Ponad milion Polaków chorych na nowotwory

Nowotwory

„Według Krajowego Rejestru Nowotworów, w 2016 r. różnego typu choroby nowotworowe wykryto u ponad 164 tys. Polaków, a ponad 100 tys. osób zmarło. 

Z chorobą nowotworową rozpoznaną w ostatnich 15 latach żyje w naszym kraju co najmniej 1 mln Polaków (w 2016 r. było ich 990 tys.).  

Podstawowymi metodami leczenia nowotworów są operacje, radioterapia oraz farmakoterapia. Eksperci w swoim raporcie skupili się na wykorzystaniu najnowszej generacji leków onkologicznych, gdyż w tym zakresie jest w ostatnich latach największy postęp. Nowe leki dają szanse zwiększenia przeżycia i poprawy jakości życia także pacjentom z już zaawansowanymi nowotworami lub z chorobą nawrotową z przerzutami.

Autorzy raportu wybrali do analizy 30 nowych leków, niektóre stosowane w różnych schorzeniach onkologicznych, jakie można byłoby zastosować do 2021 r. u około 23 tys. pacjentów z nowotworami litymi i hematologicznymi.

„Oceniliśmy, że ich udostępnienie wiązałoby się z kosztem sięgającym prawie 1 mld zł rocznie, przy założeniu, że wszystkie wprowadzone byłyby od razu” – podkreśla specjalistka. 

Według ministerstwa zdrowia, wartość leków onkologicznych refundowanych z budżetu w 2018 r. w sięgnęła 1,76 mld zł. Z kolei Narodowy Fundusz Zdrowia na wszystkie świadczenia w onkologii w 2017 r. przeznaczył ponad 9 mld zł.

Dr Gałązka-Sobotka przyznaje, że dodatkowe prawie 1 mld zł na nowoczesne leki onkologiczne dla 23 tys. chorych to kwota znacząca i przekracza obecne możliwości budżetu opieki medycznej w Polsce. „Stąd potrzeba dyskusji o mechanizmach, zasadach i źródłach finansowania nowoczesnych terapii” – dodaje. (PAP) – pisze Zbigniew Wojtasiński w ciechocinek.biz.

Wybraliśmy fragmenty z powyższego artykułu. Autor artykułu reklamuje leki onkologiczne. Nie napisał ani jednego zdania na temat naturalnych metod zapobiegania i zwalczania nowotworów.

W zasadzie sam sobie przeczy:

Nowe leki dają szanse zwiększenia przeżycia i poprawy jakości życia„.

Jeżeli leki są tak skuteczne, to dlaczego liczba zachorowań jest wzrastająca?

Wystarczy przecież podać te super leki i pacjenci w ciągu najdalej kilku miesięcy są wyleczeni.

Dlaczego tak nie jest?

Dlaczego te super drogie leki dają tylko szansę przeżycia, a nie wyleczenia?

My naród, wydaliśmy 1,76 mld złotych na same leki onkologiczne, a na całą branżę onkologiczną wydajemy grube miliardy złotych.

Efekty są takie: wzrost osób chorych na nowotwory. Trzęsą się, aby tylko: jak najwięcej osób przeżyło 5 lat. Skupiają się głównie na statystykach. 

1 mld zł przeznaczają na nowoczesne leki onkologiczne dla 23 tys. chorych…

A co z resztą chorych na nowotwory?

Ponad 900 tysięcy pacjentów ma umrzeć, bo ministerstwo zdrowia ma chorą politykę leczenia nowotworów?  

Dr Gałązka-Sobotka przyznaje (w artykule), że dodatkowe prawie 1 mld zł na nowoczesne leki onkologiczne dla 23 tys. chorych to kwota znacząca i przekracza obecne możliwości budżetu opieki medycznej w Polsce. Stąd potrzeba dyskusji o mechanizmach, zasadach i źródłach finansowania nowoczesnych terapii”.

Wniosek bardzo dobry. Tylko nie idziecie w tym kierunku, który ograniczyłby i koszty i zwiększył wyleczalność nowotworów.

Jak ognia boicie się naturalnych terapii.

Kto jest odpowiedzialny za tak absurdalną politykę leczenia Polaków?

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Robert Brzoza RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Form by (e)NeTesFoto: Envato

Zobacz jeszcze to:

2 Responses to “Ponad milion Polaków chorych na nowotwory”

 • Adrian22

  Polacy mają umierać – proste, ziemie mają należeć do syjonistów. Do tego potrzebna jest depopulacja.
  Dlatego jest taka metodologia i propaganda.

 • Janko

  A metoda jest prosta… łyżeczka sody oczyszczonej + łyżeczka miodu, wsypać do szkalanki i zalać ciepłą wodą, zamieszać i wypić rano i wieczorem, najlepiej wyczekać godzinkę z jedzeniem. Jak kto już doprowadzony do ściany to spokojnie może spróbować, jak kto zdrowy zapobiegawczo raz na rok przez 10 dni.
  Wiem, że oczekujecie cudów od felczera ale oni tylko sprzedają placebo… 3% wyleczeñ chemioterapią to przecież mniej niż placebo. ( takie są statystyki).
  Na zdrowie.
  Aha + wyklucz cukry czyli węglowodany z diety, zero chlebusia białego, bułeczek i innych „smakołyków” ( max 30 gram dziennie – a to tylko kromka chleba).
  Jak żyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter