaj od małych dawek i obserwuj organizm. Najlepiej skonsultuj się z mądrym lekarzem od naturoterapii. Mimo, że jest to naturalna terapia, to może powodować niepożądane dolegliwości.

(tekst zobligowany)

Źródła: Dave Mihalovic –  neuropata specjalizujący się w badaniach nad szczepionkami, profilaktyce nowotworów i naturalnym podejściu do leczenia.
cancertutor.com
phkillscancer.com
drsircus.com
drleonardcoldwell.com
drwhitaker.com

 

Marta Brzoza Marta Brzoza

Form by (e)NeTesPhoto credit: katerha / Foter / CC BY

247 Responses to “Tę prawdę musisz znać. Soda oczyszczona leczy nie tylko nowotwory”

 • darek2015

  Świetny wpis!
  Tylko trzeba zawsze pamiętać, żeby nie brać sody na zgagę.
  Działa wtedy jak IPP.., tylko na pusty żolądek’ najlepiej na czczo, a jak ktos bierze wodę utleniona, to 30 minut po WU.
  W polskich realiach syrop klonowy można śmiało zastąpić organicznym miodem z pasieki.
  I sprawdzać pH moczu paskami lakmusowymi, przekroczenie ph 8.5 to mozliwość hiperkalemii, uszkodzenia nerek i inne..
  Trzeba pilnować.
  Normalnie (Ogułow, Nieumywakin) wystarczy pH między 6.8-7.5, z wiekiem wyższe ph jest trudne do uzyskania.

  Prof. Nieumywakin – „Endoekologia zdrowia” str. 255

  ”Jak wykazało wieloletnie doświadczenie
  w pracy, w stosunku do normy
  pH, wynoszącej 7,41, co 10 lat życia obniża
  się ono o 0,1 . Na przykład około 50
  roku życia wynosi już 6,9 .

  Jednocześnie obniżenie pH z 7,0 do 6,5 doprowadza
  już do funkcjonalnych zmian w organizmie,

  a przy obniżeniu z 6,5 do 6,0 powstają
  schorzenia wymagające wykwalifikowanej
  pomocy medycznej,

  z 6,0 do 5,5 – to już onkologia, cukrzyca, zaburzenia
  sercowo-naczyniowe, zakłócenie
  procesów metabolicznych,

  a poniżej 5,5-5,4- następuje zgon .”

 • Blanko

  Super artykuł!! .KOCHAM CIE KOBIETO ZA TE ARTyKUŁY!!! :)

 • Irena

  Super artykuł. Osobiście potwierdzam cudowne działanie sody. Przeszłam w życiu 2 nowotwory. Pierwszy to rak kości, drugi obustronny rak piersi. Jakoś udało mi się z tego wyjść. O leczeniu sodą usłyszałam rok po zakończeniu leczenia, ale wtedy nie zagłębiałam się w te informacje.W październiku ubiegłego roku ponownie wyczułam guza, tym razem pod lewą pachą. Przypomniałam sobie o sodzie. Stwierdziłam, że nie mam wyboru, albo piję sodę, albo znowu operacja, chemia i nie wiadomo jak to się zakończy. 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę miodu rozpuszczone w szklance letniej wody piłam dwa razy dziennie przez okres dwóch miesięcy. Guz o rozmiarach 1cm/2cm znikał z dnia na dzień. Biopsja- wynik negatywny. Ponowne badanie USG wykazało, że po guzie nie ma śladu.
  Bardzo cieszy mnie, że ukazał się ten artykuł. Jestem przekonana, że gdybym wcześniej miała tą wiedzę to wszystko bym miała na miejscu. Tak czy inaczej dziękuję, oby ta informacja dotarła do jak największej liczby osób. :)

 • ryszard

  Wg twierdzenia znanego konsultanta J.Zięby ogromny problem powstaje przy odkwaszeniu żołądka i nie będzie on prawidłowo działał – powstaną dramaty /zapalenie stawów,egzemy,łuszczyce,alergie/.Wynika z tego,że trzeba to robić b.ostrożnie,badając poziom zakwaszenia. Do tego mają posłużyć papierki lakmusowe,których nie mogę nigdzie kupić,pytałem w kilku aptekach i nigdzie nie ma.

 • Blandyna

  Blandyna

  Dziekuje za te informacje .Mam nadzieje .ze przyszly wopowiednim czasie!

 • Marta

  Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

  Cieszę się, jeżeli nasza praca pomoże chodź jednej osobie wyzdrowieć z tej paskudnej choroby.

 • darek2015

  @ryszard

  Kup sobie paski tu< najtaniej:

  https://sklep-chemland.pl/index.php?jst=kategoria&gdzie=364
  https://sklep-chemland.pl/index.php?jst=kategoria&gdzie=58

  W aptekach nie znajdziesz, oficjalna medycyna z tego kpi..

  Nie ma żadnych dramatów, pijesz sodę TYLKO na pusty żołądek, a najlepiej na czczo, żołądek szybko wtedy wraca do 'kwaśności' a pomóc mu w tym możesz na wiele sposobów, nawet zwykłe krople żołądkowe gorzkie kwadrans przed jedzeniem maja takie dzialanie.
  Nie mylić z 'napojem' żołądkowym 'gorzkim' :)

 • ryszard

  Dziękuję Darek2015 za informację gdzie można zakupić paski do badania zakwaszenia,a ponieważ nigdy ich nie używałem,
  to nie wiem na które się zdecydować.Myślę,że najbardziej będą przydatne paski do madania moczu 100szt cena 16,0zł.
  Ja mam problem u siebie już od kilku lat z grzybem Candida nabytym od stosowania w swoim czasie antybiotyków i leków przeciwbólowych,z którym sobie radzę przez odpowiednią dietę ,ale nie jestem na tyle obowiązkowy i ciągle daje znać o sobie.Chcę tego dokonać właśnie pijąc sodę z wodą i już raz to zrobiłem pijąc przez 3 dni,ale po wysłuchaniu wykładu J.Zięby zrezygnowałem z tego pomysłu.Dziękuję i pozdrawiam.

 • darek2015

  Ale tych 2-polowych nie ma > stan magazynu brak..
  Te po 8.0 też są dobre,
  Ważny jest zakres -do 9.0 max > dokładność jest ważna.

  Na candidę świetne są kropelki wody utlenionej, sody też nie lubi, poza tym soki z kiszonek,
  I później siemię lniane świeżo mielone do szklany kwaśnego mleka, tylko siemie musi być polskie wysokooleiste, Szafir, Opal, Złoty Oliwin, trzeba poszukac po wioskach..
  Mleko też, zakwaszone w domu najlepsze, nic ze sklepu wszystko pasteryzowane.

 • ryszard

  Dziękuję darek2015,ja od kilku lat to wszystko stosuję i bez cukru,chleb żytni be drożdzy,bez pszenicy,makaron razowy żytni,ryż brązowy.Candida nie bardzo mi dokucza,czuję ją tylko w jamie ustnej i na języku.Początki były uciążliwe,ale po wprowadzeniu zmian w odżywianiu i dobrych bakterii schudłem ok,10kg w ciągu 0,5roku i gdybym czasem nie był łakomy na dobre ciasto i lody byłoby znacznie lepiej

 • darek2015

  Największy deregulatorem i złodziejem jest rafinowany cukier i jeszcze rafinowana ługowana sól!
  Legalne trucizny..
  Ciastka przemysłowe i cukier rozregulowuje nadnercza, tarczycę, jest jedną z przyczyn chorób psychicznych, bo 99% chorób to niedobory witamin i minerałów.
  No cóż jesteśmy tylko ludźmi, ja przepadam za 5 składnikowymi lodami Cassate:
  https://cukierniacapri.pl/wp-content/uploads/2013/10/capri-lody1.png
  Zero chemii, chociaż tyle :)
  I przed pyszną ‚goplanowską’ jasnofioletową mleczną i z orzechami całymi Wawela też się poddaję czasami..

  Poczytaj książkę Dieta Dobrych Produktów dr Ewy Bednarczyk – lekarz specjalista laryngolog
  Nawet na SM bywa skuteczna…

  pozdrawiam serdecznie

 • ryszard

  Kilka sposobów na oczysczanie organizmu – https://vedayoga.wordpress.com/2015/04/16/sposoby-oczyszczania-organizmu/

 • piotr

  Witam pani Marto, w pewnym artykule na temat sody pisała pani o tym iż soda z wodą utlenioną nadaje się świetnie do mycia zębów natomiast w Internecie krążą plotki iż soda niszczy szkliwo. Czy mógłbym prosić o komentarz na ten temat?

 • Marta

  @Piotr

  To pan musi zdecydować gdzie jest prawda.

  My od 8 miesięcy używamy sodę z wodą utlenioną. Nie widzę żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie. Nie mamy żadnych kłopotów z zębami, szyjki mi się wyleczyły, zęby bielsze.
  Ja osobiście polecam.

 • Małgorzata

  Idealna do mycia zębów jest soda oczyszczona zmieszana z olejem kokosowym.Pięknie wybiela zęby nie niszcząc szkliwa.

 • darek2015

  Jak robisz?
  Pół na pół?

 • danuta

  Bardzo dobry artykuł, bardzo dziekuje.
  Darek2015 – tak jak piszesz -sode pije sie najlepiej naczczo . Co najmniej 1/2 godz przed posilkami ale tez co najmniej 2 godz po i przed zażyciem lekarstw !!
  Guzy w piersiach i guzy zewnętrzne ,widoczne mozna smarowac rozcienczona sodą lub robic okłady.
  Wszystkie te cudowne Wasze rady trzeba miec pod ręką ,zeby w razie „draki” mieć do nich szybki dostep .
  MAłgorzata pisze o oleju kokosowym do mycia zebow.
  Olej kokosowy jest rewelacyjny . Peeling pod prysznic :
  Na spodek wsypac miałkiej soli morskiej 2 łyżki ,dodac 1 łyzkę roztopionego oleju kokosowego. Najpierw ciało umyc, oplukac a potem nabierac palcami sól z olejem , nacierac ciało do czerwonosci . po zakonczeniu opłukac ciało tylko letnią woda . Skóra cudownie gładka .

 • julita

  Jestem w kropce,mam potworniaka na jajniku,nie wiem jaką dietę mam stosować,jestem prowadzona przez lekarza który leczy mnie homeopatią,dietą .p/grzybiczną i biorezonans
  ponoć candidy już nie mam,w tej diecie zakaz gluten,cukru miesa wieprzowego (inne moge)moge kasze i niektore tylko owoce jak kiwi grejpfrut…
  Ostatnio jednak czytałam ze przy nowotworach należy wogóle wyrzucic rzeczy które podnosza cukier we krwi a wiec kasze nawet te zdrowe tez,i powinnam jesc duzo tluszczu dobrego ,mieso wieprzowe tez..zgłupiałam!!!!
  Dieta paleo ma bardzo pozytywne ponoc skutki..
  Potrzebuję porady

 • darek2015

  Zmiany nowotworowe w piersiach, jajnikach, prostaty..
  To wg ‚Iodine Project’ ewidentny niedobór Jodu!
  Zrób sobie 5% płyn Lugola w domu i doustnie w kroplach codziennie + Selen (.zółtko jaj organicznych maja koło 30 mcg Selenu..

  1. Kup paski pH i podwyższaj ph ku 8.0 – są tematy blogu Marty:
  https://martabrzoza.pl/porady-zdrowotne/wazne-sprawdz-zakwaszenie-zoladka/
  https://martabrzoza.pl/porady-zdrowotne/zakwaszanie-zoladka-odkwaszanie-organizmu-i-kontrola-ph/

  Kup od razu sode kalcynowana- lekki węglan sodu, łyeczka do szklanki + łyzeczka octu jablkowego (Rossmann niezły)
  lub sok z pół cytryny.. przedłuża alkalizację 3 krotnie..

  Zakwas żołądek! – test sody, jest wyżej w linku , wtedy dopiero możesz jeść mieso i tłuszcze.

  A przeciw grzybom najlepszy jest roztwór boraksu i soda..
  A dlaczego można kiwi?…

  Przeczytaj temat o wodzie utlenionej, nadtlenek wodoru to klucz do pokonania nowotworów i innych chorób…
  https://martabrzoza.pl/porady/cudo-a-nie-woda-utleniona/
  https://martabrzoza.pl/nowinki-kasi/leczenie-nieuleczalnych-chorob-woda-utleniona/
  https://vibronika.eu/images/pdf/wodautleniona.pdf
  https://vibronika.eu/aktywnytlen.pdf

  pozdrawiam

 • julita

  lekarz narazie oprócz wit c ,d i k2mk7 nie kazał się niczym suplementować póki nie oczyszczę jelita,dopiero po terapii mam uzupełnić minerały…muszę zapytac o płyn lugola przy nastepnej wizycie..od 2 dni rano na czczo piję szkolankę wody z łyżeczką sody plus melasa..dopiero potem 15 min przed sniadaniem woda plus ocet jablkowy..dlaczego mam pić to razem?
  Kiwi mogę jesc wg lekarza bo jest kwasne a inne owoce słodkie.
  Nadal nie wiem co z dietą,czego się trzymac

 • Jola1021

  Najgorsze jest to, że od lekarza nie usłyszysz nic o leczeniu się w domu, nikt by na tym nie zarobił. Też słyszałam o witaminie C, sodzie i kurkuminie. Tyle że przeraża mnie ilość kurkumy jaką trzeba by było zjeść, aby przyjąć 1g kurkuminy

 • Marta Brzoza

  @Jola.
  Kurkumina – liposomal z pieprzem cayen, chilli, tzw. Turmeric

 • Bartek

  witam mam pytanie co do dawkowania sody a mianowicie wyczytałem ze najlepiej sode przyjmowac na czczo.Jezeli mamy ją przyjmowac 2-3 razy dziennie to na jaki czas przed posiłkiem ja stosowac.Pytanie numer 2 to czy mozna sode przyjmowac profilaktycznie bedac zdrowym i jak wtedy wyglada dawkowanie

 • darek2015

  Sodę na czczo i w trakcie dnia też można, ale musi byc pusty żoładek, a to nie jest takie proste, szczególnie przy złym łaczeniu pokarmów, tzw. II danie, połaczenie białek z weglowodanami (kotlet+ ziemniaki) a na dokładkę cukier z kompotu i surówki.. miszmasz Thotal 😉
  I trawienie min.8-12 godzin…
  Wystarczy godz przed, a po pół godz. po sodzie coś na zakwaszenie żołądka..
  Sody sprawdzeniem jest badanie moczu paskami pH koło południa.
  Jak jest prawidłowe pH, sody nie przyjmujemy, bo po co?

  W tym temacie masz mnóstwo info na ten temat:

  https://martabrzoza.pl/porady-zdrowotne/wazne-sprawdz-zakwaszenie-zoladka/

 • Anka

  Tak też sprawdzi się soda, roztocza nie są naszym pomocnikiem w walce z chorobami.

  https://www.idealnyodkurzacz.pl/dla-alergikow/id/212/pranie-materaca-z-thomasem-nie-trzeba

 • Bajo

  Darku jak można sobie zrobić ten płyn Lugola? To go się nie kupuje w aptece? Można dostać taki płyn ? I wkrapla się go do wody przegotowanej, mineralnej ?
  Chciałabym zacząć kurację tj.sodą oczyszczoną (soda łyżeczka plus 1/3 łyżeczki miodu na szklankę wody letniej 2x dziennie przez 21 dni w sumie ?), wodą utlenioną i jodem. Tylko jak to w ciągu dnia pogodzić, z koniecznym zachowaniem odstępu między posiłkami (soda 3 godz po posiłku , a najlepiej na czczo z rana 1sza porcja, kolejne porcje do 3 godz po posiłku tak?, i pół godz.po sodzie można coś zjeść?) , i dodam, że spożywam też wit.C, selen (w odległości kilku godz.od wit C) z Q10 i magnez. Jeślibym do tego chciała wprowadzić pestki moreli to chyba jest to nie możliwe albo dnia nie starczy hah Ale bardzo proszę o wskazówki dot.tej jodyny, płynu Lugola z nią i jak to pogodzić, ustawić z kuracją wodą utlenioną i sodą. Dziękuję z góry wszystkim za wszelkie praktyczne wskazówki.
  ps.Historie takie m.in.jak Pani Ireny są bardzo motywujące, co by kto z nas nie przeszedł, jeśli znalazł w końcu lekarstwo, środek,który mu pomógł dzielmy się tym kochani 😉 Dziękuję p.Ireno za podzielenie się:)

 • Graham

  Witam,
  pies mieszaniec 10 kg, 16 lat stwierdzony mięsak łapy nad pazurem. Na zdjęciu nie było jeszcze zmian kości. W czasie leczenia w gabinecie weterynaryjnym urósł z 1,5 cm do 6 w czasie 6-ściu dni leczenia antybiotykiem i moczeniem w rivanolu. Rósł strasznie szybko.
  Pani weterynarz mówiła o ewentualnym przyszłym wycinaniu i czyszczeniu a nawet amputacji łapy.
  Wiedziałem o wspaniałym działaniu sody oczyszczonej i zaświtało mi że mogę pomóc kochanemu psu. Rozpuszczałem łyżeczkę sody z Biedronki w szklance wody i dawałem psu do picia i moczyłem łapę. Po dwóch tygodniach pozostał tylko czarny ślad na łapie dzisiaj już prawie niewidoczny. Pies 16 lat lata za suczkami jakby miał 10 mniej, wołam go ręką bo chyba jest prawie całkiem głuchy. Szkoda że nie robiłem zdjęć.
  Mogę powiedzieć że szybciej się cofał przy leczeniu sodą oczyszczoną niż rósł podczas tradycyjnego leczenia.
  Pozdrawiam.

 • Marta Brzoza

  @Graham
  Pogratulować i bez zdjęć wierzę w skuteczność tej metody! Pozdrawiam.

 • Bartek

  Witam
  mam problem z aftami , maskara , może soda pomoże , mam wrażenie , że nasi lekarze to bagatelizują – a ja nie mogę się z nimi uporać od kilku lat . Możecie napisać coś co można by zastosować ??

 • darek2015

  @Bartek
  Smaruj je płynem Lugola, płucz 0.5% wodą utlenioną.
  Szybko problem zniknie.
  Co niektórzy proponuja dokwaszenie żołądka..
  Grzyby, afty, plesniawki idą od jelit..

  Dodatkowo bierz MSM (siarke organiczna) + witC.
  z zachowaniem odstępów od WU, jezeli bedziesz brac doustnie.
  Pozbędziesz się tego szybciej niż myślisz.

 • darek2015

  A sodą wyrównaj pH (do 7.5), to bardzo ważne przy każdej kuracji i ogólnie w celu utrzymywania zdrowia..

 • darek2015

  @Bajo
  Jest wszystko o co pytasz w innych tematach..
  Musisz poszukać.

  pozdrawiam :)

 • Bartek

  @darek2015
  witaminę C (witamina C plus 1000 ) zacząłem właśnie brać , i kończę dzisiaj sodę z syropem klonowym żeby wyrównać PH, co do wody utlenionej to obecnie do płukania używam oktaniseptu bo doczytałem że działa dobrze bakteriobójczo , nie wiem czy u mnie afty to nie działanie właśnie jakiegoś grzyba (wymaz z aft nic nie wykazał bo robiłem badanie ) a afty mam kilka sztuk nieprzerwanie od około 5 lat.
  Spróbuję z tym MSM jeszcze.

 • Bartek

  a i jeszcze ile tej siarki mam brać ??

 • karolina

  24 lata temu okolo bo dokladnie nie pamietam mialam guza na piersi.jeden lekarz mowil wlokniak,potem ginekolog idz do okologa.onkolog trzeba zrobic bipsje,chirurg nie rob biopsji bo infekcje ci wprowadza.skierowanie na Saszerow do wawy,nie zrobili nawet mammografi.i tak mnie zostawili.Z czarnymi myslami ze juz pewno umre.U fryzjera w Elku powiedziala mi kobieta zrob oklady z sody.robilam gorace kompery pod cerata przez okolo miesiac.dokladnie nie pamietam .rano i wieczorem guz zniknal.mam 49 lat i spokoj z piersia.moze to nie byl rak ale guz byl,potwierzony na usg.

 • Marta Brzoza

  @Karolina
  Tak to działa i tak niewiele potrzeba. Szkoda tylko że tej wiedzy nie przekazują nam lekarze. Gratuluję i życzę powodzenia.

 • Oliwia

  Pani Marto,
  mieszkam w Anglii i dostepne sa tutaj 2 rodzaje sody – ‚baking soda’ i ‚sodium bicarbonate’ .
  Ktory z produktow powinnam wybrac do kuracji? Czy jest miedzy nimi jakas roznica?
  Przepraszam jesli pytanie jest dosc niemadre, ale bardzo poprosze o odpowiedz :)
  dziekuje i serdecznie pozdrwiam :)

 • Marta Brzoza

  @Oliwia
  I ta i ta jest dobra.Nie ma między nimi różnicy.

 • Oliwia

  Dziekuje serdecznie :):)

 • Kasia

  Mam powazne problemy z pekaniem skory miedzy palcami stop. To wygladac moze jak grzyb od wielu lat. Druga wazna choroba to hashimoto.Wiem ze mozna ja wyleczyc. Czy mozecie podac konkretne postepowanie co robic i jak monitorowac stan zeby wiedziec czy nastepuje poprawa. Gdzie mozna dostac witaminy w postaci plynnej? Slyszalam tez ze zeby wyleczy tarczyce trzeba wyleczyc nadnercza. Cz wiecie jak? Bardzo prosze o pomoc bo bardzo zle sie czuje jestem slaba mam problemy z pamiecia. Powoli przechodze na bezglutenowke odstawilam kawe i czarna herbate i mleko. Jednak nie czuje sie dobrze. Co mam zrobic?

 • Ewa

  Mam 7 letniego psa,u którego ok 3 lata temu pojawiły się guzy po obu stronach szyi.Weterynarz stwierdził raka,jest też guz na wątrobie.Chciałabym podawać psu sodę oczyszczoną ale nie wiem jakie dawki stosować i czy mogę taką kurację prowadzić równolegle z lekami jakie już mu podaję(m.in. steryd i antybiotyk).Proszę o pomoc.

 • Marta Brzoza

  @Ewa
  Jak najbardziej podawaj mu do picia 1 łyżeczkę sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance letniej wody przynajmniej 2 tygodnie. Dodatkowo rób okłady z sody z wodą na szyję. We wcześniejszych komentarzach pod tym artykułem Graham opisuje podobne doświadczenie ze swoim psem który całkowicie wyzdrowiał. Życzę powodzenia i wytrwałości.

 • Stefania

  Od kikunastu lat borykam sie z popekanym jęzkiem, wg zaleceń lekarzy stosowałam rózne kuracje i badania ,ale bez skutku .Sama zrobiłam w laboratorium wymaz z języka i oprócz innych bakterii fizjologicznych wyszła równiez candida kolonie.Teraz od 2-ch dni pije sode , nie wiem czy dobrze ale wydaje mi sie ze jest poprawa

 • Tomek

  Witam wszystkich mam pytanie piję sodę dwa razy dziennie rano i wieczorem 1 łyżeczka sody + 1 łyżeczka miodu w szklance letniej wody, jag długo mogę ją pić aby nie nabawić się skutków ubocznych i czy mogę jednocześnie zażywać witaminę b17 w postaci pestek ?

 • Tomek

  Witam mam pytanie odnośnie sody oczyszczonej pije ją dwa razy dziennie razem z łyżką miodu jak długo mogę stosować taką kurację aby nienarazić się na skutki ubocznę ? sodę pije już 10 dzień i moje ph po nocy wynosi dla śliny 7ph i moczu 8,5 ph.

 • Tomek

  Mam jeszcze pytanie czy picie sody przez tydzień i 10 dni przerwy to profilaktyka czy leczenie raka?
  Czy można dodatkowo stosować okłady na miejsce występowania nowotwory ? i jakie proporcje stosowć?

 • Marta Brzoza

  @Tomek
  Kuracja 10- przerwa-powtórka,to profilaktyka . Można jak najbardziej stosować równocześnie okłady z sodu na zmiany chorobowe.

 • Tomek

  Czy askorbinian sodu leczy raka ? może zna Pani jakąś dobrą kurację która pomoże mojej żonie .
  Z góry dziękuje.

 • Jacek

  Witam, mam pytanie odnośnie sody oczyszczonej. Jaki typ sody ma być? Czy to ma być wodorowęglan sodu E500 (ii), czy jakiś inny? Drugie pytanie związane z pH. Badanie robiłem o godz. 22.30, kolacje zjadłem o godz. 19.40. pH śliny było 7 a pH moczu 5. Jak interpretować te wyniki?

 • Marta Brzoza

  @Jacek
  Obie wersje sody są dobre , nie ma to znaczenia.

 • darek2015

  @Jacek
  Badaj pH moczu koło południa.
  PH śliny podlega większym wahaniom, jest mało
  wskaźnikowe.
  PH moczu nie najlepsze.

 • darek

  Witam

  Bardzo sie ciesz, ze znalalem ta strone. Jestem po operacji(bajpasach) mam 52 lata. Powiem Wam otrzymalem leki na Cholesterol, Krazenie krwi i na nadcisnienie. Po pol roku na wlasne widzi mi sie zrezygnowalem zostawilem tylko pol tabletki na nadcisnienie i chyba ja rowniez zostawie poniewaz pije wode z cala cytryna na czczo. Wspomagam sie witamina D oraz k2M7. Diety w sumie jako takiej nie prowadze ale Kasze Jaglana z rana jem codziennie. Troche zbyt duzo jem slodyczy (cale zycie) i tu mam pytanie do Panstwa prosze mi powiedziec czy profilaktycznie moge brac sode? Pozdrawiam Darek

 • Marta Brzoza

  @darek
  Tym bardziej powinien Pan brać profilaktycznie sodę przy takim spożyciu słodyczy. Ja ze swej strony radziłabym zmniejszyć ich spożycie lub chociaż przejść na te robione w domu czy to ciasto , czy domowe lody.

 • Waldemar

  Noszę się zamiarem odkwaszenia swojego organizmu ale mam nieco wątpliwości.

  Jak odkwasić organizm – jednocześnie nie odkwaszając żołądka 

  Troszeczkę poszperałem i poczytałem ale wątpliwości mam chyba jeszcze więcej.

  Próbowałem sprawdzić zakwaszenie żołądka – wodą i sodą. Do zimnej wody wsypałem sodę i to wypiłem (nie pieniło się). Po wypiciu – nie odbiło mi się i to – jak rozumiem -wskazywałoby to na to, iż żołądek mam nie dokwaszony  (chyba, że coś z tą wodą i sodą zrobiłem nie tak).
  Popił zatem wodą z octem jabłkowym.

  Wiem, że odkwaszając organizm – nie można przesadzić bo – OTO CO WYCZYTAŁEM kupując papierki lakmusowe –

  Badanie moczu: pH
  Norma: lekko kwaśny

  pH moczu to inaczej jego odczyn, ten może być kwaśny (pH 7).
  Zasadniczo mocz powinien być lekko kwaśny, taki odczyn przeciwdziała rozwijaniu się bakterii w drogach moczowych i niektórym rodzajom kamicy.
  Obojętny odczyn moczu pojawiający się okresowo nie świadczy jeszcze o niczym złym, ponieważ pH zależy od wielu czynników (dieta, leki).
  Dieta bogata w mięso oraz witamina C sprzyjają zakwaszaniu moczu, dieta wegetariańska natomiast sprawia że mocz staje się zasadowy.
  Stale utrzymujący się zasadowy odczyn moczu może świadczyć o upośledzonej funkcji nerek, zakażeniu dróg moczowych niektórymi rodzajami bakterii, które zmieniają jego pH. Zasadowy odczyn moczu sprzyja także kamicy dróg moczowych.

  Może Ktoś – posiadający wiedzę i mający doświadczenie – zechciałby to skomentować ? – z góry dziękuję.

  A może Ktoś – po takiej kuracji (zatem – jak mniemam – z doświadczeniem) zechciałby mnie w to wciągnąć, udzielić jakiś porad ? 

 • Tomek

  mam pytanie posiada ktoś kontakt z dr. Jerzy Ziembą?
  albo stronę www gdzie znajdę kontakt do niego.

 • Marta Brzoza

  @Tomek
  Strona : https://www.ukryteterapie.pl

 • Marta Brzoza

  @Waldemar
  Sodę przyjmuj na czczo,w trakcie dnia też,raczej na pusty żołądek.
  W południe sprawdzaj pH ma być około 7,5.
  Godzinę przed i pół po wypiciu sody weź coš na zakwaszaniu żołądka ,czy to wit C ,czy zwykłe krople żołądkowe gorzkie,czy Ocet jabłkowy oczywiście na 15 minut przed posiłkiem. Więcej informacji o zakwaszaniu żołądka masz przy artykule pod tym samym tytułem i w komentarzach.:)

 • Waldemar

  Dziękuję za odpowiedź.
  Co do testu sodą – to tak jak piszesz – zrobiłem to na czczo (pół szklanki wody i pół łyżeczki sody). Rozumiem, że powinno mi się ” odbić” ale się nie „odbiło”. Ale Pan Zięba podawał, że jeżeli jest prawidłowe zakwaszenie żołądka, to zwieracz jest mocno zaciśnięty i nic nie ma prawa wydostać się z żołądka z powrotem do przełyku. To jest moja wątpliwość. Martuniu – odpowiedz proszę . Bo to przecież uzależnia ewentualne zakwaszanie żołądka. Z góry dziękuję :)

  Może dlatego mi się „nie odbiło” brałem na czczo rano i po południu

 • Kalina

  Dzień dobry
  A jak stosować sodę, jeśli na czczo muszę wziąć Eutyrox?
  Pół godziny później szybkie śniadanie i do pracy.
  Nie można jakoś w ciągu dnia ?

 • Marta Brzoza

  @Szymon
  Sodę można brać jak najbardziej w ciągu dnia, tylko na pusty żołądek.Godzine przed i pół po wypiciu sody weź coś na zakwaszenie żołądka.

 • Marta Brzoza

  @Waldemar
  Jak Ci się nie odbiło to świadczy o niedokwaszeniu żołądka. Samo odbicie to nie cofanie się treści żołądkowej do przełyku ale gazu. Musisz zakwaszać żołądek czy to wodą z octem ,czy wit.C czy gorzkimi kroplami żołądkowymi. Ja od roku zakwaszam żołądek ( raz częściej ,raz żadziej) i czuję się świetnie bo oprócz samego żołądka, odczuwam jego dobroczynny wpływ na cały mój organizm, min. Zlikwidował parę objawów .

 • Dorota

  Witam

  czy można robic okłady z sody na torbiele w piersiach

 • Basia

  Witam…czytalam…czytalam i nigdzie (chyba) nie moglam znalezc przepisu jak rozcienczac te sode oczyszczana…czy mozna stosowac sode oczyszczana ze sklepow? Jak najlepiej ja pic (jak czesto i przez ile dni)…artykol wspanialy !!!!!!!!!

 • paula

  Dodam iz sode z woda I miodem I cytryna pije OD 4 dni rano I wieczorem

 • Marta Brzoza

  @Dorota
  Polecam pić i robić okłady jak najbardziej.

 • Waldemar

  @Basia
  Wczoraj usłyszałem, że wskazana jest soda oczyszczona – zakupiona w aptece bo ta kupiona w supermarketach jest niedoskonała.
  Co się tyczy zażywania sody to nie można tego brać kiedy się chce i ile się chce.
  Przede wszystkim należy kontrolować poziom zakwaszenia organizmu przy pomocy papierków lakmusowych. Sposób sprawdzania zakwaszenia organizmu – zgodnie z przekazem Pana Zięby – w południe sprawdzamy poziom zakwaszenia w naszym moczu.

 • Marta Brzoza

  @Waldemar
  Oczywiście że trzeba sprawdzać poziom zakwaszaniu organizmu papierami lakmusowymi inaczej możemy zrobić sobie krzywdę.

 • Iza

  Jaki roztwór sody trzeba zrobić na okłady

 • Szymon

  Witam.
  Pierwszy raz słyszę o „sodzie”
  Przewijają sie tu kwestie guzów i pozytywnego działania sodu,wiem o zachowaniu odp PH aby komórki nowotworowe sie nie rozwijały.Moje pytanie czy sodę mozna stosować „ogólnie” jako profilaktykę nowotworowa?

 • Ania

  Witam.
  Czy sodą da się też wyleczyć mięśniaka macicy? Mam sporego, bo 10-centymetrowego.
  Od 2-3 miesięcy stosuję zioła od Bonifratrów, jem pestki moreli, przyjmuję lewoskrętną witaminę C, jestem na diecie wegetariańskiej oraz unikam pszenicy, cukru i laktozy.
  Czy mogę dołączyć sodę i w jakich dawkach?
  Czy ktoś wyleczył mięśniaka sodą oczyszczoną?
  Z góry dziękuję za rady.
  Pozdrawiam.

 • Marta Brzoza

  @Iza
  1 łyżeczkę sody rozpuszczona w ciepłej wodzie zmoczyć gazik pozostawić na skórze do wyschnięcia.Skórę wczešniej natłušcić.

 • Iza

  Dziękuje pani Marto Brzoza dziś zaczynam oklady na piersi wierze ze pomogą na mojego guza.

 • julita

  darek2015
  Proszę odpowiedz dlaczego poradziłeś mi aby pić sodę z łyzeczka octu jab łkowego?
  Dlaczego niektorzy dodają do sody miód?sam roztwór sody nie wystarcza?
  Przy guzie sode pije się do uzyskania określonego ph czy dłużej?

 • darek2015

  Julito
  Krótko mówiąc po to żeby ‚oszukac’ żołądek ..
  I dostarczyć dodatkowych substancji z OJ.
  Sama soda jest dla żołądka zazwyczaj obca.
  OJ poprawia smak, a poza tym wzmacnia alkalizację,
  mimo, że jest kwaśny (pH 5.2) ale podobnie jak cytryna
  w jelitach już alkalizuje.
  Miód z sodą jest opisany w tym temacie:
  https://martabrzoza.pl/rak/soda-oczyszczona-leczy-nie-tylko-nowotwory/

 • Justyna

  A ja mam problem z…kotem. Mam przygarniętą młodą kociczkę, ma wirusowy koci katar. Jest to nieuleczalne, jednak ważne, zeby walczyć z katarem objawowo, tymczasem kot dostaje juz czwartą serię antybiotyku, bakterie powodujące wydzielinę ciagle się zmieniają – zwalczę jedną wkracza kolejna. Czy moge KOTU podać sodę?

 • Marta Brzoza

  @Justyna
  Jak najbardziej możesz podać kotu rozrwór sody z wodą.Dodatkowo możesz posypywać jego pokarm witaminą C w proszku, spróbuj wpuszczać mu do nosa po kropelce wody utlenionej .

 • Iza

  Wczoraj miałam mammografie i biopsje wykryto dwa guzy na piersi proszę mi powiedzieć jak często mogę pic sodę i czy ona ma być z miodem czytam wszystkie informacje ale na dzień dzisiejszy jestem a analfabeta w głowie pustka.moze jakieś witaminy?

 • ROMEK

  Super artykuł Pozdrawiam autora :-)

 • Iza

  Co z soda czy mam ja pic?

 • Robert

  Dzień dobry państwa mam pytanie odpiszczcie jak możecie jaka soda leczy raka ja kupiłem 1 kg w wiaderku soda oczyszczona spożywcza organic na innych stronach pisza że soda oczyszczona czda leczy tez raka i niewiem juz która jest skuteczniejsza ja stosuje z melasa.

 • julita

  czy taki zwykly boraks nadaje sie do spozywania?https://allegro.pl/boraks-czteroboran-sodu-1kg-i5748887393.html

 • Mirka

  Mam problem z suchoscia w jamie ustnej i w przelyku.Lekarze twierdza ze na to nie ma leku.Moze ktos ma podobny problem i stosuje domowa terapie ktora jest skuteczna.

 • Damian

  Witam :-)
  Przed chwilą trafiłem na blog Marty Brzoza i powiem, że ogólnie fantastyczny! :-) Choć mam pewne uwagi do paru spraw, ale to drobnostki i nie rzutują na merytoryczną stronę – chodzi mi o art. o sodzie. Sam od paru lat stosuję sól kuchenną, ale rysuje szkliwo. Od kilku mies. stosuję sodę oczyszczoną + 10 kropel H2O2 do mycia zębów. Biel, jak aktorzy w filmach! :-) Od lat gdy stosowałem sól i też często sodę wtedy, zapomniałem o zapaleniach dziąseł, chorobach gardła, itd. U dentysty byłem właśnie ostatni raz przed zastosowaniem w myciu soli!
  Zakwaszenie org. to obecnie powszechna sprawa za przyczyną wielu czynników, głównie właśnie żywieniowych. Super, że są takie miejsca i ludzi, którzy to zbierają, dzielą się tym i jest to platforma do wymiany doświadczeń, jak i w jakimś stopniu do walki z fałszem koncernów i sprzedajnych naukowców.
  Pozdrawiam

 • Damian

  Robert

  Nie ma czegoś takiego, jak „soda oczyszczona organic” – to czysty zabieg marketingowy! To zw. chemiczny nieorganiczny, więc jest otrzymywany w procesach przemysłowych, ew. jako produkt odpadowy w innych procesach chemicznych. Nie uda siego wyprodukować ekologicznie :-) Pod nazwą „soda oczyszczona” kryje się nieorganiczny związek chemiczny o nazwie wodorowęglan sodu. Nazwy zwyczajowe tego związku to „kwaśny węglan sodu”, „soda spożywcza”, „soda do pieczenia”, czy „soda oczyszczona”. Wszystkie oznaczają ten sam związek, i w tych wypadkach są to produkty spożywcze :-)
  Co do skrótu cda, c.d.a., cz.d.a. (różnie są zapisywane) to oznacza to zawsze: „czysty do analizy”. Są to związki chemiczne przeznaczone do ścisłych analiz chemicznych w laboratoriach do analiz ilościowych i jakościowych. Na etykiecie są podane ilości zanieczyszczeń, jakie zawiera dany związek, aby podczas czułych analiz można było wiedzieć czego można się ew. spodziewać. Zw. cz.d.a. są specjalnie oczyszczane, aby z produktów o czystości technicznej (po wyprodukowaniu w procesach chemicznych w instalacjach przemysłowych) otrzymać właśnie czystość cz.d.a. :-)
  Zawartość zanieczyszczeń w takich produktach (cz.d.a.) jest często dużo mniejsza, niż w produktach do spożycia, więc spokojnie można używać cz.d.a.. Choć ze względów psychologicznych zawsze napisane „spożywczy” będzie smakować lepiej :-)

 • Jakub

  dziekuję za porady i o jutra zacznę stosowac sodę

 • Anna

  Witam, przede wszystkim dziekuje za ogrom wspanialych informacji i wiedze z ktora sie tu dzielicie.
  Z powodu przeroznych chorob czy schorzen, ktore zaczynaja dreczyc moja rodzine, a braku oczekiwanych rezultatow leczeniem konwencjonalnym, zaczynam uswiadamiac siebie i moich najblizszych. Syn ma 7 lat, od 4 roku zycia ma stwierdzona Celiakie ( gastroskopia+biopsja oraz szereg badan krwi). Corka 4 latka ciagle ” lapie” zapalenie ploc lub oskrzeli z przewleklymi dusznosciami. Razem z mezem uchodowalismy sobie Candide, mnie po pierwszej ciazy wyszla grzybica paznokci rak i stop, ktora mialam „leczona ” i NIc z tego nie zostalo wyleczone. Od dluzszego czasu ograniczylam alcohol, cukier, maki. Stosujemy diete bezglutenowa . Staram sie stosowac do wskazuwek J.Zieby-zakwaszamy zolodek, suplementujemy sie…. Zaczelam na paznokcie stosowac olejek z oregano na przemian z Jodyna bezbarwna( taka dla mnie najlepiej dziala) i po 7 latach walki z tym paskodztwem paznokcie mi odrastaja zdrowe!!!! Po tym artykule kupilam paierki lakmusowe, zrobilam testy wszystkim i tak jak sie spodziewalam mamy zakwaszony organizm. wyjatkiem jest coreczka, ktory ma silnie zasadowy! Zaczelismy zakwaszac zoladeki, omijamy picie przy posilkach i podajemy siemie lniane ,Wczesniej tez podawalam dzieciom i sobie produkty odrobaczajace, czy oczyszczajace jelita, tak na wszelki wypadek:) i rozpoczniemy kuracje soda ale jak mam postepowac z corka ? Dodam ze dzieci nie maja w diecie cukierkow czy dziadoskiego jedzenia. Dziekuje z gory za jakakolwiek porade.

 • Anna

  Dodatkowo mam kilka pytan, co sadzicie o piciu kambuchy?Czytajac jeszcze inne artykuly natknelam sie na EDTA. Czy forma w proszku do przyjmowania doustnego jak na tej stronie : https://www.naturodoc.com/DS-OraChel.htm jest cos warta? Dziekuje.

 • Aneta

  Witam
  właśnie dowiedziałam sie że moja mama ma raka złośliwego w jamie ustnej i najprawdopodobniej są przerzuty na węzły chłonne. Co robić? Lekarze jutro na podstawie badań powiedzą czy potrzebna będzie operacja czy sama chemia z naświetlaniami. Po przeczytaniu artykułu o sodzie nie wiem co robić. czy w tej fazie rozwoju choroby soda pomoże? Proszę o jakąś radę

 • Marta Brzoza

  @Aneta
  Na pewno nie zaszkodzi ale tylko w porozumieniu z lekarzem ktòry zna i akceptuje takie metody.

 • Marta Brzoza

  @Anna
  Kambucha jest rewelacyjnym napojem z sfermentowanej herbaty,czy to sfermentowanych soków warzywnych i owocowych której picie powoduje że organizm sam się leczy i regeneruje.
  Usuwa resztki i odpady z organizmu,poprawia trawienie,pobudza metabolizm,wzmaga spalanie tk.tłuszczowej,reguluje ciśnienie krwi (podnosi niskocišnieniowcom,obniża wysokocišnieniowcom),łagodzi bòl głowy,poprawia wzrok,alkalizuje organizm,działa pozytywnie na układ nerwowy (wycisza pobudzonych,pobudza sennych,zmęczonych) i wiele innych.

 • anna zdrojewska

  Mam pytanie, u mojej koteczki wyczulam malego guza na brzuszku, kotka jest wesola ale ja sie martwiekotka nie jest styrylizowana nie brala tez antykoncepcj , czy moge podac jej sode ile i jak dlugo dziekuje za odpowiedz

 • Marta Brzoza

  @anna zdrojewska
  Jak najbardziej można podawać jej roztwór sody do picia , jak i okłady na guzek.

 • anna zdrojewska

  Pani Marta Brzoza Bardzo dziekuje za odpowiedz bardzo kocham moja kropeczke . Powiadomie pania jakie beda efekty. Dziekuje,

 • Anna

  A jak pić sodę przy cukrzycy typu 1? Przecież nie z miodem czy melasą? Moze być słodzik roślinny?
  Mam mięśniaka macicy i bardzo duże problemyz zatokami i polipami nosa, czy soda będzie skuteczna. Przez pół roku piłam wit c łyzeczkę na pół szkl. wody 2 razy dziennie. Zrobiłam test i doszłam do 6 takich dawek. Rozwolnienia nie dostałam ale żoładek więcej nie przyjmował. Czyli zapotrzebowanie na wit C mam. A co z sodą?

 • Anna

  Bardzo proszę o odpowiedź. Te zatoki i krwotaki mnie wykończą.

 • Wanda

  Witam mam pytanie jak stosować sode na popękany język ktoś tu pisała o tym ale nie ma odpowiedzi chodzi mi jaka ilość sody czy dodawać miód czy ocet.?I jak długo to stosować ta kuracje.
  Dziekuje

 • Marta Brzoza

  @ Wanda
  Mòj problem w ustach skończył się z chwilą gdy zaczęłam myć zęby pastą zrobioną z sody i oleju kokosowego.

 • Mariola

  Witam.Mam pytanie jak leczyć borelioze czy witamina C i D pomoze w leczeniu.

 • as

  borelioza to bakteria a z nią rozprawi się najlepiej nafta, 2-3 krople na pol kieliszka wody rano i wieczorem przez 7 -10 dni potem tyle samo przerwy i tak przez ok 3 m ce, nafta do lamp, kerozine, ta z apteki to sam alkohol.

 • espera

  Witam.
  Pani Marto, mam pytanie czy zamiast miodu może być zwykła glukoza spożywcza?

 • Marta Brzoza

  @espera
  Raczej powinien to być mod albo melasa.

 • espera

  Dziękuję:)
  Pozdrawiam serdecznie

 • spiknief

  Do Piotr
  Kiedyś sodę z sokiem z cytryny ktoś proponował. To sok z cytryny uszkadza szkliwo.

 • Dorota

  Naprawdę polecam – u mnie po pół roku okazało się że nie ma komórek rakowych może to zadziałało – we wrześniu biopsja i jest rak, w marcu usunięcie całego guza nie ma komórek rakowych – więc albo błąd w badaniach albo cud. Przez miesiąc piłam sodę 2 razy dziennie, witaminę C lewoskrętną i jadłam pestki moreli

 • Patrycja

  Pani Doroto, jakie proporcje odnośnie sody Pani stosowała? I czy to tak non stop przez miesiąc Pani piła? I tylko przez jeden miesiąc czy później powtórka?

 • ola

  Pani Doroto z czym piła Pani tą sodę, z cytryną i miodem czy np. tylko z syropem klonowym?

 • Gdzie kupujecie państwo sodę oczyszczoną taką sprawdzoną do tych celow? Na stronie polskiego producenta Stanlab jest dopisek: WODOROWEGLAN SODU BEZ ANTYZB – Istotne zidentyfikowane zastosowania substancji lub mieszaniny oraz zastosowania odradzane. Natomiast skład sody, ktora jest w sklepach spozywczych ma skad weglanow sodu a nie wodoroweglanu sodu…. bede wdzieczna za odp. :)

 • Lidia

  Prosze o rade. Corka,22 lata -diagnoza – gruczolakorak niezroznicowany zołądka. Czas nagli.Czy mozna sprobowac leczenia sodą w takim przypadku? Jesli tak…to jak to wprowadzac,zeby nie narobic jeszcze szkody? Bede wdzieczna za rady

 • Marta Brzoza

  @Lidia
  Oczywiście spròbować nie zaszkodzi. Ale można to zrobić tylko pod kontrolą dobrego lekarza ktòremu nie są obce takie naturalne metody.

 • kasia

  Piję 1 łyżeczka sody. +1 łyżeczka miodu. ..Rano na czczo od 6 dni. ..
  Miałam 3 małe narosla nie badane, więc nie wiem co to było. ..Dzisiaj zostały tylko plamki. ..pozdrawiam

 • Ewa

  Kasiu czy Ty odpowiedziałaś mnie czyli Ewie od czerniaka, piję sodę od 2 dni ,ale jutro man badanie PET więc , wypiję po badaniu

 • Marta

  witam to cudowne że dzielicie się Państwo wiedzą i bezcennymi informacjami,dziękuję i pozdrawiam!

 • Elka

  Pani Marto-znazlam stronke i bardzo sie z tego ciesze. Jest tyle madrych wiadomosci.ktore stosuje s swoim zyciu.W dobie internetu zamkneli ludzi w 4-rech scianach ,aby stali sie poslusznymi robotami na falszywe wiadomosci. I takie strony jak Pani i Pani meza otwieraja oczy i daja nadzieje.Wszystkim odwiedzajacym te strone zycze zdrowia i piszcie o wszystkim.dzielcie sie zludzmi swymi uzdrowieniami.przekazujcie dalej …Pani Marto jeszcze raz dziekuje za wiadomosci-madre i uzdrawiajace.Niech ida dalej w swiat do ludzi potrzebujacych pomocy czesto bezsilnych

 • Marcin

  Co do 1szego wpisu i sody na zgagę to nie prawda.
  Soda na zgagę jest doskonała tylko trzeba wiedzieć jak jej użyć.
  Zgaga to palące kwasy w żołądku czy przedostające się do przełyku. Ponieważ kwasy wydzielane są na skutek znajdującego się w nim pożywienia zneutralizowanie kwasów żołądkowych sodą spowoduje nie mniej nie więcej, a wzmożone ich wydzielanie celem strawienia pokarmu.
  Należy wypić szklankę najlepiej ciepłej wody z rozpuszczoną łyżeczką lub dwoma sody i zwrócić poprzez spowodowanie wymiotów treść żołądka. Takie wymioty zobojętnione poprzez sodę nie palą przełyku i nie mają tak przykrych zapachów.
  Gdy opróżnimy nasz żołądek możemy dodatkowo napić się kilka łyków wody z sodą aby przepłukać przełyk i dodatkowo zobojętnić kwasy w żołądku które na pusty żołądek nie będą już wydzielane.

 • Witam jeszcze raz z zapytaniem do wlaścicieli zwierząt ktorym podawali sode z wodą do picia. Moj pies nie chce pić.nir wiem w jaki sposob podawac.prosze o rade

 • Magda

  piłam sode z miodem juz kilka razy z odstepami.. najdłuzej gdy pilam to 5 dni…zawsze cos. Ale ostatnie 3 razy spowodowaly u mnie stany zapalne. Rano pilam na pusty żołądek a wieczorem nie piłam. Czuje sie okropnie…leże z gorączka. Juz 3 raz to samo. Chyba juz nie wroce do sody.. ;-( Boje sie ze znowu bedzie to samo. Czy ktos juz miał cos takiego?

 • Julka

  P.Marto, dziękuję za artykuł, i tyle przydatnych komentarzy z dającymi nadziejè osobistymi doświadczeniami czytelników pod. Tematem sody interesowałam się od dawna. Co jakiś czas przeprowadzałam odkwaszające kuracje przez 7-14 dni. Za każdym razem coraz krócej gdyż zauważyłam, że z czasem w trakcie spożywania sody zaczyna mi dokuczać wątroba, takie jakby uczucie rozpierania, puchnięcia,,Za każdą podejmowaną kuracją coraz szybciej występowało ww , coraz częściej coraz dotkliwiej.. Dopiero odstawienie sody powodowało ustąpienie dolegliwości ,, Jestem po leczeniu chemio i radioterapią i przyznam, że duże nadzieje pokładałam w ww.kuracji jako choćby środek zapobiegający nawrotom. Szczególnie, że zaczęły mi ost.też dokuczać dziwne bóle kości to w strachu przed przerz. jeszcze przed specjalist.bad. chciałam jeszcze przeprowadzić odkwaszanie sodą, a tu lipa,,z powodu dolegl.wątrobowych czuję, że to nie dla mnie..dobre by zapobieg.nowotworom, ale szkodzi na wątrobę? Jak to pogodzić? Jakieś wskazówki? Będę bardzo wdzięczna za pomoc, podpowiedź. Wielką nadziejè pokładałam w sodzie. Pozdrawiam ciepło.

 • Oleg

  Witam
  Fajnie i zrozumiałym językiem opisane.
  Sporo czytałem o piciu sody, i kilka razy spotkałem sie z tym ze powinno sie zalać sodę wrzątkiem by zaszla reakcja, tak zwane pshhhh, wtedy dolewamy zimnej wody, tak by była z 40 st bo niby wtedy szybko przechodzi przez żołądek.

  Byłbym wdzięczny jakby kto sie zna to wyjaśnił. Jest niby sens z tym szybkim przejściem przez żołądek ale czy wrzątek nie zmienia właściwości sody?

  Pozdrawiam

 • Witam. Świetny wpis i do tego sama się dużo dowiedziałam na temat sody. Do tej pory kupowałam wiaderko 5kg na e-natura.pl i używałam raczej do sprzątania. Teraz na pewno rozszerzę jej zastosowanie. Dziękuję za tak przydatne informacje i pozdrawiam.

 • Aga

  Dzis wpadlam na te strone i jestem oszolomiona!Taki ogrom wiedzy i pozytecznych informacji!Od dawna zamierzam zabrac sie za kuracje soda.Walcze z candida.Marto,czy ten miod jest konieczny?Bo walcze z candida ,miod w diecie jest zabroniony.Pare razy juz pilam sama sode i smak jest dla mnie do przejscia.Czy miod wspomaga jakos reakcje czy jak!:)

 • darek

  Dzień dobry.
  Chciałem Pani bardzo podziękować za wspaniały artykuł. Ja juz tu kiedyś zdawałem pytanie ale odnośnie wody z cytryna.
  Jestem po bajpasach od roku piłę wodę z cytryna na czczo i regularnie biorę witaminę C (1000 mg).
  Częściowo z leków na cholesterol zrezygnowałem kilka miesięcy po zabiegu. Obecnie biorę pół na ciśnienie i co drugi dzień Aspirane Cardio.
  Mam pytanie otóż czy wodę z cytryna i sode mogę pic.
  i czy wrócić do witaminy D i K2 mk7?
  Pozdrawiam

 • Marta Brzoza

  @Aga
  Miód jest tylko po to żeby zmienić smak,jeżeli może Pani pić bez, to prosze pić.

 • Marta Brzoza

  @Darek
  Spróbować nie zaszkodzi.
  Każdy organizm reaguje inaczej. Dlatego zawsze zaczynamy od małych ilości i obserwujemy swój organizm .Suplementacja wit.D i K2MK7 jak najbardziej.

 • MIrka

  Dzien Dobry!
  co mozna zrobic, jak przerwac dlugo wystepujace krwawienia przy menopausie? lekarka wczoraj stwierdzila kröto wylyzeczkowac! a ja sie boje! prosze o rade!
  dziekuje
  Mirka

 • Marta Brzoza

  @Mirka
  Pani Mirko! W pierwszym okresie przedmenopauzowym pojawiają się nietypowe krwawienia.Radziłabym udać się do innego dobrego ginekologa znające naturalne sposoby leczenia takich dolegliwości. Wyłyżeczkowanie to ostateczność i powinno być poparte badaniami diagnostycznymi

 • kasia

  Witaj Marto mój mąż ma stwierdzony rak prącia czy kuracja sodą jemu pomożę,czy też stosować okłady

 • Marta Brzoza

  @Kasia
  Okłady z sody nie zaszkodzą.
  Co do kuracji to powinna być przeprowadzona pod kontrolą lekarza któremu nie są obce takie naturalne metody.

 • Kasiula

  Swietny artykul. Soda jest niesamowita. Ja z mezem rozpoczelam dwa dni temu kuracje soda oczyszczona jako profilaktyka nowotworowa. Nawet smak sody podanej z miodem jest znosny (przypomina mi sol emska ktora mama rozpuszczala dla mnie w cieplym mleku (oczywiscie tym prosto od krowy, bron Boze nie sklepowym!) gdy bylam chora i o dziwo szybko stawialo mnie to na nogi :))….Zastanawiam sie tylko dlaczego nikt nie napisal jeszcze o suplementacji potasem, gdyz sa to swa pierwiastki/elektrolity antagnistyczne. Spozycie sody moze doprowadzic do niedoborow potasowych a tym samym do przejsciowych problemow z sercem ale jesli w tym samym czasie zaczeniemy suplementowac sie potasem, problemy i jakiekolwiek ryzyko stosowania sody zniknie. Stosunek sodu do potasu powinien wynosic 3:1. Prosze o potwierdzenie jesli sie nie myle lub sprostowanie.

 • Marta Brzoza

  @Kasiu la
  Ma Pani racje.

 • Magdalena

  Elka
  Jesli chodzi o podawanie psu do pyszczka roztworu sody to uzyj do tego malej strzykawki.

 • Miśka

  Witam Basiu mam problem bo slrasznue mam nie świeży oddech z ust myje żeby i żyje gumy miętowy ale to nic nie dahe

 • Hania

  Witam. Czy istnieje mozliwosc kontaktu z uzytkownikiem „karolina”? Chcialabym sie dowiedziec w jaki sposob zrobic oklady z sody na guza w piersi – czy to ma byc papka z sody czy woda z soda? Jak dlugo taki kompres trzymac? Z gory dziekuje. Przepraszam za brak polskich liter.

 • Maria

  Jestem po lekturze książeczki I. Nieumywakina” Soda oczyszczona na straży zdrowia”. Autor poleca picie sody ( generalnie łyżeczka na szklankę, ale w trudnych przypadkach dwie łyżeczki) zalanej gorącą wodą i spożywanej bez dodatków i na gorąco 20 min przed posiłkiem dwa razy dziennie, a jeśli przypadek jest naglący 3xdziennie przez dwa tyg.( a potem powrót do mniejszej dawki). Zdecydowanie odradza mieszanie z wodą schłodzoną! Twierdzi, że sodę można pić przez całe życie – organizm doskonale wyrzuca nadmiar przez nerki.

 • anna

  chcialam podzielic sie moim doswiadczeniem z soda.czytajac te artykuly na temat sody i raka.czytalam godzinami wszystkie wypowiedzi I wszystko co z wiazane z rakiem.2011 mialam czerniaka na plecach.po wycieciu, tak zwanej operacji wszystko skonczylo sie dobrze.po 2 latach okazolo sie ze mam powiekszony wezel chlonne .okazalo sie ze jest przezut na wezel

 • anna

  wtedy przeszlam drug a opracje

 • anna

  wycieto w tedy guza rozmiaru jajka.po miesiacu byla nastepna operacja I usunieto mi pod prawa pacha wezly chlonne.nastepnie przeszlam miesieczne naswietlanie.w miejscu naswietlania smarowalam sie olejem kokosowym I pilam sode .skora nie byla popalona I czulam sie dobrze.w tedy myslalam ze to juz koniec koszmarow I lekow.2016 w kwuetnuu

 • anna

  2016 .04 poszlam na nastepna kontrole.wyniki badan okazaly ze guz znowu sie pojawil w tym samym miejscu co byl.nie chcialam przechodzic tego samego od poczatku.tym razem miala byc jeszcze chemia .odmowilam leczenia w szpitalu.przeszlam na diete warzywno owocowa.poscilam przez miesiac.jadkam tylko po 19…warzywa .pilam soda 2 czasem 3

 • anna

  dziennie.oczyszczalam sie rowniez duchowo .badanie ktore zrobilam ponownie w lipcu okazalo ze nie mam z mian w wezlach .pod wezel przykladalam tez oklady z sody.pilam ziola .,wode utleniona.podnioslam swoje ph do 8.w czasie uzdrawiania musimy miec odczyn alkaliczny .rak tego nie lubi….on w tedy umiera a do mnie wracalo zycie.nie chce tego nanowo

 • anna

  przechodzic. dalej pije sode 1 dziennie.zdrowo sie odrzywiam .staram sie budowac moj uklad odpornosciowy by bylby silny na tyle by zwalczac choroby.wyzdrowienie to jest wiara w wyzdrowienie .wiara w Boga I nadzieja. Bog dal mi swiatlo , bo oto go prosilam.zycze wszystkim ZDROWIA .bo jesli ktos jest chory wiem co on czuje.

 • Marta Brzoza

  @Anna
  Dziękuję za podzielenie się własnymi doswiadczeniami.
  Życzę zdrowia i wytrwalosci.

 • anna

  dziekuje pani Marto .najwiecej I najczesciej czytalam pani artykulow to one kierowaly mnie co mam robic.jestem zdrowa a szanse mialam male .

 • Urszula

  Pani Marto ,jeżeli ma nadżerkę na żołądku czy mogę zastosować kurację z sodą i miodem ?

 • Marta Brzoza

  @Urszula
  Zasada jest taka jak wszędzie, rozpoczynać kurację od małych dawek i obserwować reakcję organizmu. W razie jakichkolwiek niepożądanych objawów kurację przerwać.

 • Marek

  Pani Marto dziele się moimi doświadczeniami przed dwoma miesiącami pierwsze badanie CT stwierdzono 3cm w płucach cień prawdopodobnie guz Biopsie nie robiłem. Po przeczytaniu pani artykułu zacząłem brać sodę z miodem dwa a nawet trzy razy dziennie po miesiącu badanie CT guz zmniejszony do 1cm.Mam pytanie bo to drugi miesiąc brania sony za parę dni będę robił poraz 3 CT i tu mam prośbę czy dalej brać sode czy zrobić przerwę ,jeszcze muszę dodać że niemam żadnych skutków ubocznych badanie krwi przed miesiącem bardzo dobre. Ph moczu między 8 a 9
  na paskach tak wychodzi z poważaniem pozdrawiam wszystkich .

 • danuta

  Juz raz tu bylam.
  Teraz opisze Wam cos nowego.Jestem terapeutką.2 mce temu zglosila sie pani z bolem kregoslupa,kolan i barków.Lewa ręka nie mogla wogole ruszac . Zastosowalam kilka metod .Na koniec ona dodala,ze ma stwierdzony zanik miesni .Ma 60 lat. Lekarz powiedzial jej,ze gdyby zglosila sie kilka lat wczesniej,to moznaby ten zanik powstrzymac a w tej chwili jest juz za pozno i ta choroba bedzie postepowac. Jest na zwolnieniu lek.od 5 m-cy…..
  Prosilam o pokazanie jezyka…biały ! Kazalam pic jej sode na noc a w dzien magnez +vit.B6 . Wyobrazcie sobie ,ze juz po miesiacu zauwazyla,ze …miesnie sie odbudowuja.Pobiegla do doktorka ,a ten powiedział słodko…..no widzi pani ,to zwolnienie lekarskie spowodowalo,ze sie pani odstresowala i choroba sie cofa ! No cóz,mozna i tak.
  Pisze to Wam po to ,zeby pokazac,ze soda naprawde dziala cuda .A choroby …wszystkie bez wyjatku biora sie z zakwaszenia organizmu.
  Ale uczulam ,ze oczyszczanie sodą powoduje tzw skutki uboczne ,ttzn. moga wystepowac bóle w roznych czesciach ciala .Ja nazywam to bole wedrujace,raz boli nadgarstek,raz udo,raz stopa. To jest prawidlowa reakcja na oczyszczanie.

 • Marta Brzoza

  @Danuta
  Dziękuję bardzo za podzielenie się swoim doświadczeniem. Tak kuracja sodą jak i inne kurację oczyszczające powodują tzw.skutki uboczne. Różnego rodzaju bóle ,tak jak Pani napisała wedrujące. Człowiek może czuć się bardzo chory. Jest to jednak naturalna odpowiedź organizmu na wyrzucanie toksyn. Pozdrawiam.

 • Marta Brzoza

  @ Marek
  Dziękuję bardzo za podzielenie się swoim doświadczeniem.
  Gratuluję podejścia do zdrowia.
  Jak w przypadku każdej kuracji powinno się zrobić przerwę.

 • Betty

  Mam pytanie bo chciałabym zacząć pić sodę, Czy sodę mogę zalać gorącą wodą? czy nie straci wtedy swoich właściwości?

 • Marta Brzoza

  @Betty
  Jak najbardziej możemy pić sodę zalana gorąca wodą, nie traci nic.

 • Jolanta

  Proszę o podpowiedź jak stosować sodę w cukrzycy typ II?

 • Ania

  Boreliozę leczy sie antybiotykami! Albo naświetleniami, takimi jak np. w Biocare. TAm leczą metodą dr Rife’a

 • Beata

  Witam ,z tego co wiem woda powinna być gorąca ale nie wrzaca tak żeby soda się pienila po zalaniu ,soda z wodą letnia ponoć szkodzi …

 • Hubert

  Świetna stronka i bardzo ciekawe informacje
  Chce zacząć odchudzanie i chciałbym zacząć od odkwaszenia organizmu. Czy picie codziennie jednej łyżeczki sody rozpuszczonej w ciepłej wodzie będzie wystarczajace? Jak długo ja pić i ile razy dziennie i jaka długa powinna być przerwa przed następna kuracja?
  Dziękuję za odpowiedź.

 • Aga

  mam problem z kotem, który jest chory na grzybicę skóry, obecnie dostępne szczepionki nie są dość skuteczne. W związku z tym, czy roztwór z sody pomógłby w jego leczeniu? Jeśli tak, to jak ją zastosować? Wdzięczna będę za pomoć

 • Marta Brzoza

  @Aga
  Miałam ten sam próbę z psem. Zmieniłam mu dietę z gotowej karmy na jedzenie gotowane. Wykluczyłam węglowodany i cukry i produkty mleczne. Zostało mięso drobiowe,wołowe ,ryby i warzywa. Woda do picia. Do każdej porcji dodaje olej kokosowy.Do picia woda. Kąpiel w szamponie prxeciwgrzybiczym ,do ostatniego płukania dodaję Ocet jabłkowy. Zmiany grzybicze na skórze smaruję również olejem kokosowym.Dodatkowo podaje mu enzymy i probiotyki. Mój pies zdrowieje a przy okazji zrzuca zbędny tluszczyk.

 • jadwiga

  Witam .mam pytanie maz ma raka prostaty jest po radykalnej operacji i radioterapii/1,6roku/ pH na czczo 6 czy może czy powinien stosować sode z miodem jeżeli rak wykorzystuje glukozę do rozrostu.Za podpowiedz z góry dziekuje

 • Beata 1

  Witam, ja również przyłączam się do leczenia sodą i dzisiaj. Za miesiąc lub dwa obiecuję dać znać, jak to wpływa na mój organizm. Paski oczywiście zamówione.

 • Beata

  Przyłączam się do profilaktyki raka i od dziś zaczynam stosować sodę. Za miesiąc dam znać jakie są rezultaty.

 • Agnieszka

  Sodę trzeba pić z dobrą wodą – wyszukałam, że najlepsza jest Muszynianka, ale jest ona częściowo odgazowana… No i ma delikatne bąbelki, czy to nie wpłynie na właściwości sody?

 • Ewita

  sodę do analizy chemicznej kupisz w aptece nie wolno używać pod żadnym pozorem tej ze sklepu bo zawiera konserwant E 500 i on jest niezdrowy,zalewam gorącą woda zaczynam od małych dawek np,pół łyż, dodaję zimnej wody z cytryną i miodem manuka bo polskie mogą być żle zrobione na gorąco a nie na zimno i to jest wielki błąd, nie mam całkowitego zaufania, i dużo pre i probiotyków np:sanprobi ten zielony napis,nie czerwony słabszy,lub vita biosa, i inne bioemy i inne nie chcę robić firmom reklamy

 • Zuzanna

  Dla wszystkich zainteresowanych leczeniem lub pofilaktyką antynowotworową – poczytajcie o kapsaicynie. To substancja, która odpowiada za osty smak papryki. Badania wykazały, że zabija komórki rakowe, nie niszcząc przy tym zdrowych.Działa również profilaktycznie. Polecam poczytać więcej na habaicyna.pl

 • Ela

  Witam serdecznie.Tak jak wszyscy jestem bardzo zadowolona,ze powstala taka strona.W pazdzierniku tego roku wykryto u mnie w pecherzu naciekajacego brodawkowatego raka urotelialnego(high grade).Usuneli stwora,lecz po zrobieniu tomografii kom.oznajmili mi,ze musze znowu podac sie operacji w celu dalszego leczenia.Operacje mam 5 grudnia.
  Czytajac Panstwa wpisy,az sie wierzyc nie chce,ze soda ma takie dzialania,ale wierze i zaczynam ja stosowac od dzisiaj.Dziele sie ta informacja,poniewaz pozniej napisze o skutkach leczniczych sody,bo moze ktos sie znajdzie w podobnej sytuacji jak moja.Dziekuje Pani Marto za zalozenie tej strony i dzielenie sie informacjami.Pozdrawiam :-)

 • Arkena

  Dzień dobry. Mam nadzieję że mi ktoś odpowie. Umiem zrozumieć dlaczego trzeba zażyć coś na zakwaszanie żołądka te pół godziny po wypiciu sody ale dlaczego trzeba zakwasic żołądek także na godzinę przed wypiciem sody? I jeszcze jedno pytanie. Czy dodanie cytryny do sody z wodą nie zneutralizuje tej drugiej jeszcze w szklance? Wiem że cytryna reż działa zasadowo ale dopiero w jelitach.

 • Agnieszka

  Mam zdiagnozowanego na USG guzka wątroby. Mam pytanie czy mogę przeprowadzić kurację sodą?
  Dziękuję za każdą podpowiedż.

 • Tomek

  Ten doktor jako autorytet jest trochę kontrowersyjny: https://en.wikipedia.org/wiki/Julian_Whitaker
  Według mnie to kolejna internetowa legenda :/

 • Jacek

  Napiszę wam parę słów na temat sody,dodam że temat interesuje mnie od jakiś trzech lat.
  Siostra mojej żony miała raka nerki -wycieli a później przeszedł na endoprotezę .Po kuracji sodą z miodem i surową dietą 14 dni brak guza.
  Następny przypadek ,znajomy pan w podeszłym wieku guzy nowotworowe na wątrobie i nerce (operacja,nie poddał się chemii) brał wit c i sodę ale w małych ilościach było to 5 lat temu żyje dalej a ci którzy poddali się chemioterapii już nie żyją a poznał ich na onkologii w Opolu.Teraz zrobił się guz znowu na nerce zastosował terapie sodą ale kompletną,wyobraźcie sobie że po trzech dniach nera przestała go boleć całkowicie(wcześniej na mocnych środkach przeciwbólowych) apetyt wrócił ze zdwojoną siłą a po 7 dniach następuje czyszczenie czyli wydalanie moczu z krwią i jakimiś dziwnymi skrzepami.
  Przypadek następny:żona mojego przyjaciela z duzym guzem piersi,poradziłem okłady z samej sody -po tygodniu z 2,5cm guza zostało 6 mm ,ale i tak poszła na operację i czeka na radioterapię(no ale to ich wybór) myślę że można było go pokonać alternatywnie.I co powiecie na te przypadki -Placebo? nigdy.Picie sody tylko
  myślę zapobiegawczo 2dni raz na miesiąc lub dwa żeby odkwasić organizm. Kurację nowotworową tylko wrazie zagrożenia.Także , jeśli ktoś twierdzi że soda to zło -to jest go mi bardzo żal.Jeszcze jedno czy wiecie jaka jest wyleczalność chemioterapii? to napiszę-2,2%
  I już na koniec ,zawsze należy konsultować się z lekarzem,ale zawsze jest czas właśnie na próbę takimi aternatywnymi metodami ,ja osobiście twierdzę że jednak ta ,,durna,,soda czyni z niej naprawdę lekarstwo.Jeżeli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

 • Adam

  Witam . Jeszcze raz spytam czy jak mam refluks i nadżerki na żołądku( helikobakters ) to mogę też stosować sodę ?? i co z tabletkami na refluks czy mam je brać i zażywać sodę ??. Nie wiem czego moje pytanie nie było wyświetlone wcześniej ?? nie ważne

 • Marta

  Adam,

  Najpierw należy wyleczyć żołądek pod okiem dobrego lekarza, a dopiero później można brać się za kurację sodą.

 • gosc

  Adam , lekaz nie zadko ci nie pomoze , nie wiem co daja w tabletkach na refluks ale pewnie cos stucznie stwozonego chemicznie a nie naturalnego , soda jest naturalna

 • Krzysztof

  Witam Państwa,
  ponieważ pracuję fizycznie(tak mi się wydaje, że od
  tego ) bolał mnie kręgosłup w dolnej części,ból był
  piekący , ciągły ograniczał funkcjonowanie. Żadne środki przeciwbólowe nie skutkowały.Gdzieś w internecie przeczytałem o leczniczych właściwościach sody i zacząłem stosować (jedną płaską łyżeczkę na pół szklanki wody) raz dziennie.Za każdym dniem ból stawał się coraz mniejszy a po tygodniu zupełnie ustąpił.Obecnie stosuję sodę na każdy ból kręgosłupa,stawów i mam wrażenie jakby ” ręką odjął”.Prosty, tani środek a skuteczny.Polecam

 • Magda

  pisałam w czerwcu że leżałam z gorączką i bólami stawów po wypiciu sody..wyniki wątroby tragiczne. Alat i Aspat około 1000. Znalazlam sie w szpitalu. Miesiąc czasu chorobowe. Powoli wracalam do zdrowia, wątroba sie oczyszczala. Dzisiaj juz jest styczen, wyniki idealne. Anemii brak chodz zawsze byla, zelazo w normie, choc zawsze bylo za niskie. Soda rozgoniła toksyny! Cud?

 • Michal

  Witam. Czy może ktoś odpowiedzieć czy można pić profilaktycie np raz dziennie. Podejrzewam u mnie łuszczyce i chce to jakoś dieta leczyc. Z góry dziękuję

 • Wojsław

  Zwracam uwagę na konieczny odstęp do zjedzenia po sodzie – warunek konieczny, 1-1,5 godz. Soda odkwasza także żołądek, a do trawienia musi być tam kwaśno – BARDZO KWAŚNO, więc po sodzie będzie gniło zamiast się trawić.
  Kolejna istota CZYSTOŚĆ CHEMICZNA sody i innych preparatów MUSI być cz. d. a. (czysty do analizy) spożywcza podlega zupełnie innym,mniejszym normom, tania kupowana w necie to …. może być zanieczyszczona metalami ciężkimi ( sól drogową przecież sprzedawano i to tyle lat) (sól biała jest traktowana chemią aby wyciągać z niej wartościowe mikroelementy – i dlatego szkodzi !!!) żądajcie atestów na to co kupujecie. Znajoma kupiła na znanym portalu sodę z TURCJI …!!! bez oznaczenia czystości. Duże firmy to poch, chempur, a stanlab to chyba importer i ma np wit c dziwnie tanią. Zięba podobno zaczął sprzedawać ale co to i skąd to nie wiem,
  Na grzyby też może być borax, a w raz z sodą i orzechami piorącymi do eko prania

 • Jola52 lata

  Witam serdecznie czytam wrecz z wypiekami na twarzy,mam pytanie czy soda pomoze na hemoroidy?jezeli tak to jak spozywac i jeszcze jedno maz ma nadcisnienie czy mozna zrobic jakas sodowa miksture? serdecznie podrawiam

 • Marta Brzoza

  @ Michał
  Próbowałeś może zakwasić żołądek octem jablkowym? Jerzy Zięba w swojej książce; Ukryte terapie ‚ cześć 1, opisuje przypadek wyleczenia łuszczycy właśnie octem jabkowym.

 • Marta Brzoza

  @ Jola
  Na hemoroidy dobrze jest parę kropli płynu Lugola zmieszać z oliwka i wcierac

 • Mateusz

  Czy są jakies potwierdzone przypadki wyleczenia nowotworu sodą ? Bo szukałem i nic nie znalazłem

 • Gosia

  Pani Marto, czy można prosić link do badań klinicznych potwierdzających działanie sody w kwestii nowotworów?

 • witek

  soda oczyszczona plus cukier też dobrze się pali wiecie o tym? jak małe granatki zmieszając

 • Marta

  Gosia

  proszę zakupić książki Jerzego Zięby, tam jest mnóstwo badań naukowych.

 • Iza

  Czy ktoś zna jakaś kurację na kamienie zolciowego ,czy soda je rozpuści? proszę o radę.Pozdrawiam wszystkich i podziwiam wasza determinację w walce o zdrowie.

 • Barbara

  Sodę należy najpierw zalać gorącą wodą, wyszumi i dopiero dolać chłodniejszej. Nie pijemy sody rozpuszczonej w letniej wodzie!!!

 • Ala

  Czy ktos probowal uzyc sode /syrop klonowy na guzki tarczycy?

 • Waldek

  Pani Jzo na kamienie żółciowe polecam kurację opisaną w książcc NIEZWYKŁE PŁUKANIE WĄTROBY I WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO autor Andreas Morycs lub w książceKURACJA ŻYCIA dr. Huldy Clark .
  Kuracja ta oczyszcza wątrobę i woreczek żółciowy z kamieni, likwiduje hemorojdy ,poprawia wzrok,odmładza organizm, dodaje sił i wigoru – polecam sprawdziłem na sobie.Można poszukać w internecie.

 • Anna

  No właśnie,a jak się ma soda do chorób tarczycy? U mnie USG wykazało wole wieloguzkowe nietoksyczne. Czy okłady i picie sody coś da?

 • Bea

  Witam wszystkich, ja tez chętnie podzielę się moim doświadczeniem w leczeniu sodą. W lutym br biopsja tarczycy wykazała 5st wg bethesdy- bardzo wysokie prawdopodobieństwo raka brodawkowatego tarczycy . Lekarz onkolog potwierdził konieczność leczenia operacyjnego wycięcia tarczycy. Na operacje zdecydowałam się po 2miesiącach. Caly luty i marzec piłam sodę oczyszczona 1łyzeczke z łyżeczką miodu zalane gorącą wodą zawsze rano na godzinę dwie przed śniadaniem. Do tego dodawałam 1/3 łyżeczki potasu. Wszystko kupione na Allegro czyste do badań.Bardzo ważna rzecz, przez ten czas byłam tez na ścisłej diecie warzywnej. Zero słodyczy (oprócz tego miodu do sody) zero mięsa, zero mąki przez 2tyg, po 2 tyg zaczęłam jeść chleb żytni, ponieważ za dużo schudłam na tych warzywach. Dwa razy dziennie badałam pH paskami i było 7.5-8. 3kwietnia miałam operacje wycięcia tarczycy i nie stwierdzono raka, guzy były ale stwierdzono ze to gruczolaki. Mam wszystkie wyniki. Myśle ze soda działa. Na razie mam przerwę od sody i diety ale jak minie miesiąc od operacji zaczynam znowu pic sodę profilaktycznie. Pozdrawiam i zycze wytrwałości.

 • Ola

  Dzień dobry,

  Czy kuracja sodą oczyszczoną jest bezpieczna w przypadku raka płuc oraz przerzutów na wątrobie? Z powodu uszkodzenia wątroby poziom bilirubiny jest na bardzo wysokim poziomie i wynosi 11,13 mg/dl (bilirubina całkowita), Obecnie podawane są lekki przeciwzapalne, a organizm jest bardzo wycieńczony.
  Jeśli kuracja sodą byłaby wskazana, w jakich proporcjach ja podawać?
  Jest to bardzo pilna sprawa, będę wdzięczna za jak najszybszą odpowiedź.

 • Marta

  Ola

  przykro mi ale nie mamy wiedzy w tym temacie.

 • gruby

  Na afty sprobuj swiezy zabek czosnku , lagodzi bol i szybciej znikaja polecam

 • Czy można brać sodę oczyszczoną z syropem klonowym podczas chemioterapii po wyłonieniu stomii, szukam odpowiedzi – czy to może mi zaszkodzić.

 • Ania w.

  Witam Pani Marto.
  Super stronka. Zażywam płyn Lugola wg Pana Zięby, ponieważ mam stwierdzony badaniem usg polip endometrium macicy, chciałabym stosować również sodę. Moje pytanie , jak to stosować ?

 • Marta

  Ania W.

  nie udzielamy porad lekarskich.
  Za to jest sąd…

 • Dorota

  Czy na rwe kulszowa i ból kręgosłupa pomoże terapia soda? I jak stosować?

 • Anka

  Witam, super artykul. Czy mozna stosowac sode na raka podczas ciazy czy karmienia ?

 • Beata

  Witam.. Mój ojciec ma raka trzustki, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa „chodzi na imprezy chemiczne” czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy Konopna Farmacja Poznań i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę https://www.konopiafarmacja.pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu – choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią „rybkę”…. Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud…. hmm

 • Elf

  A kąpiel w zwiekszonej ilości sody oczyszczonej… np w 1kg sody, ktos stosowal?

 • Kris

  Powiem tak soda z cytryną uratowała mi życie !!!! Po 6 latach męczarni soda była jak zbawienie !!

 • Anka

  witam,

  mozna stosowac sode podczas ciazy i karmienia. Jestem w ciazy z rakiem brodawkowatym zlosliwym tarczycy. Pilam sode ok 2 miesiecy jedna lyzeczka raz dziennie, potem 2 razy a przez tydzien nawet 3 razy dziennie. to nawet pomoglo na rozne mdlosci… niestety oprocz faktu ze rak nie rosnie, nie ma sygnalow o reemisji. Teraz robie przerwe i za 2 tyg znow sprobuje. Wode utleniona tez piję i psikam. Dieta bezglutenu, bezmiesa i cukru. Moze trzeba dluzszego czasu, oby bo inaczej wyciecie tarczycy a szkoda bo guz jest mikro 7mm x 5 mm. pozdrawiam

 • Magdalena

  Witam moja ciocia ma Guza złośliwego astrocytoma g2 czy można zastosować sode?

 • Aneta

  Witam
  Mam pytanie jak robić okłady z sofy jaką jest proporcja?
  Bardzo proszę o odpowiedz

 • Jacek

  PROSZĘ. Panią Irenę O KONTAKT I PRZESŁANIE DOKUMENTACJI CHOROBY W CELU WERYFIKACJI
  Prawidłowości informacji.
  Irena
  Super artykuł. Osobiście potwierdzam cudowne działanie sody. Przeszłam w życiu 2 nowotwory. Pierwszy to rak kości, drugi obustronny rak piersi. Jakoś udało mi się z tego wyjść. O leczeniu sodą usłyszałam rok po zakończeniu leczenia, ale wtedy nie zagłębiałam się w te informacje.W październiku ubiegłego roku ponownie wyczułam guza, tym razem pod lewą pachą. Przypomniałam sobie o sodzie. Stwierdziłam, że nie mam wyboru, albo piję sodę, albo znowu operacja, chemia i nie wiadomo jak to się zakończy. 1 łyżeczkę sody i 1 łyżeczkę miodu rozpuszczone w szklance letniej wody piłam dwa razy dziennie przez okres dwóch miesięcy. Guz o rozmiarach 1cm/2cm znikał z dnia na dzień. Biopsja- wynik negatywny. Ponowne badanie USG wykazało, że po guzie nie ma śladu.
  Bardzo cieszy mnie, że ukazał się ten artykuł. Jestem przekonana, że gdybym wcześniej miała tą wiedzę to wszystko bym miała na miejscu. Tak czy inaczej dziękuję, oby ta informacja dotarła do jak największej liczby osób. :)

 • Beata

  Witam. Moja 13 letniej córka ma nawracającą opryszczkę na ustach. Czy znacie może też jakiś naturalny sposób, aby pozbyć się jej raz na zawsze. Jest to bardzo uciążliwe.

 • Gosia

  8 lat temu u mojej mamy wykryto guza nerki …. do operacji.
  Moja mama nie wyraziła zgody na wycięcie guza, ponieważ
  uznała, że woli żyć z guzem i co bedzie, to będzie.
  Nie czuje żadnych dolegliwości i nigdy się tym nie przejmowała, nawet o tym nie wspominała. Dodam, że ma 85 lat i ma się całkiem dobrze i kiedy lekarz zapytał ją podczas przyjęcia do szpitala dla ustawienia dawki insuliny , dlaczego nie zoperowano tego guza, to odpowiedziała, bo nie chciałam i juz.

 • czarek

  Witam. Moj przypadek, to byl guz na jelicie grubym z naciekiem na lewy nasieniowod. Probowalem ronych specyfikow w tym np: Salvestrol, suplementy, olejki (oregano, gozdzik, czarny orzech) kurkuma, cytryna, imbir, woda utleniona, srebro koloidalne, itp. Trwalo to ponad rok czasu i nie przynosilo rzadnych skutkow. Wciaz szukalem co by jeszcze sprobowac zeby pozbyc sie tego cholerstwa, zaczalem pic MSM, plyn Lugola (5 kropli) dziennie i nic. I pewnego dnia zaczalem czytac o DMSO, otoz DMSO jest plynem, ktory wchlania sie i przenosi do wnetrza organizmu wszystko, co ma molekuly nie wieksze od jego wlasnych. Wiec rozpuscilem w 100 ml wrzacej wody ok 2 lyzki sody oczyszczonej CDA i dodalem do tego okolo 4 ml DMSO, zrobilem z tego wywaru kompres, ktory polozylem na guz (byl naprawde wyczuwalny pod skora na wysokosci pachwiny). Trzymalem ten kompres na guzie okolo 30 minut, w tym czasie polewalem go wciaz, uzupelniajac wywar. A teraz o tym co sie wydarzylo. Poszedlem spac, kiedy wstealem, zobaczylem ze ten guz jeszcze sie powiekszyl, zacynalo mnie to miejsce bolec. Kiedy poszedlem do pracy, bol zaczal sie nasilac, w nocy bolalo juz jak cholera ( nie zazywalem zadnych tabletek przeciw bolowych!), nad ranem bol troche odpuscil ale wciaz byl naprawde odczuwalny, ponownie poszedlem spac i kiedy wstalem, zauwazylem ze guz jakby sie troche zmniejszyl, wiec wypilem MSM i pozniej plyn Lugola. Do wieczora bylo znosnie, ale w pracy podczas intensywnego poruszania sie, bol znowu sie odezwal, zaczal sie zwiekszac, guz znowu sie powiekszyl (spuchl) a od srodka czulem jakby ktos mi tego guza przypiekal zywym ogniem (wciaz bez tabletek p/b). Kiedy wrocilem do domu, mialem juz naprawde dosyc. Zazylem ponownie MSM, Zeolit (na wydaleie toksyn) i liposomalna WitC (wlasnej roboty). Po okolo godzinie, zaczely sie sensacje w watrobie i jelitach, zaczal sie bol, nie moglem sie wyproznic, teraz juz pomyslalem ze naprawde przegialem, trawalo to okolo 2 godzin. Pod koniec juz tak rzutem na tasme, wypilem miete, polozylem sie do lozka i ngale poczulem ze jednak, dam rade i sie wyproznie…tak zreszta bylo, jelita i watroba sie oczyscily. A teraz najwazniejsze!….kiedy sie obudzilem zauwazylem 2 rzeczy.1- nie czulem rzadnego zmeczenia…2—-guz praktycznie sie wchlonal!. Czuje jeszcze mala grudke na jelicie w tym miejscu gdzie byl usytuowany guz, ale caly ten torbiel wraz z naciekiem ZNIKNELY!. Guz sie cofnal!. Tak wiec warto bylo sie przemeczyc te 3 dni (bylo cholernie ciezko) i naprawde DMSO+soda dzaialaja!. Teraz mam zamiar pzreprowadzic, szereg lewatyw z sody+ cytryny i z kawy, rowniez oczyszczanie watroby i woreczka. Po czym wybieram sie do Polski, gdzie usune plomby amalgatowe, stare korzenie i zeby leczone kanalowo( to jest glowny zwiezek pomiedzy rakiem a chorymi, martwymi i wypelnionymi rtecia zebami) i nastepnie zrobie sobie calkowite oczyszczanie organizmu z toksyn i metalki ciezkich. Mam nadzieje ze moj wpis pomoze, osobom ktore maja wyczuwalne guzy. Pozdrawiam

 • Iwona

  Witam, czy Sodę z syropem klonowym trzymać w lodówce?
  Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam, Iwona

 • Karolina

  Witam Państwa,u mojego pieska stwierdzon0 nowotwór wątroby,robię co mogę,trochę się naczytałam o sodzie,podałam mu do picia sodę dosłownie na czubek łyżeczki z miodem, potem zauważyłam,że sika na czerwono,proszę niech ktoś podpowie dlaczego tak organizm zareagował

 • Wiola

  Moja mama ma problem z wydawaniem moczu.
  Jest 6 mięs. Po chemioterapii . W czasie i po chemioterapii kreatyninz była w normie a od stycznia wynosi ponad 2 . Nawet duże ilości płynów nic nie pomagają przy zmniejszeniu kreatyniny. Usg nie wykazuje żadnych zmian kamieni ani zastojów. Chciałabym mamę leczyć soda. Nefrolog nam o wodzie powiedział dlatego też znalazłam Pani stronę. Proszę nam pomóc. Nie wiem w jakiej ilości sodę podawać. Czy na czczo czy po lekach?
  Dziękuję ZA pomoc.

 • bogdan

  mam 70 lat i przekroczenie kwasu moczowego we krwi/8.6 mg/dl/ czy moge zastosowac sode oczyszczona?

 • kasia

  a co na paradontozę? mam 32 lata i nie wiem jak to zatrzymać? czy już zbierac na szczeke

 • Dariusz

  Witam serdecznie wszystkich, mam na imię Dariusz
  Rok 2016 Marzec
  Rak płuc niedrobnokomórkowy
  3 stadium nieoperacyjne / z 4/,

  Prawe płuco całkowicie zajęte, + guz na środku klatki piersiowej około średnica 7cm otaczający i przegryzający tętnicę płucną, zajęte węzły chłonne – przeżuty

  wg lekarzy możliwość przeżycia trochę więcej niż tydzień konsultowane w Holandii i Polsce.
  Nie mogłem już chodzić, byłem podłączony do tlenu 6 litrów na godzinę, ledwo oddychałem, ból w klace piersiowej, utrata wagi = 1 dzień = 1kg, straciłem miesiąc wcześniej 15 kg pocąc się w nocy i przebierając po 3 razy, straszne skurcze mięśni, brak reakcji na antybiotyki.
  Nie chcieli mnie leczyć – skierowanie do umieralni. Wyglądałem jak wyschnięty wiór, z 110 kg zrobiło się 75.
  Dowiedziałem się o sodzie z miodem i gorzkich pestkach moreli. I diecie zasadowej /PH powyżej 7,5/- to bardzo ważne
  Brałem co 2 godziny 2 małe łyżeczki sody+ łyżeczka miodu rozmieszane z letnią wodą + 40 pestek moreli dziennie. w necie czytałem, że taka ilość pestek mnie zabije ale co tam nie miałem wyjścia.
  Lekarze nic nie wiedzieli o mojej terapii alternatywnej a cały czas leżałem w szpitalu.
  Po 4 dniach mój lekarz stwierdził, ze coś dziwnego się dzieje że zaczynam przybierać na wadze no i że wychodzę z łóżka na spacery wprawdzie z obstawą, butlą z tlenem ale dawałem radę, po tygodniu znowu zmiana zdania i za 2 tygodnie wyszedłem na własnych nogach ze szpitala.
  Po miesiącu lekarz stwierdził, że można mi zrobić chemię, która wcześniej by mnie natychmiast zabiła bo za duża infekcja, no i że nawet nie trzeba dużej chemii tylko małą / 15 minut kroplówki/ bo zmiany się bardzo cofnęły/ wyniki pet san/ no i radioterapie dla świętego spokoju aby wypalić resztę guza, brałem to miesiąc i budowałem siły do życia
  To był marzec – maj 2016, w grudniu 2016 byłem już w górach na nartach.
  Coś dodać ? :) Miałem 3 PET Scany, ze 20 RTG prześwietlenie mózgu. Żądnych nowych przerzutów a wszystkie zmiany i stare przeżuty się cofnęły.
  Dopiero po roku opowiedziałem swojemu lekarzowi o mojej terapii, kazał mi kontynuować i powiedział, że im nie wolno tego zalecać / pewnie żle dla koncernów farmaceutycznych/
  Dzisiaj pracuję, ciężko czasem, kilka znanych mi chorych osób po takiej terapii ma się dobrze. jestem chyba dobrym przykładem, żę warto. Jeśli mogę coś więcej podpowiedzieć proszę pisać na emaila, na pewno szybko odpiszę i podam telefon. Jeśli jeszcze będę żył 😉

 • Marzena

  A co z osobą która nie ma żołądka. Może pić sodę ?

 • Jolanta

  Pani Marto bardzo proszę o wskazówki jak postępować dalej
  czy i tutaj soda może zdziałać cuda. Mąż jest po operacji usunięcia guza jelita grubego.( koniec maja 2018r ) wycięte 39 węzłów chłonnych i tylko w jednym stwierdzono komórki nowotworowe.Mąż nie podda się chemii stawiamy na naturalne metody Jesteśmy przed spotkaniem z onkologiem . Jak brać sodę ? lepiej z syropem klonowym czy z wodą ? w jakich proporcjach i przez jaki czas.

 • Marta

  Jolanta

  my przedstawiamy pomysły, możliwości, jednak nie leczymy.
  Każdy na podstawie artykułu, musi sam podjąć decyzje, co jest najlepsze dla niego.

 • Izabela

  Witam
  Co poradzicie na nowotwór wątroby , czy warto spróbować?
  Czy ktoś próbował.
  Proszę o opinie

 • Klik

  Jestem po pobraniu próbki języka do badania histopatologicznego. Czekam na wynik. Rozpoczęłam kurację sobą. Czekam z niecierpliwością czy będą efektu.

 • Klik

  Mam raka języka. W czasie oczekiwania na wynik histopatologiczny stosowałam kurację sobą. Piłam, płukałam a guz ani drgnął. Nie wierzę w tę kurację

 • ziemianin ze swieczką

  Soda działa znakomicie, potwierdzam, tylko trzeba to robic w domu, i miec blisko do WC. Najpierw nalezaloby usunąć wszystkie zeby, z nastrzykiwaniem wezlow chlonnych zaczynając od koron ferromagnetycznych, pozostałych „leczonych ” kanalowo, później zplombami z małymi nadajnikami. Soda działa dopiero po 6 miesiącach aż puści wiązanie komórkowe po naswietlaniach rtg. Jesli ktos dostal ” wpierdol” elektromagnetyczny od dentystow- satanistów to wie o co chodzi. To jest ich sposób na wymuszanie pieniędzy.

 • Dawid

  Witam,
  Chce użyć sody oczyszczonej by pomóc córce, która ma tiki nerwowe. Szukam możliwości uleczenia jej, choć medycyna konwencjonalna uznaje, że to nieuleczalne, ja tego do wiadomość nie przyjmuje. Po prostu działam. Testuję i eliminuję kolejne metody alternatywne. Ale ja nie o tym chciałem pisać. Chciałbym wyeliminować Candidę, która może zaburzać układ nerwowy, jak i wyeliminować zakwaszenie organizmu, które ponoć także może mieć negatywny wpływ na układ nerwowy. Informacji szukam głównie w anglojęzycznym internecie, bo w PL ciężko o cokolwiek.
  W każdym razie – pomimo, że jest to wątek dotyczący nowotworów, chciałem się Was podpytać o to, jak wg Was (lub może jakieś źródło, gdzie mogę o tym poczytać) należy podawać sodę oczyszczoną 8-letniemu dziecku? Jakie dawki i okres „kuracji”? Jak sprawdzić, czy nie przeginam w drugą stronę?

  Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

 • Mojk

  https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/117-olej-cbd-5-decarboxylated-15-ml.html

  Chociażby dla wsparcia chemii i okresu po warto jest sobie zakupić CBD. ZObaczycie jak sobie radzi z bólem. To jest krok milowy w terapiach przy nowotworze

 • Anna

  Witam.W zeszłym roku wykryto u mnie nowotwór jajnika.Teraz po roku po operacji mam przerzuty.Od paru dni piję sodę 2 razy dziennie i mierze ph .Wierzę,że jak zmienię ph organizmu to upieram się z rakiem.To brzmi dla mnie bardzo logicznie

 • Kasia

  Witam mam 33 lata i od kilku lat pojawiają się u mnie tłuszczaki,leczyć się ich nie da można tylko wyciąć…wyciłam 2 -potwierdziło się tłuszczaki, co stosować żeby znikły nie rosły i nie pojawiały się nowe?jak stosować sodę w tym przypadku …proszę o pomoc, bo chcąc je wyciąć musiałabym się cała pociąć, a dyskomfort psychiczny który mam jest okropny ……

 • Rafał

  Na zwieraczach odbytnicy mam guza tzn miałem . Lewatywy z sody załatwiły temat. Oczyściłem jelito grube . Jakiego życiowego kopa dostałem po lewatywie z soda to szok.

 • Paula

  Ojciec ma guz trzustki nieoperacyjny. Do tego objawem jest cukrzyca. Co mamy robić z soda??

 • Cezary

  Moja znajoma miała powiększone ślinianki. Całkiem duże gule pod szczękami. Trzech najlepszych specjalistów w Lublinie stwierdziło, że tylko operacja! Poradziłem jej okłady z sody. Tak, ile wejdzie na zmoczoną watę. Po ok. tygodniu żadnego śladu po guzach!

 • Małgorzata

  Czy ktoś jeszcze mógłby podzielić się swoim doświadczeniem z leczenia raka z przerzutami u psa sodą, np. jakie maksymalne dawki sody można mu podać, ile razy dziennie i jak długo, jak zakwaszać żołądek, ile potasu i jak uzupełniać, o czym koniecznie pamiętać. Ten konkretny pies waży około 30 kg, ma 13 lat. Jest w ostatnich stadiach raka, ma wszędzie guzy, rany, bardzo cierpi, dostaje mocne leki przeciwbólowe. Chcielibyśmy jeszcze spróbować mu jakoś pomóc stosując sodę. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 • bozena

  bardzo dobry artykuł chciałabym pić sodę na problem z jelitem grubym ,przyjmuję probiotyki czy mogę pic sodę .

 • Teresa

  Witam
  Mam powikłania w postaci przełyku Barretta, czy mogę stosować sodę z lekami i jakie dawki?
  Pozdrawiam

 • Izabela

  Witam!
  Mam kotka z białaczką.Ma codzienne wymioty,zapal,jelit,dziąseł,ciągły katar,chore nerki,wątrobę,trzustkę.Wet.nie dają już żadnej szansy.Dostawał już wszystko co możliwe;homeopatię,cbd itd…Czy mogę spróbować jeszcze z sodą.Jeśli tak,to jakie dawki?Jak często?Dodam,że jest mocno odwodniony,sierść wypada garściami.
  Pozdrawiam!

 • Beata

  Wspaniała strona!
  Ja osobiście nigdy nie stosowałam antybiotyków .Moje córki nigdy nie były szczepione, używam leki homeopatyczne , wodę utleniona, srebrna wodę , sodę oczyszczona, borax, propolis , pyłek kwiatowy -suplement witaminowy i mineralny, krople Lugola!
  Pozdrawiam wszystkich gorąco !!!!!!!!!!’

 • Iza

  Mój wpis kieruję bezpośrednio do Pana Dariusza – autora poniższego komentarza.

  Panie Dariuszu, ponieważ zadeklarował Pan możliwość kontaktu z Panem, serdecznie proszę o namiar. Bardzo chętnie nawiązałabym z Panem kontakt. Mój tata ma bardzo podobną historię zdrowotną do Pana. To co napisał Pan o swojej historii budzi ogromne nadzieje. Będę wdzięczna za możliwość nawiązania kontaktu.
  Mój mail isca77@wp.pl

  Dariusz
  Witam serdecznie wszystkich, mam na imię Dariusz
  Rok 2016 Marzec
  Rak płuc niedrobnokomórkowy
  3 stadium nieoperacyjne / z 4/,

  Prawe płuco całkowicie zajęte, + guz na środku klatki piersiowej około średnica 7cm otaczający i przegryzający tętnicę płucną, zajęte węzły chłonne – przeżuty

  wg lekarzy możliwość przeżycia trochę więcej niż tydzień konsultowane w Holandii i Polsce.
  Nie mogłem już chodzić, byłem podłączony do tlenu 6 litrów na godzinę, ledwo oddychałem, ból w klace piersiowej, utrata wagi = 1 dzień = 1kg, straciłem miesiąc wcześniej 15 kg pocąc się w nocy i przebierając po 3 razy, straszne skurcze mięśni, brak reakcji na antybiotyki.
  Nie chcieli mnie leczyć – skierowanie do umieralni. Wyglądałem jak wyschnięty wiór, z 110 kg zrobiło się 75.
  Dowiedziałem się o sodzie z miodem i gorzkich pestkach moreli. I diecie zasadowej /PH powyżej 7,5/- to bardzo ważne
  Brałem co 2 godziny 2 małe łyżeczki sody+ łyżeczka miodu rozmieszane z letnią wodą + 40 pestek moreli dziennie. w necie czytałem, że taka ilość pestek mnie zabije ale co tam nie miałem wyjścia.
  Lekarze nic nie wiedzieli o mojej terapii alternatywnej a cały czas leżałem w szpitalu.
  Po 4 dniach mój lekarz stwierdził, ze coś dziwnego się dzieje że zaczynam przybierać na wadze no i że wychodzę z łóżka na spacery wprawdzie z obstawą, butlą z tlenem ale dawałem radę, po tygodniu znowu zmiana zdania i za 2 tygodnie wyszedłem na własnych nogach ze szpitala.
  Po miesiącu lekarz stwierdził, że można mi zrobić chemię, która wcześniej by mnie natychmiast zabiła bo za duża infekcja, no i że nawet nie trzeba dużej chemii tylko małą / 15 minut kroplówki/ bo zmiany się bardzo cofnęły/ wyniki pet san/ no i radioterapie dla świętego spokoju aby wypalić resztę guza, brałem to miesiąc i budowałem siły do życia
  To był marzec – maj 2016, w grudniu 2016 byłem już w górach na nartach.
  Coś dodać ? :) Miałem 3 PET Scany, ze 20 RTG prześwietlenie mózgu. Żądnych nowych przerzutów a wszystkie zmiany i stare przeżuty się cofnęły.
  Dopiero po roku opowiedziałem swojemu lekarzowi o mojej terapii, kazał mi kontynuować i powiedział, że im nie wolno tego zalecać / pewnie żle dla koncernów farmaceutycznych/
  Dzisiaj pracuję, ciężko czasem, kilka znanych mi chorych osób po takiej terapii ma się dobrze. jestem chyba dobrym przykładem, żę warto. Jeśli mogę coś więcej podpowiedzieć proszę pisać na emaila, na pewno szybko odpiszę i podam telefon. Jeśli jeszcze będę żył

 • Jerzy

  ad Aga

  Napisałaś „Bo walczę z candidą, miód w diecie jest zabroniony”
  Z tego co mi jest wiadomo, to trzeba pić sodę z miodem lub z melasą lub z syropem klonowym – to musi być słodkie! Grzyb candida żywi się słodkim i łapczywie zjada tą mieszankę słodkiego z sodą, która go zabija. Candida nie chce jeść samej sody.
  Taka kuracja musi trwać 3 tygodnie a potem przerwa 3-4 dni i powtórka aż do wybicia tego grzyba (drożdżaków).

 • Jerzy

  Candida

  Leczenie

  1.Profilaktyka – uniemożliwienie zgromadzenia się candidy w takiej ilości, żeby spowodowała problem raka.

  Rozpuścić 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie przez 3 dni, żeby odkwasić organizm. Dziesięć dni przerwy i powtórzyć 3-dniowy cykl. Ze względu na niezbyt przyjemny smak, można stosować suchą sodę, wstrzymać oddech i popić ciepłą wodą.

  2. Zatrzymanie i usunięcie infekcji candidą (cysta lub guz nowotworowy).

  Kiedy candida opanowała system odpornościowy do takiego stopnia, że utworzyła się cysta lub guz, grzyb candidy potrzebuje dużą ilość pożywienia. Wtedy do sody dodaje się miód, melasę lub syrop trzcinowy, które candida szybko wchłania razem z sodą.

  Rozpuścić 1 łyżeczkę miodu i 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie co najmniej przez 10 dni, lub zależnie od tolerancji organizmu. Krew i limfa muszą zmienić się na lekko alkaliczne przez taki okres, żeby zniszczyć grzyb candida. Kiedy to się stanie, cysta / guz znika.

  W przypadku poważnego problemu nowotworowego, stosować miksturę łyżeczki miodu z łyżeczką sody tak często każdego dnia, żeby organizm mógł zabić ogromną kolonię candidy. nie ma żadnych skutków ubocznych oprócz biegunki. W tym przypadku zmniejszyć częstość stosowania mikstury miód / soda.

 • Agnieszka

  Proszę o podanie informacje gdzie i jakiej firmy kupić sodę i dziękuję.
  Czy ewentualnie może to być soda kupiona w firmie stanlab czda.

 • Djraper

  Dobry wpis. Brawo

 • Renara

  Mam guzka tarczycy 2,8cm. Zaczyna mi przeszkadzać A urósł po porodzie. Teraz karmię piersią. Czy mogę przejść na picie sody z miodem karmiäc dziecko?

 • Paweł

  Witam, czy ktoś ma z państwa doświadczenie w leczeniu odczynu popromiennego lub choroby popromiennej, głównie na skórze

 • Stenia

  Witam.Mężczyzna 22lata stwierdzone stany zapalne w jelicie grubym i stawach na tle pasożytniczym i candidy.Czy soda pita z melasą jest dobrym rozwiązaniem na zmniejszenie stanów zapalnych i pozbycia się patogenów?

 • Iza

  Pytanie zasadnicze: czy ma znaczenie jaka woda gorącą czy letnią zalewa się sodę? Co z piciem sody z cytryną? Czy będzie to miało inne działanie? Czy mogę zaraz po sodzie wypić kawę z miodem?

 • Marta

  Iza

  proszę testować, co jest lepsze dla pani organizmu.

 • Agnieszka

  Witam. Wykryto u mnie czerniaka na udzie dwa miesiące temu. Jestem po zabiegu usunięcia węzła chłonnego, bez przerzutów – jak na razie .. Czy soda mi również pomoże by to powstrzymać? Nie ufam lekarzom że już po wszystkim. Wolę dmuchać na zimne. Dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam

 • Iza

  Mam polipy na jelicie cienkim i jeszcze w kilku innych miejscach. Na razie nie wiem czy są rakowe. Choruję na zespół Peutz Jeghersa który powoduje niekontrolowane pojawianie się polipów. Związane jest to z uszkodzonym genem. Czy soda może pomóc? Może ktoś ma jakieś informacje w takich tematach

 • krzysiek

  Ad Beata – w sprawie raka trzustki – polecam rozczytać przypadek dr Williama Kelleya, któremu zdiagnozowano
  zaledwie miesiąc życia, z tym właśnie przypadkiem.
  Wpadł na pomysł, w wyniku którego, po miesiącu czasu
  rak trzustki pozostał jedynie niemiłym wspomnieniem…
  Lecz może mieszam, skoro kuracja konopna daje takie dobre
  efekty… W razie czego proszę się odezwać na forum.

  krzysztof

 • ANIA

  Dzień Dobry :) Mam pytanie czy kuracja sodą daje pozytywne efekty przy chorobach macicy ? endometrium / polipy ? proszę o opinie nie chcę terapii hormonalnej czy też łyżeczkowania

 • Marek

  Piłem profilaktycznie sodę oczyszczoną przez dwa tygodnie. Kiedy mogę ponownie zacząć ją pić?
  Podane jest że nie należy pić dłużej niż dwa tygodnie, ale nie podają kiedy można zacząć z powrotem.
  Pozdrawiam, Marek

 • anna

  Na hemoroidy najlepsze lekarstwo to brukiew. Jeść przez 3 dni tylko to warzywo. 10 lat temu dostałam tą przypadłość ,poczytałam i jeden pan pisał że miał już skierowanie na operacje ale znajomy kazał mu przez 3 dni jeść tylko to warzywko . Ja sprawdziłam na sobie, tarłam na tarce + jabłko, do dziś nie wiem co to jest hemoroid.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter