Dyrektorzy wprowadzili głodówki, aby dotrzeć do wyższych pokładów intelektu

Biznesmen

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, były dyrektor generalny „Evernote” i obecny dyrektor generalny „AI studio All Turtles”, nie jadł od dwóch do ośmiu dni. Po niedługim okresie, stracił prawie 40 kg i opisuje, jak post stał się jego życiem:

„Jest łagodna euforia. Jestem w lepszym nastroju, moja uwaga jest lepsza, i jest stały dopływ energii. Po prostu czuję się dużo zdrowiej. Pomaga mi to, być lepszym zawodowcem. Wejście w post jest zdecydowanie jedną z dwóch najważniejszych rzeczy, które zrobiłem w życiu”.

Phil Libin, CEO All Turtles, regularnie pości od dwóch do ośmiu dni.

Najczęściej stosuje dietę 5:2, czyli je normalnie przez pięć dni w tygodniu. Przez kolejne dwa dni, spożywa znacznie zmniejszoną liczbę kalorii, około 500.

Posty to dla nich walka o intelekt

Geoffrey Woo, dyrektor generalny firmy biohackingowej i nootropowej HVMN, poprowadził siedmiodniowy post w swojej firmie, na początku 2017 roku. Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Niektórzy uczestnicy nosili glukometry, zwykle noszone przez diabetyków, w celu sprawdzania poziomu glukozy we krwi. Mierzyli również podwyższone stężenie ketonów we krwi, aby sprawdzić, czy ich ciało rzeczywiście używa tłuszczu jako paliwa, czy osiąga stan metaboliczny zwany „ketozą”.

„Ketony są super paliwem dla mózgu. Dają klarowność umysłu, co jest wynikiem wzrostu liczby ketonów w systemie” – powiedział Woo.

Woo i inne osoby chciały oszacować wpływ postu na produktywność, dlatego połączyli fizjologiczne śledzenie ketonów i cukru we krwi z oprogramowaniem Rescue Time, który mierzy wydajność pracy.

„Można by pomyśleć, że po siedmiu dniach niejedzenia będziecie całkowicie rozproszeni i będziecie toczyć walkę o jedzenie, ale w ciągu dwóch lub trzech dni głód zmniejsza się, gdy wzrasta poziom ketonu. Karmisz swój mózg i ciało alternatywnym źródłem paliwa” – powiedział Woo.

Tak opisuje swój pierwszy post jeden z dyrektorów generalnych:

„Poszedłem do domu i przeczytałem sporo informacji o głodówkach. Chciałem coś udowodnić… Pierwszego dnia poczułem się tak głodny, jakbym miał umrzeć. Drugiego dnia już tylko głodowałem. Ale gdy obudziłem się trzeciego dnia, czułem się tak dobrze, jak nigdy od 20 lat”.

Po co wykonujemy posty?

Istnieje zbiór badań naukowych badających wpływ poszczenia na organizm. Każdego roku publikuje się dziesiątki artykułów pokazujących, w jaki sposób post może pomóc wzmocnić układ odpornościowy, zwalczyć stan przedcukrzycowy, poprawić pamięć, zwiększyć wydajność pracy i pomysłowość, a nawet, spowolnić starzenie.

Istnieją również dowody na niebezpieczeństwo poszczenia, jeśli nie jest mądrze przeprowadzone. 

Celem postu jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy.

Zazwyczaj komórki czerpią energię z glukozy. Kiedy odetniemy im cukry i węglowodany, to organizm przerzuci wajchę na tłuszcze.

Będzie czerpał energie z tłuszczy, co przyczyni się do powstania ciał ketonowych.

Kiedy uda ci się dokonać tego cudu, czyli doprowadzić do produkcji ciał ketonowych, możesz zwalczyć wiele chorób, a twój umysł zacznie eksplodować.

Już po kilkunastu godzinach niejedzenia, czujesz fantastyczne objawy intelektualne. Możesz wykorzystywać wyższe pokłady umysłu, wydajniej pracować, głębiej myśleć.

To jest powód, dlaczego dyrektorzy i pracownicy korporacji wdrażają głodówki.

Konkurencja w wymyślaniu coraz lepszych produktów jest olbrzymia. Każdy chce być najlepszy. Regularne głodówki po określonym czasie, powodują czerpanie intelektu z wyższych pokładów umysłu.

Jak prawidłowo przeprowadzić głodówki?

Jak doprowadzić do powstania ciał ketonowych?

Jak osiągnąć wyższy poziom intelektualny?

Polecam nasz bezpłatny podręcznik: Cała prawda o tym jak schudnąć przy pomocy głodówek”.

i 11 ebooków o metodach zdrowego odżywiania bez chorób.

Źródło: theguardian.com 

Pomoc: Hubertos.

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Marta Brzoza  Marta Brzoza

Form by (e)NeTesFoto: envanto elements By halfpoint

Zobacz jeszcze to:

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
  • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

  • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter