Lancet: 50% osób po chemioterapii umiera… z samej terapii

Chemioterapia

Szokujące wyniki badań zostały opublikowane w najbardziej prestiżowym czasopiśmie medycznym The Lancet Oncolog, z których wynika, że nie sam nowotwór ale chemioterapia zabija połowę chorych na raka.

Po raz pierwszy naukowcy z Public Health England Cancer Research w Wielkiej Brytanii, zebrali dane dotyczące chorych na na nowotwory, którzy zmarli zaledwie w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii.

Jak się okazało nawet 50% osób poddanych chemioterapii, umiera nie z powodu raka ale z samej terapii.

Chemioterapia to inwazyjna i toksyczna metoda uśmiercania komórek.

Niestety nie rozróżnia ona zmutowanych komórek od zdrowych.

W efekcie zabija i jedne i drugie.

Z tego powodu, że dojrzałe komórki rakowe zmieniają swój szlak metaboliczny, przestawiając się na pozyskiwanie energii z aerobowego na beztlenowe w procesie fermentacji.

W czasie radioterapii czy chemioterapii uśmiercane są komórki czerpiące energie ze spalania, a nie te w których zachodzi fermentacja, tak więc agresywne komórki mają dostęp do dodatkowej glukozy, z którą nie muszą już się dzielić się z innymi.

Dodatkowo chemioterapia uszkadza system immunologiczny, a to sprawa że w czasie i po terapii pacjenci są osłabieni i poddani na infekcje, które mogą przyczyniać się do wysokiej śmiertelności.

Badania  opublikowane w The Lancet Oncology dotyczą  ponad 23.000 kobiet z rakiem piersi i prawie 10000 mężczyzn z rakiem płuc, którzy byli poddani chemioterapii w 2014, z czego 1383 zmarło w ciągu pierwszych 30 dni od podania chemii.

Śmiertelność w Lancashire Teaching Hospitals w przypadku pacjentów poddawanych leczeniu z powodu raka płuc wynosiła 28%, z kolei w Milton Keynes aż 50,9%.

Według dr Jem Rashbass z Public Health England, chemioterapia jest istotnym elementem leczenia raka.

Sam on jednak przyznaje, że chemioterapia jest bardzo toksyczna i funduje fatalne skutki uboczne.

Dlatego tak trudne jest ustalenie właściwego balansu w leczeniu agresywnych form raka.

Z tego powodu wybrane szpitale zostały poproszone o sprawdzenie danych, analizę i przesłanie kart chorobowych pacjentów.

W wyniku zebranych danych i ich analizy autorzy badania zaapelowali do lekarzy, by byli bardziej ostrożni we wdrażaniu toksycznego leczenia i wyborze terapii.

Zauważyli słusznie zresztą, że u niektórych, zwłaszcza starszych i z osłabionym układem immunologicznym pacjentów, lepiej jest zastosować inne mniej inwazyjne metody lub nawet zrezygnować z leczenia.

„Myślę, że to ważne, by pacjenci byli świadomi, że istnieje realne zagrożenia życia przy poddaniu się chemioterapii. A lekarze powinni być bardziej ostrożni, przy jej stosowaniu” – powiedział prof. David Dodwell, Instytut Onkologii, St James Hospital w Leeds, Wielka Brytania.

Szpitale uczestniczące w badaniu zapewniły, że dołożą wszelkich starań by upewnić się, że chemioterapia była bezpieczna w przypadku każdego pacjenta w administrowanych przez nich ośrodkach.

Naukowcy od lat poszukują bezpiecznych i skutecznych sposobów leczenia raka, ale z powodu nacisków i lobbingu korporacji farmaceutycznych, które czerpią olbrzymie zyski z kosztownych zabiegów, naturalne substancje pomimo potwierdzonych wyników badań nie są wdrażane, a wręcz potępiane i ośmieszane w domenie publicznej na rzecz kosztownych, aczkolwiek szkodliwych, ryzykownych zabiegów.

źródło zagraniczne: 1 – thelancet.com, 2 – thelancet.com, 3 – telegraph.co.uk

źródło polskie: sekrety-zdrowia.org

Form by (e)NeTesFoto: „the STRUNGGLE and DESPAIR” (Public Domain) by suRANTo dwisaputra

Zobacz jeszcze to:

3 Responses to “Lancet: 50% osób po chemioterapii umiera… z samej terapii”

 • Jan

  Nie 50% a 97% osób poddanych kuracji hemioterapią, umiera w przeciągu od 6-7 miesięcy do 5-7 lat.
  Te 97% po prostu zostaje ZAMORDOWANE, GDYŻ TAKI JEST CEL STOSOWANIA „KURACJI” DOKTORA MENGELE!

  Onkolodzy, miejcie się na baczności, tworzymy listę wszystkich was, bandyci, zostaniecie poddani takiej samej kuracji jak wasze ofiary, wy mordercy!

  Żaden z was nie przeżyje!

 • qrde blade

  Bardzo ważna potwierdzona naukowo informacja i jednocześnie argument przeciwko wiadomym starannie wybranym dla chorych procedurom, tyle że niezbędne w takich razach jest podanie nr i daty opublikowanych w Lancecie Oncolg zebranych wyników badań, by móc powoływać się na nie w prawdopodobnej, przyszłej polemice.

 • Hipokrateska

  Niestety Jan ma racje!
  Obejrzyjcie filmiki dr Ratha i dr Aleksandry Niedzwiecki. 1,5 % do 2,5 % „wyleczonych” a może nigdy nie mieli raka dlatego przeżyli!? Lub zmienili swoje żywienie, zastosowali witaminy itp.
  Chemioterapia niszczy system odpornościowy, powoduje przerzuty.
  Tylko oczyszczenie organizmu i wzmocnienie systemu immunologicznego (wzmocnienie makrofagow urynoterapia) sprawi, ze organizm upora się z choroba! Całkowita zmiana diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter