Borelioza – niebezpieczna choroba

kleszcze

Cierpisz na bóle głowy, depresje, zmęczenie ? 

Łykasz tabletkę za tabletką, a objawy nie znikają ?

Przyczyną tych dolegliwości może być…borelioza.

Co to jest borelioza ?

Wikipedia tak pisze:

Borelioza (choroba z Lyme, krętkowica kleszczowa, łac. borreliosis, ang. Lyme disease, Lyme borreliosis) – wieloukładowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica, przenoszona na człowieka i niektóre inne zwierzęta przez kleszcze z rodzaju Ixodes.

Najgorsze jest to, że większość ludzi choruje na boreliozę, nie zdając sobie z tego sprawy.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ jest słabo rozpoznawalna przez medycynę. Kiedy zachorujesz na inną chorobę zakaźną, to zazwyczaj objawy są charakterystyczne dla danej choroby. Przy boreliozie nic nie jest pewne.

borelioza1

fot. wikipedia.org

Na pewno wiemy, że choroba przenoszona jest przez kleszcze, ale… nie przez wszystkie. Niebezpieczne są samice z charakterystycznie ubarwionym grzbietem, młode larwy i nimfy.

Po ukąszeniu przez kleszcza zazwyczaj pojawia się odczyn na skórze tzw. rumień wędrujący (wędruje po ciele). Ale nie zawsze. Gorsza jest sytuacja, kiedy nie zauważyliśmy kleszcza i nie ma żadnej czerwonej plamki czy nacieku na skórze. Wtedy kompletnie nie jesteśmy świadomi ewentualnej boreliozy w naszym organizmie.

borelioza

fot. wikipedia.org

Dlatego liczba zachorowań jest trudna do zbadania. Choroba może przebiegać w różny sposób u różnych ludzi.

Jakie są objawy boreliozy ?

 Objawów choroby jest dużo. Dotyczą one stanów trwających dłuższy czas.

 •   ciągłe uczucie zmęczenia,
 •   problemy ze snem,
 •   fibromylagia,
 •   przewlekłe zmęczenie,
 •   bóle mięśni,
 •   bóle ścięgien,
 •   ciągłe bóle głowy,
 •   uczucie otępienia,
 •   zaburzenia wzroku,
 •   uczucie pieczenia oczu,
 •   szumy uszne,
 •   skurcze i pocenie się w nocy,
 •   zaburzenia pracy serca (arytmia),
 •   zaburzenia oddychania (bezdech w czasie snu),
 •   porażenie nerwu twarzowego,
 •   bóle korzeniowe splotu barkowego lub lędzwiowo – krzyżowego,
 •   bóle stawów, zwłaszcza kolan, pleców, szyi,
 •   problemy z wysławianiem się,
 •   problemy z koncentracją lub pamięcią,
 •   ciągłe huśtawki nastrojów,
 •   chroniczna depresja,
 •   problemy skórne,
 •   zaburzenia neurologiczne lub psychiatryczne, autyzm,
 •   choroba Parkinsona, Alzheimera, a także inne choroby automunologiczne,
 •   reumatoidalne zapalenie stawów,
 •  stwardnienie rozsiane,
 •  zapalenie tarczycy.

Jak rozpoznać boreliozę ?

Możemy wykonać test. Jednak żaden z nich nie jest skuteczny w 100%. Najbardziej znane i wykonywane testy to: Elisa lub Western – blot. Koszty obu są wysokie.

Ogólne leczenie polega na podawaniu antybiotyków, ale nie łudźmy się, większość z nich w przypadku boreliozy jest mało skuteczna.

Leczenie jest długie. Trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Pacjentowi podaje się antybiotyki.

Nie dość, że choroba jest trudna do wykrycia, to medycyna jest słabo na nią przygotowana. Pacjenci wędrują od lekarza do lekarza, poddawani są nieskutecznym badaniom, często szkodliwym. Powstają fałszywe wyniki badań i pozorne kuracje.

Choroba zostaje tak naprawdę rozpoznana, tylko wtedy, gdy pacjent zauważył kleszcza i gdy po ugryzieniu miejsce jest mocno zaczerwienione. W takiej sytuacji lekarz zapisuje 3 tygodniową kurację antybiotykową. Po jej zakończeniu powinien stwierdzić, że pacjent jest zdrowy.

To BŁĄD!

Istnieje bowiem chroniczna postać boreliozy bardzo niebezpieczna. Może być przyczajona przez miesiące, nawet lata od momentu ukąszenia.

Co się dzieje po ukąszeniu ?

Kleszcz w chwili ukąszenia wprowadza płyn zawierający bakterię typu Borrelia. Może ona wniknąć do wszystkich narządów i układów organizmu. Pojawiają się zróżnicowane uszkodzenia, które powodują bóle, paraliż, chroniczne zmęczenie, zaburzenia neurologiczne, psychiatryczne, kardiologiczne.

Borelioza może być przenoszona również przez zakażoną krew. Podczas transfuzji krwi nie jest ona badana pod kątem boreliozy. Jest to karygodne lekceważenie naszego zdrowia.

Mimo wszystko mamy spore pole działania.

Zacznijmy od lekarzy:

 • należy przeprowadzić zaawansowane szkolenie lekarzy znających się na tej chorobie. Zdiagnozować chorobę mogą specjaliści chorób zakaźnych. Tylko że na wizytę u nich czeka się często miesiącami a choroba jest podstępna.

Kolejna sprawa to diagnostyka:

 •   należy zweryfikować dotychczasowe schematy leczenia,
 •   dopuścić do głosu lekarzy nie standardowo zajmujących się metodami leczenia boreliozy,
 •   zwiększyć dostępność do prawdziwych informacji o boreliozie. Pacjenci powinni wiedzieć, że choroba przenoszona jest przez transfuzje, przez łożysko, karmienie piersią.
 •   przyznanie przez ministerstwo zdrowia środków na badania skutecznie wykrywające boreliozę.

Wprowadzenie tych rozwiązań wydłużyłoby szanse życia z tą chorobą przez wiele lat, bez trucia organizmu wątpliwymi antybiotykami koncernów farmaceutycznych.

Jak się chronić przed kleszczami ?

Polecam Ci szczególnie samokontrolę.

Kiedy idziesz do lasu, parku na działkę załóż długą koszulę, długie spodnie i całe buty. Unikaj zwalonych pni drzew, ponieważ tam lubią przebywać kleszcze. Również niskie drzewa, krzaki są miejscem ich żerowania. Oczekują tam na sarny, jelenie.

Szczególnie agresywne są po zimie.

Po przyjściu do domu sprawdź skórę, weź prysznic, który zmyje nieprzyczepione kleszcze.

Możesz stosować repelenty czyli środki odstraszające organizmy żywe.

Co zrobić, jak zobaczysz kleszcza w skórze ?

Jeżeli wiesz jak i masz pęsetę, to złap go za tułów i wyciągnij. Nie smaruj go masłem, ani niczym tłustym. Jeżeli nie umiesz go wyciągnąć, to jak najszybciej biegnij do lekarza. Czas jest bardzo ważny. Musisz zdążyć zanim wszczyknie wirusy.

To samo dotyczy Twojego psa czy kota. Jeżeli zauważysz kleszcza udaj się szybko do weterynarza.

źródło: dossiernaturalnychterapii.pl

 

.
. . Marta Brzoza Marta Brzoza

Form by (e)NeTes


8 Responses to “Borelioza – niebezpieczna choroba”

 • Arni

  Praktycznie wszystko na temat boreliozy jest w audycjach prowadzonych przez Jarosława Kasprzaka w NTV : https://www.youtube.com/watch?v=XxMlxarETDc
  (Może narażę się Pani mężowi za to, że daję link do NTV, który uważa on za promotora okultyzmu, ale uważam, że właśnie tam temat boreliozy został poruszony po raz pierwszy tak dogłębnie i szczegółowo)

 • Marta

  Dziękuję za link.
  Robert docenia NTV za ekonomię, politykę, zdrowie i innowacje.
  Mają dobre wywiady z lekarzami czy naukowcami.

 • Arni

  Miło słyszeć te słowa :-) Sam jestem ich sympatykiem, choć też uważam, że czasem przeginają.
  Przy okazji zapraszam do zaznajomienia się z powstałą w tym roku Polską Akademią Zdrowia: https://www.paz.org.pl/ a może nawet zaangażowaniu się w jej działalność w czasie pobytu w rodzinnych stronach i nie tylko :-)

 • Marta

  Dobrze, dziękuję.

 • danuta

  A ja dodam, ze bardzo dobrze jest zrobic testy Volla ,ktore albo potwierdza albo wyklucza borelioze. Ponadto to samo urzadzenie skutecznie likwiduje tego prądka /wirusa odpowiednia czestotliwoscia elektromagnetyczna. Nic nie boli ale kosztuje ,bo okolo 200 zl. W kazdym wiekszym miescie jest takowe.
  Vit.C w wysokich dawkach tez bywa skuteczna. Nie znam niestety dawkowania w przypadku boreliozy.
  Ale co mam wypraktykowane to opisze :
  Nigdy ale to nigdy nie miałam kleszcza ,choc biegam po lesie ,mam duzy ogrod ,kota ktory miewal po 3÷4 szt dziennie. Mimo obroży p.pasozytom. Moj mąż też łapał kleszcze w ogrodzie. A ja nigdy !! Dlaczego ? Trzeba zażywac Vit B comp. i sprawa zalatwiona . Zwierzakom dawac od wiosny do jesieni Vit B w karmie i problem sie skonczy. Gdyby jeszcze organizm odkwasic sodą to mamy juz pełnię szczescia . pozdrawiam

 • darek2015

  Z boreliozą na ostro:

  W filmie pan, który miał boleriozę zdiagnozowaną i pani wyleczyła go w dwa dni: https://www.youtube.com/watch?v=JTNukNUZFPU

  Zastosowała protokół: 3 krople aktywowanej substancji co godzinę.- MMS

  podobnie działa H2o2..

  oraz:

  -”Ja wyrzuciłam krętki boreli z krwi nalewką ze szczeci pospolitej.KARDE pod taką nazwą można kupić w Wiedniu.A póżniej wykopałam korzenie szczeci i zrobiłam sama nalewkę.kuracja trwała 9miesięcy………..warto było.”

  https://www.pepsieliot.com/borelioza-czy … ilipinach/

  -”Nalewka ze szczeci barwierskiej 100ml

  Korzeń szczeci występuje na gruzowiskach, nasypach kolejowych, na skraju dróg, na łąkach, gliniastych glebach i w nasłonecznionych zaroślach jako roślina ruderalna, mimo swych kolców nie należy do ostów. Korzeń ma działanie moczopędne i napotne, pobudza produkcje żółci, działa oczyszczająco i pobudza trawienie. Jest stosowany tradycyjnie w leczeniu artretyzmu, reumatyzmu, żółtaczki, boreliozy.

  Przygotowanie nalewki ze szczeci barwierskiej

  Korzeń dwuletniej rośliny należy zbierać pod koniec pierwszego roku jesienią, zimą lub wiosną, nim wypuści pędy. Trzeba go oczyścić, dokładnie rozdrobnić, włożyć do słoika i zalać wódką. Po trzech tygodniach macerowania w ciepłym miejscu wyciąg jest gotowy. Na rynku dostępne są także gotowe nalewki ze szczeci w opakowaniach 100ml.

  Dawkowanie: trzy razy dziennie po 3 krople.

  Czas trwania kuracji: 3-4 tygodni

  Korzystnie jest kontynuować przyjmowanie w ciągu kolejnych 12 miesięcy, przy czym wyciąg zażywa się raz w miesiącu przez okres trzech dni (ma to zapobiec ewentualnemu miesięcznemu przyrostowi krętków).”

  https://zdrowie.mekam.pl/zdrowie/317-nal … 100ml.html

 • Renia

  Polski profesor dr Kardasz pracował latami nad biologią. Owocem są ekstrakty z owoców,ziół i warzyw. Między innymi jedyny produkt na świecie na boleriozę. Proszę poczytać:

  https://www.borelisspro.pl/

 • Piotr

  Ojoj zapędzili się co niektórzy z tym leczeniem boreliozy po pierwsze jest jej parę odmian jedne są i atakują skórę mięśnie itp są i takie które atakują organy wewnętrzne i tu to wasze leczenie daje marny skutek prawda jest jednak fakt że w Polsce jak zwykle niemaja pieniędzy na testy i badania żeby stwierdzić boreliozę u mnie 3krotnie wysyłano próbkę do Niemiec i dopiero tam wyszło co wyszło a rumień owszem był ale co z tego kiedy dostałem antybiotyki zapobiegawcze które jak się okazało gówno daly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter