Ta roślina chroni przed skutkami promieniowania telefonów komórkowych

Rozmaryn

Jest roślina, która daje ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania telefonów komórkowych – to rozmaryn [rosmarinus].

Według badań, rozmaryn między innymi aktywuje białko P53, naprawiając uszkodzenia DNA. Ma właściwości przeciwnowotworowe, zapobiega demencji. Stanowi ochronę przed uszkodzeniami błony komórkowej na skutek promieniowania.

[1] Działa na zasadzie foto-protektora, likwiduje wolne rodniki i stymuluje endogenne mechanizmy obronne.

Promieniowanie telefonów komórkowych ma wpływ na organizmy żywe. Wciąż pojawiają się nowe dowody na ich szkodliwość. Z czego najpoważniejsze, to ryzyko uszkodzenia: DNA, krwi, mózgu. Efekty wielogodzinnego używania to: zaburzenia snu, pamięci, koncentracji, bóle głowy, pieczenie skóry głowy, suchość w ustach.

Rozmaryn chroni komórki przed mutacją, zabezpiecza DNA,  może odgrywać rolę ochronną przeciwko temu szkodliwemu wpływowi poprzez swoją aktywność antyoksydacyjną [2]. Zapobiega utracie antyoksydantów i enzymów w śliniankach [3]. Godzinna rozmowa przez telefon komórkowy obniża o 25% poziom przeciwutleniaczy w ślinie. Ślina zaś stanowi pierwszą linię obrony przed reaktywnymi formami tlenu i patogenami.

Jak się zabezpieczyć?

Herbatka z rozmarynu zabezpieczy ślinę

Należy zaparzać ½-1 łyżeczki posiekanego ziela w szklance wrzątku i parzyć przez 10 minut. Po odcedzeniu można dosłodzić miodem. Pić jak najczęściej, nawet codziennie.

Olejek rozmarynowy

Wymieszać z olejkiem bazowym. Smarować stopy, dłonie i niewielki obszar na czubku głowy.

Rozmaryn w domu

Świeże ziele warto hodować na domowym parapecie, na balkonie, w ogrodzie. Wąchanie zapachu, jak udowodniono, wpływa na poprawę pracy mózgu i stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie.

Starajmy się ograniczyć ekspozycję na działanie urządzeń elektronicznych:

 • nie trzymać telefonu komórkowego bezpośrednio przy głowie.
 • Nie prowadzić rozmów w zasięgu słabego sygnału np. metro, pociągi. Tam gdzie sygnał jest słaby, urządzenie zwiększa moc nadajnika nawet 1000 razy.
 • Urządzenia nosić w teczkach, torebkach. Nie w kieszeniach blisko ciała.
 • Ograniczyć ekspozycję na promieniowanie urządzeń elektronicznych przynajmniej podczas snu. Nocą niech sypialnia będzie wolna od komórek, wi-fi, telewizji itd.

źródła:

1 – researchgate.net

2 – ncbi.nlm.nih.gov

3 – pubs.acs.org 

4 – sekrety-zdrowia.org

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Form by (e)NeTesFoto: By Grigory_bruev

3 Responses to “Ta roślina chroni przed skutkami promieniowania telefonów komórkowych”

 • Hubert

  Fajny artykuł:)

 • Z tego co czytałem dodatkowo rozmaryn oczyszcza płuca, np. po rzuceniu palenia i działa korzystnie na wątrobę. Ja kupuję w Internecie kilogramowe paczki i piję codziennie. Polecam zaparzać kilkakrotnie, przy pierwszym zaparzeniu napar jest prawie biały, przy kolejnych ciemno bordowy.

 • O tym nie słyszałem, dzięki za przepis 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter