Dr Marek Bachański walczy z korupcyjnym systemem medycznym

Bachanski

Gdyby znalazł się lekarz i pomógł twojemu dziecku, małżonkowi, rodzicom wyleczyć chorobę lub żyć z nią normalnie, to należałoby go uznać za przestępcę czy bohatera?

W Polsce system medyczny podporządkowany jest korporacjom medycznym, które od lat sponsorują lekarzy, naukowców, kliniki. Dają im pieniądza tylko na te cele, które nie konfliktują z ich polityką leczenia. Dlatego wielu lekarzy zatraciło granicę rozsądku, uczciwość i dobro pacjenta.

Poza tym, zbudowano system zastraszania lekarzy. Każde używanie naturalnych substancji, które nie mają akceptacji korporacji medycznych, traktowane jest jak zbrodnia. Jedni lekarze donoszą do Izby Lekarskiej na drugich. Tych drugich pozbywa się praw do wykonywania zawodu.

Na takich zasadach powstała Polska Służba Zdrowia.

My jednak mamy bohatera. Jest nim Marek Bachański. Dla korporacji medycznych jest przestępcą, ponieważ jego metoda leczenia pacjentów jest skuteczna i stosunkowo tania.

Ataki padaczki zostały zredukowane do kilku… miesięcznie

Doktor Marek Bachański lekarz pediatra, neurolog jest pracownikiem IPCZD –  Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Od kilku miesięcy prowadził terapie 9 dzieci chorych na lekooporną padaczkę. Choroba charakteryzuje się odpornością na leki farmaceutyczne. Przez to dziecko ma rzuty padaczkowe, występujące od kilku do kilkuset razy dziennie. Ten stan choroby nie pozwala dzieciom rozwijać się i funkcjonować normalnie. Nie wspominając o koszmarze dla rodziców, którzy widząc, jak ich dziecko cierpi, nie są w stanie mu pomóc.

W końcu znalazł się w Polsce lekarz, który za zgodą kierownictwa IPCZD rozpoczął badania z medyczną marihuaną.

Jakie były efekty leczenia?

Ataki padaczki, które występowały kilka do kilkaset razy dziennie, zostały zredukowane do kilku… miesięcznie.

W Polsce jest około 120 tysięcy pacjentów z lekooporną padaczką: dorosłych i dzieci. Ponad 90% z nich nie jest skutecznie leczonych.

Oskarżają Marka Bachańskiego o nadużycia

Jaki powinien być efekt badań, w których odniesiono tak potężny sukces?

Doktor Bachański powinien dostać możliwość rozbudowy badań, dofinansowanie, dodatkowy personel, a w konsekwencji sukcesu otwarcie nowego szpitala, w którym leczono by pacjentów z całej Polski.

Niestety jest inaczej.

Zamiast pochwał i szacunku jest wezwanie do prokuratury. Kierownictwo IPCZD i Ministerstwo Zdrowia, próbują doktorowi udowodnić samowolkę. Uważają, że badania prowadził na własną rękę i nie dopełnił formalnych wymogów na ich prowadzenie.

Należałoby zadać sobie pytanie: czy taka sytuacja zaistniała w cywilizowanym kraju czy w dyktatorskim, gdzie pan i władca decyduje o losie poddanych?

Nawet, gdyby doszło do pewnych zaniechań, to bez żadnego rozgłosu, urzędnicy powinni zadbać o papierkową robotę.

W końcu Doktor Bachański odniósł sukces na skalę światową!

Wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki, oskarża doktora o podawanie niezidentyfikowanych leków. Joanna Komolka, rzecznik prasowy IPCZD twierdzi, że o badaniach, kierownictwo placówki dowiedziało się po kilku miesiącach od ich wdrożenia. Po kontroli zauważyli braki papierkowe, dlatego skierowali sprawę do prokuratury obwiniając lekarza o… narażanie zdrowia i życia małoletnich pacjentów.

Jak na postawione zarzuty, odpowiada doktor Marek Bachański?

Twierdzi, że są to kłamstwa i pomówienia.

W piśmie do ministra zdrowia argumentuje, że pierwsze rozmowy z przełożonymi IPCZD odbyły się w lipcu 2014 roku.

Doktor pisze:

„Otrzymałem wtedy od nich zgodę na leczenie nie więcej, niż 10 pacjentów. Dodatkowym potwierdzeniem, że wiedziano o takim leczeniu są wnioski na import docelowy, które podpisywali moi przełożeni. W trakcie całego leczenia, nikt z moich przełożonych szczegółowo nie interesował się leczeniem pacjentów. Były w tej sprawie tylko bardzo pobieżne spotkania. Dowodem na to jest, że w trakcie całego leczenia do dzisiaj (10 miesięcy) nie otrzymałem żadnych uwag, ani ustnych ani pisemnych dotyczących dobrostanu pacjentów, dawkowania leków, wykonywania badań laboratoryjnych, prowadzonej dokumentacji medycznej czy wreszcie żadnych uwag, że mam cokolwiek naprawić „.

Link do całego pisma: drive.google.com (Musisz być zalogowany w Google).

O co toczy się gra w IPCZD?

W Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii prof. dr hab. n. med. Sergiusz Jóźwiak, starał się o dotacje z Unii Europejskiej w kwocie 10 mln euro w celu znalezienia leku… na padaczkę. Projekt nosi nazwę „Epistop”.

Okazuje się, że istnieje skuteczny lek w postaci medycznej marihuany.

Ale…  gdyby uznano badania doktora Bachańskiego, to bezcelowa byłaby dotacja prof. Jóźwiaka. Wiele osób, instytucji nie zarobiłoby olbrzymich pieniędzy, ponieważ w grę może wchodzić nawet 80 mln złotych. Prawdopodobnie taka kwota zasili projekt „Epistop”.

Cały smaczek sprawy dodaje informacja, z której wynika, że żona pana Jóźwiaka, prof. nadzw. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak jest Z-ca Dyrektora ds. Nauki w IPCZD.

Być może z tego powodu ośmieszają i oskarżają doktora Marka Bachańskiego?

Całą sprawą powinna zająć się prokuratura i NIK w celu sprawdzenia wydatkowania publicznych pieniędzy oraz narażenia życia małych pacjentów przez IPCZD i Ministerstwo Zdrowia. W tej chwili mali pacjencie pozbawieni są skutecznego leku. 

 

[jwplayer player=”1″ mediaid=”1143″]

 

. . ekonomia Robert Brzoza

Form by (e)NeTesFoto: RoberB/znanylekarz.pl

2 Responses to “Dr Marek Bachański walczy z korupcyjnym systemem medycznym”

  • Ivan

    korporacje farmaceutyczne nigdy nie dopuszcza leczenia konopiami bo nie można ich opatentować,w ten sposób koropacje mogą stracici miliardy gdyby dopuszczono ten model leczenia,zreszta bardzo skuteczny model,pamietajcie na zdrowym nikt nie zarobi wiec się nie dziwcie ze mamy skorumpowane urzędy przez korproacje farmaceutyczne,to swoja droga jest przerazajace jak ta patologia daleko sięga.Nie używajcie leków ja się wyleczyłem ze wszystkiego naturalnymi srodkami,miód woda utleniona soda oczyszczona,zioła,herbaty,imbit,warzywa,owoce używajcie tego typu kombinacji i się wyleczycie ze wszystkiego.

  • Ewa

    Czy ktoś wie, co się teraz dzieje z dr Bachańskim?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
  • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

  • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter