Jak wyleczyć boreliozę ziołami?

borelioza

Wiemy, że za powstanie boreliozy odpowiadają kleszcze. Są one nosicielami niebezpiecznych bakterii, nazywanych krętkami boreliozy. Chorobę nazywa się Borelioza z Lyme.

Bakterie boreliozy żywią się, spalając cukier. Proces ten zachodzi w przemianie beztlenowej. Każde dotlenienie organizmu, pomaga w walce z tą bakterią. Są one bardzo sprytne, potrafią zmieniać swoją postać. Raz zrzucają osłonkę w postaci ściany komórkowej, przez co antybiotyki nie są skuteczne w walce z nimi, innym razem potrafią się ukryć nawet wewnątrz naszych komórek np. miazgi zębowej.

Pamiętajmy, że od momentu ugryzienia przez kleszcza zarażonego tą bakterią, a zakażeniem człowieka, upływa około 24 godzin. Więc pamiętajmy, żeby po każdym powrocie ze spaceru czy to w lesie, parku, łące, z zabawy na trawie, dokładnie sprawdzić naszą skórę i ubranie czy nie mamy czasem kleszcza. Dotyczy to również skóry naszych psów czy kotów, od których kleszcz może przedostać się na naszą skórę. 

Borelioza jest to wielonarządowa choroba, podczas jej trwania może chorować wiele miejsc, narządów naszego ciała. U każdej osoby stopień nasilenia choroby może być inny. Może on obejmować zarówno skórę, serce, układ stawowy, mięśniowy, jak i układ nerwowy.

Około 30 procent kleszczy zarażonych jest krętkami boreliozy. Nieprawidłowo leczona borelioza, może doprowadzić do niepełnosprawności, kalectwa czy nawet śmierci.

Dlatego w walce z nią należy używać kilku technik naraz.

Najlepiej stosować jednocześnie:

  • leczenie silnymi ziołami,
  • wspomaganie probiotykami,
  • podawanie witamin,
  • odpowiednio dostosowana dieta pozbawiona cukrów (np. ketogenna),
  • do tego dużo odpoczynku.
  • Samo leczenie antybiotykami rzadko jest skuteczne.

W momencie, gdy znajdziemy kleszcza, najlepiej go wykręcić pęsetą, a miejsce to zdezynfekować. Gdy boimy się sami usunąć kleszcza, należy szybko udać się do lekarza. Takiego kleszcza możemy poddać badaniu na zawartość bakterii boreliozy. Bez względu na miejsce ugryzienia, musimy obserwować to miejsce przez następne 2-3 tygodnie czy nie pojawi się charakterystyczny rumień towarzyszący tej chorobie. W przypadku niepewności, możemy zasięgnąć konsultacji u lekarza znającego i leczącego tę chorobę.

Oto przykładowy opis objawów towarzyszących boreliozie: 

  • rumień wędrujący, który charakteryzuje się zaczerwienieniem skóry, pełza on ku obwodowi, a środkiem zanika,
  • chłoniak limfocytarny skóry, występuje niezwykle rzadko i ujawnia się po kilku tygodniach od ugryzienia przez kleszcza jak sinoczerwony, pojedynczy, niebolesny guzek. Umiejscawia się głównie na małżowinach usznych, mosznie i brodawkach sutkowych,
  • przewlekle zanikowe zapalenie skóry kończyn. Są to zwykle czerwonosinawe, niesymetryczne zmiany skóry, które pojawiają się kilka lat po zakażeniu bakterią, początkowo występując jako obrzęk zapalny, a później dominują,
  • zapalenie stawów objawiające się we wczesnym stadium wędrującymi bólami kości, stawów, mięśni, ścięgien. Natomiast w późniejszym okresie występuje nawracające zapalenie stawów, w którym bólom towarzyszy obrzęk, bóle te nasilają się zwłaszcza podczas ruchu. Najczęściej dotyczy to stawów kolanowych, ramiennych, barokowych, łokciowych, nadgarstkowych, biodrowych i skokowych. Rzadziej dotyczy to drobnych stawów np. rąk czy stóp,
  • zapalenie mięśnia sercowego, najczęściej dochodzi do arytmii serca.

Choroby powstałe po zakażeniu bakterią boreliozy atakujące układ nerwowy tzw. neuroboleriozy to:

  • limfocytowe zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych, zwykle przebieg jest łagodny, za jedyny objaw tej choroby możemy przyjąć ból głowy,
  • zapalenie nerwów czaszkowych, porażenie nerwu [porażenie nerwu twarzowego], może być obustronne,
  • zapalenie korzeni nerwowych i nerwów obwodowych, które objawia się silnym nerwobólem, ból ten nasila się w nocy.

Inne: 

  • zespół poboreliozowy, to wiele objawów, które utrzymują się pomimo prawidłowego leczenia. Należy tu wymienić: apatię, zmęczenie, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, parastezje, problemy z pamięcią i koncentracją.  

Najważniejsza jest odpowiednia diagnostyka. Jest ona bardzo trudna.

Badanie krwi nie jest wystarczające do odpowiedniego rozpoznania choroby. Nawet dodatni wynik badania serologicznego bez klinicznych objawów typowych dla boreliozy, nie upoważnia do postawienia diagnozy.

Zawsze powinno się przeprowadzić dokładny wywiad lekarski, wyszczególnić objawy występujące, jak i te, które kiedyś nam towarzyszyły, zrobić badania laboratoryjne, aby dopiero postawić prawidłową diagnozę.

W przypadku prawidłowo leczonej boreliozy, rokowanie jest dobre, ale leczenie długie. Na świecie jest wiele protokołów i sposobów leczenia boreliozy o różnej skuteczności.

Przedstawiamy mieszanki roślin leczniczych, stosowanych w leczeniu boreliozy przez lek.med. Janusza Wietecha:

  • ekstrakt z czosnku pospolitego, jest to bardzo cenna roślina o działaniu antybakteryjnym, w tym w walce z krętkiem borrelii. Wykazuje też działanie antygrzybicze, jak i przeciwmiażdżycowe, zmniejszające nadciśnienie tętnicze. Stosuje się ekstrakt skondensowany [minimum DER 10:1] wodno-alkoholowy,
  • ekstrakt z korzenia szczeci pospolitej, zagęszczony 10:1, ekstrakt wodno – etanolowy. Jest skuteczny w długich, trudnych infekcjach, stosowany w leczeniu boreliozy.
  • ekstrakt z ziela czystka siwego, 10:1, wodno – etanolowy, również stosowany w leczeniu infekcji. Wzmacnia układ immunologiczny, zawiera dużo polifenoli, które są silnymi antyoksydantami.
  • ekstrakt z kory czepoty puszystej, 10:1, wodno-etanolowy, zawiera alkaloidy stymulujące białe ciałka krwi, które niszczą bakterie, działają przeciwzapalnie, przeciwutleniające i przeciwwirusowe.
  • ekstrakt z korzenia rdestu japońskiego, 10:1, wodno – etanolowy, działa przeciwbakteryjnie na krętki boreliozy, stymuluje układ immunologiczny. Zawiera resweratrol, który pobudza mikrokrążenie, reguluje przemianę materii. Zawiera dużo selenu, miedzi, manganu, żelaza i cynku.
  • ekstrakt z liści brodziuszki wiechowatej, silny stężony 10:1 lub więcej, wodno-etanolowy. Należy do wyjątkowych ziół o działaniu antybakteryjnym w walce z boreliozą. Wzmacnia odporność, przyspiesza trawienie  i oczyszcza z toksyn nasz organizm.

Źródło: Zdrowie bez leków; artykuł lek.med. Janusza Wietecha pt.Borelioza-leczenie ziołami.

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Marta Brzoza  Marta Brzoza

Form by (e)NeTes



Foto: Envato

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
  • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

  • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter