Zaszczep się wiedzą, czyli propaganda rodem z PRL-u

szczepionki

Śledząc doniesienia medialne dotyczące szczepionki anty HPV nie mam już złudzeń, że oficjalna, państwowa propaganda osiągnęła już poziom dawnego PRL-u.

O ile jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć w mediach głosy sceptyczne wobec szczepień anty HPV i były to również negatywne opinie ministrów, dziennikarzy, nauczycieli, lekarzy i zwykłych  ludzi, /zobacz/ to w chwili obecnej nie ma już nawet szans na obiektywną dyskusję w mediach na temat szczepionki anty HPV.

Pamiętacie Państwo nieistniejący już portal „chronię życie przed rakiem” sponsorowany wówczas przez koncern farmaceutyczny MSD będący producentem szczepionki Gardasil/Silgard. Ponieważ już wszyscy mieli dość tej obrzydliwej propagandy, którą tam uprawiano, więc w końcu sam producent szczepionki portal ten zlikwidował.

Oczywiście nie ma nic za darmo. Pojawił się nowy portal „zaszczep się wiedzą.pl”, który przejął ten skandaliczny model przedstawiania informacji odnośnie szczepionki anty HPV. Bez wątpienia jest to propaganda rodem z systemów totalitarnych i nie chodzi tutaj tylko o same informacje, ale także o próby uciszania i dyskredytowania osób, które nie mają pozytywnego zdania o tej szczepionce na związanym z tym portalem forum internetowym.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sponsorująca ten portal organizacja, czyli Infarma jest po prostu zrzeszeniem koncernów farmaceutycznych, w tym również producentów szczepionek anty HPV. /zobacz/. Sprytny, ale dość prymitywny manewr, aby ukryć faktycznych sponsorów tego, bez wątpienia żałosnego przedsięwzięcia. I bez znaczenia jest tutaj, czy osoby udzielające się na tym portalu otrzymują finansowe, czy też inne formy gratyfikacji za swoje usługi, czy robią to całkiem charytatywnie.

Porzućcie Państwo na chwilę emocje i odpowiedzcie sobie na jedno pytanie; czy jakikolwiek koncern farmaceutyczny będzie sponsorował jakąkolwiek inicjatywę, która będzie działała na jego niekorzyść ?

Jeszcze w 2016 roku byli uczciwi i odważni dziennikarze, którzy zwracali uwagę na patologię portalu „zaszczep się wiedzą.pl”. /zobacz/ Czy nadal są ?

Jest rzeczą charakterystyczną, że tego typu propagandowe portale głoszą jakże szczytne hasła /tylko fakty i badania naukowe/ przy jednoczesnym, kompletnym ich ignorowaniu.  Ludzie odpowiedzialni za materiały przedstawiane na tym portalu dopuszczają się obrzydliwych, wręcz haniebnych manipulacji i kłamstw, mających na celu pominięcie i ukrycie wszystkich niekorzystnych dla szczepionki anty HPV faktów i opinii.

Osobną kwestią jest związane z tym portalem forum facebookowe zaszczep się wiedzą, którego zarówno moderatorzy i opłacane trolle, jak najbardziej wpisują się w to co napisałem powyżej. Dlatego też, postanowiłem przybliżyć Państwu cały ten niecny proceder.

W pierwszej kolejności przeanalizuję razem z Państwem flagowy artykuł tego portalu dotyczący szczepionki anty HPV, a zatytułowany „HPV tylko fakty i badania naukowe”. /zobacz/

Szanowny Czytelniku, gdyby taki artykuł napisał ktoś na portalu, dajmy na to wysokie obcasy.pl, to z pewnością nie było by to warte jakiejkolwiek recenzji. Natomiast artykuł ten i zarazem cały portal zaszczep się wiedzą.pl jest nagminnie reklamowany w internecie, jako wiarygodne źródło informacji zarówno przez lekarzy, a przede wszystkim przez oficjalne instytucje państwowe takie jak, Państwowy Zakład Higieny i Naczelną Izbę Lekarską!

Nie chce się wierzyć, ale na jego podstawie samorządy przygotowują broszury informacyjne – zobacz. Smutna to prawda, ale większość społeczeństwa daje się na te bzdury nabierać.

Zacznijmy od wstępu. /zobacz/ Autorzy tego artykułu początkujący lekarz Anna Rahnama i bioetyk,  filozof Jakub Zawiła-Niedźwiecki piszą, że:

„W wielu krajach HPV-zależne nowotwory po prostu zostały wyeliminowane, a w innych można się tego spodziewać niebawem”

I powołują się na następujące publikacje:

„The investment case for cervical cancer elimination” –   https://obgyn.onlinelibrary.wiley.com/…/…/10.1002/ijgo.12193

REGISTER-BASED EVALUATION OF HPV VACCINATION PROGRAMS  –   https://openarchive.ki.se/…/10616/45137/Thesis_Eva_Herweije…

Szanowni Państwo teza, że „w wielu krajach HPV zależne nowotwory zostały wyeliminowane”, to dzisiaj taka herezja jak to, że słońce kręci się wokół ziemi.

Tylko ktoś nieuczciwy lub kompletny ignorant w temacie szczepionki anty HPV, może mówić takie brednie, że szczepionka, która jeszcze nie zdążyła nawet zredukować ilości raka szyjki macicy, niejako przy okazji zdążyła już wyeliminować inne HPV zależne nowotwory.

Pomyślcie proszę, od jakiegoś czasu trąbi się wszędzie, że Australia za 10 lat wyeliminuje raka szyjki macicy przy pomocy tych szczepień, a tu nagle wyeliminowano już tym szczepieniem inne nowotwory, a producent jest taki skromny, że nic o tym nie mówi. Poza tym obydwie publikacje, na które powołują się autorzy tego opracowania nie mają nic wspólnego z przedstawioną tezą. Nie ma w nich ani jednego słowa, bo najzwyczajniej nie może być, że jakiś nowotwór HPV zależny został wyeliminowany przez to szczepienie.

Czy autorzy w ogóle zapoznali się z treścią tych publikacji, na które się powołują?

Jeżeli tak, to jak mogą dokonywać takich obrzydliwych manipulacji i przedstawiać tak nieprawdziwe informacje? I na co liczą ?

Odpowiedź jest prosta – na waszą bezmyślność drodzy Czytelnicy.

Szanowny Czytelniku, nie ma jeszcze ani jednego, powtarzam ani jednego nowotworu HPV zależnego na świecie, który został wyeliminowany dzięki szczepieniom anty HPV! I nie zanosi się na to w najbliższej przyszłości.

A więc to są te fakty i badania naukowe?

Niestety, wstęp tego artykułu to wierutne kłamstwo i na początek całkowita kompromitacja autorów!

Przejdźmy dalej.

Mit 1, /zobacz całość / który obalają autorzy publikacji „HPV tylko fakty i badania naukowe”, to:

„Typów brodawczaka jest bardzo dużo, a szczepionka chroni zaledwie przed kilkoma”.

Jak autorzy nas próbują przekonać, że to nieprawda? Ano tak:  /fragment wypowiedzi/

Faktem jest, że na chwilę obecną znamy ok. 200 typów wirusa HPV, a co chwile odkrywane są nowe. Jednak to 2 typy: 16 i 18, przeciwko którym chroni szczepienie, są odpowiedzialne za większość raków szyjki macicy.”

A jaka jest cała prawda?

Rzeczywiście typów wirusa HPV jest ok 200 a pewnie będzie odkrytych jeszcze więcej. Z tej grupy ok. 40 typów to tzw. wirusy anogenitalne mogące przyczynić się również do powstania raka szyjki macicy. Wirusy te podzielono na grupy o niskim i wysokim potencjale onkogennym. D grupy o wysokim potencjale zaliczamy następujące typy: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 26, 53, 66, 73 i 82. I każdy z nich może być odpowiedzialny za powstanie raka szyjki macicy.

Jest prawdą, że według obecnych poglądów typy 16 i 18 wirusa HPV odpowiadają za ok. 70% wszystkich raków szyjki macicy. Przyjmuje się również, /czy słusznie?/że typy 31,33,45,52 i 58 odpowiadają za większość pozostałych raków szyjki macicy. Obecna na rynku szczepionka Gardasil 9 teoretycznie, powtarzam teoretycznie może zabezpieczyć przed najgroźniejszymi typami, ale pozostaje jeszcze kilkadziesiąt typów wirusa HPV, w tym 8 z grupy o wysokim potencjale onkogennym, z których  każdy może kobietom „zafundować raka szyjki macicy. Tak każdy, bowiem również niektóre wirusy z grupy niskiego potencjału onkogennego w pewnych wypadkach mogą również inicjować proces powstawania raka szyjki  macicy.

Prześledźmy jednak dalszy tok rozumowania autorów. W kolejnym akapicie tłumaczą, że wirusy HPV odpowiadają też za inne nowotwory złośliwe oraz brodawki płciowe i tego nie kwestionuję.  Na koniec podają krótką informacje, że:

„ Aktualnie na rynku dostępna jest też szczepionka dziewięciowalentna chroniąca przed dodatkowymi szczepami powodującymi uciążliwe infekcje”.

To, że jest dostępna też szczepionka dziewięciowalentna chroniąca przed dodatkowymi szczepami, to jest prawda, ale że te dodatkowe szczepy powodują tylko uciążliwe infekcje, to jest wierutna bzdura! Te dodatkowe szczepy, a więc typy 31, 33, 45, 52 i 58 jak już napisałem powyżej, według obecnej wiedzy, odpowiadają za pozostałe blisko 20-30% raków szyjki macicy.

Jeszcze jeden cytat z wypowiedzi Pani Rahnamy i współautora:

„Szczepionka czterowalentna, poza typami odpowiadającymi za raki, chroni także przed kłykcinami kończystymi. Są to niezwykle trudne w leczeniu brodawkowate zmiany zlokalizowane na narządach rozrodczych, przenoszone drogą płciową”.

Chciałoby się powiedzieć o tych ludziach; tacy młodzi, a już tak „ideologicznie” dojrzali.

Drodzy Państwo, kłykciny kończyste w w wielu przypadkach ustępują samoistnie, bez żadnego leczenia. W większości pozostałych przypadków leczy się je bardzo łatwo i skutecznie. Oczywiście pewien procent przypadków /co do jego wielkości zdania mogą być podzielone/ w których zmiany te nie poddają się rutynowemu postępowaniu i/lub też uporczywie nawracają, stanowi niewątpliwy problem, a nawet dramat dla ludzi dotkniętych taką formą choroby.

Zaznaczyć trzeba przy tym, że w dużej części tego procenta winą jest pierwotnie nieprofesjonalne postępowanie lekarzy, skutkujące tym co napisałem wcześniej. Tak, czy inaczej suche stwierdzenie, że „kłykciny kończyste są to niezwykle trudne w leczeniu brodawkowate zmiany” jest typowo propagandowym chwytem. Wystarczyło dodać słówko „czasami” i byłoby uczciwie.

Mit 2, /zobacz/ który podważają autorzy publikacji „HPV tylko fakty i badania naukowe”, to doniesienia, że:

„Duński film „Zaszczepione Dziewczęta” pokazuje prawdę o szczepionce przeciwko wirusowi HPV”

Argumentują to w następujący sposób: /tu przytaczam całą wypowiedź autorów/

„Niezwykle częste powikłania” przedstawione w tym filmie, nie mają żadnego odzwierciedlenia w badaniach czy długoletnich obserwacjach – szczególnie dokładnych w Danii ze względu największą na świecie bazę dokumentacji medycznej obywateli. Mimo licznych i kosztownych prób nie wykazano związku tego szczepienia z groźnie brzmiącym „zespołem posturalnej tachykardii ortostatycznej” (czyli pospolitym omdleniem), z migrenami, niepłodnością czy z powikłaniami zakrzepowo-zatorowymi, którymi straszeni są adresaci spiskowych dzieł kinematografii. Nie wykazano też związku szczepienia z chorobami autoimmunologicznymi (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28190705). W dużych, kohortowych badaniach na temat bezpieczeństwa na 696,420 (!) podanych dawek odnotowano zaledwie 53 (0,008% ) przypadki konieczności hospitalizacji w ciągu 180 dni po szczepieniu z powodu chorób neurologicznych czy zakrzepowo-zatorowych. Prawdopodobnie nie były one nawet związane z podaniem szczepionki, a wystąpiła jedynie koincydencja czasowa (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24108159). Przy tak ogromnej próbie jest nieuniknione, że niektórzy uczestnicy badania zachorują na przeróżne choroby w trakcie jego trwania.”

A więc to są te fakty i badania naukowe?

Szanowni Państwo, Duński film „Zaszczepione Dziewczęta” pokazuje grupę poważnie chorych dziewczyn i kobiet. I w żadnym wypadku nie można stwierdzić, że nie jest to wina szczepienia anty HPV. Publikacje, na które powołują się autorzy „HPV tylko fakty i badania naukowe” absolutnie nie wykluczają takiej możliwości.  Oczywiście, z każdym przesłaniem również tym filmowym można polemizować, natomiast argumenty, których używają autorzy, to jest wybiórcza, tylko im odpowiadająca prawda oraz nieakceptowalna, miejscami skandaliczna polemika. Tak więc, ludzie ci nie wykazali minimum staranności i obiektywizmu przy zbieraniu i ocenie materiału, który nam przedstawili i moim zdaniem w niedopuszczalny sposób go skomentowali.

dr Jacek Grzegorz Madej

Fragmenty z kolposkopia.com

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Form by (e)NeTesFoto: Envato

Zobacz jeszcze to:

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
  • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

  • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter