Ważne! Sprawdź zakwaszenie żołądka

zolodek700

Tak, to jest jedna z ważniejszych spraw, o które musisz zadbać. 

Niezakwaszony żołądek odpowiedzialny jest za wiele chorób. 

Nie ma chyba lekarzy, którzy leczyliby astmę… zakwaszając żołądek.

Najlepsze jest to, że sam/sama możesz przetestować stan żołądka, a raczej kwasu żołądkowego. 

Warto sprawdzić, ponieważ możesz pozbyć się swoich dolegliwości, a metoda jest prościutka.

Najpierw zacznijmy od zgagi.

Czy miałaś kiedyś zgagę?

Na pewno tak.

Co wtedy robisz?

Jak pali Cię przełyk, to gonisz do lekarza/apteki i zażywasz leki, które… odkwaszają, neutralizują kwas żołądkowy?

Ty czujesz ulgę, a organizm funduje Ci kolejne choroby.

To jest powód wielu Twoich problemów zdrowotnych.

Ale od początku.

Mamy przełyk, który połączony jest z żołądkiem.

Przed żołądkiem, a pod żebrami znajduje się silny mięsień – przepona. Mięsień ten ma otwór, w miejscu, gdzie przełyk wchodzi do żołądka. Kurczy się i rozkurcza, czyli izoluje przełyk od żołądka.

Jeżeli mamy zgagę, to soki żołądkowe burzą się i chlapią, trafiając po przełyku do gardła. Wtedy czujemy pieczenie, zgagę. Może dojść nawet do wymiotów.

Co wtedy robimy?

Kupujemy, albo lekarz nam przepisze lek na zgagę, czyli na obniżenie kwasowości żołądka.

Co to oznacza?

Nasz żołądek funkcjonuje idealnie, kiedy jest bardzo kwaśny. Śluzówka żołądka cały czas wytwarza silny kwas solny, który jest potrzebny, niezbędny i nie można doprowadzić do podwyższenia jego pH.

PH 7 występuje tylko na styku soków żołądkowych ze śluzówką. Jest tam cały czas neutralizowany. Natomiast pH żołądka wynosi 1 – 2,5.

W chemii kwasowość oznacza się poprzez pH:

 • pH – 1: bardzo kwaśne,
 • pH – 7: neutralne: woda ma pH – 7,
 • pH – 14: bardzo zasadowe.

Kiedy zażyjemy tabletkę na zgagę, to neutralizujemy kwas żołądkowy do pH 6 – 7. Czujemy ulgę, ale zgaga nadal jest.

Ważną rolę pełni tutaj zwieracz, który odgradza żołądek od przełyku. Po zażyciu tabletki na zgagę otwiera się i dalej chlapie kwasem żołądkowym, ale już z pH podobnym do wody. Zasada jest taka: im kwaśniej w żołądku tym zwieracz bardziej się zaciska, im mniej kwaśno bardziej się luzuje.

Dochodzimy do ostatecznego wniosku: mamy zgagę, ponieważ nie jest wystarczającą kwaśno w żołądku. W takiej sytuacji należy zakwasić żołądek, a nie zneutralizować, jak czyni to medycyna akademicka.

Jakie są konsekwencje neutralności czy mało zakwaszonego żołądka?

Jeżeli jemy tłuszcze, węglowodany, cukry proste organizm dobrze radzi sobie z ich trawieniem. Problem pojawia się przy spożywaniu białek, jak na przykład: mięso, sery, warzywa. Białko składa się z poszczególnych aminokwasów i to aminokwasy potrzebuje nasz organizm do samodzielnego budowania innych potrzebnych mu białek i substancji. Sam tego nie zrobi, potrzebuje mieć substraty, które mu dostarczymy.

Jeżeli żołądek ma kwasowość powyżej pH – 3, to nie wchłanianych jest wiele substancji. Przy kwasowości pH 6-7, żołądek praktycznie nie pracuje. Polega to na tym, że białka z mięsa czy warzyw nie są do końca strawione. Strawione czyli podzielone na aminokwasy. Do takiego procesu potrzebny jest kwas solny, pepsyna i wiele innych substancji.

Nie strawione białko gnije. Tu nie ma problemu, ponieważ przejdzie przez dwunastnice do jelita cienkiego, grubego i  zostanie wydalone z organizmu. Problem jest, gdy niestrawione białko trafi do krwiobiegu.

Wtedy układ odpornościowy widzi obce ciało i zaczyna go zwalczać.

Konsekwencje tej wojny mogą być destrukcyjne dla organizmu:

 • bóle kolan,
 • depresje,
 • bezsenność,
 • silny kaszel,
 • problemy skórne: egzema, wysypki, plamy itd.
 • astmę,
 • zawał serca,
 • bóle głowy,
 • anemie,
 • niestrawione białka mogą być alergenami, co powoduje alergie,
 • niemożność wytworzenia białek przez organizm, powoduje wiele innych chorób.

Wszystko to dzieje się, ponieważ nie mamy dobrze zakwaszonego żołądka!

Wystarczy zakwasić go, aby pozbyć się wiele chorób! Oczywiście, że dolegliwości powstają z różnych przyczyn, ale warto sprawdzić stan żołądka. A nóż…

Jak zakwasić żołądek?

Najpierw sprawdźmy stan zakwaszenia naszego żołądka.

Należy wypić pół do 3/4 szklanki wody z połową łyżeczki sody oczyszczonej. Mieszamy miksturę i pijemy rano na czczo, kiedy wstaniemy z łóżka. Następnie mierzymy czas od wypicia sody z wodą do odbicia się w żołądku. Roztwór sodu połączony z kwasem żołądkowym zaczyna reagować,  wydziela dwutlenek węgla i dochodzi do „beknięcia”.

Jak szybko ma się nam odbić?

Od 90 sekund, maksymalnie do 3 minut. Jeżeli się nie odbije, to znaczy, że kwas solny ma za wysokie pH – żołądek jest niedokwaszony. Jeżeli odbije się do 90 sekund, to mamy nadkwasowość. Test jest 99,5% adekwatny. Robimy go co jakiś czas, aby sprawdzić stan żołądka.

Jednak najlepiej bezpośrednio zbadać pH soków żołądkowych za pomocą gastroskopii (tylko takich badań praktycznie się nie robi).

Wymienię kilka metod zakwaszania żołądka, które należy połączyć w zależności od potrzeb:

 • używanie witaminy C w proszku przy jedzeniu. Uwalnia się żelazo i zakwasza żołądek.
 • Na 15 minut przed posiłkiem, należy wymieszać 1/4-1/2 szklanki wody z 2 łyżkami octu jabłkowego i wypić. Po kilkunastu minutach żołądek powinien wydzielać soki. Dzięki temu nie jest on ciężki po zjedzeniu posiłku, nie ma wzdęć czy burczenia. To są wyniki złego trawienia.
 • Nalewka z piołunu – należy zrobić sobie kurację przez 10 dni. Codziennie rano wypić piołun wymieszany z wodą. Piołun niszczy szereg pasożytów, ale również nie można go długo stosować, gdyż na przykład wpływa negatywnie na wzrok. Uwaga w przypadku dzieci.
 • Kolejna metoda to, wlanie na język kilka kropli żołądkowych z gencjaną. Gorzki smak na języku powoduje wydzielanie kwasu solnego.
 • Jeżeli powyższe metody nie działają, to pozostaje kupić kwas solny z betainą i pepsyną w kapsułkach (Betaina HCL). Spożywamy z jedzeniem. Jednak ta metoda jest tylko dla osób z dużą wiedzą, ponieważ mogą wystąpić problemy, szczególnie kiedy śluzówka jest osłabiona. Dlatego należy skonsultować to z lekarzem lub specjalistą. Metoda nie dla dzieci.

Uwaga!

Osoby z wrzodami żołądka lub uszkodzoną śluzówką żołądka, mogą odczuwać ból.  Polecam najpierw wyleczyć wrzody i śluzówkę, a dopiero później wrócić do zakwaszania żołądka. Jeżeli masz wrzody żołądka nie możesz używać kwasu jabłkowego.

źródło: Jerzy Zięba

 

. . Marta Brzoza Marta Brzoza

Form by (e)NeTes


260 Responses to “Ważne! Sprawdź zakwaszenie żołądka”

 • nadia

  Swietny artykul Pani Marto, dziekuje :)

 • darek2015

  bardzo ważny artykuł Marto! :)

  polecam link o soli himalajskieji inne artykuly na stronie:
  https://vibronika.eu/images/pdf/sollekiem.pdf

  sól dobra (himalajska) z wodą 15 minut przed posiłkiem podobnie jak betaina zakwasza żoladek – w linku prosty sposób na wytworzenie ”Sole” – roztworu soli.
  Metoda ta jest prosta i niezwykle tania :)

 • darek2015

  ” Znaczenie kwasu solnego”

  Zapomnij o zwodniczych reklamach – potrzebujesz kwasu a nie leków zobojętniających!
  Entuzjaści zdrowia powtarzają to od dziesięcioleci: „Jesteś tym, co jesz”. Problemem w tym, że się mylą! Nie jesteśmy tym, co jemy, ale tym, co przyswajamy.
  Nawet najlepsza na Ziemi dieta nie będzie w stanie zapewnić nam zdrowia, jeśli będzie brakowało nam ważnego składnika: kwasu żołądkowego. Tak jest – kwasu. W tym przypadku jest to kwas solny. Nie możemy wchłaniać istotnych dla zdrowia substancji odżywczych, jeśli ta istotna część układu pokarmowego jest niszczona przez leki zobojętniające lub jeśli urodziliśmy się ze skłonnością do niedoboru kwasu solnego w soku żołądkowym, bądź jeśli nasz żołądek został uszkodzony przez śmieciowe pokarmy, alkohol, tytoń, stres i narkotyki.
  Propaganda firm farmaceutycznych wmawia nam, że „nadmiar kwasu” musi być zneutralizowany. To jest bezczelne, wyrachowane kłamstwo! Kłamstwo wycenione na siedem miliardów amerykańskich dolarów, jest to bowiem kwota, jaką firmy farmaceutyczne zarabiają co roku, sprzedając swoje mocno szkodliwe leki zobojętniające sok żołądkowy i środki zobojętniające kwas. Ich zyski rosną z roku na rok – problemów z górną częścią układu pokarmowego przybywa i leki na żołądek stanowią największą pulę leków sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych.
  W profesjonalnym magazynie Orthopedic Surgeon {Chirurg ortopeda) czytamy: „Leki zobojętniające sok żołądkowy, które tak wiele osób często przyjmuje, są tak niebezpieczne, że zostałyby wycofane z rynku, gdyby kartele farmaceutyczne nie były tak silne. Od dziesięcioleci wiadomo, że za każdym razem, kiedy są przyjmowane, pozbawiają kości od 130 do 300 mg wapnia. Zawierają aluminium, i przyczyniają się do choroby Alzheimera”.
  Natura nie wprowadziła kwasu do naszych żołądków po to, by firmy farmaceutyczne mogły zarabiać miliardy, ograniczając jego działanie. Natura miała dobry powód umieszczając go tam – jest on absolutnie niezbędny dla zdrowia. Nasz kwas żołądkowy jest tak silny, że może w ciągu godziny zredukować najtwardszy stek do mięsnej zupy. Proszę wyobrazić sobie, co dzieje się z nim, gdy trafi do żołądka z niedoborem kwasu solnego w soku żołądkowym: niestrawność, złe wchłanianie pokarmu, a czasem nieprzyjemne objawy, takie jak wzdęcia, pieczenie, gazy i od¬bijanie – wszystko to nie dlatego, że kwasu jest za dużo, ale że za mało. Ponieważ istnieje niewiele objawów ostrzegawczych, zespół złego wchłaniania może nara¬stać przez wiele lat, co prowadzi do powolnego zagłodzenia. W rezultacie kości rozpadają się, pojawiają się choroby zwyrodnieniowe, ostre i przewlekłe zakażenia wywoływane przez bakterie, które są łatwo zabijane przez normalny kwas żołądkowy, oraz nowotwory.

  fragment z linku i tematu – trzeba przeczytać po prostu :)

  https://davidicke.pl/forum/betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html?hilit=kwas%20%C5%BCo%C5%82%C4%85dkowy#p184258

  prof. Nieumywakin i prof. Bołotow zalecaja po obfitych posiłkach a nawet w trakcie dnia rozpuszczanie grudek soli w ustach – proste tanie i skuteczne uzupełnienie kwasu żołądkowego.

  dr Leonard Coldwell równie często o wodzie z solą (różową himalajską, inne nieoczyszczone kamienne też są wskazane) mówi:
  https://www.youtube.com/watch?v=V84N_5JudaY

 • joanna

  Witam Mam pytanie odnosnie wit c ile dziennie powinno sie spozyc jej w postaci sypkiej najlepiej w gramach i czy dzieciom daje sie tyle samo? Pytam bo zaopatrzylam sie w czysty kwas ascorbinowy w proszku ale nie bardzo wiem ile tego uzyc dla zdrowia i poprawy pracy zoladka. Pozdrawiam.

 • Marta

  @Joanna

  Na pewno kupiłaś w proszku nie kwas askorbinowy, a askorbinian sodu. Istnieje pewna różnica pomiędzy nimi.

  Polecam zawsze zaczynać od małych dawek i podawać cztery razy dziennie, czyli często.

  Obserwuj jak dzieci reagują i zwiększaj dawki.

 • Augustyn P.

  To dobrze,ze podejmujecie wy młodzi i w sile wieku tematy zdrowotne w obecnej CYWILIZACJI SMIERCI ,dyskutujecie miedzy sobą jak się prawidlowo zywic i leczyc ,jednak tego jest zbyt mało w glownym wydaniu mediów publicznych ogólnodostępnych na co dzień dla publiki.
  Jako stary człowiek stwierdzam niezliczone KLAMSTWA i przekłamania tych,ktorzy chcą na tym zarabiać i bogacic się ,wiec podam podstawowa rade by ZDROWIA SWEGO NIE PSUC :
  WIERZ TYM LEKARZOM ,KTORZY LECZA a NIE SZKODZA przy UZYCIU i WYKORZYSTANIU LEKOW NATURALNYCH .
  Dzsiejsza medycyna akademicka jest niczym innym jak „biala smiercia ” nie ta z kosa a z każdym i wszelkim swinstwem chemicznym !
  Dzis lekarz „dba” o pacjentow w sensie ich posiadania ciągłego.
  Dzis pacjent nie potrafi znieść bolu ,który jest nie tylko sygnalem plynacym dla was od waszego organizmu ale i objawem zdrowienia tego co w nim ty lub inni zepsuli.
  By go nie bolało robi to co robic nie powinien ,doktor znając teorie i praktykę lekarska czyni wszystko by ci „ulzyc” i zarobić na tobie !
  A gdy już ty i lekarz jesteście bezsilni stajecie się dla siebie niepotrzebni ( ty jesteś goly i obolaly ,on wie już ze więcej na tobie i twoim ubezpieczeniu nie może zarobić),mało tego wyrokuje ci ile ci jeszcze zostało zycia .
  Wiec biznesy medyczne i farmaceutyczne kreca się i zwiekszaja obroty ,a ludzie masowo wymierają.
  Zapewne nasunie ci się pytanie :
  Co wiec robic ?
  Odpowiedz prosta – WROCIC DO NATURY i TEGO CO USTANOWIL BOG a NIE CZLOWIEK.
  Zacznij zyc zdrowo poczawszy od zdrowego i naturalnego odżywiania – czy to czynisz ?
  Pij zdrowa wode – czy masz taak w wodociągach pod obcym wrogim zarządem ?
  Zacznij oddychać powietrzem nie w zasmrodzonych miastach ale z dala od nich- czy ktoś ci tego zabrania ?
  Zacznij wytwarzać wlasna zywnosc i dziel sia nia z innymi,tego ci tez nikt nie może zabronić !

  Przekonasz się ,ze ilość zachorowan spadnie i nie bedzie kolejek do lekarzy ,bo ludzie nie będą woda na ich mlyn .

  Dobrze się stało ,ze tak odwazny człowiek jak Pan Jerzy Zieba nie obawia się wam odkrywac prawde – DZIEKI MU ZA DZIELENIE SIE WIEDZA NA TEMATY ZDROWOTNE, DZIEKI ZA ODSLANIANIE PRAWDY i WALKE Z KLAMSTWAMI,czytajcie jego książki i bywajcie na jego spotkaniach ,WSPOMAGAJAC GO, niczym BIG PHARMA zamknie mu usta.
  DZIELCIE SIE Z INNYMI PRAWDA ,ODKRYWAJCIE KLAMSTWA ,NISZCIE WSZELKIE ZLO !!!
  Niech wasze zdrowie będzie w waszych rekach,czego ZYCZE WAM z całego serca !

 • darek2015

  Augustynie P. jesteś mieszkańcem Polski ?..

 • Arni

  Sól himalajska (pakistańska) jest mocno przereklamowana i może dlatego dodatkowo droga. Nasza rodzima sól kopalniana np. kłodawska jest nawet lepsza od wymienionej. Zwróciłem na to uwagę panu Jerzemu i w najnowszych jego wypowiedziach, mówi on o tej soli.

  Jeśli chodzi zaś o witaminę C, to proszę uważać na jej producentów, bo wiele z nich robią oni z kukurydzy GMO.

  Przepis na sprawdzane stopnia zakwaszenia żołądka podaje pan Maslanky na konferencji PAZ : https://www.youtube.com/watch?v=6s15nyxrWno

 • darek2015

  Droga himalajska ?
  można kupić poniżej 10 PLN za kg, a starcza na miesiące.
  Kłodawska i inne też są b.dobre tylko nieoczyszczonej w detalu nie ma, jest zmajstrowana, oczyszczana, jodowana itp..

  cytat:
  ” Bez względu na sposób jej pozyskania każda molekuła witaminy C zawsze będzie składa się z sześciu atomów węgla, ośmiu atomów wodoru i sześciu atomów tlenu. Atomów nie można genetycznie zmodyfikować, jak słusznie zauważa dr Andrew Saul!

  Mrożące krew w żyłach opowieści o „szkodliwej witaminie C otrzymywanej z kukurydzy GMO” są zaś dziełem najczęściej sprzedawców suplementów, którzy za wszelką cenę chcą odstraszyć ludzi od zakupu innej formy witaminy niż ta sprzedawana przez nich, reklamowana jako naturalna. Najczęściej mowa o sprzedaży preparatów dużo droższych niż zdecydowanie tańsza w przeliczeniu na 1 g kwasu L-askorbinowego chińska krystaliczna witamina C.

  Na dzień dzisiejszy Chiny są światowym potentatem w produkcji nie tylko witaminy C, ale i bardzo wielu innych surowców dla przemysłu farmaceutycznego. Jednak jakoś dziwnie nikt nie zastanawia się czy do produkcji kupionych w kiosku tabletek od bólu głowy nie był przypadkiem użyty surowiec wyprodukowany w Chinach. ;)”

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.akademiawitalnosci.pl%2Fqa-001-najczestsze-pytania-na-temat-witaminy-c%2F&ei=tXH8VIHsDIHqOojtgMAG&usg=AFQjCNHihr1SgjGqoBgcUmv_UGValtsv_g&sig2=6Ub9nFFAwiV_OnVOpUPyyA

 • Arni

  Tak, sól himalajska jest droga bo o około 100% droższa od naszej. Poza tym nasza np. kłodawska jest prawdopodobnie lepsza od tamtej (w tej chwili robione są szczegółowe badania).
  Mówienie w dzisiejszych czasach o braku możliwości jej kupna jest po prostu śmieszne. Jak ludzie wolą przereklamowaną himalajską, to handlarze taką sprowadzają. O naszą mało kto pyta, bo ogólnie nasza sól została obrzydzona aferami z przed kilku lat.

  Jeśli chodzi o witaminę C, to ja jednak wolę tą nie robioną z gmo, pomimo że nie ma tam ponoć nawet atomu produktu gmo. Jednak według moich wiadomości istnieje coś takiego jak pamięć produktu, wykorzystywanego np. w homeopatii. Tam też nie ma czasem nawet jednego atomu danego pierwiastka a jednak specyfik działa :-)

 • darek2015

  jest pamięć wody – może być produktu!
  zgoda :)
  mam brak bojaźni – od roku zjadam chińską C i jest good.

  Jest droższa o 300%- ale mi to nie przeszkadza – zrobiłem ”Sole” z him. – piję piję i… dalej jest..
  Ta obrzydzona miala więcej wartośći jak sklepowa.
  Dzisiaj byłem – 2-ie kłodawskie na połce – warzone!
  niestety.
  O pozytywach himalayskiej mówi duzo ”ortomolekularnych”.
  Jaką polską polecasz ? :)

 • darek2015

  Jerzy Zięba:
  zakwaszenie żołądka – alergie, homocysteina i zawały:

  https://www.youtube.com/watch?v=Lu78bUjCFik

 • darek2015

  @Arni czekam na badania p. J. Zieby :)
  kolejny świetny wywiad z Jerzym Ziębą.
  – Kwas żołądkowy a łuszczyca, woda z solą, odwodnienie a wrzody żołądka.. i mnóstwo innych..
  Co ciekawe pan Zięba wraz szefostwem kopalni w Kłodawie robią i będą robić badania soli i..podejrzewa że kłodawska jest prawie lub równie dobra jak himalajska! Bedą certyfikowane partie w sprzedaży.
  Niezwykłe właściwości lecznicze wody z solą!
  Poza tym- nie wszyscy wiedzą, że w 1 gramie himalajki jest
  od 300 do 500 mcg Jodu!
  Przy spożyciu kilku gramów dziennie – czubata łyżeczka od herbaty to około 5 gram, suplementacja Jodu zapewniona.

  https://www.youtube.com/watch?v=dJvhYtHidqM

  pozdrawiam

 • evka

  Witam!
  Mam pytanie ile czasu trzeba zakwaszać żołądek octem jablkowym, ponieważ zakwaszałam miesiąc,schudłam straszanie i przerwałam -zaczęłam zakwaszać cytryną i wit.C. Mój żołądek lepiej trawi,aczkolwiek z mięsem i białkami ma jeszcze problemy, poza tym odbija mi sie słona lub kwaśną treścią.(wiem ze to neutralne ph,ale mam cały czas chrypkę).
  Mam pytanie po jakim czasie stosowania octu-(czy jest on w pełni bezpieczny na długi czas stosowania) powinnam przejść na betainę HCL?
  Pozdrawiam
  Prosze o kontakt, może ktoś ma podobne problemy?

 • Marta

  Proszę sobie zrobić test z sodą.
  Opisany jest w artykule.
  Na tej podstawie należy zdecydować czy potrzeba pić kwas jabłkowy czy nie.

  Betaina HCL jest tylko w ostateczności, kiedy ma się poważne problemy z kwasem żołądkowym.

  Być może potrzeba czasu, może za szybko wszystko zaczęłaś robić.
  Nie znam twojej sytuacji.
  Może potrzebne są szersze badania, jak analiza pierwiastkowa włosa.

  Może dochodzą do tego inne dolegliwości.

  W komentarzu bardzo trudno jest pomóc, potrzebne są badania i kontakt ze specjalistą.

 • evka

  Witam i dziękuję za odpowiedź.
  Napisze w skrócie -w paźdz,2014 -gastroskopia-stwierdzono tylko refluks-przełykowo-żołądkowy, błona śluzowa w porządku.Badania morfologia Ok, tarczyca Ok.
  Brałam we wrześniu 1 miesiąć polprazol20mg, później 40 dni emenere -40mg i po tych lekach zaczęłam tracić na wadze ok 1 kg miesięczne, do tego uczucie długiego zalegania pokarmu w żołądku.Więc najpierw około 5 miesięcy stosowałam dietę-ograniczenie wszystkiego co wzmaga produkcję soków żołądkowych plus IPP. Potem kiedy znalazłam artykuły odnośnie refluksu, że przyczyną jest niedobór kwasu ,(wykład J.Zięba) a nie nadmiar zastosowałam zioła gorzkie i ocet. Ale piłam go 5 tygodni , bo schudłam.Obecnie nie wiem czym dalej zakwaszać żołądek octem czy jeszcze innymi środkami.
  I ewentualnie jakie badania jescze wykonać.
  Nadmieniam ,że morfologię miałam wykonana ok.7 tygodni po leku IPP. i wszystko Ok, nie ma się do czego przyczepić.
  Mam prośbę o kontakt na email, ewentualnie namiar na dobrego naturopatę.
  pozdrawiam

 • Piotr

  Przykro mi to powiedzieć, ale artykuł jest bardzo zły.

  Dlaczego?
  Ponieważ nie wyjaśnia on dokładnie (praktycznie wcale) różnicy między zakwaszeniem żołądka, a całego organizmu.

  Mówi się i chyba słusznie, że nasz organizm jest zakwaszony i trzeba go odkwasić. To jest powszechne twierdzenie nie tylko środowisk farmaceutycznych, ale dietetyków. Nie każdy może jeść jarzyny z uwagi na różne schorzenia. Bierzemy więc proszek zasadowy, by odkwasić organizm. No, dobrze, ale w ten sposób alkalizujemy także żołądek!

  Z kolei jak zakwasimy żołądek (u mnie zgaga jeszcze większa), to zakwaszamy również organizm. Przecież ani proszek zasadowy, lub soda, ani ocet jabłkowy nie działają wybiórczo tylko na jeden organ.

  Nic nie rozumiem. Najgorsze jest to, że brak DOKŁADNEGO i sensownego wyjaśnienia tego problemu i jak sobie pomóc, gdy się cierpi np. na refluks żołądkowo przełykowy i chorobę wrzodową dwunastnicy.

  Niestety, pan Jerzy Zięba też tego nie wyjaśnia ograniczając się tylko do ogólnikowego stwierdzenia, że zakwaszenie żołądka i organizmu, to nie to samo. Czyli bądź mądry i pisz wiersze…

 • Marta

  Piotr polecam nie mądrzyj się tylko edukuj.

  Nie mieszaj zakwaszania żołądka z zakwaszaniem organizmu.

  Wszystko ci się pomieszało.

  Ten artykuł jest tylko i wyłącznie o zakwaszaniu żołądka.

  Skoro masz zgagę, to znaczy, że żołądek jest niedokwaszony.

 • Marta

  @evka

  Przykro mi, ale nie jestem w stanie ci pomóc.

  Potrzebny ci jest lekarz specjalista.
  Tu nic nie można robić na ślepo.

  Aby pomóc takim osobom jak ty, założyłam zakładkę – https://martabrzoza.pl/adresy-specjalistow-zdrowej-medycyny

  Wierzę, że ludzie będą rekomendować specjalistów od zdrowej medycyny.

 • Piotr

  Do Marty

  „Piotr polecam nie mądrzyj się tylko edukuj.”

  Ubolewam, że zamiast się obrażać nie czytasz uważnie tego, co napisałem. Kiedy dzieci dyskutując nie znajdują argumentu w dyskusji to często mówią: „A ty jesteś głupi”. Tylko, że to żaden argument…
  Wydawało mi się, że skoro wysłuchałem wszystkich opublikowanych wykładów i wypowiedzi Jerzego Zięby, oraz czytam takie i podobne artykuły, to znaczy, że się edukuję…

  „Nie mieszaj zakwaszania żołądka z zakwaszaniem organizmu. Wszystko ci się pomieszało.”

  Właśnie w tym, co napisałem próbowałem zwrócić uwagę (może nieudolnie), że rozróżniam zakwaszenie żołądka od zakwaszenie organizmu. Nie wiem tylko (i nie ja jeden), kiedy walcząc ze zgagą (refluksem żołądkowo przełykowym) należy odkwaszać organizm, a kiedy zakwaszać żołądek. W tym sensie istotnie wszystko mi się pomieszało i jestem przekonany, że nie mnie jednemu. To, że żołądek powinien mieć i ma kwaśny odczyn ph, wie każdy myślący człowiek. Nb. test ze sodą zawsze wykazuje u mnie zakwaszenie żołądka. Problem w tym, że 90 % dietetyków uważa, iż zgaga wymaga odkwaszenia organizmu. I wtedy się pojawia zasadnicze pytanie. Jak na odkwaszanie organizmu reaguje żołądek? Jeśli się także odkwasza, to mamy błędne koło.

  „Ten artykuł jest tylko i wyłącznie o zakwaszaniu żołądka.”

  To prawda, ale ten artykuł sugeruje, że zawsze przyczyną problemów jest brak zakwaszenia żołądka. Obawiam się, że to może niektóre osoby wprowadzić w błąd. Nie mam zaufania do lekarzy, więc – piszę to na wszelki wypadek – nie odsyłaj mnie do nich.

  „Skoro masz zgagę, to znaczy, że żołądek jest niedokwaszony.”

  Jesteś tego pewna? To pozwól, że Ci przypomnę, iż to pan Jerzy Zięba stwierdził w jednym z wykładów, że co prawda zdarza się to rzadziej, ale może być tak, iż żołądek nie jest niedokwaszony, a mimo to mamy dolegliwości w postaci zgagi.

  Z pozdrowieniem
  Piotr

 • Marta

  Piszesz na tej zasadzie: „szczepionki nie są złe, bo stryjeczny wujek mojej babci wyzdrowiał po jej wstrzyknięciu”.

  Zawsze są wyjątki od każdej reguły.

  Ja nie piszę o wyjątkach tylko o regułach.

 • MAGDALENA

  WITAM SERDECZNIE A CO NALEZY ZROBIĆ W PRZYPADKU NADKWASOWOŚCI ZOŁĄDKA ?

 • darek2015

  @Magdalena

  https://youtu.be/tg20peLUyS4

  Tu może znajdziesz jakieś wskazówki..
  pozdrawiam

 • Beata

  Marto pije ocet jabłkowy już z 3tydzień przed śniadaniem ,obiadem i kolacją ,nie robie tego tylko kiedy jeszcze robie przekąskę 2 razy dziennie przeważnie są to bakalie ,czekolada czy coś słodkiego .Zrobiłam znowu test z sodą i ku mojemu zdziwieniu nic mi się nie odbiło a zanim zaczęłam pić ten ocet to odbiło mi się po 4 minutach więc nie wiem o co chodzi dlaczego teraz wogóle się nie odbiło i wynika z tego że jest gorzej a nie lepiej . Czy może robie coś źle ?

 • Marta

  @Beata
  Pani Beato, czy robi to pani napewno na czczo zaraz po wstaniu z łóżka? Proszę zwiększyć ilość sody oczyszczonej do łyżki. Znam ludzi którym dopiero taki roztwór pozwala na odbicie się. Z tego co Pani pisze robisz wszystko dobrze, potrzebujesz więcej czasu aby poznać swój organizm.

 • Karo

  @Evka

  hmm nie jestem pewna czy to zobaczysz, ale jestem ciekawa czy udało Ci się z tym przywracaniem żołądka do normalnej pracy. Mam bardzo podobny problem i szukam ludzi, którzy też się z tym borykają. Nawet z tego tytułu założyłam forum, aby znaleźć jak najwięcej ludzi z tą dolegliwością.
  Forum funkcjonuje zaledwie kilka dni, ale mam nadzieję, że będzie w jakiś sposób przydatne.
  https://www.zapaleniezoladka.4ra.pl/forums.php

  Będę bardzo wdzięczna za wiadomość.
  PS Pani Marto mam nadzieję, że nie ma Pani nic przeciwko, że wkleiłam link. Naprawdę mi zależy, aby znaleźć kogoś kto się z tej dolegliwości wyleczył.

  pozdrawiam,
  Karo

 • David

  Artykuł jest świetny i jest w nim sama prawda pani Marto. Sam chorowałem ponad rok na żołądek lekarze gastrolodzy przepisywali pełno leków zmniejszających kwasowość żołądka(PH rosło) miesiącami cierpiałem z powodu zapalenia żołądka, gnicia jedzenia w jelitach, czułem się fatalnie, naprawdę myślałem że to już koniec a lekarze tylko dopisywali leków po których miałem wrażenie że mój układ pokarmowy jest kompletnie sparaliżowany. Na szczęście w końcu przestałem wierzyć że coś musi mi pomóc, Lekarze byli w błędzie a ja im wierzyłem z powodu ich autorytetu. Przestałem brać leki zmniejszające PH, zacząłem używać tylko leków osłonowych(Najlepszy Balsam szostakowskiego, Lukrecja z braku środków czasem Venter) i dużo soli, przypraw. Na początku żołądek bolał ale przynajmniej trawił! Potem dzięki specyfikom osłonowym i glutaminie powoli wracał do normy aż do teraz kiedy mogę jeść prawie wszystko a z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej!
  Żyjemy w bardzo zakłamanym świecie jeśli chodzi o medycynę, jak to możliwe że lekarze zalecają coś kompletnie odwrotnego … naprawdę straszne czasy.

 • Marta

  Cieszę się David, że wychodzisz z tej paskudnej przypadłości.
  Mamy dużo do zrobienia, bo taj jak piszesz, lekarze zostali połknięci przez korporacje farmaceutyczne.

 • evka

  @Karo
  Witam!
  Podzielę się chętnie moimi zmaganiami z chorym żołądkiem,ale jestem w trakcie leczenia.Więcej napiszę jak efekty mich działań będą jeszcze większe i mam nadzieję wrócę całkiem do zdrowia.
  1.codziennie piję siemię lniane rano.
  2.Piję 2 l wody dziennie- pól godziny przed posiłkiem i 2 godz.po posiłku
  3.zakwaszam żołądek nadal octem, dzięki temu pozbyłam sie alergii na pyłki
  4.dodatkowo biorę 2 kapsułki betainy hcl do głównych posiłków
  5. probiotyk
  6.zrobiłam również test food detective i wyszła nietolerancja glutenu, pszenicy,białka mleka krowiego i jajek, więc zmuszona byłam odstawić te pokarmy
  7.spożywam dużo tłuszczu-masła klarowanego 100 g dziennie, oliwę z oliwek, olej lniany, warzywa i mięso, ponieważ dzięki betainie mój żołądek zaczął trawić
  8.moje trawienie stopniowo sie poprawia :-) a co istotne przestałam chudnąć :-)
  9.spożywam kilka gramów soli himalajskiej do wody oraz szczypte ssę przed posikami i po posiłkach
  10.suplementuję witaminę d3-5000 plus K2mk7, swansona b-complex, magnez i witaminę C
  polecam przeczytać wątek-bardzo dużo ważnych informacji

  https://davidicke.pl/forum/betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313-270.html
  10.to by było na tyle
  Pozdrawiam

 • Beata

  Pani Marto piję ocet na pewno na czczo .Ostatnio znowu zrobiłam test z sodą 1 łyżeczka i lekkie odbicie po 7 minutach .Trochę się już zniechęcam bo nie widzę efektów .Może jeszcze zwiększę tą ilość sody tylko nie wiem czy wtedy tez trzeba ją rozpuścić w większej ilość wody niż pół szklanki? Co do pozbycia się alergii na pyłki(o czym pisze evka) poprzez picie octu to było by super ale w moim przypadku to chyba nie możliwe bo mam alergie już 26 lat i teraz też walczę z pyleniem traw ,więc nie wiem czy ocet coś da .

 • evka

  @beata
  Pij ocet jabłkowy,zakwaszaj dalej żołądek i nie zniechęcaj się , bo ja tez miewam takie dni.
  Poza tym odstaw gluten-wiem jest to trudne, ale pozbędziesz się alergii na pyłki traw.( ja ją miałam jeszcze dłużej 30 lat)W tym roku pierwszy raz nie biorę leków,chociaż w bardzo upalne dni miewałam podrażnioną śluzówkę oka i kichałam, ale piłam wtedy większe dawki wit.C
  pozdrawiam

 • Beata

  Ja już odstawiłam gluten dawno bo też jestem uczulona na pszenice i nawet proso .Natomiast trawy mnie teraz powaliły i nawet biorąc leki jest nieciekawie .Pije ocet już z 2 miesiąc ale za każdym razem jak robie test z sodą to jest coraz gorzej tzn. czas do momentu odbicia wydłuża się a nie skraca.Także nie wiem o co chodzi .Witamine C (tzn. askorbinian sodu) też biore jak mam ostre kichanie i smarkanie ale jednak najbardziej na dzień dzisiejszy pomaga mi allegra.

 • evka

  @beata
  ja piłam ocet jabłkowy 1,5 miesiąca, później dopadła mnie grypa odstawiłam na jakiś miesiąc.Teraz piję około2 miesięcy, ale jeszcze do posiłku zdecydowałam sie zakupić suplement betainę hcl i dopiero po tym mój żołądek zaczął trawić.
  Jeżeli chodzi o witaminę c to lewoskrętna witamina c czyli kwas L askorbinowy czysty bez dodatków chemicznych duże dawki 3 -5 razy dziennie po 1000 mg.(więcej o witaminie c w książce J.Zięby „Ukryte terapie”.
  Więcej o alergii i jej leczeniu poczytaj na portalu biolslone.pl

 • Beata

  Tak mam tą książkę Ukryte terapie ,przeczytałam i kupiłam też czysty kwas L askorbinowy ale na razie używam askorbinianu sodu bo on jest delikatniejszy właśnie na żołądek jak pisze J.Zięba .A dawki biore duże bo na raz 2,5-5g proszku . A o alergii poczytam dziękuje za link.

 • Marta

  Robię bardzo podobnie jak Evka . Ocet jabłkowy piję już 5 miesiąc 3 razy dziennie przed posiłkiem, a test dalej nie wychodzi. Ale nie zniechęcam się bo zauważyłam inne pozytywne aspekty tej kuracji. Alergia zmniejszyła się a mam ją 45 lat i to zarówno tą skórną jak i oddechową. Pierwsze objawy menopauzy na razie ustąpiły jak i comiesięczne dolegliwości kobiece złagodniały. Moje problemy z przybieraniem na wadze zastopowały i nawet zaczęłam chudnąć. Oczywiście witamina C w postaci ascorbinium sodu rozpuszczona w wodzie obecnie dochodzę do 8 gram dziennie i nie mam żadnych objawów ze strony układu pokarmowego. Piję dużo wody z dodatkiem soli himalajskiej i moje migrenowe bóle nie są tak częste jak dawniej . Do tego suplementuję się wit D3 2000 IU i 100 mcg K2 MK7 . Odstawiłam pieczywo, cukier. . Życzę wytrwałości , to się opłaca.

 • Monika

  Pani Marto
  Odnoszę się do Pani dyskusji z Panem Piotrem.
  Naskoczyła Pani na niego sama chyba nie rozumiejąc do końca o czym Pani pisze.
  Mówimy o zakwaszeniu żołądka i odkwaszeniu organizmu – jak to zrobić równocześnie? Pan Piotr wyraźnie napisał o co mu chodzi, a Pani nie czyta ze zrozumieniem.
  W obu przypadkach (zakwaszenie żołądka i odkwaszenie organizmu) robimy poprzez przyjmowanie doustnych środków. Zakwaszając żołądek przyjmuję ocet jabłkowy ale żeby odkwasić organizm (ma być zasadowy) przyjmuję np. proszek zasadowy. I że tak zapytam kolokwialnie: skąd żołądek ma wiedzieć o co mi chodzi skoro wszystkie te środki do niego wędrują? Że powiedzmy 3 razy dziennie na zmianę najpierw go zakwaszam a później odkwaszam? Czy on od tego nie „zgłupieje”? Pytam ponieważ też tego do końca nie rozumiem? Rozumiem różnicę między zakwaszeniem żołądka, a odkwaszaniem organizmu. Ale jak to zrobić, żeby sobie nie zrobić „krzywdy”?

 • darek2015

  ”I że tak zapytam kolokwialnie: skąd żołądek ma wiedzieć o co mi chodzi skoro wszystkie te środki do niego wędrują? ”

  To wcale nie jest takie trudne.
  Rano na czczo soda kalcynowana lub soda z letnią wodą, najlepiej z kwasem cytrynowym lub wyciśniętym sokiem z połówki cytryny.,
  Tylko w niewielkiej ilości wody bo szybko opuści naczynie..
  Jak ‚wyszumi’ dolać wody.
  ‚Dokwaszenie’ cytryną lub kwaskiem spożywczym powoduje zwiększenie alkalizacji 3-krotnie.
  Po godzinie już przez cały dzień ‚pracujesz’ nad dokwaszeniem żołądka aż do kolacji..
  Przed posiłkami można OJ z odrobiną vitC, chlorek Mg, sól grudki ssać zamiast cukierków ( :) ), woda z solą, żuć goździki (świetne na dziąsła, zakazenia jamy ustnej, jest tego trochę, w ostateczności Betaina HCl..

  Przed snem można powtórzyć sodę, ale wówczas organizm nocą słabo pozbywa się metali ciężkich.
  Wystarczy sodę 2x dziennie, w ‚środku’ dnia dokwaszamy żołądek zdecydowanie.
  Stosuję teraz od czasu do czasu sodę z gorąca wodę jak zalecają Nieumywakin i Ogułow.

 • darek2015

  ‚Stosuję teraz od czasu do czasu sodę na gorącą wodę (powyżej 61 st. następuje ‚gaszenie sody’ – powstaje soda kalcynowana – podstawowy bufor alkaliczny organizmu)
  jak zalecają Nieumywakin i Ogułow.’

  ”Podstawowym buforem alkalicznym w organizmie jest węglan sodu – soda kalcynowana – albo „gaszona”
  Nieumywakina. To jedno.
  Żeby nie zmuszać żołądka do próżnej reakcji jaką kolega @euroscan opisał pobieramy sodę „zakwaszoną” – cytryną, kwaskiem cytrynowym, lub organicznym octem jabłkowym. Ten napój ma pH nieznacznie odbiegające od 7 i nie powoduje reakcji podwyższonego wydzielania kwasu solnego, jest bardzo szybko przepuszczany przez dolny zwieracz, oczywiście jeżeli w żołądku nie było innego jedzenia.
  Podobnie jest z węglanem sodu w roztworze, trzeba tu dodać, ze wyściółka żołądka wytwarza w sposób ciągły praktycznie warstwę węglanu sodu, aby kwas solny zwyczajnie nie zżerał żołądka, więc podanie roztworu węglanu sodu z zewnątrz nie zostanie potraktowane, jako obcy, czy nieznany napój / jedzenie i kwas solny nie zostanie użyty, a węglan sodu też szybko zostanie przepuszczony dalej.
  Więc obydwa te sposoby przenoszą czynniki alkalizujące prawie w całości do jelit, gdzie są wchłaniane, lub rozkładane.
  Natomiast pobieranie samej sody wywoła odpowiednią reakcję żołądka, o której kolega wspomina, ale też wydzielanie kwasu solnego nie jest aż tak szybkie, żeby te pół łyżeczki sody zneutralizować, może się w pustym żołądku uda w 10 czy 20 procent.”
  – tzn. tylko przed snem.

  Rano woda z solą, 5-10 kropli 3% H2O2 i 2 krople 5% płynu Lugola własnego wyrobu.
  Picie wody z sola jest na dokwaszenie żołądka świetne, nawyk trzeba sobie wyrobić, polska kłodawska kamienna niejodowana świetnie się do tego nadaje.

 • Marta

  Pani Moniko

  Co do pana Piotra to się wypowiedziałam.
  Proszę jeszcze raz przeczytać aluzję w komentarzu, bo nie zrozumiała pani jego sensu.

 • monika

  A co kiedy mi się wcale nie odbija po wypiciu tej mikstury?

 • Justyna

  Pani Marto,

  Faktycznie Piotr ma racje I to pani nie przeczytala dokladnie jego wpisu. Co mnie nie dziwi bo nie zna pani odpowiedzi. Ale zeby naskakiwac na ludzi. Szok.
  Po drugie, pani artykol to plagiat ! Skopiowala pani wywiad Jerzego Zieby z Youtube niezaleznatv.pl.
  Troche parafrazujoc ale wiekszosc to czysta kopia.
  Po trzecie jezeli pani bawi sie w lekarza dajoc porady na necie, wypadalo by podac skod pani bierze te materialy, czyli referencje. Tutaj to ich totalny brak!
  Jest pani niebezpieczna I moze pani zaszkodzic ludziom nieznajoc sie, wypisujoc informacje skopiowane z netu, youtube itp bez referencji.
  Nie ma pani zadnyego doswiadczenia w leczeniu wiekszej grupy ludzi, a mimo to daje porady.
  Jezeli pani mowi o regulach a nie o wyjotkach to prosze podac zrodla tych regol.
  Pozdrawiam
  Justyna

 • @Justyna

  Mam dla ciebie propozycje.
  Poszukaj sobie innego bloga.

  Piszesz kolejny raz na ten sam temat.
  Jesteś nieuprzejma i złośliwa.

  Nie używaj takich słów, które nie rozumiesz.
  Zobacz źródło tekstu, a dopiero później pisz o plagiacie.

  Marta nikogo nie leczy, tylko udostępnia wiedze i swoje doświadczenie.

  Dostajesz ode mnie ostrzeżenie.
  jeszcze jeden taki komentarz, a cię zablokuję.

  Jeżeli chcesz wnieść coś merytorycznego, to wypowiadaj się zgodnie ze swoją wiedzą, dawaj pomysły i przemyślenia.

  Jeżeli ich nie masz, to nie pisz!

 • Martyna

  A co jeśli odbiło mi się od razu po połknięciu ostatniego łyka? Dodam, że nigdy w życiu nie miałam zgagi.

 • aska

  A możecie pomóc coś na gronkowca skórnego, jak się tego pozbyć z organizmu.

 • jola

  Test robiłam sodą z allegro na której jest napisane „wodorowęglan sodu” i ‚beknięcia’ nie było. Dziś kupiłam sodę w sklepie i tam jest napisane „WĘGLANY SODU”. Czy to są dwa różne związki chemiczne?

 • darek2015

  Wodorowęglan sodu to inaczej kwaśny węglan sodu, czyli potocznie soda oczyszczona.

  ”aska
  A możecie pomóc coś na gronkowca skórnego, jak się tego pozbyć z organizmu.”

  Gronkowiec to wyjątkowo oporna przypadłość..
  Poczytaj i wypróbuj metodę medycyny ludowej:

  https://www.aniamaluje.com/2013/07/jak-naturalnie-wyleczyam-sie-z.html

  W razie niemożności rozpalenia ogniska, za kilkadziesiąt złotych można kupić dymak pszczelarski (podkurzacz) i dym rozpalony w nim z mokrej brzozy wdychać do ‚łez’, po 3-iej sesji odchodzi..:
  https://youtu.be/35emlvLTYrM

  Równie skuteczna jest huba brzozowa (czarna-pasożyt brzozy) z substancja czynną betuliną:

  https://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=1184&start=25#p26091

 • Kasia

  2 łyżki octu jabłkowego na 1/4 szklanki przepali przełyk.Można pić max 2 łyżki na szklankę wody,a nie na 1/4 szklanki. Ocet jabłkowy jest zdrowy, ale w odpowiedniej ilości. Nierozcieńczony to właściwie substancja żrąca i może poparzyć błony śluzowe.

 • Kasia, Katarzyna
  dlaczego piszesz z dwóch różnych emaili i z dwóch różnych nicków?

  Chcesz zrobić wrażenie, szum, sensacje?

  Drugi komentarz ci nie dopuściłem.
  Jeszcze jedna taka próba i cię blokuję.

 • aska

  Mam problem z płytkami krwi, 17 tys , revolade , koncentrat z płytek krwi, sterydy nie pomaga, chora wątroba aih, białaczki nie mam, nie wiem co może być przyczyną, ręce mi opadają, może wy coś jesteście wstanie posunąć jakiś pomysl

 • Dorota

  Hey mam ten sam problem, zjadam encorton ponad 2 lata , nie moge zejsc na 5mg bo juz spadaja raz miałam tylko 8tys,
  zjadam dużo witamin, minerałów, podejmuje próbę z olejem z ostropestu, konopny, i jeszcze wyczytałam o wodzie utlenionej.

 • jan

  Tak Pani Doroto, tylko woda utleniona , ale wlewana prosto do odbytu uratuje Panią od wielu chorób i zbędnych kosztów, najlepiej niech ma około 70%.

 • darek2015

  @jan
  woda utleniona w pojęciu handlowym może mieć max do 5%,
  wszystko powyżej to perhydrol.
  Masz jakies doswiadczenie w tym zakresie?

  W Rosji i USa stosuje się te metody z udokumentowanymi klinicznie pozytywnymi efektami.
  Wlewy dożylne lub lewatywy.

 • Mariusz

  Szanowna Pani, czy taki roztwór (1/4 szklanki + 2 łyżki stołowe octu) pijemy przez każdym większym posiłkiem (a więc średnio 3 razy dziennie) ? Czyli łącznie 6 łyżek octu dziennie ?

 • Marta

  Wszystko zależy od organizmu.
  Można pić miksturę od 1-3 razy dziennie.

  Jeden organizm bez problemu zniesie 3 mikstury dziennie.
  Inny zbuntuje się po tygodniu używania.

  Do pełnych dawek należy dochodzić stopniowo.

  2 łyżki octu można wlewać do 1/4-1/2 szklanki.
  Nie każdy jest w stanie wypić 2 łyżki an 1/4 wody.

  To nie są dawki, które należy bardzo dokładnie stosować.
  Wszystko zależy od organizmu, w jakim jest stanie, jak znosi dane substancje itd.

 • Marta

  Widocznie różnie mówi, bo to nie jest apteka.

  Zresztą Jerzy Zięba nie jest odkrywcą tej mikstury.

  Dawki powinien każdy stosować stopniowo, indywidualnie.

  Darek, należy zrozumieć stosowanie zdrowych terapii. Tu nie ma idealnie, sprecyzowanych i wyważonych dawek :)

  Każdy musi sam dojść do optymalnej dla siebie. To jest porada nie tylko do kwasu jabłkowego, ale równie do askorbinianu sodu i innych substancji.
  Jedna osoba zażyje 4 g dziennie i stop, inna 15 gramów dziennie i będzie się świetnie czuć.

 • darek2015

  Tak zgoda, to trzeba rozumieć.
  Właśnie zawsze (!) trzeba zaczynać z czymkolwiek od małych dawek.
  A kwas jabłkowy to nie jest ocet jabłkowy, choć jest świetnym (najlepszym chyba) chelatorem aluminium (alzheimer i podobne)
  Mozna go buforować sodą podobnie jak inne kwasy ‚zdrowotne’, z korzyścią dla wrażliwych żołądków.

  Kwas jabłkowy, czyli hydroksybursztynowy = hydroxysuccinic acid (ang. Malic acid, niem. Apfelsäure, fr. Acide malique) należy do kwasów karboksylowych (dwukarboksylowych), a zarazem hydroksykwasów. Jest kwasem owocowym. Wzór sumaryczny C4H6O5; HOOC-CH2-CH(OH)COOH.

  ”Kwas jabłkowy występuje w wielu ziołach, szczególnie w ich kłączach i owocach (np. borówka, żurawina, jabłoń, głóg, jarzębina, rzewień, tarnina). Szwedzki chemik Carl Wilhelm Scheele (1742-1786) wyodrębnił kwas jabłkowy z jabłek i agrestu w 1785 r.”

  z dr Różańskiego:
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCkQFjAB&url=http%3A%2F%2Frozanski.li%2F%3Fp%3D1297&ei=HNx5VO-wFoPBOY_MgbgJ&usg=AFQjCNGt-F0WYrH42YIQuZaSl-wih-gLbw&sig2=hNUa3e3xzr5cvC0N8HLrHw

  DZIAŁANIE I ZASTOSOWANIE:

  Kwas jabłkowy krystaliczny lub granulowany, barwy białej lub kremowej. Po podaniu doustnym działa pobudzająco na wydzielanie śliny i soku jelitowego; wzmaga perystaltykę jelit, zwiększa diurezę. W dawce 2-3 g działa rozwalniająco. Zapobiega atonii jelit. Małe dawki 0,5-1 g 1-2 razy dziennie działają prebiotycznie, pobudzając rozwój kwasolubnych bakterii saprofitycznych. Kwas jabłkowy ogranicza rozwój bakterii patogennych i chorobotwórczych grzybów.

  Toniki, żele, kremy, mleczka zawierające 3-5% kwasu jabłkowego stosowane do przemywania skóry zapobiegają rozwojowi patogennej mikroflory na skórze, hamują nadmierne procesy rogowacenia naskórka i mieszków włosowych. Powstrzymują procesy tworzenia zaskórników. Toniki i kremy zawierające 3-5% kwasu jabłkowego działają też rozjaśniająco na cerę. Płukanki (w roztworze 1%) działają zmiękczająco i rozjaśniająco na włosy oraz przeciwdziałają rozwojowi niepożądanych bakterii i grzybów na skórze owłosionej.

  Roztworem 3-5% można płukać jamę ustną przy kandydozie, bolesnych owrzodzeniach i nadżerkach oraz zapaleniu i osłabieniu dziąseł.

  ”Roztworem 1% można opłukiwać narządy płciowe przy stanach zapalnych i infekcjach.
  Kwas jabłkowy polecam do zakwaszania przetworów ziołowych, np. syropów, soków, niektórych maceratów. Działa bowiem na nie stabilizująco, a tworząc kompleksy z alkaloidami i biopierwiastkami sprawia, że te stają się bardziej przyswajalne. Stężone roztwory kwasu jabłkowego mogą być użyte do peelingu i wygładzania skóry. Roztwory 10-15% kwasu jabłkowego (kąpiele stóp) zmiękczają zrogowaciałe pięty i stwardniałe paznokcie oraz pomagają w leczeniu grzybic.”

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CDsQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.magicznyogrod.pl%2Findex.php%3Fpage%3Dshop.product_details%26flypage%3Dflypage.tpl%26category_id%3D172%26product_id%3D2403%26option%3Dcom_virtuemart%26Itemid%3D54&ei=l2VvVdeABqqu7gbetYOwCg&usg=AFQjCNGC_5JOUpUdHt_YYcLfN2y5rpvVcQ&sig2=7mtzENVAWhlSL_9sS79j2g

 • Danuta

  Pani Marto,Wiem ze nie możliwe jest teraz dostać się do Pana Zięby ,dlatego proszę o polecenie mi lekarza który leczy tymi samymi metodami. To jest bardzo ważne dla mnie

 • darek2015

  ”Dorota
  Hey mam ten sam problem, zjadam encorton ponad 2 lata , nie moge zejsc na 5mg bo juz spadaja raz miałam tylko 8tys,
  zjadam dużo witamin, minerałów, podejmuje próbę z olejem z ostropestu, konopny, i jeszcze wyczytałam o wodzie utlenionej.”

  Nadnercza i Tarczyca to w przeważającej części niedobory Jodu.
  Najlepiej zrobić płyn Lugola ‚home made’
  100 g wody destylowanej
  10 g KI (jodku potasu)
  5 g jodu krystalicznego
  Najpierw rozpuścić jodek w wodzie, potem dodać jodu -wymieszać, po dobie jest a zasadzie gotowy.
  Wlać do buteleczek z zakraplaczem i zacząć od 1 kropli
  3x dziennie, zwiększając stopniowo do 5 3x dziennie.
  W jednej kropli jest około 3 mg Jodu.
  Japończycy z dieta spożywają około 18 mg codziennie..
  Polecam te linki:

  https://davidicke.pl/forum/jod-przywrocic-uniwersalny-skladnik-odzywczy-medycynie-t14475.html?hilit=jod%20przywr%C3%B3ci%C4%87#p188079

  https://davidicke.pl/forum/plyn-lugola-t10517.html#p144168

  https://davidicke.pl/forum/pobudzenie-nadnerczy-t6575.html#p193274

  https://drsircus.com/medicine/iodine/iodine-rescue

 • darek2015

  ”aska
  A możecie pomóc coś na gronkowca skórnego, jak się tego pozbyć z organizmu.”

  Spróbuj metody o. Grande:

  ”Cebula, moja miłość. Utrzeć na tarce do ziemniaków 2 duże cebule, wrzucić do wysokiej koktajlowej szklanki, owinąć jej brzeg wianuszkiem z waty, tak, aby je uszczelnić, by gaz nie wszedł do oczu, tylko do nosa i głęboko oddychać przez 20 minut. Taką inhalację przeprowadzać przez kilka dni. Wtedy nie mamy ani jednego gronkowca w zatokach, ani kataralnego, ani w oskrzelikach, ani w oskrzelach, ze względu na to, że wszystkie szczepy gronkowców i złocistych, i zieleniejących, i różne paciorkowce, odporne nawet na antybiotyki, nie opierają się eterycznym olejkom cebuli przesyconym siarką. I to ratuje organizm ludzki. Krojenie cebuli też jest zdrowe. Jeśli ktoś ma zapalenie spojówek na tle gronkowcowym, to jednego dnia ucierać chrzan na tarce, a drugiego dnia ucierać 2-3 główki cebuli i porządnie popłakać. Za tydzień wypłacze chorobę z siebie. I po kłopocie.”

 • Marta

  @Danuta

  Przykro mi, ale nie znam w Polsce takich lekarzy.

  To jest w Polsce nowość, chociaż metody stare.
  Ludzie budzą się, zaczynają to stosować. Widzą, że metody naturalne leczą choroby.
  Zaczynają powoli wypytywać lekarzy.

  Wiem, bo piszą do mnie czytelnicy, którzy pytają swoich lekarzy a oni najczęściej mówią:
  „proszę lepiej tego nie stosować”.
  Mało kto z nich mówi: „nie wiem, poczytam i dam odpowiedź”.

  Lekarze dopiero się uczą, a przede wszystkim należy zmienić system leczenia w Polsce, aby lekarz nie bał się stosować natury.
  Walka na tym polu będzie trudna, bo lobby medyczne jest silne.
  Proszę posłuchać ministra zdrowia i jego urzędników. Oni wręcz walczą z nami.

  Tu walka musi być oddolna. Bez tego nie będzie lekarzy, którzy swobodnie będą leczyć naturalnymi terapiami.

 • darek2015

  ”Walka na tym polu będzie trudna, bo lobby medyczne jest silne.”
  Chyba jest jeszcze gorzej, bo lekarze nie mają o tym wiedzy!
  I nie chca jej mieć, takie są fakty.

  Zamieszczę wpis z forum DI – kilka razy – ale lekarze o tym nie wiedzą…

  ”Od wielu lat miałem problem z dolnym i szyjnym odcinkiem kręgosłupa.
  Przez ostatnie dwa lata było jednak lepiej prawdopodobnie z tego powodu, że ogólnie czułem się doskonale dzięki suplementacji betainy, lugola, wit C, wit D3 itd. Zdarzały się jednak bóle w odcinku lędźwiowym trwające kilka dni. Brałem w takim okresie duże dawki wit C, wit D i wszystko wracało do normy ale ostatnio tak się nie stało.
  Wczesną wiosną br płynąłem odkrytą łodzią i złapała mnie ulewa. Na łodzi nie miałem sztormiaka ani żadnej innej kurtki. Dopłynięcie do lądu zajęło mi ponad godzinę.
  Następnego dnia ból w dolnym odcinku pleców był tak koszmarny, że nie mogłem wstać z łóżka. Wziąłem więc jak zwykle wit C, wit D ale tym razem nie pomogła ta kuracja. Byłem na masażach, wygrzewałem na słoneczku, a wszystko nie przynosiło ulgi.
  Zacząłem się zastanawiać co można jeszcze dołączyć i przyszedł mi do głowy lit.
  Przecież nic nie regeneruje tkanki nerwowej tak dobrze jak właśnie lit.
  Miałem w domu Lithium Aspartate 5mg. Około 16.00 wziąłem jedną kaps o 18.00 jeszcze jedną i wieczorem kolejną. Rano do śniadania 1 kaps i jedną do obiadu. Oczywiście jednocześnie brałem wit D3, płyn Lugola i wit C ale tą ostatnią tylko popołudniu gdyż w pierwszej połowie dnia biorę 2 razy płyn Lugola, a jodu i wit C niemożna brać w tym samym czasie.
  Drugiego dnia terapii po położeniu się do łóżka nie poczułem bólu jaki ostatnio odczuwałem w takiej sytuacji. Ból nie promieniował przez całą długość lewej nogi aż do stopy – wcale go nie było.
  O, kurcze – myślę, coś nowego :)
  Rano po przebudzeniu również nie odczuwałem żadnego bólu. Pełen obaw i niedowierzania powoli wstałem z łóżka i zacząłem wykonywać delikatnie skłony i skręty – żadnego bólu, schodzę na dół – żadnego bólu.
  Kolejnego dnia powtórzyłem 3x 5mg i następnego 3x 5mg. Rwa kulszowa odeszła i nie wróciła – żegnaj pa pa :hejka:
  Lit to doskonały i tani lek. Znany jest już od II w. i z powodzeniem stosowany na wiele chorób. Skutecznie leczy depresję, stany maniakalne, regeneruje tkankę nerwową i wiele innych.
  Leczy, uwaga – SM, tak leczy SM bardzo skutecznie ale lekarze o tym niewiedzą, szkoda.
  Darujcie sobie jednak lit w postaci węglanu, a tylko taki sprzedaje się w Polsce zresztą na receptę. Tak, cholera na receptę i tak, niewłaściwą formę litu czyli węglan.
  Aby węglan litu przyniósł pozytywne efekty należy brać od 500 do 1500 mg tego specyfiku na dobę, a takie ilości mogą być toksyczne.
  Są jednak inne formy dobrze przyswajalne gdzie dawka lecznicza zaczyna się już od 5mg na dobę, no [b]ale lekarze w Polsce o tym niewiedzą. Nikt ich nie nauczył, a sami nie przeczytali wyników badań jakie są dostępne w sieci.
  Aspartate i Orotan Litu – to jest to moi drodzy.[/b]
  – Trzeba wiedzieć, że lit hamuje pracę tarczycy więc podczas kuracji litem należy brać płyn Lugola aby nie doszło do niedoczynności tego ważnego gruczołu – oficjalna medycyna o działaniu płynu Lugola niema pojęcia.
  – Trzeba wiedzieć, że lit w odpowiedniej formie odbudowuje obwodowy układ nerwowy oraz substancję szarą w mózgu.
  – Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie obszary układu nerwowego odżywiają się wyłącznie glukozą, a potrzebują jako paliwa i budulca cholesterolu oraz ciał ketonowych jakie powstają w wątrobie dzięki kwasom tłuszczowym pochodzenia zwierzęcego. Tłuste mięso, a jeżeli ktoś tego nie je to żółtka jaj i prawdziwe masełko.
  To tyle dla dobra ogółu :)

  Musimy sami zadbać o siebie, przynajmniej na razie..

 • aska

  To ja mam na płytki krwi stosować płyn lugola?
  Dorota ja mam płytki 17 tys brałam deksametazon, wzrosły 4 tyś, miałam podany koncentrat z płytek krwi brak odpowiedzi 0,teraz biorę revolade wzrosły do 60 tys, musze mieć 80 tys żeby usunąć torbiel, a i po 3 tyg powinny wzrosnąć co tydzień 8 tys mniej więcej a mi spadły do 55 tyś, ale zaczęłam brać vitd i k2mk7, i nie wiem właśnie czy mi przez to nie spadło… jestem zalamana

 • darek2015

  Przeczytaj linki powyżej, jest duzo o znaczeniu Jodu, a raczej jego braku w żywności.

  ”Deksametazon- Możliwe skutki uboczne:

  Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej: zatrzymanie sodu i wody, zastoinowa niewydolność serca, zasadowica spowodowana niskim poziomem potasu, utrata potasu. Zmiany w układzie narządów ruchu: osłabienie lub zanik mięśni, osteoporoza, zerwanie ścięgna, złamania kości. Choroby przewodu pokarmowego : wrzód trawienny, perforacja jelit. Zmiany endokrynologiczne: zespół Cushinga, zaburzenia miesiączkowania, zahamowanie wzrostu u dzieci. Zaburzenia narządu wzroku: podwyższenie ciśnienia śródgałkowego, jaskra. Zmiany neurologiczne: podwyższenie ciśnienia śródczaszkowego, bóle i zawroty głowy. Należy zachować ostrożność prowadząc pojazdy i obsługując urządzenia mechaniczne.”

  REVOLADE (GlaxoSmithKline), Stosowany u osób z usuniętą trzustką. Skutek uboczny: bóle głowy, wymioty, uszkodzenie wątroby i żył, embolia, zawał.

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDIQFjADahUKEwi0u9PDop_HAhWBbxQKHX6-CNQ&url=https%3A%2F%2Fprawdaxlxpl.wordpress.com%2F2011%2F01%2F31%2Fczarna-lista-szkodliwych-lekow%2F&ei=Lf7IVfTwKoHfUf78oqAN&usg=AFQjCNGPD9lmAtVAJsOGw0wGlBn5X1XcpQ&sig2=aIsCkMbp0MFifIlA5dQmuQ

  Polecam Ci ten link:

  https://davidicke.pl/forum/ekscytotoksyny-t14737.html?hilit=deksametazon#p190431

 • darek2015

  Bierzesz ”leki”, który francuski minister zdrowia uznaje za niebezpieczne dla życia, a pytasz czy możesz brać Lugola..?

 • aska

  Wiem,że w wielu krajach jest zabroniony. Nic nie poradzę ze mnie faszeruja tym. W środę idę na wizytę. Wiec napisze co dalej. Nie mieszkam w Polsce wiec narazie mam problem z załatwieniem płynu lugola.

 • darek2015

  ”Nic nie poradzę ze mnie faszeruja tym..”

  Poradzisz, nie daj sie faszerować:

  ” Śp. Prof Juliusz Aleksandrowicz mawiał;

  „Zdrowie i życie ludzkie jest zbyt cenne, aby je powierzać wyłącznie w ręce lekarzy”,

  „Wolę być wyleczony przez szarlatana niż uśmiercony przez sławę medyczną”,
  „Niech mi koledzy lekarze wybaczą ale leczenie jest częstokroć bardziej szkodliwe niż zaniechanie leczenia”, „Nie ma chorób nieuleczalnych, niedostateczna jest tylko nasza wiedza”

  Płyn Lugola 5% najlepiej zrobic w domu.

  Jest wyżej przepis :)
  Jodek potasu i Jod krystaliczny kupisz w Polsce bez problemu, nawet klasy CZDA.
  Groszowe koszty i wiesz co masz.
  Stosuję 3x dziennie po 5 kropli.

  Polecam świetny przedwojenny artykuł na temat płynu Lugola z 1926 r.:

  ”Przypadkowo natrafiłem na książkę z 1929 r napisaną przez Zdzisława Szpora.
  Doradzam potraktować poniższą treść bardzo poważnie. Istotny fragment zamieszczam w oryginalnym języku z okresu międzywojennego.
  Proszę też o zwrócenie uwagi na to jak potężny już wówczas był świat medyczny. Zignorowano autora i jego odkrycia.
  Dlaczego? – może dlatego, że z większości chorób leczyli by się sami pacjenci bez udziału bufonów lekarzy.
  Życzę miłej lektury

  https://davidicke.pl/forum/skuteczne-lekarstwo-t10586.html#p145269

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CC4QFjACahUKEwjj0P6luZ_HAhXDWBQKHSTcAFk&url=http%3A%2F%2Fbiblia.phorum.pl%2Fviewtopic.php%3Fp%3D727%26sid%3D1e7a904972c40fc7c6bdc54170f61275&ei=DRbJVaOWH8OxUaS4g8gF&usg=AFQjCNEUPvBzJazNwUfRFja1aD-e3rsGpg&sig2=ttFVBI-YC_nXnNKh1P652A

 • darek2015

  Jod – przywrócić uniwersalny składnik odżywczy medycynie
  International Medical Veritas Association

  Źródło: https://www.health-science-spirit.com
  Tłumaczenie: BladyMamut

  https://bladymamut.wordpress.com/2012/12/08/jod-przywrocic-uniwersalny-skladnik-odzywczy-medycynie/

 • IZKA

  do aska

  natrafiłam kiedys na bloga w którym dziewczyna leczyła gronkowca dymem z mokrej brzozy.
  Poszukaj pod linkiem https://pokonaj-tradzik.blog.pl/2015/04/28/wdychanie-dymu-z-mokrej-brzozy-betulina-na-gronkowca/
  pa

 • darek2015

  Już wstawiłem to wyżej o dymie brzozowym,

  polecam gorąco ten link:

  https://www.jakmotyl.pl/images/dokumenty/JOD_Lodz.pdf

  O trądziku też..

  i metodę o. Grande na gronkowca:

  ”Cebula, moja miłość.
  Utrzeć na tarce do ziemniaków 2 duże cebule, wrzucić do wysokiej koktajlowej szklanki, owinąć jej brzeg wianuszkiem z waty, tak, aby je uszczelnić, by gaz nie wszedł do oczu, tylko do nosa i głęboko oddychać przez 20 minut. Taką inhalację przeprowadzać przez kilka dni. Wtedy nie mamy ani jednego gronkowca w zatokach, ani kataralnego, ani w oskrzelikach, ani w oskrzelach, ze względu na to, że wszystkie szczepy gronkowców i złocistych, i zieleniejących, i różne paciorkowce, odporne nawet na antybiotyki, nie opierają się eterycznym olejkom cebuli przesyconym siarką.
  I to ratuje organizm ludzki. Krojenie cebuli też jest zdrowe. Jeśli ktoś ma zapalenie spojówek na tle gronkowcowym, to jednego dnia ucierać chrzan na tarce, a drugiego dnia ucierać 2-3 główki cebuli i porządnie popłakać. Za tydzień wypłacze chorobę z siebie. I po kłopocie”

  I mielona czarnuszka jest na gronkowca mocno skuteczna.

 • aska

  Dziękuję wam za pomoc, na pewno skorzystam z tego. A odnośnie płytek krwi, to mam powiększona śledziona od zawsze, 3/4 zwlokniona wątrobę – aih , I HCV od 10miesiecy wyleczona całkowicie, teraz walczę z płytkami..

 • darek2015

  @aska

  Na wątrobę spróbuj kwas ALA, może naprawdę pomóc:

  https://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1307&p=33453&hilit=kwas+alfa+liponowy+dawkowanie#p32661

  i to:
  https://davidicke.pl/forum/betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html?hilit=kwas%20alfa%20liponowy#p184258

  i świeże soki (sokowirówka, wyciskarka)- kapusta, buraki, marchew, jabłko .
  Mielony ostropest także..

 • darek2015

  poczytaj też – jest wyżej link:

  Betaina HCl

 • aska

  Kwas ala dokupie, betaninahcl mam dwa opakowania kupione, ale doczytałam się ze koliduje z tym prednisolonem, pisałam na stronie davidicke, ale nikt m nie odpisał, a ty chyba Darek jesteś tam moderatorem..
  jestem juz w posiadaniu książek Aleksandrowicza i Zięby właśnie zasiadam do czytania,ostropest jadam codziennie, swiezomielony każdego dnia, i staram się codziennie pić sok z sokowirówki.
  Najbardziej to jestem bezradna z tymi płytkami krwi, przeczytam książki , i też o tym jodzie.

 • Anna

  Dopiero zaczęłam wzbogacać się o tę,, nową,, wiedzę. Niestety zdążyłam usunąć woreczek żółciowy… Pociesza mnie myśl że rzeczywiście calutki był w kamieniach. Ale mam też zdiagnozowane łuszczcowe zapalenie stawów, czytałam o kolagenie, wapniu, vit D3, jestem o krok od leku typu metotreksat. Na razie tylko niesteroidowe leki przeciwzapalne. Zaczęłam się mocno wahać, wiem że to niezłe g…o i niektórym niepomaga, ale stawy rosną, bolą, walczę też z łuszczycą paznokci i skóry. Może ktoś słyszał co można począć w ramach metod niekonwencjonalnych. Mam 40 lat i to ,,względny,, początek choroby. Będę wdzięczna za pomoc.

 • darek2015

  Nie jestem, ale bywam często, b. ciekawe informacje.

  ”W inwazji bruzdogłowca szerokiego obserwuje się objawy niedokrwistości megaloblastycznej ze znacznym obniżeniem poziomu witaminy B12 w surowicy krwi (strobila tasiemca wchłania znaczne ilości tej witaminy) – ale kto standardowo bada poziom vit.B12 w surowicy krwi? Nikt. Ale większość lekarzy zastanowi się na wynikiem rozmazu krwi obwodowej w którym występuje makrocytoza erytrocytów (MCV zazwyczaj ponad 100 fl), normochromia (MCH 27-31 pg/l), potem niedokrwistość makrocytowa normochromiczna. W przypadku złożonego niedoboru żelaza i witaminy B12 i (lub) kwasu foliowego wskaźnik MCV może być prawidłowy. Dodatkowo można stwierdzać retikulocytopenię, leukopenię z neutropenią, małopłytkowość. W rozmazie ręcznym stwierdza się często megalocyty i duże płytki oraz granulocyty z nadmiernie segmentowanym jądrem (6 lub więcej segmentów).”

  test EAV + Vegatest w dobrym gabinecie może dać Ci mnóstwo informacji, a może receptę..

 • darek2015

  link:
  https://odrobaczsie.pl.tl/List-otwarty-dr-Ozimka.htm

  Polecam zakup tej pozycji:
  https://www.dobreksiazki.pl/okladki/duze/szkola-zdrowia-uwolnij-sie-od-pasozytow-i-zyj-bez-nich-o10788.jpg

  ”Fragment książki

  „Robaki obłe i tasiemce, przywry, bakterie oraz grzyby – to cała zbieranina obrzydliwych wampirów pożerających naszą krew i tkanki przy milczącym przyzwoleniu oficjalnej medycyny. A prosty człowiek, zajęty swoimi sprawami, nie podejrzewa, że to pasożyty. Idzie do lekarza i jest badany. Lekarz bada krew rojącą się od rzęsistków, chlamydii, toksoplazmy, leptospirów, mnóstwa zarodników, wirusów i szuka tylko tego, co mu potrzebne jako specjaliście. Doszło do tego, że ginekolog nie widzi pasożytniczej flory w chorych kobiecych genitaliach, pulmonolog nie zauważa wielu geohelmintów w pęcherzykach płucnych, przeciwnie, wykształcenie zasłania mu oczy do tego stopnia, że plątanina glist i grzybów w płucach – nokardioza, mukormykoza, glistnica, paragonimoza – nie jest przez niego dostrzegana.”

  „Helmint oraz jego produkty przemiany materii są człowiekowi genetycznie obce. Ich dostanie się do krwi i tkanek wywołuje reakcję odrzucenia i wydalenia z ciała lub unieszkodliwienia, tak jak w przypadku każdego antygenu. Alergię wywołują wydzielane przez pasożyta produkty przemiany materii, a także substancje, które powstają podczas rozszczepienia się otoczek jajeczek helmintów (…). Często obserwuje się zapalenie płuc, kaszel z objawami astmy, wydzielanie płynu wraz z krwią, wysypki, pokrzywki na skórze, uciążliwe swędzenie, zimny pot, spadek sił, bóle w sercu… Proszę zwrócić się do alergologa i nie usłyszą Państwo od niego ani słowa o pasożytniczej naturze alergii (…).”

  Mikstura domowa:
  ‚Jednym z nich jest mikstura z czosnku i wody z ogórków kiszonych
  (10 główek czosnku polskiego obrac i posiekac i zalać wodą z ogórasów tak, żeby przykryło
  i było 2 cm wody nad czosnkiem. odstawić na 10 dni w ciemne miejsce i chłodne. Należy
  słoik zakręcić. I po 10 dniach pic przez miesiąc. Dzieci 5 ml na noc dorośli 10ml.)
  Efekty tej mikstury są niesamowie.
  Po 2 tygodniach z orgnizmu zaczyna wychodzić każdy robal….obrzydliwe, ale skuteczne. Sprawdziłam to na sobie i jak zobaczyłam co ze mnie wychodzi…..’

 • aska

  Vit b12 mam w normie, wszystkie wapń potas sód magnez itd oprócz vit d, miałam 17, wiec biorę Vit d z k2mk7, dzisiaj dostałam octagam przez 5 dni, do operacji, jak to wszystko ogarnę to wezmę się za leczenie płynem lugola betanina itd.

 • darek2015

  ”ale stawy rosną, bolą, walczę też z łuszczycą paznokci i skóry.”

  miałem podobnie..
  Zacznij od dokwaszenia żołądka, podwyższenia pH organizmu (soda) i nawodnienia organizmu solona wodą!
  Czasami te 3 elementy powoduja całkowita remisję chorób i powrót do zdrowia!..
  + chlorek Mg i płyn Lugola (własnej roboty) i witC, D3.

  Do wchłaniania potrzeba dobrego pH (6.9- 7.4)
  Inaczej witaminki zasilają toaletę, przepływaja nie wchłaniając się..

  Polecam wszystkie filmy z Jerzym Ziębą, świetnie to tłumaczy, zacznij od pierwszego :) :
  W prosty i niezwykle tani sposób możesz pozbyć się kłopotów zdrowotnych

  https://youtu.be/4fhezw-8_pM

 • darek2015

  ”aska
  Vit b12 mam w normie, wszystkie wapń potas sód magnez itd oprócz vit d, miałam 17, wiec biorę Vit d z k2mk7, dzisiaj dostałam octagam przez 5 dni, do operacji, jak to wszystko ogarnę to wezmę się za leczenie płynem lugola betanina itd.”

  nie czekając zacznij ”ładować bufory alkaliczne”
  Codziennie rano na czczo łyzeczka sody, zalać wrzątkiem, jak przestygnie dolać sok z połówki cytryny.
  I badaj codziennie 3 razy poziom pH moczu i zapisuj, średnia będzie stopniowo wzrastać i zaczniesz odczuwać poprawę.
  Jak średnia pH będzie koło 6.5 np. Jod zacznie się wchłaniać dopiero i inne.
  Tak to działa.
  Żeby zrównoważyć sodę, można sobie zrobić mieszankę
  sody z kwaśnym węglanem potasu – wagowo
  soda 100 / 32 węglan potasu.
  Zmiesząć blenderem, trzymać w słoiku i codziennie rano
  łyżeczkę. :) + cytryna.

  ”Zakres przyswajania minerałów i witamin w/g pH moczu

  min………minerał………………………………………….maks

  6,4 Jod…………………………………………………..6,6; 6,8 *
  6,3 Molibden, Srebro………………………………………6,7
  6,2 Miedź, Cynk……………………………………………6,9
  6,1 German, Selen…………………………………………6,8
  6,0 Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo……………………….7,0
  5,8 Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad…………….7,2
  5,8 Witaminy A, B, E, F, K…………………………………7,2
  5,6 Sód, Magnez, Krzem, Fosfor…………………………..7,4
  5,4 Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor……..7,6

  * różne źródła”

  pozdrawiam

 • aska

  Dziękuję za wyczerpujące informacje, jak Sensei pisze tak zrobię. .;-)dam znać niedługo. .

 • darek2015

  @aska
  Dwa bardzo ciekawe filmy z prof. A. Ogułowem, o sodzie, raku, chorobach i prostych sposobach leczenia – polecam wszystkim.

  Terapia wisceralna – równowaga kwasowo zasadowa
  https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

  Terapia wisceralna – stosowanie baniek i sody
  https://youtu.be/0T1KDG0Mmz4

  Pozdrawiam :)

 • Anna

  darek2015
  Dziękuję. Dr Ziębę już oglądam – piję więc sporo kwasu askorbinowego, zakupiłam sól himalajską – cała rodzina spożywa w wodzie mineralnej, a także w potrawach – czy w wysokich temp. coś niedobrego może stać się z minerałami?
  Płyn Lugola zakupiłam, nie łapię jeszcze z czym ta vit D3 – z K2MK7 + wapń ? zakwasić żołądek – wiem o niestrawionych białkach – alergenach, ale jednocześnie odkwasić organizm??? co na tę sdę żołądek? moja przygoda się dopiero rozpoczyna – „obudziłam się „dopiero po zabiegu laparoskopii woreczka, drugi tydzień trwają moje kuracje;) dokształcam się, obejrzałam też odcinek o kolagenie – rewolucja w moim domu! pozdrawiam

 • darek2015

  ”ale jednocześnie odkwasić organizm??? co na tę sdę żołądek?”

  Ma się całkiem dobrze – pijemy sodę oczyszczoną lub kalcynowaną (wersja ‚docelowa’ dla organizmu) TYLKO na ‚pusty’ zołądek, na czczo.
  Sa wpisy powyżej…, tak robię, potwierdzam działanie, sprawdzam pH, mam na poziomie 7.0- 7.3 – nie choruję i nie zamierzam :)

  ”Podstawowym buforem alkalicznym w organizmie jest węglan sodu – soda kalcynowana – albo „gaszona”
  Nieumywakina. To jedno.
  Żeby nie zmuszać żołądka do próżnej reakcji jaką kolega @euroscan opisał pobieramy sodę „zakwaszoną” – cytryną, kwaskiem cytrynowym, lub organicznym octem jabłkowym. Ten napój ma pH nieznacznie odbiegające od 7 i nie powoduje reakcji podwyższonego wydzielania kwasu solnego, jest bardzo szybko przepuszczany przez dolny zwieracz, oczywiście jeżeli w żołądku nie było innego jedzenia.
  Podobnie jest z węglanem sodu w roztworze, trzeba tu dodać, ze wyściółka żołądka wytwarza w sposób ciągły praktycznie warstwę węglanu sodu, aby kwas solny zwyczajnie nie zżerał żołądka, więc podanie roztworu węglanu sodu z zewnątrz nie zostanie potraktowane, jako obcy, czy nieznany napój / jedzenie i kwas solny nie zostanie użyty, a węglan sodu też szybko zostanie przepuszczony dalej.
  Więc obydwa te sposoby przenoszą czynniki alkalizujące prawie w całości do jelit, gdzie są wchłaniane, lub rozkładane.
  Natomiast pobieranie samej sody wywoła odpowiednią reakcję żołądka, o której kolega wspomina, ale też wydzielanie kwasu solnego nie jest aż tak szybkie, żeby te pół łyżeczki sody zneutralizować, może się w pustym żołądku uda w 10 czy 20 procent.”

  Prof. Ogułow i dr Sircus świetnie to tłumaczą 😉 :

  https://drsircus.com/medicine/sodium-bicarbonate-baking-soda/

 • darek2015

  ”Płyn Lugola zakupiłam, nie łapię jeszcze z czym ta vit D3 – z K2MK7 + wapń ?”

  Płyn Lugola najlepiej zrobić sobie w domu:
  W 100 g wody destylowanej (demineralizowanej, do żelazek, jest też na ”CPN”-ach) rozpuścić:
  1. 10 g KI (jodku potasu- – około 10 PLN),
  2. następnie wsypać 5 g Jodu krystalicznego (około 10 PLN), potrząsać od czasu do czasu, po dobie jest gotowy..
  I masz ‚podrecznikowy roztwór 5% ( Jodu z jodku nie liczymy, choc jest go w nim 76%..) a w kropli około 5-6 mg, w zależności od zakraplacza.

  Przy czerniaku – do smarowania zwiększamy 2X ‚gęstość’ Lugola, czyli
  do 100 g wody dodajemy 20 g KI i 10 g Jodu.
  Smarujemy ‚delikwenta’ kilka dni, nie zdrapując (!), aż zrobi się strupek i samoistnie odpadnie.

  A wapń lepiej podmienić na Magnez.. po 40-tce :)
  Łyżeczka chlorku magnezu na cały dzień (kg około 15 zł)
  I oliwa magnezowa (2:1) świetnie się wchłania, na łydki, stopy, pod kolana wcierać, psikać pod pachy – ‚dezodorant’ – najlepiej z kropelkami ulubionego olejku zapachowego.. :)

 • Anna

  darek2015
  po prostu expres – dziękuję
  i jestem pod wrażeniem
  czy to solidne wykształcenie czy zainteresowanie daleko rozwinięte – się zastanawiam, czytałam wiele wpisów, pod innymi artykułami również; cieszę się że tu trafiłam

 • darek2015

  Hobby .. :)
  Woda utleniona w kropelkach na wodę soloną skraca sen do 5 godzin..
  Polecam na Candidę i choroby wg listy:

  ”Woda utleniona pomaga na następujące choroby i dolegliwości:

  początki cukrzycy u dorosłych, alergie, chorobie Alzheimera, anemię, anginę, arytmię, artretyzm, astmę, infekcje bakteryjne, zapalenie oskrzeli, nowotwory, candida, choroby układu krążenia, choroby naczyniowe mózgu, syndrom chronicznego zmęczenia, przewlekły ból, zgorzel cukrzycowa, retinopatia cukrzycowa, problemy trawienne, rozedma, infekcja Epstein-Barr, alergie pokarmowe, zakażenia grzybicze, gangrena, zapalenie dziąseł, bóle głowy, choroby serca,, opryszczka, półpasiec, zakażenia, zaburzenia odporności, infekcje HIV, choroby zakaźne, grypy, ugryzienia owadów, marskość wątroby, toczeń rumieniowaty, migrenowe bóle głowy, stwardnienie rozsiane, zakażenia pasożytami, choroba Parkinsona, zapalenie płuc, choroby prostaty, choroby płuc, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie zatok, ból gardła, cukrzyca typu II, wrzody, zakażenia wirusowe, brodawki, grzybice itp.

  Pewne efekty picia wody utlenionej są następujące: znika zapalenie stawów, normalizuje się ciśnienie krwi, nowotwory przechodzą w remisję, powraca wysoki poziom energii, regulują się organy wewnętrzne, polepsza się pamięć, eliminuje się depresja itp. Woda utleniona stymuluje system enzymatyczny w całym organizmie, zwiększa metabolizm, powoduje rozszerzenie małych tętnic i zwiększa przepływ krwi, wzmacnia w organizmie dystrybucję i konsumpcję tlenu podczas wzrostu temperatury ciała.

  ”Terapia tlenem
  Kiedy mruczymy, wymiana gazu pomiędzy nosem i zatokami wynosi około 98%. Podczas normalnego oddechu wymiana gazowa wynosi około 4%. Zatoki są głównym producentem tlenku azotu, który pomaga rozszerzyć naczynia włoskowate i zwiększa przepływ krwi. Kiedy poziom tlenku azotu był mierzony podczas mruczenia stwierdzono, że jest go 15 razy więcej niż przy normalnym oddychaniu.”

  Także można pomruczeć śmiało przed snem
  – na pewno nie zaszkodzi :)

  fragmenty z linku:
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAAahUKEwi0ncWHj7bHAhXhrtsKHZh1ATQ&url=http%3A%2F%2Fwww.igya.pl%2Fsrodki-lecznicze%2Fsuplementacja%2F420-domowe-zastosowania-wody-utlenionej&ei=xfjUVfSmFeHd7gaY64WgAw&usg=AFQjCNF3set_21E8NX99F3TJMTmno6s0fA&sig2=lvNYzS2bdlBA8etg6Lt1EA

 • majaj

  „Osoby z wrzodami żołądka lub uszkodzoną śluzówką żołądka, mogą odczuwać ból. Dlatego powinny zaczynać na przykład od małej łyżeczki octu jabłkowego. Polecam jednak najpierw wyleczyć wrzody i śluzówkę, a dopiero później wrócić do zakwaszania żołądka”

  -od 7 lat nie mogę się pozbyć zapalenia błony śluzowej żołądka..

 • magda

  Ja znalazłam w aptece taki płyn ventrol na bazie oleju lnianego. Polecił mi go mój tata, teraz ja polecam dalej.

 • Ewel

  Mam poważne pytanie sodę trzeba pić z jaką wodą???

  Bo przeczytałam że „Sodę oczyszczoną nie należy stosować z wodą zimną czy letnią. Woda powinna być gorąca. Wsypując sodę do mocno gorącej wody wytwarzają się bąbelki i taka ma właściwości lecznicze. A dodając do wody zimnej czy letniej to soda może szkodzić po wypiciu. Tak kiedyś pito ją na kaca z zimną wodą, cukrem i octem, ale takiej mieszanki należy unikać. Soda pita z gorącą wodą leczy cysty i torbiele.”

 • darek2015

  @Ewel
  Masz tu wszystko u góry w komentach :)

  Tak na gorąca..gaszoną, a wystudzona pić,
  mozna soku z połówki cytryny dodać, miodu..

 • darek2015

  @majaj
  -od 7 lat nie mogę się pozbyć zapalenia błony śluzowej żołądka..

  A jak u Ciebie z helicobakter?

 • Ewel

  darek2015
  Darek mozesz jasniej?:)

 • darek2015

  ”darek2015
  ”I że tak zapytam kolokwialnie: skąd żołądek ma wiedzieć o co mi chodzi skoro wszystkie te środki do niego wędrują? ””

  komentarze poczytaj w całości dokładnie, jest wyżej .. :)

 • Anna

  darek 2015
  Masz ogromny zasob wiedzy i az milo , ze pomagasz ludziom poswiecajac cenny czas . Rowniez czytam wiele artykulow poswieconych leczeniu naturalnymi sosobami . Medycyna akademicka jednak wobec chorob przewleklych jest nieudolna a niejednokrotnie pogarsza stan zdrowia , napychajac nas sztucznie wytworzonym szajsem .
  Moj maz od 10 lat walczy z refluksem przelykowo -zoladkowym , napychajac sie lekami neutralizujacymi kwas zoladkowy , sprawiajac ulge w objawach , ale wiekszy postep w chorobie. Ostatnio refluks przyczynil sie do powstania refluksu drugiego tzw refluks krtaniowo -gardlowy , objawem tego jest silne zapalenie sluzowki przelyku i gardla , tresc pokarmowa cofa sie razem z zolcia do gardla . Nie wspomne o dyskomforcie jaki towarzyszy przy tym , malo tego to wszystko rzutuje ucho , ktore ma stan zapalny oraz wezel chlonny , ktory jest zablokowany juz od ponad pol roku . Stosowalismy sie do roznych diet , ktore jakos tam lagodzily objawy , zakwaszalismy zoladek stosujac sposoby miedzy innymi Nieumywakina oraz wg innych zrodel , az w koncu maz zrezygnowal stwierdzajac , ze tymi zajzajerami do grobu go doprowadze . Nie wspomnialam , ze zwieracz przelyku nie funkcjonuje tzn jest rozciagniety i nie spelnia swojej funkcji . Czytajac wiele artykulow nie natknelam sie na informacje odnosnie regeneracji sluzowki przelyku a to w tej chwili jest dla mojego meza najwazniejsze , gdyz odczuwa straszny dyskomfort . Nie pomogly leki , pedzelkowania , plukania , ziola -boje sie , ze maz sie podda . Uklad odpornosciowy pada bo wczesniej bral 3 serie antybiotykow na inne schorzenie po czym doszla jeszcze Candida jak by bylo malo . Nie moge patrzec jak on cierpi i nie wiem jak sobie z tym poradzimy .
  Moja prosba , jesli znajdziesz , natkniesz sie na jakies informacje odnosnie naturalnego sposobu na odbudowe uszkodzonej sluzowki przelyku to prosze o wpis .

 • darek2015

  @Anna

  Twój mąż juz zrobił sobie wielką krzywdę..
  Ale trzeba próbować..

  -”zakwaszalismy zoladek stosujac sposoby miedzy innymi Nieumywakina”
  tzn. co konkretnie?

  ”Przygotowanie naparu

  Składniki: 2 łyżki stołowe siemienia lnianego, 2 łyżki stołowe kwiatu wrzosu i po jednej łyżce stołowej: korzenia omanu i liści melisy.

  Napar należy przygotować wieczorem. Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem. Uzyskane 3 szklanki naparu należy wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.

  Napar należy stosować 6 tygodni. W przypadku, gdy stan zdrowia tego wymaga, kuracje należy ponawiać, robiąc między nimi trzytygodniowe przerwy.

  Działanie naparu

  Napar ma działanie ogólnie wzmacniające, nieco moczopędne oraz świetnie oczyszcza drogi oddechowe i przełyk, przynosząc szybką ulgę, również przy refluksie żołądkowo-przełykowym.

  Naturalnym objawem usuwania przez organizm grzybicy dróg oddechowych jest uwalnianie olbrzymiej ilości gęstej wydzieliny.”

  fragment z tego linku, poczytaj:
  https://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1018&hilit=refluks
  Tak na szybko, w celu ograniczania bólu..
  Jak coś konkretnego znajdę to zamieszczę.

  Myślę, że inhalacje 0.5% wodą utlenioną mogą z Candidą powalczyć, i boraks zjonizowany również..

 • Anna

  darek 2015
  Wielkie dzieki za szybka porade.
  Zoladek byl zakwaszany dwoma lyzkami dobrej jakosci octu z jablek z 1/4 szkl wody przed posilkami, robil to przez 2,5 msc, ale zrezygnowal z dalszego zakwasza ,gdyz pojawil sie problem sluzowki . Bylismy u 3 laryngologow i tylko jeden zczail, ze tkliwy wezel chlonny oraz zapalenie ucha jest nastepstwem refluksu.
  Wyczytalam rowniez o betainie , prosze Cie poradz czy maz oprocz naparu , ktory poleciles moglby zazywac ten suplement ? Czy rzeczywiscie wspomaga wydzielanie kwasu w zoladku ? I czy warto sprobowac.
  Dziekuje jeszcze raz za porade , od dzis maz zacznie stosowac ten napar , a ja po jakims czasie stosowania , poinformuje Cie o postepach …
  Serdeznie pozdrawiam .

 • Anna

  darek2015
  Zapomnialam zapytac !
  Czy maz pomimo dolegliwosci przelyku powinien dalej zakwaszac zoladek ? czy na razie zostawic dopuki nie zregeneruje sluzowki . Bo wg mnie, jesli nie bedzie zakwaszal zoladka, to tresci zoladkowe dalej beda chlapac po gardlo i ta sluzowka nie bedzie miala szansy na na odbudowe . Powyzej wspomnialam o betainie , ten suplement nie ma bezposredniego kontaktu z przelykiem a ponoc jest niezawodny .
  Nie moge otworzyc linku , ktory podales w odpowiedzi i nie wiem jakie proporcje wody utlenionej i czy moze byc 3% bo taka mam zrobiona przez zaprzyjazniona aptekarke w czystej postaci , zrobiona z perchydrolu.

 • darek2015

  Z tym linkiem musisz próbować, w końcu się otworzy… 😉
  Ta strona ma ostatnio z tym problemy, ale trzeba być konsekwentnym…

  Z betainą HCl trzeba ostrożnie, jak podasz namiar (prive) dam Ci dane do doświadczonego stosującego.
  Tak Betaina to nazwa handlowa, pozwala zastąpić ‚upierdliwy’ w stosowaniu roztwór kwasu solnego, który ciężko pozyskać..

  Podałem 0.5% woda utleniona, czyli tę 3% , którą masz, rozrzedasz 5x…

  tzn. np. 5 ml WU 3% + 25 ml wody destylowanej ( taka do żelazek może być> powstaje roztwór 0.5%..
  Nie narusza mocno śluzówek (!) a swoje i tak robi…

  pozdrawiam

 • darek2015

  Rozrobić perhydrol do 3%, 5% lub innych stężeń roztworu można bez problemu w domu..

  Betaina rozpuszcza się bez problemu w żołądku, bo połykana jest w kapsułce..
  Poczytaj o Betainie tutaj wraz z komentarzami , obszerne ale warto:

  https://davidicke.pl/forum/betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html?hilit=betaina%20hcl#p184258

 • darek2015

  @Anno
  – zapomniałem…:

  -””Byłem piłkarzem…. jadłem wszystko; mięso, słynne hot-dogi, hamburgery, boczki, żeberka, jajka, soki z puszek, itp. Jako wysportowany młodzieniec byłem z siebie zadowolony, nawet nie myślałem, że mogę kiedyś zestarzeć się – to mnie nie dotyczy.
  W szkole miałem wszystkie medyczne klasy, sekcje zwłok i anatomia człowieka to wszystko nie było mi obce. Lecz nie dbałem o siebie, ponieważ byłem zdrowy.
  Aż pewnego dnia ‚dostałem po oczach” i zacząłem się zastanawiać co produkty zwierzęce robią ze mną, z moją wątrobą, pęcherzem…
  Miałem guza, wielkości monety 10-cio centowej w pęcherzu moczowym.
  W medycznej szkole spotkałem starszego lekarza, miał wtedy ok. 80 lat – Dr. Baldwin. On mi powiedział – „Jay, jedź do Nowego Jorku do doktora Maxa Gersona. (Dr Gerson był w tym czasie osobistym lekarzem dr Alberta Schweitzera). On zajmuje się leczeniem ludzi, którzy chorują na raka. A twój wrzód jest rakiem”.
  Pojechałem do Nowego Jorku do dr Gersona. Dr Gerson powiedział mi – pij soki, soki i jeszcze raz soki. To był rok 1948…. Piłem sok jabłokowo-marchewkowy… kilka szklanek dziennie.
  A w 1949-50 byłem już apostołem soku. Mówiłem o tym wszędzie… Z czasem wszyscy zapomnieli moje prawdziwe nazwisko – Jay Kordich. Stałem się popularny jako Juiceman. To mi się nawet podobało.
  Zaraz po tym jak stałem się znany jako Juiceman zostałem zaproszony do Stanford, aby nauczyć lekarzy jak robić soki. Dr Garnett Cheney , profesor medycyny z Uniwersytetu Standforda, leczył ludzi, a także więźniów na wyspie Alcatraz, którzy mieli wrzody żołądka sokiem z kapusty białej.
  Wiesz, kiedy jesteś oddzielony od rodziny, dzieci, znajomych, straciłeś pracę, swoje życie, nie możesz wyjść na zewnątrz, mieszkasz w bardzo maleńkiej klatce … to można oszaleć. Stres, zmartwienia, złość, smutek, i byle jakie jedzenie to podstawowe przyczyny wrzodów żołądka, i innych chorób.
  Pojechałem na wyspę Alcatraz i pokazałem ludziom jak robić sok z kapusty, świeżo wyciśnięty sok z kapusty.
  Okazało się, że każdy z uwięzionych zaczął pić sok z kapusty i u każdego, który miał wrzoda na żołądku, wrzód znikł w ciągu 7 dni. Tylko u bardzo nielicznych ból się zmniejszył, a proces leczenia trwał dłużej.
  To brzmi jak bajka, ale tak było, jest to udokumentowane.
  Dr Cheney używał soku z kapusty w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Dobroczynne działanie soku z kapusty przypisywał witaminie, którą nazwał Vitaminią U (U od ulcer/wrzód) z braku lepszej nazwy.
  .Nie przypisuję sobie zasługi w tym temacie, to sprawa lekarzy. Mogę tylko powiedzieć, że byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem robić dla nich te soki. To bardzo mnie oświeciło. Było to wiele lat temu – 10949/50.
  To były początki mojej przygody z sokowaniem. Sam walczyłem z moim demonem – rakiem pęcherza. Po ok. 10 dniach do 2ch tygodni, skończyły się moje krwawienia, krew w moczu już się nie pojawiła. Tylko przez picie soków. To było moje doświadczenie z tzw. pierwszej rąki.
  Tak mówił o sobie Juiceman – Jay Kordich.”

  Sok z białej kapusty, witU – świetne lekarstwo!

  https://flyashighaseagles.blogspot.com/2011/10/wrzody-zoadka-i-kapusta-biaa.html

  https://davidicke.pl/forum/walka-z-rakiem-witamina-u-t11770.html?sid=1989aa4b3933b774cac8e4dcccda25dc#p162055

  Kapustne rugują Jod!
  Kilka kropli płynu Lugola z kilkoma surowymin żółtkami lub blendowanymu jajami w całości nie zaszkodzi.
  i kleiki z siemienia lnianego, ale BIO polskiego.

 • Hiacynta

  Dzień dobry. Mam zdiagnozowany refluks 2 lata temu, bóle żołądka, ostatnio też zgagę i pieczenie w mostku. Po wypiciu na czczo tego roztworu(soda) odbija mi się po paru sekundach! To znaczy, że mam nie zakwaszać? Jeśli nie, to co robić? Z góry dziękuję za odpowiedź!

 • Anna

  darek2015
  Dziekuje za nastepne wpisy , bardzo duzo wiedzy na temat stosowania betainy b obszerny temat .
  Z pewnoscia skorzystamy z porady picia sokow z kapusty . Od dwoch dni pije mieszanke, ktora poleciles na regeneracje przelyku i twierdzi , ze nie odczuwa juz pieczena, ale bedzie kontynuowal do skutku .
  Dziekuje za bezinteresownosc i wskazowki , ktore jak wierze goraco pomoga w powrocie do zdrowia mojego meza .
  Tacy wlasnie ludzie jak Ty , powinni byc lekarzami , tacy , ktorzy posiadaja dobra wiedze i empatie wobec drugiego czlowieka .
  pozdrawiam

 • darek2015

  @Anna
  Cieszę się, że pomaga!
  Na wzmocnienie i relokację toksyn zawsze świetnie działają inhalacje 0.5% wodą utleniona..Jest gdzieś w temata ch metoda Billa Munro..
  Wiedzę? Dużo czytam po prostu..
  Tu jest świetny b. polski temat o kapuście i ogórkach :) :
  https://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1295&p=34395&hilit=kapusta+og%C3%B3rki#p32118
  Jak ktoś nie trawi kiszonek, to znak, że trzeba zrobić z tym porządek, to najwspanialsze źródło zdrowych bakterii jelitowych, najlepszy apteczny probiotyk nie ‚dorasta’ do szklaneczki soku z kiszonej kapusty lub ogorków, w linku kto nauczył Arabów i Niemców kisić warzywa..! :)

  @Hiacynta
  Zacznij od kapusty, w sokowirówce albo wyciskarce.
  Wszystko się z czasem unormuje..
  Za szybkie odbicie świadczy o nadkwasocie..I możliwości nadżerek czyli…wrzodów..
  A na wrzody najlepszy ..sok z kapusty, lek ‚za darmo’ :)

  pozdrawiam

 • darek2015

  Surówka z kapusty wg ojca . Grande:

  -”Co może zwykła kapusta

  Zaobserwowałem z pewną satysfakcją, że społeczeństwo zaczęło się w ostatnich latach odnosić z szacunkiem do zwykłej polskiej białej
  kapusty, surowej i zakiszonej, o której tyle naopowiadałem pacjentom, a także czytelnikom moich książek. W domach codziennie ma być ( 😉 )
  przyrządzona miska dobrej surówki zrobionej na sposób ukraiński: dwie główki posiekanej cebuli lekko solimy i wyduszamy ręką, żeby zmiękła, po chwili dodajemy do niej kwaśną kapustę (w żadnym razie nie należy jej „prać”, bo woda wypłucze to co wartościowe), sypiemy trochę cukru, dodajemy dwa potarkowane jabłka, wszystko mieszamy i omaszczamy olejem. Takie danie ma stać na stole bez względu na porę dnia, żeby domownicy mogli sobie sięgać i podjadać. Dla tych, którzy zębów nie mają – zmielić surówkę w maszynce do mięsa na papkę, wcale nie mniej smaczną. Dostarczymy organizmom wielką ilość żelaza, odkwasimy lekko krwiobieg, wzmocnimy krwinki czerwone, a przy tym uchronimy się przed wszelkiego rodzaju stanami zapalnymi, wrzodami żołądka i dwunastnicy, w pewnym stopniu również przed rakiem.

  Surowa biała kapusta również znakomicie nam służy. Gadają o niej, że wzdyma, tymczasem jest wręcz przeciwnie – silnie działa przeciwko
  wzdęciom, tylko trzeba ją odpowiednio przyrządzić w surówce: kapustę siekamy, solimy i wygniatamy rękami, że aż chrzęści. Do tego
  posiekana, posolona i też wygnieciona cebula. Wszystko razem wymieszane ze śmietaną i odrobiną cukru.

  Żeby się nie denerwować, już nawet nie mówię, że do pieczywa używamy masła, a nie margaryny (ktoś kiedyś na tym mazidle dorobił się
  fortuny, która wystarczy na kilka pokoleń). Zalecam ostrożność przy każdym produkcie, który jest reklamowany, taki produkt może nam poważnie zaszkodzić zdrowotnie.”

  Wygnieść kapustę rękami! i cebulę..
  Kto to teraz robi? 😉

 • Marta

  Dobre i zdrowe przepisy . Wyeliminowałabym tylko ten cukier. Zamiast niego można dodać więcej tartego jabłka i efekt będzie taki sam.

 • darek2015

  Odrobina cukru w tym przypadku nie stanowi problemu 😉
  Ja dodałem łyżkę miodu np. ..

  Przed chwilą skończyłem robić śledzie.
  Do płatów dodałem cebulę, ale mocno rękami
  ją ‚wychrześciłem’ z solą.. 😉
  Całkiem inna, miekka i mocno pachnąca..

 • Małgosia

  Witam serdecznie,
  Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się wit. C w proszku. W jednym z wywiadów p. J.Zięba stwierdził, że dobrze jest kupować ascorbinian sodu w miejscu gdzie produkują odczynniki chemiczne. Czy ktoś z Panstwa mógłbys wskazać wiarygodne miejsce, gdzie można kupić prawdziwą i pewnę wit. C w proszku ? Z góry dziękuję.

 • darek2015

  Jest kilkanascie adresów, gdzie sprzedaje sie dobry askorbinian sodu:
  Wpisz w wyszukiwarkę:
  –askorbinian soduj1 kg czysty spożywczy—

  Około 4 990 wyników (0,41 s)
  Najtaniej w sklepie IChemia zdaje się..

  pozdrawiam :)

 • darek2015

  Sam kwas askorbinowy też jednocześnie polecam zakupić sobie, to ta sama witC, ale o pH 4.2, przed posiłkami np, z octem jabłkowym świetnie dokwasza żołądek.
  Askorbinian (buforowany- bufor dla żołądka) ma pH 7.0, przy wysokich dawkach nie zakwasza organizmu.
  Także i to i to będzie przydatne :)

 • Małgosia

  Ja wiem, że po wpisaniu w wyszukiwarkę pojawi się wiele wyników wyszukiwania i w tym właśnie sęk, że bardzo wiele a mnie chodzi o konkretne i pewne miejsce.

 • Małgosia

  Skoro o zakwaszeniu mowa, to od dwóch tygodni zakwaszam żołądek octem jabłkowym, przed trzema posiłkami ok 15 minut. Natomiast zastanawiam się czy dluższe np. dwumiesięczne stosowanie octu jabłkowego nie jest szkodliwe dla organizmu? Ile najdłużej stosowaliście taką kurację? Jakie są Wasze doświadczenia?

 • Małgosia

  Do darek2015 jeśli zamiennie chcę zastosować zamiast octu do zakwaszania żołądka wit C to rozumiem że lepszy jest kwas askorbinowy a nie ascorbinian sodu?

 • darek2015

  Tu nie ma jakichś czasowych ograniczeń, ale można od czasu do czasu zrobic test sody i bedziesz miała obraz zakwaszenia żołądka…
  Czasami trzeba długich miesięcy, żeby to unormować.
  Ocet jabłkowy organiczny nierafinowany jest świetną substancją na wiele chorób i profilaktycznie, stosuję od roku kilka razy w tygodniu + szczypta kwasu askorbinowego.. 😉
  Czyli nie zamiennie a można wręcz razem.
  Żeby trawic i przyswajac białka wielkocząsteczkowe i aminokwasy, B12, trzeba mieć mocny kwas w żołądku!
  Inaczej robimy sobie wielką krzywdę, alergie, nieszczelnośc jelit, choroby autoimmuno..

  Oba są kwaśne- OJ ma pH 5.5, kwas A-L 4.2.

  Wolę osobiście i stosuje 20-30 min przed posiłkiem do zakwaszenia szklanke wody ze szczyptą soli kamiennej kłodawskiej.
  Ale OJ też b.dobry.. 😉
  jest kwaśny, a finalnie już w jelitach ma działanie alkalizujące, takie czary-mary 😉
  Tak samo sok z cytryny, pH 2.5 a potem też alkalizuje..
  Chociaz dr Kempisty radzi jeszcze ‚synergicznie’ zedrzec to białe spod skórki od cytryny ..
  Ale musiałyby byc cytryny BIO, na dzisiaj w kraju około
  20 zł. za kilogram – ‚rozbój’ 😉

 • Małgosia

  Ocet jabłkowy musi być kupowany w sklepach ze zdrową żywnością czy wystarczy spożywczy?

 • Małgosia

  Zwykły mam na myśli sklepowy Darku.

 • darek2015

  Sklepowy? czysty?
  Nie – tylko organiczny nierafinowany, metny, ostro pachnący, z kupnych polecany jest ten BIO z Rossmanna :

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAAahUKEwjDlu6nxPfHAhWnodsKHejSCrQ&url=http%3A%2F%2Fwww.rossnet.pl%2FProdukt%2FEnerbio-ocet-jablkowy-750-ml%2C118917&usg=AFQjCNF-8FXyHnKVdlCC2gXs1m3N7MVkOw&sig2=JVUuSeVizkAFmSq15zjxEA

  Bardzo przyzwoity – teraz w promocji !
  Lub podobne ‚mętne’..
  Jest teraz idealny czas na zrobienie włąsnego, ale tylko z jabłek naturalnych, pełno tego wszędzie, przy lasach, drogach polnych.
  Sklepowe jabłka odpadaja- pestycydy i opryski antypleśniowe, trucizna na truciźnie..
  Recept na OJ jest kilka.. 😉

 • darek2015

  Kupisz teraz parę butelek, będzie na całą zimę dla rodzinki, poza tym remedium na wiele przypadłości, żylaki itd. … 😉
  Caaała lista..
  W zeszłym roku mi nie wyszedł, spleśniał sobie.- coś źle zrobiłem, temperatura albo coś, nie przypilnowałem..
  ”Dojechałem” na tym BIO do tej jesieni, przyzwoity, ale żona i dziecko nie mogą – jest bardzo ostry, dla mnie to zaleta i dowód skuteczności 😉

 • Małgosia

  Jest to dla mnie nowy temat. Kupiłam książkę Jerzego Zięby i studiuję uważnie jego wykłady jednak pewne rzeczy wychodzą w trakcie. Z czasem, człowiek jest coraz bardziej zaprawiony w boju, że tak to określę :) Dziękuję za podpowiedzi. Nigdzie nie znajduję odpowiedzi na to jak często i jakie ilości wit. C powinna spożywać zdrowa, osoba dorosła. Być może nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi i wiem, że większość osób napisze, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć ale liczyłam przynajmniej na przybliżone cyfry.

 • Małgosia

  Mnie ostry smak octu jabłkowego nie przeszkadza absolutnie, w podróży zakwaszę kroplami żołądkowymi z kolei. Prawdę mówiąc bardziej przeszkadza mi jedzenie kurzych łapek i świńskiej skóry celem przyswojenia naturalnego kolagenu – nie wiem czy to przeskoczę, sam zapach powoduje odruch wymiotny i szukam remedium na to albo czegoś bardziej znośnego w smaku. Salceson również odpada.

 • darek2015

  Małgosia zeby to określić musisz zrobic KALIBRACJĘ wg Cathcarta, wtedy uzyskasz dzienny próg potrzeb i przyswajania!
  jeden spożyje podczas tego 10g, inny 30 a nawet wiecej.

  Tu masz jak to zrobić w szczegółach, najlepiej w weekend 😉 :
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAAahUKEwiYyMT1yffHAhVkLNsKHYOPCWo&url=http%3A%2F%2Fwww.akademiawitalnosci.pl%2F10-najpotezniejszych-protokolow-witaminowych-cz-3-protokol-doustnego-stosowania-witaminy-c-dr-robert-cathart-iii%2F&usg=AFQjCNG8q80rNVvk3SeusCgWTcvUImii1g&sig2=K73t6E2jXktZuf_CBIPPsA

 • Małgosia

  Pierwsze słyszę : ) Ciągle czytam o wit. C, słucham na wykładach J.Zięby ale nikt konkretnie nie napisał jak to sprawdzić. Dziękuję, muszę się w to wgryźć. Słyszałam, że nadwyżki wit. C wyprowadzają podobno toksyny z organizmu oraz, że nie da się jej przedawkować…

 • darek2015

  Nie da się, zwiąże wode w jelitach i wizyta u Wujka Ceśka nieunikniona- to jest ten próg ‚magiczny’.
  Potem z sumowanej ilosci bierzesz 75% i rozkladasz na 4-6 dawek dziennie, ale nie doprowadzamy juz do biegunki.
  Przy bulgotkach, ograniczamy.
  (Po takim czyszczeniu pozbawiamy sie toksyn , ale trzeba kiszonki i kefiry popijac, żeby pilnowac właściwej flory bakteryjnej..)
  Ostrożnie, po nasyceniu, dawki same będa się zmniejszać, ja dziennie przyjmuje teraz koło 6 gram askorbinianu, tyle potrzebuję, nie choruję..

 • darek2015

  Jest taka zasada, jeżeli cos Ci nie smakuje to tego nie jedz..;)
  ‚Zupa kolagenowa’ może być znośniejsza i całkiem smaczna – poczytaj:

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=0CFsQFjAM&url=http%3A%2F%2Fwww.4wymiar.pl%2Fw-nowym-numerze%2F477-krzemem-w-raka.html%3Fshowall%3D%26start%3D1&ei=PVTCVLPmD8WJ7QaxlIGgDw&usg=AFQjCNGyusouT2Gitd2Hjrop4eKqGRdddg&sig2=Y5KCaRfNw1smFfxzwuZuxQ

  O kolagenie, Krzemie, H2o2..
  Bardzo ciekawe..

 • Małgosia

  Powiem szczerze, że im dalej w las tym coraz więcej informacji : ) Bardzo dziękuję za trafne wskazówki, będą dużym ułatwieniem w drodze po zdrowie :)

 • Małgosia

  Dobry wieczór
  Co sądzicie o kolagenie naturalnym pozyskiwanym z ryb np. Colway. Czy to ma sens Waszym zdaniem?

 • Małgosia

  Darku, dziękuję za przesłany przepis na zupę kolagenową, niestety to nadal dodatek ze skóry świni. Najwięcej kolagenu jest w kurzych łapkach, w skórce świni, w salcesonie. Są to trzy rzeczy na myśl o których mam nudności. Zrobiłam galaretę z kurzych łapek i dodałam skórę ale na sam widok i specyficzny zapach mam odruch. Gdzie jeszcze ewentualnie jest dużo naturalnego kolagenu?

 • darek2015

  Kolagen to wielkocząsteczkowe trudno trawione białko..
  Niezbedne dla zdrowia!
  Jest właśnie w tych produktach.
  I w ‚bonusie; łatwo przyswajalnego Krzemu..
  Tylko trzeba miec przy tym – warunek konieczny (!)- bardzo kwaśne pH żoładka, inaczej go nie strawimy, nie przyswoimy, podziurawimy sobie jelita, i doprowadzimy do mnóstwa chorób , przy których alergia to niska półka…

  Zostaja Ci dobrej jakości parówki, ale takie prawdziwe >z małą ilościa mięsa (!), to co wciskaja w tv, że maja mieć 90% mięsa to kit..
  Parówki to mielone podroby i tłuste kawałki , chrząstki – wszystkie ‚klejowe’ elementy.
  Albo ryby zjadane wraz ze skórą >małe płotki..

  Jest jeszcze rozwiąznie z proliną.. ale to już normalna suplementacja ..

 • Małgosia

  Kolagen zażywam w trakcie posiłku przed którym 15 minut wcześniej zakwaszam organizm. Parówki, większość chemiczna albo reklamowana z dużą ilością mięsa a tutaj chodzi aby tego mięsa było jak najmniej : ))
  Płotki okey : )
  Chylę czoła nad Twoją wiedzą : )

 • darek2015

  Dlarego napisałem dobrej jakosci! 😉
  Sa jeszcze takie małe uczciwe gminne masarnie, korzystam z takiej, skład :
  mięso wieprzowe i sól > 2 składniki !
  Smak, że nie opowiem..
  Aż czasami musze po to pojechac, długo nie postoi, zero chemii..
  Dobrze robisz, do kolagenu potrzebna jest tez vitC, D3 i B6..
  Mam w zamrażarce ze 3 kg płotek wypatroszonych, dzieki za przypomnienie.. 😉

  to smacznego !

 • Małgosia

  Witam ponownie
  Spotkałam się z taką opinią, że zbyt częste stosowanie octu jabłkowego rozleniwia żołądek jeśli chodzi o samodzielne pobudzanie wytwarzania kwasu solnego. Druga sprawa, że ocet stosowany przez wiele miesięcy może być szkodliwy. Ja osobiście od dwóch tygodni piję ocet trzy razy dziennie i żadnych dolegliwości nie odczuwam. Zastanawiam się jednak co będzie jeśli będę piła ocet parę miesięcy trzy razy dziennie. Oczywiście wiem, że mogę żołądek również zakwasić kroplami żołądkowymi, solą himalajską, nawet sokiem z cytryny.
  Dopiszę Wam coś jeszcze. Mój znajomy gastroeneterolog powiedział mi, że w moim przypadku mając refluks bardzo sobie szkodę pobudzając nadmierne wydzielanie soków i że za parę lat zaczną się prawdziwe choroby – to tak w ramach ciekawostki : ))

 • darek2015

  Twój gastro-szpecjalista ma rację przy założeniu, że masz zakwaszony normalnie.
  Ale 80% populacji ma w żołądku prawie wode -pH 7.0..!
  nie ma żadnego niebezpieczeństwa – raz w tyg. robisz sobie test sody i wiesz! A przy okazji ładujesz buufory alkaliczne- w bonusie 😉

  Na co moze byc szkodliwy ocet J. ?
  Można na zmianę z wodą soloną, skutek ten sam, a korzyści wiele..
  J. Zięba mówił gdzieś, że kobieta zniszczony IPP żołądek musiała codziennie ‚ładowac’ do posiłku 12 tabsami Betainy HCl, nie dla suplementacji , ale by żyć w ogóle, czyli trawić.
  Tu jest problem..

 • Marta

  @ Małgosia
  Biorę ocet jabłkowy od stycznia i nadal test z sodą nie wychodzi mi dobrze.
  Nie dzieje mi się nic złego a wręcz odczuwam zmiany pozytywne w moim organiźmie. Stan skóry , włosów mi się poprawił, zrzuciłam parę zbędnych kilogramów bo porostu jem mniej, problemy kobiece też złagodniały.
  Oczywiście biorę cały czas witaminę C , D3 plus K2 MK7 , piję wodę z solą himalajską . Przy refluksie ważne jest między innymi zasada aby nie pić nic przed posiłkiem około godziny ( prócz zakwaszania ) i 2,5 godziny po posiłku i żołądek nie wyrzuca nam wtedy kwasu do przełyku.

 • Małgosia

  Dziękuję Wam za odpowiedź :)

  Marto, nie jestem w stanie nie pić niczego do 2,5 godziny po posiłku ponieważ wtedy nie piłabym nic z uwagi na to, że jem pięć posiłków dziennie :) Jeśli chodzi o wodę z solą himalajską piję również, co więcej wodę mrożę 😉 Jeśli chodzi o suplementację staram się zaplanować co i jak. Na ten moment biorę wit. C i kolagen naturalny, w planie D3 plus K2Mk7 ale nie chcę brać się za to szybko tylko zaplanować z głową, kiedy o jakiej porze.

  Darku :) Cóż, miałam zaplanowaną wizytę u gastrologa
  i odwołałam 😉 Tak więc to mówi samo za siebie 😉

  Serdeczności dla Was :)

 • Małgosia

  Witam Drodzy
  Mam pytanie, z jakich firm i gdzie nabywacie K2Mk7, wit E, wit. A, D3. Będę wdzięczna za informację. Na rynku jest cale mnostwo preparatów. Mnie chodzi o najlepsze i najbardziej zbliżone do naturalnych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Małgosia

  Mam również drugie pytanie. Czy biorąc kolagen w kapsułkach lub z pozywienia należy równocześnie zażywać wit. C? Czy też np. wit C pół godziny przed kolagenem? Jak to prawidłowo robić 😉

  Drugie pytanie, czy K2Mk7, E, A, C i kolagen można brać razem, łacznie zażywać :) Pozdrawiam miło.

 • Marta Brzoza

  @Małgosia
  Firma SOLGAR ma bardzo dobre naturalne produkty. Jest solgar.com jak i solgar.pl
  D3 -25OH , wraz z K2MK7,
  Wit.A
  Wszystkie można przyjmować razem, ponieważ są rozpuszczalne w tłuszczach, a nawet z pokarmem tłuszczowym.
  Wit.C z bioflavonoidami, lepiej brać osobno, dowolna pora, zależy ile razy bierzesz dziennie. Jestem świeżo po spotkaniu z Jerzym Zięba i te informacje są najnowsze.

 • Małgosia

  Spodziewam się, że to górna półka po analizie strony internetowej. Wiem, że zdrowie nie ma ceny a coś innego jeszcze? :) Pozdrawiam miło i dziękuję za odpowiedź Marto :)

 • Piotr

  Produkty firmy Solgar są jednak wyjątkowo drogie. Można przyjmować K2MK7 również uznanej firmy Swanson, która jest dwa razy tańsza.

 • darek2015

  Jerzy Zięba – kolagen i wit C.

  https://youtu.be/2NHLVIN–nM

 • evka

  @darek2015
  darku, zakwaszam od kilku miesięcy żołądek, najpierw o
  OJ, potem przeszłam na betainę, którą stosuję już 5 miesięcy,Moje trawienie bardzo się poprawiło,zaczęłam w końcu przyswajać i przybywać na wadze.Ale po obfitym posiłku jeszcze odbija mi się kwasem .(mam refluks , czasem jeszcze resztki jedzenia w ustach, ale nie mam zgagi)Oprócz tego piję 2,5 l wody z solą himalajską, zakwaszam żołądek dodatkowo solą-ssę sól przed posiłkami.Wykonałam test z sodą i odbicie niestety po 4 minutach dopiero.
  Nadmienię,że wyszły mi nietolerancje pokarmowe na gluten, pszenicę, jajka i laktozę-więc od 4 miesiące nie spożywam tych produktów.
  Mam pytanie odnośnie sody-czy picie codziennie na czczo sody nie odkwasi żołądka, bo przecież cały czas go mam zakwaszać?(czy do tej sody dolać OJ, tak jak pisałeś?)
  Czy na czczo soda, a potem w trakcie posiłku tylko betaina?(zażywam ok.6 kapsułek dziennie po 1 do śniadania i kolacji i 3 do obiadu)
  Jak długo może trwać taka terapia, żeby żołądek sam zaczął produkować kwas solny i ile tej betainy spożywać?
  (czytam też forum davidicke)

 • Marta Brzoza

  Tak Swanson jest też dobra, ale pytanie dotyczyło która najlepsza.

 • Kazimierz

  Jaki sens ma dodawanie octu jabłkowego do sody oczyszczonej?

 • Malgosia

  Witam miło,
  Zastanawia mnie taka sprawa. W jaki sposób wyliczaliscie zapotrzebowanie dzienne na D3, E, k2mk7. O sposobie wyliczania C pisał Darek.
  Pozdrawiam.

 • Marta Brzoza

  @Małgosia
  Wit.D3-6000 IU
  K2MK7- 300-400 mcg
  Przy tym powinna być wit. A -2000IU
  Te wszystkie trzy łączy się razem nie występuje toxycznosć.

 • Malgosia

  Dziennie? Dzielisz sobie na trzy cztery dawki przy posiłku?

 • Kazimierz

  @Darek2015

  Dobrze, tylko soda oczyszczona odkwasza żołądek, a kwas jabłkowy zakwasza.

  Jaki ma sens mieszane tych dwóch substancji?

  Tylko ten wątek mnie interesuje, a nie dawki czy mikstury.

  Nie słyszałem, aby p. Zięba kiedykolwiek mieszał te dwie substancje.
  To nie ma sensu.

 • Małgosia

  Czytam z uwagą Waszą dyskusję (Kazimierz i Darek).
  Tak jak wspomniałam piję 3 razy dziennie ocet jabłkowy celem zakwaszenia żoładka od trzech miesięcy. Wraz z octem czasem rozpuszczam w ustach grudki soli himalajskiej. Sól dodaję również każdorazowo do wody, którą piję w ciągu dnia. Prawdę mówiąc widzę duża poprawę w wyglądzie skóry na twarzy i samopoczuciu. Wiele osób jednak straszy, że długie używanie octu jabłkowego powoduje uszkodzenie śluzówki żołądka
  (nie odczuwam takiego problemu).
  Jednocześnie przy zakwaszaniu żoładka chciałabym odkwasić organizm. Czytałam wątki powyżej ale trochę boję się za to zabrać bo odkwaszanie organizmu i zakwaszanie żołądka jednocześnie brzmi nieco skomplikowanie 😉

  Powracając do naszego wątku zakwaszania chciałam usystematyzować:
  1. Czy jeśli do spożywanego octu jabłkowego dodam kwas askorbinowy to zakwaszanie żoładka będzie skuteczniejsze? W jakiej ilości dodać kwasu (Ty Darku pisałeś, że stosujesz taką metodę)

  2. Jak prawidlowo zakwaszać żołądek i jednocześnie odkwaszać organizm?

  3. Suplementacja: wit A, E, D3 I K2MK7, kolagen w kapsułkach (dodatkowo spożywam L-karnitynę) – rozpuszczalne w tłuszczach ale z tego co pisała Marta można je brać ŁĄCZNIE przy posiłku? Wolę się upewnić. Dodatkowo czy problemem jest, że nie popijam ich wodą – w trakcie posiłku bowiem nie spożywam wody.

  4. Witamina C, czy prawdą jest, że askorbinian sodu nie powinno się jako suplementacja witaminą C spożywać przy posiłkach ale między posiłkami w przeciwieństwie do pozostałych witamin :) (W trakcie posiłków spożywam również kolagen w kapsułkach i nie wiem ile przed kolagenem należy spożywać wit C aby dobrze się wchłonął)

  5. Piję na czczo tran z wątroby dorsza, dostarcza on podobno Omega, wit. E i A. Czy według Was tran jest skuteczny i czy jego picie ma sens? Czy picie tranu spowoduje że można zrezygnować z wit. A i E w kapsułkach?

  Będę wdzięczna za powyższe odpowiedzi :) Mam nadzieję, że moje częste pytania nie są dla Was uciążliwe :) Pozdrawiam Was serdecznie :-)

 • Marta Brzoza

  @Małgosia
  1)Zakwaszające żołądek octem można dodać vit.C . Jest to skuteczniejsze. Ja dodaję szczyptę , tak jak robię to też z solą himalajską.
  2) Małgosiu poczytaj wątki powyżej jak pisał Darek, robię podobnie.
  3)Vit. Te są rozpuszczalne w tłuszczach i nalęży je brać z posiłkiem tłuszczowym.
  Vit. C posypuję każdy posiłek , nie ma to wpływu na spoźywane vitaminy.
  4)Nieprawda. Posypuję witaminą C każdy posiłek. Jerzy Zięba wręcz poleca zamienić tradycyjną cukierniczkę na ta do przechowywania vit.c w proszku i korzystać przy każdej sposobności.
  5) Czy Twój organizm potrzebuje tran? Według mnie nie ma takiej potrzeby.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • Małgosia

  Dziękuję Wam za podpowiedzi.
  Darku w jakiej ilości dodajesz kwasu l-askorbinowego do posiłków?

 • Marta Brzoza

  Kefir popijam w dużych ilościach a zmielonym lnen posypuję co siè da!

 • Malgosia

  Boraks, chlorek magnezu, len w z jakich źródeł Kochani? Ascorbinian sodu pije ale jak Darku robisz sodowo potasowy i dlaczego taki?

 • magdalena

  Pani MARTO!
  A jak mogę sprawdzić zakwaszenie zoladka u 10 mies synka?pediatra stwierdził u niego refluks ale nie na podstawie zleconych badań tylko dlatego ze mały się budzi w nocy. Jest karmiony piersia. Dawałam mu te durne leki ale po tygodniu przestałam bo czułam ze to nie działa i nie jestem pewna czy synek faktycznie cierpi na refluks. Czy mogę u niego wykonać test z soda?jeśli tak i wyjdzie ze się nie odbije to wtedy mogę mu podać ocet czy bezpieczniejsza będzie ta Wit c w proszku? Proszę o radę
  dziękuję pozdrawiam magda

 • Marta Brzoza

  @ Magdalena
  Pani Magdaleno nie mam doświadczenia aż z tak małymi dziećmi, raczej z nieco większymi które przyjmują już stały pokarm. U takich dzieci jak najbardziej polecam tą metodę.
  Witamina C w proszku podawana stopniowo raczej jednak nie zaszkodzi.

 • Michał

  Przeczytałem wszystko. Mam jedną uwagę. Niestety powtarza się to na każdym forum, nie tylko zdrowotnym….

  Jeżeli ktoś pyta proszę odpowiadać konkretnie a nie odsyłać do czytania postów wyżej. Może ktoś nie rozumieć, nie wszyscy są zaprawionymi w medycynie naturalnej i innej.

  POWTARZANIE UTRWALA.

  A WIDAĆ NIE WYSZYSTKO JEST JASNE DLA WSZYSTKICH. CHODZI O ZDROWIE I ŻYCIE WIĘC PROSZE POŚWIECIĆ TE 2 MINUTY WIĘCEJ I ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE.

 • Marta Brzoza

  Panie Michale, proszę też szanować nasz czas.
  Oprócz pracy odpisujemy na wiele pytań dziennie.
  Kierujemy ludzi do już napisanych opinii, porad.
  Wystarczy je przeczytać, poświęcić trochę czasu na zdobywanie wiedzy.
  Wiedzę dajemy na tacy, jednak przeczytać należy samemu.

  Do jakiego konkretnie pytania, pan się odnosi?

 • tom

  A ja proponuję zapoznać się z takim artykułem, rewolucja w rozumieniu trawienia pokarmów, gdzie nie trzeba zakwaszać, a odwrotnie nawet alkalizować jedzenie. Nie ma w tym sprzeczności jaka jest w zakwaszaniu żołądka czyli jednej częśći ciała a jednoczesnym alkalizowaniu pozostałych komórek ciała.
  https://cudph.pl/zoladek-nie-trawi-zoladek-alkalizuje/

 • Maciej

  Marta jakiej firmy stosujesz lub polecasz witaminę A ??? pzdr

 • KarolaW

  Witam. Mam pytanie odnośnie stosowania betainy.
  Próbowałam wcześniej zakwaszać żołądek octem jabłkowym i solą ale bez większych efektów. Kilka tygodni temu sięgnęłam po betainę. Biorę 2 do posiłku (po trzech mam już zgagę) i nawet trochę lepiej trawię ale problem w tym że po betainie mam wzdęcia. Jak biorę betainę to cały dzień mam napompowane jelita i jest to bardzo męczące. Jak odstawię betainę to wzdęcia mijają ale za to żołądek nie trawi i jedzenie cały czas zalega mi w żołądku i bulgocze. Ktoś wie czemu tak się dzieje?

 • KarolaW

  zapomniałam napisać że zmniejszenie ilosci betainy nic nie daje. nawet pół tabletki powoduje wzdęcia.

 • Marta Brzoza

  Większość witamin które używam są firmy Solgar.

 • Maciej

  Marta rozumiem że spożywasz taką ilość suplementów raz dziennie razem ze śniadaniem ???? Bo one chyba z tłuszczem jakimś powinny być brane ? I te wyliczenia np d3 sama gdzies znalazłaś czy jakoś wyliczyłaś ?

  Wit.D3-6000 IU
  K2MK7- 300-400 mcg
  Przy tym powinna być wit. A -2000IU
  Te wszystkie trzy łączy się razem nie występuje toxycznosć.

 • Maciej

  Mam pytanie odnoście mleka i produktów mlecznych …. Czy Jerzy Zięba zezwala picie np Kefirów czy maślanek bo mleka absolutnie zabrania !!!!

 • Marta Brzoza

  @Maciej

  Tak wolno pić kefiry i maślanki.
  Tylko trzeba pilnować, aby były naturalne.

 • Marta Brzoza

  Maciej różnie to robię. W zależności jak „silne” mam witaminy i co potrzebuję w danym okresie.
  Teraz mam Wit.D3-5000 IU, więc biorę raz dziennie. Tak samo K2MK7 raz dziennie.
  Wit A mam teraz 5 IU – raz dziennie.
  Zażywam je z posiłkiem tłuszczowym.

  Ilość wit D3 uzależniona jest od tego, jaki masz dostęp do słońca.
  Jeżeli nie masz w ciągu dnia to i 10 ty IU można brać.

  Tu nie ma stałych reguł.
  Wszystko zależy od organizmu, diety, chorób jakie się ma itd.

 • Maciej

  Marta mam ostatnie do Ciebie pytanie bo nie powinno się popijać w czasie posiłku w ogóle więc te suplementy d3, k2mk7 i wit a połykasz bez wody ?? czy z odrobiną wody w czasie posiłku ????

 • Marta Brzoza

  @Maciej
  Połykam je z posiłkiem tłuszczowym, bo najlepiej się wtedy przyswajają.Bądz to kanapka z boczkiem, czy też lody domowej roboty z słodkiej śmietanki i żółtek! Pozdrawiam

 • Iwona

  Marta, Darek, jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy. Jak dotąd, nigdzie nie spotkałam tak ogromnej dawki niesamowicie pożytecznych informacji tylko w samych komentarzach. Chapeau bas.

  Korzystając z okazji, mam pytanie związane z problemem który nęka mnie od kilku lat i z biegiem czasu nasila się, a nie udało mi się nigdzie znaleźć żadnej informacji na ten temat.
  A mianowicie:
  Moja skóra zrobiła się mega wrażliwa na temperaturę.
  Zaczęło się to ok 10 lat temu i z biegiem czasu nasila się.
  Objawia się to tym, że – czy to podczas kąpieli, czy w kontakcie z gorącym przedmiotem (np. kubek herbaty trzymany w dłoniach), czy podczas przebywania na słońcu – skóra momentalnie czerwienieje i zaczyna piec i potwornie swędzieć. Wygląda jak po zbyt długim przebywaniu na słońcu. Zaczerwienione i swędzące są tylko te części skóry, które miały kontakt z gorącem.
  Przechodzi po ok 15-30 minutach. Trochę pomaga smarowanie balsamami. Takie sytuacje zdarzają mi się nawet podczas jazdy samochodem, kiedy słońce wpada przez szybę. Muszę przykrywać nogi (nawet w spodniach) grubym materiałem (cienki nie pomaga) lub gazetą, bo inaczej całe uda mam poparzone.

  Ostatnio jedna rzecz mnie mocno przeraziła – jakieś dwa miesiące temu skorzystałam z sauny suchej (przebywałam w niej ok 10 min w temp. ok 120 st). Schłodziłam się potem pod prysznicem i poszłam popływać chwilę w basenie. Już w trakcie pływania poczułam, że dziwnie ściąga mi twarz. Wyszłam od razu z wody i kiedy spojrzałam do lustra, moja twarz była wykrzywiona w grymasie, tak jakby skóra i mięśnie dostały skurczu.
  Co więcej, skóra na całym ciele wyglądała tak, jakby się zagotowała (ale tylko w miejscach które nie były okryte ręcznikiem podczas pobytu w saunie).
  Dobrym przykładem będzie skóra z golonki, która po ugotowaniu robi się dużo grubsza i napęczniała.
  Moja skóra była tak samo mocno pogrubiona, do tego było jej więcej, tak jakby się rozluźniła. Najbardziej było to widoczne w miejscach gdzie mamy naturalne fałdy – przy przegubach, w okolicy pach. Normalnie kiedy zginam dłoń do góry, fałdy skóry mają grubość ok 2 mm. Wtedy miały ok 6-7 mm. Normalnie, kiedy próbuję złapać fałd skóry na przedramieniu, unosi się w górę max na 1 cm. Wtedy rozciągał się aż na 3 cm.
  Jednym słowem, wyglądałam jak mops.

  To zdarzenie wiążę z objawami, o którym napisałam na początku. Mam wrażenie że coś dzieje się w moim organizmie, a skóra to tylko tego objaw. Nie wiem jednak co to jest.
  Oczywiście u lekarzy różnych byłam, bez komentarza.

  Będę wdzięczna za wszelkie informacje w tej sprawie, bo już nie wiem co robić.

  Z góry serdecznie dziękuję.

 • Przemek

  Witajcie, super stronka :)

  Marta jakiej firmy jesz D3+K2Mk7?

 • Marta Brzoza

  @Przemek
  Dziękuję za miłe słowa.
  Tylko firmy Solgar, nie chcę jej tu reklamować,ale wg.mnie są najlepsze.
  Pozdrawiam

 • Piotr

  Produkty firmy Solgar rzeczywiście z różnych powodów budzą zaufanie, ale są bardzo drogie (często dwukrotnie droższe), dlatego dla niezamożnego człowieka mieszkającego w kraju dobra jest tańsza alternatywa także renomowanych firm.

 • sylwia

  Witajcie!

  Świetna stronka, ciekawe informacje.Może pomożecie i doradzicie jak sobie pomóc przy przewlekłym zapaleniu zatok, nie pomaga medycyna akademicka, a i zioła nie dają rady. Męczę się okronie już od roku, najbardziej dokucza mi wydzielina spływająca po ściankach gardła.
  Pozdrawiam

 • OtyliaHERDA, Wwa

  JEDZENIE = ŻYCIE! *****

  PRAWIDŁOWA BIOLOGICZNIE, PROZDROWOTNA METODA ODŻYWIANIA:
  Tzw. dla współczesnego człowieka powinna akceptować wszelkie uwarunkowania naszej przyrody, ewolucją narzucone reguły. Stanowi to trudny problem, ale bez badań; krew, wydzieliny, wydaliny, pierwiastki włosa, jest to absolutnie niemożliwe.

  WTEDY MOŻNA TYLKO PRZERZUCAĆ SIĘ PSEUDO REGUŁAMI:
  Na węch i czucie, również przypuszczenia. Kto zada sobie trud i zbada jak podnosi się poziom cukru przy poszczególnych produktach, jaki jest wpływ tłuszczów i jak, tj. w jakiej ilości się odkładają, jak organizm oddziaływuje na rodzaje białek itd. to wyniki dla wszystkich ludzi są niemal identyczne ew. drobna skala technicznego błędu.

  A WIĘC; PRZY ZWALCZANIU WSZELKICH CHORÓB / OTYŁOŚCI, RÓWNIEŻ CUKRZYCY TYPU 2, WAŻNA JEST WIEDZA:
  Klasyfikująca pożywienie na kategorie uwzględniające zawartość tłuszczów, NISKICH WĘGLOWODANÓW, WYSOKICH WĘGLOWODANÓW; tj. tych które sprzyjają powstawaniu otyłości i cukrzycy typu 2, a które nie, oraz pozostałych składników. Stosunkowo prostym jest zaznajomić się z tabelami pożywienia wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO TJ. IŻ PRODUKTU. To wystarcza, aby samemu decydować o łatwym doborze składników swojej diety, co stanowi na szczęście, rozwiązanie trudnego problemu dotyczącego zwalczania obu chorób. Lekarz rodzinny jednoznacznie, też nam to potwierdzi.

  KOD 7 TJ. BIAŁKA, TŁUSZCZE, WĘGLOWODANY, WITAMINY, SKŁADNIKI MINERALNE, BŁONNIK, WODA:
  Wymienione substancje są niezbędne do tego, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo, komórki odpowiednio się tworzyły i regenerowały, w przeciwnym bowiem razie nowo powstające, są coraz gorszej jakości, w wyniku czego dochodzi najpierw do dolegliwości, następnie do rozlicznych chorób, szybkiej starości, aż w końcu do przedwczesnej śmierci. Długość życia komórek jest zróżnicowana np. leukocyty (białe krwinki) żyją około 10 dni, niektóre kubki smakowe na języku tylko kilka godzin, komórki mięśni kilka miesięcy, a komórki kości żyją aż 7-8 lat. W naszym organizmie następuje ciągły proces odnawiania się, czyli odbudowy. Aby mógł on przebiegać racjonalnie, musi być dostarczony materiał do budowy tychże komórek. Materiałem są oczywiście związki pokarmowe i składniki odżywcze, pozyskiwane przez nasz organizm wraz ze zjadanym pożywieniem.

  W ODŻYWIANIU PODSTAWOWYM ZAŁOŻENIEM JEST TO CO JEMY, A NIE O KTÓREJ GODZINIE I W JAKICH PORCJACH:
  Organizm zakodowany jest genetycznie tak, aby oddziaływać na spożyty produkt żywnościowy adekwatnie co do składu tego produktu i wobec którego poszczególne narządy organizmu wykonują; zaprogramowane ewolucyjnym życiem na Ziemi reakcje (wyuczone przez miliony lat). Nieistotnym czynnikiem jest godzina, a pomniejszym ilość spożywanego pokarmu: liczy się zawsze skład pierwiastkowy „produktu” zjedzonego przez człowieka. Wszystkie czynniki inne niż skład mają znaczenia drugorzędne i można je nawet wstępnie pominąć. P. S. Pora spożywania posiłków nie jest istotna, a ich objętość powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb organizmu.

  ZOBACZ TAKŻE; CUKRZYCA TYPU 2, WG: IRL KRAKÓW.

 • OtyliaHERDA, Wwa

  _______________________________
  LINK DO NOTKI. ♥♥♥♥♥
  https://chatul.pl/forum/viewtopic.php?t=1449

  _______________________________

 • Elmirka

  Od końca października po zażyciu antybiotyku na zapalenie oskrzeli mam problemy z żołądkiem wskazujące na refluks. Nie wiem czy to od antybiotyku czy i tak bym miała ten refluks, ale podejrzewam antybiotyk bo pod koniec brania zaczął mnie brzuch pobolewać. Czekam na wizytę u gastrologa którą będę mieć pod koniec stycznia. Brałam przez 3 tygodnie controloc troche mi pomógł ale jak zaczęłam jeść normalnie w święta to znów mnie żołądek zaczął męczyć. Poczytałam o leczeniu octem jabłkowym i o tym jaką krzywdę robią ipp dla organizmu i zaczęłam go pić 3 razy dziennie bo z testu z sodą odbiło mi się po ok. 4 minutach. pierwszy dzień stosowałam 1 łyżeczkę na pół szklanki wody. 2 dzień 1 łyżkę a od 3 zaczęłam 2 łyżki. Wytrzymałam do 6 dni męczyła mnie straszna chrypkaa i uczucie guli w gardle i oprócz tego mam strasznie sucho w jamie ustnej. 2 dzień go już nie piję to ta suchość trochę mi zmalała, ale dalej jest dyskomfort najgorzej wieczorem i nie pomaga picie dużej ilości płynów w ciągu dnia. Mam wrażenie jakbym miałam poparzoną czymś gorącym jamę ustną. 7 dnia po wypiciu na czczo wody z sodą odbiło mi się już po 1,5 minuty. Nie wiem co dalej robić bo boję się dalej zakwaszać octem, a z drugiej strony chciałabym się pozbyć refluksowych dolegliwości bez farmaceutyków.

 • Marta Brzoza

  @Elmirka
  Za krótki okres czasu przyjmowała Pani ocet jabłkowy z wodą żeby nastąpiła poprawa. Powiem szczerze że nie spotkałam się z takimi objawami po jego spożyciu , a biorę go już od roku non stop i mi bardzo pomaga.Musi Pani sama zdecydować co dalej robić.
  Czasami wystarczy przyjmować go rzadziej np. 2 razy dziennie 15 minut przed głównymi posiłkami . Ważne jest też żeby nie przyjmować płynów podczas posiłków, tylko mieć odstęp czasu przed jak i po nim.

 • Elmirka

  Wiem, że za krótko go piłam gdyby nie to uczucie suchości to nadal kontynuowałabym terapię bo oprócz tej suchości to ogólne samopoczucie po tym occie to miałam super :) no chrypka tez mi się nasilała po wypiciu i pojawiała gula w gardle .Ale jak w sobotę wypiłam 2 dawkę przedobiednią to ta suchość jeszcze bardziej mi się nasiliła kolejną przed kolacją odpuściłam sobie. Dlatego stwierdziła, że to od octu, albo też mało przyjmowałam płynów między posiłkami. Od wczoraj piję sok ze świeżej kapusty. Chciałabym wrócić do octu i pozbyć się refluksu. Dzisiaj test z sodą wyszedł mi ok 3 minut. Najpierw może dobrze się nawilżę od środka i na gastroskopii sprawdzę stan śluzówki i będę się kurować :)

 • Darek

  Mam podobne objawy jak Elmirka,przy piciu octu.
  Podejzewam ze moze to byc podraznienie sluzowki przelyku przez ocet

 • Elmirka

  Jak przestałam pić ocet to śluzówka się zregenerowała :) zaczęłam znów od dzisiaj do obiadu i kolacji na pół szklanki wody 1 łyżeczkę octu jabłkowego i trochę mnie zaczyna podsuszać w gardle mimo dużej ilości płynów w ciągu dnia. Także pozostaje mi zakup betainy.

 • Kamil

  Witam, ja mam takie pytanie,jaka jest przyczyna tego że kwas solny nie jest wytwarzany w odpowiedniej ilości? Pomijam że wraz z wiekiem organizm wytwarza go coraz mniej, ale u mnie zaczęło się to w wieku 18 lat, i nie jestem w stanie znaleźć tego przyczyny, ktoś może wie?

 • Elmirka

  Znów piję ocet jabłkowy i tym razem nie mam tej nieprzyjemnej suchości :) nie wiem czy to jest spowodowane tym, że wcześniej piłam ocet z ciepłą wodą a teraz piję z zimną.

 • Marta Brzoza

  @Elmirka
  Dokładnie to mógł być ten powód. Spróbuj do wody z octem dodać jeszcze szczyptę soli np.himalajskiej. Dużo ludzi poleca właśnie ten sposób.

 • Elmirka

  Wodę z solą himalajską zaczęłam pić, żeby się nawodnić po tym jak miałam problemy z piciem octu jabłkowego. Nadal piję wodę z solą himalajską i zakwaszam żołądek octem jabłkowym i jest dobrze :) wypryski na twarzy zaczynają mi ładnie znikać 😉 problemy z żołądkiem nadal mam, ale jest trochę lepiej niż było :)

 • Marta Brzoza

  @Elmirka
  Potrzeba więcej czasu aby kuracja zadziałała.Cieszę się że się nie zniechęca a małe sukcesy bardzo cieszą.:)

 • Anna

  O czym mogą świadczyć(raz częstsze,raz rzadsze) puste odbicia od żołądka?Jest na to jakaś rada?

 • Ewa

  Co za niesamowity blog-kopalnia wiedzy…Nie znam się na chemii, biochemii etc., wszystkiego co powyżej też jeszcze nie przeczytałam, ale mam przeczucie, że tu jest własciwe miejsce na moje pytanie: czy i jak można naturalnymi sposobami leczyć POCHP-obturacyjną chorobę płuc, a w szczególności chodzi o eliminowanie napadów duszności? Wierzę, że ktoś z Was będzie wiedział…

 • darek2015

  @Ewa
  W tym temacie, inhalacje 0.5 % WU:

  https://martabrzoza.pl/nowinki-kasi/leczenie-nieuleczalnych-chorob-woda-utleniona/

  ==Nadtlenek wodoru metodą wdychaniu Bill Munro jest jedną z najpopularniejszych naturalnych lekarstw na Clinic Ziemi od ponad 10 lat! Artykułów na tej stronie zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu inhalacji nadtlenku wodoru i referencje z setek naszych czytelników, którzy próbowali to lekarstwo na wirusy, POChP, problemy płuc, przewlekłe kaszel, astma, rak, opryszczka, i wiele innych.==
  https://www.google.com/url?q=https://www.earthclinic.com/remedies/hydrogen_peroxide_inhalation.html&sa=U&ved=0ahUKEwiJkOKL8M_KAhUDkQ8KHUEUCrcQFggJMAI&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNFQY53z_E3Z6SFCp3kIHsxo40kJXA

  Biochemik Ted:
  ==LEKI NA POCHP TED==
  POChP może być pomógł z glutationu lub jego prekursorów, takich jak N acetylo cysteina 500 mg trzy lub cztery razy dziennie i tauryna 1000 mg trzy razy na dobę. Glicyna 3000 mg z lizyną 1000 mg trzy razy dziennie, aby pomóc naprawić płuca, a także witaminy C i Q10. Aby pomóc jej oddychać kwasu hialuronowego, 4 lub 5 razy dziennie 100 mg dużą ilością wody. Obrzęk żołądek pomógł z B6 50 mg trzy razy dziennie, najlepiej przed posiłkami. Ona ma jakąś formę alergii wywołanych przez grzyby może świdrowe 1/10 łyżeczki w jednym litrze wody może również zmniejszyć ten grzyb. Więc unikać serów, czekolady, a zwłaszcza pszenica, mąka pszenna, chleb, ciastka, ciasteczka, przełączyć ziarna ryżu jest dużo bezpieczniejsze najlepiej brązowy ryż. ==
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjfrYSn7s_KAhWKCywKHfBpBc4QFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fted.earthclinic.com%2Fcures%2Fcopd-treatment-chronic-obstructive-pulmonary-disease.html&usg=AFQjCNFDhhUnrwqRXlekU4_pawH-eno5bw&sig2=9nG_o9JpI7CyOfUiEw2PJA

 • Ewa

  @darek2015 dziękuję za wskazówki, przekażę to osobie, która walczy z tą chorobą przy pomocy medycyny akademickiej-mam nadzieję, że ten prosty sposób przyniesie jej ulgę, musze też zgłębić Teda, to automatyczne tłumaczenie jest naprawdę zwariowane :) Pozdrawiam

 • Justyna

  Moja ciocia po kilku miesiącach męczenia się ze zgagą zdecydowała się na wykonanie gastroskopii. Mieszka w Tychach i za radą znajomej badanie wykonała w placówce, która nazywa się Dea Salus, przy ul. fabrycznej 2. Badanie wykonano w narkozie, zatem bezboleśnie. Nie trwało ono też długo. Polecam każdemu ten krok, przynajmniej będzie więcej wiadomo więcej o stanie zdrowia.:) Pozdrawiam;)

 • Ewa

  @darek2015
  jeszcze o POCHP-wyczytałam, że chorzy na tę chorobę mają w większości niedobory wit.D i należy ich nią suplementować-niestety nie znalazłam informacji o dawce-ktoś wie?

 • MARTYNA

  Witam.Jestem ciekawa czy pami moze pomoc z taka cchoroba jak bolerioza.Mam tez refluks.Gdy zaczelam pic ocet jablkowy to objawy mo sie pogorszyly zgaga mnie meczyla caly dzien.Teraz przerwalam to ale nadal mad nadkwasote.Co robic
  Czy mam z rana pic sode z woda a przed posilkiem moze krople.Jak czesto trzeba pic sode z woda a jak czesto zakwaszac.Dziekuje.

 • darek2015

  Martyna
  Kto stwierdził nadkwasotę, jakie pH?
  Bierzesz IPP ?
  Sodę pijesz na odkwaszenie organizmu, z żołądkiem
  nie ma to nic wspólnego.
  Zrób sobie test niacyną (kwasem nikotynowym) zgodnie z tym artykułem z Nexusa:

  https://davidicke.pl/forum/betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html#p184258

  Sodę pijesz aż uregulujesz pH (moczu):

  https://martabrzoza.pl/rak/soda-oczyszczona-leczy-nie-tylko-nowotwory/

  O boreliozie poczytaj te tematy:
  https://vibronika.eu/borelioza.pdf

  https://cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=1082#p22142

 • darek2015

  Ewa
  @darek2015
  jeszcze o POCHP-wyczytałam, że chorzy na tę chorobę mają w większości niedobory wit.D i należy ich nią suplementować-niestety nie znalazłam informacji o dawce-ktoś wie
  ==================================

  Najpierw zrób badanie OH25, potem na podstawie
  ustalic można dawkę.

 • Marta Brzoza

  @Darek
  Panie Darku nie może Pan udzielać porad medycznych na tym blogu, bo Pan nie jest lekarzem. Jaką ma Pan gwarancję że Pana porady nie spowodują pogorszenia zdrowia lub czegoś gorszego? Rozumiem doradzić coś naturalnego ale nie leczyć przez internet. Jeżeli będzie Pan tak robić będę blokować takie komentarze. Pozdrawiam- Marta

 • Marta Brzoza

  @Darek
  Panie Darku nie może Pan udzielać porad medycznych na tym blogu, bo Pan nie jest lekarzem. Jaką ma Pan gwarancję że Pana porady nie spowodują pogorszenia zdrowia lub czegoś gorszego? Rozumiem doradzić coś naturalnego ale nie leczyć przez internet. Jeżeli będzie Pan tak robić będę blokować takie komentarze. Pozdrawiam- Marta

 • Marta Brzoza

  @Darek
  Panie Darku nie może Pan udzielać porad medycznych na tym blogu, bo Pan nie jest lekarzem. Jaką ma Pan gwarancję że Pana porady nie spowodują pogorszenia zdrowia lub czegoś gorszego? Rozumiem doradzić coś naturalnego ale nie lecŻyć przez internet. Jeżeli będzie Pan tak robić będę blokować takie komentarze. Pozdrawiam -Marta

 • darek2015

  To nie są porady lekarskie.
  Zawsze staram sie podawać źródła.
  Odpowiadam na pytania, nic więcej.
  Książka M. Ratha to świetny podręcznik.
  Mogę nie odpowiadać.
  Pani decyzja.

  Pozdrawiam

 • @darek2015

  Panie Darku to czy pan będzie aktywny na tym forum to pana indywidualna sprawa.
  Szanujemy pana pracę, ale proszę wziąć pod uwagę, jak trudno leczy się czy doradza przez internet.

  Marta od jakiegoś czasu nie czyni tego, ponieważ zdajemy sobie sprawę z konsekwencji.
  Marta doradza tylko w tych sprawach, które sama przetestowała, a i to jest ryzykowne, ponieważ dana substancja inaczej działa na różne organizmy.

  Czy bierze pan pod uwagę, że ktoś może inaczej odczytać pana intencje, zastosuje pana poradę i umrze?
  To nie jest zabawa.
  Konsekwencje tego mogą być przykre dla pana.
  W internecie nikt nie jest incognito.

  Jeżeli ma pan ochotę proszę dalej udzielać się na tym forum. Doceniamy i dziękujemy, ale proszę udzielać porad tylko w podstawowych sprawach. W innych przypadkach pacjent musi udać się do lekarza.

  Próbujemy zmieniać stan zdrowia w Polsce, ale to nie jest nasza wina, że tak mało lekarzy nie korzysta z naturalnych metod.

 • danuta

  darek2015 – wydaje mi sie ,ze OtyliaHerda Wwa zadala Ci niezlego ćwieka tym linkiem „zoladek ma alkalizować” ?
  Przeczytalam ten artykul uwaznie i sens wydaje mi sie byc logiczny . Tam jest napisane :jesli o 14,00 ph moczu jest nizsze od 7 to organizm jest zakwaszony . Pisze tez,ze zoladek ma za zadanie wyprodukowac zasade by pokarm mogl byc strawiony . tak zrozumialam.
  I teraz pomysl : zeby ugotowac swieza kapuste potrzebuje ok 15 min . Zeby ugotowac kiszona kapuste ,czyli kwasna -potrzeba 2 godz.
  Zeby zmiekczyc ,skruszyc mieso ,nalezy je moczyc 2 godz w wodzie z sodą . Bo zasada zmiekcza ,rozpuszcza.
  Kiedy do pralki dodasz sody to pranie jest o wiele lepiej wyprane bo zmiekcza wode.
  Notabene sól rozpuszczona w wodzie…..podnosi ph ..
  Dopiero sprawdzalam.
  Wiec jesli zaleca sie picie wody z sola celem zakwaszenia zoladka ….to cos tu nie gra .
  Odnosnie kwasu cytrynowego ktory proponujecie pic ,zeby zakwasic zoladek…..to nic bardziej mylnego.
  Sok z cytryny jest kwasny jedynie w jamie ustnej .Tak pisze Tombak.
  No i co Ty na to powiesz ? Przemysl te przyklady ktore wymienilam .
  (Z drugiej strony kwas solny usuwa kamien ,kwas cytrynowy ttez….ale soda rownież ) .
  W kazdym razie ja pije sode na noc ,ona ma czas 10 godz ,zeby podzialac a o zakwaszenie zoladka sie nie martwie. Mozliwe,ze dobrze robie
  Proszek zasadowy Langsteinera czy Yonga rowniez nalezy spozywac na noc . Nikt tam nie zaleca zakwaszac zoladka.
  Pani Marto ,Panie Darku ,prosze nie traktujcie mojego wpisu jako hejt lub krytyke . Ja Wam to opisuje ,poniewaz robilam tak jak Wy opisujecie ,choc znalam ten temat z filmow i artykulow. Ale teraz mam watpliwosci czy aby dobrze jest zakwaszac zoladek.

 • darek2015

  Panie Robercie
  doradzanie zażywania witamin i
  oczyszczania organizmu nie jest dla człowieka żadnym
  zagrożeniem.
  ==Konsekwencje tego mogą być przykre dla pana.
  W internecie nikt nie jest incognito.==

  Nie obawiam się, mówię tylko o tym, o czym mówią lekarze
  stosujacy metody naturalne.
  To jest informacja i nic poza tym!
  Skutki uboczne ‚leków’ są na oficjalnych ulotkach dla
  pacjentów.
  Praktycznie wszystko o czym piszę stosowałem u siebie.
  Nie ma niebezpieczeństwa zażywania witamin, minerałów, przynajmniej przez ostatnie kilkadziesiąt lat nikt na to nie umarł.

  Oczywiście wszystko trzeba robić w zgodzie z zasadami,
  szklanka soli może być śmiertelna, fakt.

  Natomiast od paracetamolu i statyn np. dziesiątki tysiacy…

  Każdy podejmuje decyzję sam, jeszcze mamy wolność wyboru.
  Chyba. że jest inaczej, o czym Pan wie, proszę
  poinformować.

  ==Próbujemy zmieniać stan zdrowia w Polsce, ale to nie jest nasza wina, że tak mało lekarzy nie korzysta z naturalnych metod.==

  Gdyby tak było, ten i tysiace innych blogów nie miałyby
  sensu istnienia.

  Także pisanie i wymiana doświadczeń są potrzebne.

  A ”protokół” Paulinga to tylko dostarczenie brakujących witamin. Wymyślił go noblista, a kontynuuje wspaniały lekarz dr Rath, do czego link podałęm.

  pozdrawiam

 • darek2015

  Kompleks medyczno – farmaceutyczny odrzucił wyniki tych badań, i choroby serca są wciąż istotną przyczyną śmierci we współczesnym świecie. Wygląda na to, że środowisko naukowe medyczne jest kontrolowane przez przemysł farmaceutyczny.
  ===

  (usunięte) admin

 • Weźmy pod uwagę tylko kwas jabłkowy.
  Osoba z wrzodami po wypiciu kwasu jabłkowego może mieć silne bóle.

  Nie porównujemy się do korporacji. One sprzedają w dużym stopniu trucizny. Pozwalają sobie na to bo chroni je prawo.

  My nie możemy zastępować lekarzy.
  To nie jest nasza rola.

  My możemy podsuwać rozwiązania, własne doświadczenia, ale nie pełnimy roli lekarza.
  Nie możemy pisać: „zrób tak, weź to i wtedy się wyleczysz”.

  Natomiast jeżeli jesteśmy pewni metody, to należy ją przedstawić, ale zawsze należy dopisać o indywidualnej odpowiedzialności czytelnika.

  W każdym komentarzu, w którym stosuje pan porady indywidualne, prosiłbym o podanie ostrzeżenia.
  Różne są organizmy, ludzie mają różne schorzenia i muszą wiedzieć, że sami są odpowiedzialni za zastosowanie danej metody.

  Na 100 przypadków wyleczenia może się znaleźć osoba, która będzie miała problemy.
  Kto weźmie za to odpowiedzialność?

  Kolejny przykład: stosowanie dożylne wit C. Odnotowano co najmniej jeden wypadek śmiertelny.
  Jeżeli to się zdarzy u nas, to kto weźmie za to odpowiedzialność?
  Jest pan na to gotowy?

  Dlatego proszę zawsze pisać przy indywidualnej konsultacji, że to jest pana konsultacja i czytelnik jest za nią odpowiedzialny.

  Ten blog ma rekordową czytelność.
  Z korespondencji wiemy, że czytelnicy czytają i często ślepo stosują, nie znając swoich organizmów.

 • darek2015

  Mam takie samo podejście do sprawy jak Pan!

  Dlatego napisałem ”polecałbym”….
  Decyzję podejmuje osoba.
  Wielu metoda Paulinga pomaga, wsród mojego kręgu znajomych stosują z powodzeniem.

  Co do octu jabłkowego.
  Są ludzie, którzy bez uregulowania problemów żołądkowych mają z tym problem, fakt..
  To znaczy, że mamy go nie używać?
  Stosuję 60 ml dziennie (12 łyżeczek), mi służy, ale nigdy nie polecałem nikomu tyle.
  J. Zięba mówi o 1-2 łyżeczkach i tyle poleca.

  ==Natomiast jeżeli jesteśmy pewni metody, to należy ją przedstawić, ale zawsze należy dopisać o indywidualnej odpowiedzialności czytelnika.==

  Panie Robercie, na wielu blogach taka informacja znajduje się zawsze pod każdym tematem, i po sprawie..

  ==Kolejny przykład: stosowanie dożylne wit C. Odnotowano co najmniej jeden wypadek śmiertelny.==

  Podejrzewałęm, że o to chodzi…, sam nie stosowałem,
  nie polecałęm, nie mam zdania.
  Choć mój kolega twierdzi, ze dzięki dożylnym wlewom C i kwasu alfa liponowego poradził sobie z glejakiem.
  Żona jest lekarzem, robił to w domu, pod jej fachowym okiem..
  Nie można z tego wysnuć wniosku, że ma tak robić każdy!
  Wg najlepszego (prawdopodobnie) aktualnie lekarza naturalnego na świecie W. Lasta, przyczyna raka jest bardziej złożona.
  Materiały na ten temat sa powszechnie dostępne…
  I teraz, czy stosowanie metod Lasta daje 100 % skutecznosć
  wyleczenia? Nie.. Sam to otwarcie pisze.

  Z tego co zauważylem piszą tu ludzie rozsądni.
  ==Z korespondencji wiemy, że czytelnicy czytają i często ślepo stosują, nie znając swoich organizmów.==

  Jako, że napisałem tutaj sporo komentarzy,
  tyleż linków i odnośników do materiałów źródłowych,
  jest to tylko ‚przekierowanie’, decyzję i tak podejmuje
  sam zainteresowany.
  Jest alternatywa, jest lekarz.

  Zawsze i wszędzie rozsądek, dotyczy to każdej suplementacji.
  Tu jesteśmy zgodni.

  pozdrawiam

 • Dorota1968

  Panie Darku serdecznie dziękuje,zapoznam się z wszystkim.Zwłaszcza że przed zawałem mąż nigdy nie miał nadciśnienia ogólnie wyniki miał dobre, cholesterol miał według ich norm .Lekarze stwierdzili że to genetyka . Jeszcze ras dziękóje

 • darek2015

  Tylko proszę potraktować jako sugestie, a nie recepty…..

 • Dorota1968

  Oczywiście

 • @
  darek2015

  źle zostałem zrozumiany.
  Ja nie neguje ani witC, ani kwasu jabłkowego ani innych naturalnych metod.
  Twierdzę tylko tyle: należy informować osoby, którym się doradza, że biorą to na swoją odpowiedzialność.

  Czytelnicy są inteligentni, jednak w różnych stanach chorobowych dotykają wszystkiego. Często nieracjonalnie.
  Rolą osoby, która doradza jest im uświadomić zagrożenie.
  To wszystko.
  Musimy się zabezpieczać, nawet jeżeli chodzi o naturalne metody.

  Pozdrawiam.

 • darek2015

  Dorota1968
  Zwłaszcza że przed zawałem mąż nigdy nie miał nadciśnienia ogólnie wyniki miał dobre, cholesterol miał według ich norm .Lekarze stwierdzili że to genetyka . ==

  Jest nowy b. dobry wpis właśnie o cholesterolu:
  https://martabrzoza.pl/cholesterol/cholesterol-czyli-choroba-ktora-nigdy-nie-istniala/

  pozdrawiam

 • adus

  Do Piotra , ktory ma problem ze zgaga.
  Polecam Ci siemie lniane sprobuj na pewno nie zaszkodzi a moze pomoze. Ja mialam silne bole zoladka plus zgaga i odbijalo mi sie czesto, lekarz mi nie pomogl a leki nie dzialaly zaczelam stosowac siemie lniane po kilku miesiacach regularnego spozywania wszystko ustapilo.

 • Marta Brzoza

  Najlepsze zmielone siemię lniane zalane wodą,wymieszane z żółtkiem pić 3 razy dziennie. Super na podrażnień śluzówki żołądka.

 • Marta Brzoza

  Najlepsze zmielone siemię lniane zalane wodą, wymieszane z żółtkiem, pić 3 razy dziennie.

 • magda

  Witam, czy czas odbicia trzeba mierzyć od momentu pierszego łyka czy po wypiciu całości?

 • Marta Brzoza

  @Magda
  Mierzymy od momentu wypicia całej ilości płynu.

 • Joanna

  Stwierdzono u mnie refluks, z niewielką nadżerką w przełyku (w gastroskopii). Przed badaniem miałam tylko jeden objaw – uczucie ciała obcego w przełyku właśnie. Potem przez dwa miesiące stosowałam IPP, ale poprawa była tylko na początku, więc zrezygnowałam z brania tabletek, zwłaszcza, że podejrzewam u siebie problem niedokwaszenia, a nie nadmiar kwasu. Od tamtego czasu borykam się z problemami trawiennymi (resztki pokarmowe w kale), a „klucha” w gardle ciągle jest.

  Test z sodą dwukrotnie wykonany – za pierwszym razem odbiło się po ponad 5 minutach, za drugim wcale.
  Lekarze udają głupich, jak wspominam o niedokwaszeniu, więc próbuję „leczyć się” sama. Pewną poprawę odczuwam po stosowaniu kropli żołądkowych na język, próbowałam też pić wodę z kwasem L-askorbinowym i kupiłam ocet jabłkowy, jednak boję się stosować go ze względu na nadżerkę.

  Czy jest jakiś bezpieczny sposób zakwaszenia żołądka, który nie podrażni nadżerki w przełyku? A może ktoś zna jakiś „domowy” sposób na jej wyleczenie (gastrolog zaproponował dwa miesiące IPP)?

 • Marta Brzoza

  @Joanna
  W przypadku nadżerki nie radziłbym stosować octu jabłkowego. Bardzo dobrze odbudowuje błonę żołądka ,mielone siemię lniane z żółtkiem pite 2 razy dziennie.

 • Joanna

  Dziękuję za odpowiedź. Jak długo należy stosować taką kurację żółtkiem i siemieniem lnianym i czy mogę jakoś inaczej w tym czasie zakwaszać żołądek?

 • Marta Brzoza

  @Joanna
  Kuracja powinna trwać7-10 dni. W tym czasie może Pani zakwaszać żołądek kroplami żołądkowymi na język. Wszystkie inne metody dopiero po wyleczenia błony żołądka. Pozdrawiam

 • Joanna

  Ale czy na nadżerkę w przełyku też pomoże? Śluzówkę w żołądku mam w idealnym stanie.

 • Kamila

  A jak wyleczyć śluzówkę? Wiem, że nawadniając organizm, ale czy coś trzeba jeszcze robić oprócz nawodnienia? Nawodnienie: woda, woda z solą np. Himalajską (czy z solą morską też może być?), woda z siemieniem lnianym, jakieś zioła (w domu znalazłam rumianek). Czy w trakcie leczenia śluzówki lub pH żołądka wystrzegać się jakiegoś jedzenia/stosować dietę?

 • Marta Brzoza

  @Kamila
  Żółtko z mielony siemieniem lnianym 2× dziennie, bardzo dobrze odbudowuje šluzówkę żołądka.

 • Ala

  Jak długo należy kurować się octem?

 • Marta Brzoza

  @Ala
  AZ do prawidłowego odbicia po wykonaniu testu sodą.
  Są też zwolennicy dłuższego stosowania octu,że względu na inne dobroczynne jego działanie.

 • Ala

  Witam Pani Marto mam refluks i nadżerki w przełyku .Zrobiłam test z sodą i nieodbiło mi się wcale.Wiem że nie mogę zakwasić żołądka octem jabłkowym,więc czym innym mogę to zrobić aby nie podrażnia nadżerki.

 • Marta Brzoza

  @Ala
  W Pani wypadku trzeba najpierw udać się do dobrego zaufanego lekarza który zna się na naturalnych metodach i pomoże wyleczyć nadrzerki. Z takimi dolegliwościami nie należy zakwaszać żołądka bo można sobie więcej szkody wyrządzić. :)

 • Beata

  Pani Marto czy test na sprawdzenie jak mamy zakwaszony żołądek robimy z ciepłą wodą czy zimną czy może nie ma znaczenia z jaką ?I czy odbicie musi być duże i głośne bo mi zawsze wychodzi bardzo małe i ciche ?

 • Marta Brzoza

  @Beata
  Ciepła i zimna bez znaczenia. Odbicie nie musi być głośne i duze. Może być małe i ciche.

 • Roman

  Na temat zakwaszania zoladka polecam filmik na YT Pana Jerzego Zieby https://youtu.be/POKyyxpEdbI
  I wiele innych jego filmikow rowniez.

 • Janusz

  cyt. „Uwaga!
  Osoby z wrzodami żołądka lub uszkodzoną śluzówką żołądka, mogą odczuwać ból. Polecam najpierw wyleczyć wrzody i śluzówkę, a dopiero później wrócić do zakwaszania żołądka”

  – moje pytanie jak wyleczyć uszkodzoną śluzówkę żołądka (przewlekłe zapalenie) bez stosowania leków „IPP” hamujących wydzielanie kwasu – takie przepisał lekarz, w badaniu histopatologicznym nie stwierdzono zakażenia „helicobakter”

 • Marta Brzoza

  @Janusz
  Siemię lniane z żółtkiem 2 razy dziennie dobrze odbudowuje uszkodzoną sluzówkę żołądka.
  Innym sposobem jest nabycie pierzgi (produkt pszczeli,dokładnie pokarm dla matki pszczół,inna nazwa biopollen) i rozpuszczeniu 2 łyżeczek w pół szklanki wody wieczorem a wypicie dopiero rano na czczo.

 • justyna

  I jeszcze jak by ktoś mógł coś poradzic na odrośniecie wlosów to byłabym jeszcze wdzieczna. dziekuje

 • Gośka

  mnie sie odbija ze 100 razy jak nie wiecej dziennie,jest to puste glosne odbijanie.wyszlo mi na skopii zoladka ze ma refluks, ale nie wiem czy mam nadkwasnosc czy niedokwasnosc, ten test jest malowiarygodny w moim przypadku, raz mi sie szybko odbili raz po 2,40. przeczytalam u dr gornickiej ze takie objawy sa powodem niedokwasnosci i stosowalam przez 2 miesiace sylimaryne, Boldalolin, olej z ostropestu, popijalam ocet przed posilkami albo sok z cytryny, troche tez wode z sola klodawska i bez zadnych rezultatow, gastroskopii nie robilam bo boje sie tego badania. slyszlam o tych paskach ph, prosze o jakas porade.

 • Agata

  Nawet niewielka – 2 łyżki ilość soku kapusty kiszonej powoduje u mnie całodniową biegunkę, nie mam żadnych dolegliwości poza tym (opócz Hashimoto), ph ok. Proszę o poradę

 • justyna

  Prosze o porade mojej mamie od 2012 roku idzie do góry amylaza. miała robione rok temu UK trzuski i nic nie wyszło. ma obecnie 270 przy normie 100. Lekarze nie wiedza od czego to może być. w 2011 została zarażona buleriozą a w 2013 miała przeprowadzoną metodę gama-knife na oponiaka, od bardzo długa leczy się na tarczyce obecnie ma juz zwyrodnienie tarczycy – czy cos z tego może mieć wpływ na tą amylazą? lekarze przepisali jej mase lekarstw i na tarczyce i na trzuske i karza diete nic surowego, kwaśnego a chciłabym mamie wprowadzić dużo swieżych soków, cytryne, sode, ocet jablkowy – gdyż mama ma też refluks ale ona nie chce niczego brac bo przecierz jej lekarze zabronili tego wszystkiego i nie wiem czy przy jej dolegliwościach moge jej wprowdzic te produkty do diety zwlaszcza ze ta amylaza jej ciagle spada. prosze bardzo o rade. dziekuje

 • Marcin

  Witam,
  ostatnio po gastroskopii stwierdzono u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka i obecność helicobacter. Lekarz przepisał 2 antybiotyki plus controloc redukujący wydzielanie kwasu solnego (IPP). Pytanie czy konieczne jest stosowanie tego ostatniego skoro helicobacter woli zasadowe środowisko? Czy nie wystarczą same antybiotyki żeby pozbyć się bakterii i później zakwaszać żołądek (test z sodą dał wynik, iż jest mało zakwaszony- odbicie po ponad 3 minutach)? Pozdrawiam

 • ola

  `witam`serdecznie,,`Bardzo`prosze`o`pomoc,,choruie`od`23lat`na`wrzozieiace`zapalenie`ielita`grubego,,farmakologicznie`leczylam`sie`tylko`rok`nic`nie`pomagalo,dostalam`polekwe`zapalnie`trzustki sszybko `zzrezygnowalam 0d tej`pory`leccze ssie`sama zastanawiam`sie `czy gdybym
  leczyla sie normlnie u lekarzy czy zylabym jeszcze?moje leczenie jest takie ze nie stosuje chemi tylko co znajde w internecie pomaga ale na krotko choroba zawsze wraca teraz jestem zafascynowanaPanem Jerzym ZIEBA biore juz dwa mies witd3k2m7w dwce10000 i qwiecej pije wode z sola himalajska wode utleniona ocet jablkowy ale 3 dni jest dobrze a 4 masakra mimo ze stosuje diety zero cujru drozdzy maki mlekaitd czy moglby mi ktos pomoc?ciezko sie zyje z ta cgoroba ale juz trace nadzieje na wyl2czenie i normalne zycie bede niezmiernie wdzieczna jeslo ktos z Panstwa`chorowal i wyleczyl sie z tej paskudnej i uciazliej choroby pozdrawiam

 • Ania

  Witam Pani Marto. Na koniec listopada zdiagnozowano u mnie refluks zol. przełykowy. Przepisano mesopral czyli lek ipp. Po ponad miesiacu brania porobila sie u mnie masakra. Tzn czuje kwas! przez 24h! Wczesniej tego nie bylo. Mam pytanie czy mozna wg Pani pokusic sie o taki wniosek ze cierpie na niedokwasote? Nie chce na razie robic zadnych testow sody czy z kwasem jablkowym bo czekam na gastroskopię. Obawiam sie ze moge miec podrazniony przylyk lub nawet nadzerke… i nie chce sobie zaszkodzić. I jeszcze jedno tabletki odstawiłam jak moge sobie pomóc w międzyczasie. Tylko siemie lniane? Dziekuje slicznie za odpowiedz. Pozdr.

 • Marta Brzoza

  @Ania
  Siemię lniane z żółtkiem .
  Pozdrawiam

 • Greg

  Jak Pani zle sie czuje po soku z kapusty kiszonej to trzeba odstawic

 • mk2

  Ilu osobom pomogło zakwaszenie żołądka ( np.ocet jabłkowy)? Mogą się wypowiedzieć takie osoby? bo na wszystkich forach są te same osoby tj.prowadzące blogi itp… Ja mam refluks, który dokucza w gardle i krtani, i po zastosowaniu octu jabłkowego pojawiła się zgaga, pieczenie i mocny ból żołądka.. a podobno jest odwrotnie – ocet jabłkowy likwiduje zgagę a tu spowodował pojawienie się jej

 • Adam

  Drodzy Państwo. Nie możecie zakwasić żołądka octem jabłkowym ponieważ używacie do tego tanich octów, które nie są organiczne. Te wszystkie octy jabłkowe, które są dostępne w sklepach czy ten rossmanowy tak chwalony jest produkowany na bazie octu spirytusowego, który jak wiemy jest trucizną i broń Panie Boże nie wolno czegoś takiego pić bo sobie krzywdę robicie. A jak nie wierzycie Państwo to proszę oddać ten rossmanowy ocet do badania w sanepidzie to już Państwo się dokładnie dowiecie co to za szajs wam Niemiec wciska. Tylko ocet organiczny, naturalna podwójna fermentacja , która trwa wiele miesięcy jest skuteczna w zakwaszaniu żołądka. I co myślicie, że Niemiec produkuje dla Polaka przez wiele miesięcy taki prawdziwy ocet jabłkowy co?pijecie ocet spirytusowy z barwnikami, który nazywają jabłkowy dlatego jest taki ostry bo to spirytus! naturalny ocet jest łagodny i dobry w smaku a nie takie paskudztwa. Zwapnienie żył po takim spirytusowym jedynie jest.

 • Iza

  Ma Pan racje z tym octem. Podziwiam ludzi, którzy piją ocet jabłkowy wyprodukowany metodą przemysłową. To trucizna. I mogą pisać, że to bio itp. a to oszuści. Wystarczy spróbować takiego octu i człowiek już po smaku czuje, że ma do czynienia z trucizną. Ja sama robię ocet jabłkowy ale to wyższa szkoła jazdy, żeby go zrobić. W smaku jest szlachetny i dobry a przede wszystkim skuteczny ponieważ wcale nie choruję. Żołądek funkcjonuje super, jelita też. Aorty drożne. Tak działa prawdziwy, naturalny ocet jabłkowy.

 • artur

  Witam

  Mam stwierdzony refluks przełykowy i zapalenie krtani + niewielki ziarniniak …czy mogę pić ocet jablkowy …jesli nie to co mam brać na refluks i złagodzenie zapalenia

 • Urszula

  W gastroskopii stwierdzono u mnie helicobacter pyroli i mam go leczyć antybiotykami ,czy jest inny sposób na wyleczenie tej bakterii??? Bardzo proszę o odpowiedź.

 • Część,
  Czy niedokwaśność żołądka może dawać błędny obraz wrzodziejącego zapalenia jelita grubego? Jak wiadomo niestrawione białka przedostające się do jelita mogą powodować reakcje obronną organizmu oraz gnić powodując nadrzerki i krwawienia a co za tym idzie alergie.

 • EWA

  Hej dziekuje za rtykul ciekawy, dzis wlasnie przed sniadaniem wypilam moje pol szklanki ody z dwoma lyzkami octu, teraz zjadlam sniadanie, i BOLI ZOLADEK , ZBIERA SIE NA WYMIOTY, jakby wszystko ugrzezlo w zoladku , czuje na nim ciezko

 • Marta Brzoza

  @Ewa
  Odczekalaś 15 minut od momentu wypicia ,do spożycia śniadania , napewno?

 • Maria

  Dzien dobry!
  Od ponad pol roku zmagam sie z problemami zoladkowymi (wszystko zaczelo sie od antybiotyku na zapalenie dolnych drog moczowych, po 3 dniach przyjmowania strasznie bolal mnie brzuch), w listopadzie wykonano mi gastroskopie z wynikiem:” mala przepuklina zozworu przelykowego z lekkim refluksem i lekkim zapaleniem blony sluzowej zoladka, Helico-brac, pasozytow nie stwierdzono” !Dostalam IPP, ktore bralam przez 2 miesiace (bylo w miare ok, moze 2 epizody bolowe w tym czasie) i nastepnie mialam odstawic! czuje sie okropnie – robi mi sie slabo, boli zoladek, serce i wnetrznosci lataja! , zrobilam test z soda, wynik -7 min, zaczelam pic ocet jablkowy ale strasznie boli mnie zoladek, odstawilam ocet i zaczelam pic wode z sola ale tez nie moge powiedziec zeby mi to sluzylo (ani smakowalo), bralam wiec troche soli na jezyk, rozpuszczalam i popijalam woda, ale tez boli mnie zoladek. Samam juz nie wiem co robic i jak sobie pmoc, lekarze traktuja mnie jak psychiczna i radza udac sie do psychiatry a ja naprawde zle sie czuje. Dodam, ze jestem osoba szczupla 173cm-60kg, nie pije, nie pale, nie jem slodyczy i nie pije mleka, jem 5x dziennie w malych ilosciach i dalej czuje sie fatalnie! Co robic?! z gory dziekuje i pozdrawiam

 • Marta

  Maria
  przykro mi ale my nie jesteśmy lekarzami.
  Udaj się proszę do dobrego lekarza.
  Spróbuj jeszcze 2-3 żółtka z siemieniem lnianym – tak żeby powstała papka.
  Jedz codziennie przez np. 2-3 tyg.
  Jeżeli żołądek będzie bolał to odstaw.
  Może masz nadżerkę/wrzody żołądka i to powoduje ciągły ból.

 • Ewa

  brardzo prosze o pomoc w sprawie picia kwasu jablkowego, ktory mi pomaga lecz po tygodniu przestalam bo uslyszalam ze zle wplywa na watrobe, choruje na refluks zoladkowy , w zeszlym roku mialam wyciety woreczek zolciowy, a z refluksem mecze sie wiele lat , ostatnio mocno zaczelam kaszlec no i oczywiscie inne bole , zoladka i wzdecia, zazywam pantoprazol 20 i hormon tarczycowy /5 lat temu mialam zabieg polkniecia jodu radioaktywnego i teraz juz zawsze musze zazywac tabletke rano/ i leki na nadcisnienie, pozdrawiam Ewa Braune

 • Becia

  pomoże ktoś dobrą radą na śluzówkę z nadżerkami? jestem po gastroskopii, od lekarza dostałam receptę na Helides, czyli lek zobojętniający kwasy, wiem od Was, że to nie jest chyba dobra droga leczenia, co robić????

 • Maciej

  Wygląda to na dokładne streszczenie pogadanki pana Zięby

 • Sylwia

  Ok artykuł w porządku,ale nie jest napisane jak wyleczyć ten żołądek przed zakwaszeniem…?czym można wyleczyć np.zapalenie żołądka??? pozdrawiam Sylwia

 • Małgosia

  Nie mam zgagi, żadnych żołądkowych problemów ale mam kilka chorób (jak to czasem bywa 😉 i otyłość, więc zrobiłam test. Wynikiem bylo odbicie się po 5min 13 sek! Zgroza! Biorę się za zakwaszanie. Mam nadzieję, żę za pół roku wrócę tu z dobrymi wieściami :)

 • Magda

  Zrobiłam test z wody. Jak interpretować wynik jeśli po30 sek wymiotowalam? Nie mam zgagi w ciągu dnia natomiast refluks w nocy potrafi mi wypalić krtani do tego stopnia że w jena noc tracę głos? Czy to nadkwasota czy niedokwaszenie? IPP nie dzialalaja….

 • Marta Brzoza

  @ Magda
  Pani Magdo jaki test pani robiła?
  Test z sodą?

 • Magda

  Tak robilam test z sody

 • Jerzy

  W moim przypadku niedobór kwasu solnego w żołądku objawiał się w ten sposób, że gdy zjadłem posiłek obiadowy odczuwałem lekkie wzdęcia żołądka takie jakbym bardzo dużo zjadł tego posiłku. Pojawiały się też czerwone plamy na twarzy, które występowały w różnych dniach, a które po 3-4 dniach znikały. Pomógł mi dopiero wiekowy lekarz dermatolog, który zlecił badanie kału i wówczas stwierdził, że posiadam niedobór kwasu solnego. Wypisał receptę do sporządzenia w aptece mikstury 1/2 litra. Po takim leczeniu czuję się dobrze i plam na twarzy nie mam

 • Justyna

  Dzień dobry,

  Proszę o wskazówki jak zregenerować śluzówkę przełyku zanim zaczniemy zakwaszać żołądek? Pan Darek pisał na temat Betainy, że pomaga. Czy mogę dostać informacje, jak ją stosować?
  Będę wdzięczna za wskazówki.

 • Aleksandra

  Witam, jak długo zakwaszać żołądek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter