65% nowych leków na raka nie działa

Nowotwory

Strona, która opublikowała poniższy artykuł, preferuje chemioterapie, radioterapie jako główne metody leczenia nowotworów.

Z naszej wiedzy wynika, że chemioterapia w ciągu 5 lat przeżywalności pacjentów,  ma tylko 3-5% skuteczności, czyli jest nieskuteczna.

Powinna być zakazana.

Naukowcy powinni zwrócić się w stronę badań nad wieloma naturalnymi specyfikami, które potwierdzają dużo wyższą skuteczność wyleczenia nowotworów.

W poniższym artykule onkolodzy, którzy murem stoją za chemioterapią, krytykują najnowsze leki przeciw nowotworom.

Podejrzewam, że oficjalna krytyka polega na coraz większej bezsilności onkologów. Skoro w mediach popierają chemioterapie, to oczekują od firm farmaceutycznych skuteczniejszych leków.

Nie dość, że leki są horrendalnie drogie, to jeszcze nieskuteczne.

W USA, jeżeli masz bardzo dobre ubezpieczenie, to po serii zastrzyków z truciznami (koszt jednego zastrzyku ok. 9 tys. dolarów, w jednej serii może być przypisanych nawet 30 zastrzyków), pacjent dostaje kolejny lek za 400 tys dolarów. Całość leczenia to koszt 1,5-2 mln dolarów.

W Polsce za te leki płaci państwo, czyli my podatnicy…

Nie dość, że 65% nowych leków na nowotwory nie działa, to wprowadzają do organizmu liczne toksyny, które z kolei niszczą zdrowe komórki i organy.

——————————————— 

Nowoczesne leki miały totalnie zrewolucjonizować leczenia raka. Były największą nadzieją medycyny ostatnich lat.

Prestiżowy magazyn „British Medical Journal” donosi, że ponad połowa nowych terapii antynowotworowych nie ma testów, które potwierdziłyby ich skuteczność.

Medonet.pl poprosił o komentarz onkologów: prof. Macieja Krzakowskiego, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Onkologii Klinicznej, prof. Jacka Jassema, kierownika Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, prof. Piotra Wysockiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. A także Wojciecha Wiśniewskiego, rzecznika prasowego Fundacji Alivia.

Eksperci potwierdzają, że coraz częściej leki wprowadzane są na rynek po badaniach sponsorowanych przez koncerny farmaceutyczne, bez badań niezależnych instytutów.

Każdy nowy lek, zanim zostanie dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej, musi zostać zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków.

Najnowsze badania opublikowane w prestiżowym British Medical Journal wykazały, że w latach 2009–2013 w przypadku zatwierdzonych przez EMA leków na raka, 57 proc. (39/68) nie miało dowodów potwierdzających dłuższe przeżycie lub lepszą jakość życia pacjentów.

Zdaniem autorów badania, nadal nie ma pewności czy nowe terapie zwiększają przeżywalność albo poprawiają jakość życia chorych na nowotwory.

Po publikacji wyników, naukowcy zaapelowali do Europejskiej Agencji Leków o zmianę kryteriów i większą ostrożność przy zatwierdzaniu i dopuszczaniu preparatu do obrotu.

Dr Courtney Davis, socjolog medyczny i polityczny w King’s, dr Courtney Davis, dodała:

„Oceniliśmy bazę dowodową dla wszystkich nowych leków wchodzących na rynek w ciągu pięciu lat i stwierdziliśmy, że większość wchodzi na rynek bez wyraźnych dowodów na to, że poprawiły one przeżywalność lub jakość życia pacjentów”.

Rzecznik EMA poproszona o komentarz odpowiedziała tylko, że agencja nie ma czasu na analizowanie badań i nie może się do nich odnieść.

Prof. Maciej Krzakowski, Konsultant Krajowy w dziedzinie Onkologii Klinicznej:

„W 2017 roku opublikowany w renomowanym czasopiśmie naukowym (Vivot i wsp. Annals of Oncology 2017;
28: 1111–1116) został inny artykuł z podobnymi obserwacjami i wnioskami – autorzy ocenili 51 leków przeciwnowotworowych wprowadzonych w latach 2000–2015 i wykorzystując podobną metodykę (algorytm oceny według Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej) stwierdzili, że jedynie 35% ma rzeczywiście znaczącą wartość (pozostałe 65% – wartość wątpliwa lub znikoma).

Nowe leki są rejestrowane na podstawie wyników badań klinicznych, które są w przytłaczającej większości sponsorowane przez producentów”.

Prof. Jacek Jassem, onkolog, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed: 

„W trwającej od dawna debacie na temat kryteriów rejestracji nowych leków ścierają się dwa stanowiska.

Pierwsze mówi, że rejestrować należy wyłącznie leki, które w badaniach klinicznych wykazały znamienne wydłużenie życia lub poprawę jego jakości.

Argumentem jest to, że nowoczesne leki miały totalnie zrewolucjonizować leczenia raka. Były największą nadzieją medycyny ostatnich lat”.

fragmenty z: medonet.pl

Marta Brzoza  Marta Brzoza

Form by (e)NeTes



Foto: „Bring on the Taxotere” (CC BY 2.0) by Phil and Pam

Zobacz jeszcze to:

3 Responses to “65% nowych leków na raka nie działa”

 • qrde blade

  Depopulacyjny holocaust realizowany dzięki technikom chemio i radioterapii został już dawno potwierdzony na łamach Nature na podstawie badań wykonanych w kilku głównych ośrodkach walki z rakiem w USA. Publikacja ta wprost stawia tezę, że tylko pierwsza chemia przynosi jakiekolwiek „pozytywne” rezultaty. Niestety skutkując chwilowym zmniejszeniem się guzów zwykle powoduje rozsiewanie się ognisk rakowych. Natomiast następne aplikowane chorym chemie , to już niestety według postawionych w artykule wniosków równie pochyła, niszcząca system odpornościowy i znacznie przyspieszająca zgon. –> https://www.youtube.com/watch?v=GZfoL2nhfNM&t=324s

 • damian

  to aby lek dzialal, dobrze byloby aby posiadal zgodnosc algorytmiczna z istota, dlatego leki naturalne sa lepsze, dodatkowo jest jeszcze wiele zaleznosci, ale gdybym zaczal je wymieniac, to Robert posadzil by mnie pewnie o zwiazki z szatanem, swoja droga to powatpiewam w istnienie takowej istoty, raczej to mysloksztalt, wiec aby sie uzdrawiac to potrzebna jest zgodnosc na poziomach, leki? bezposrednio reaguja z cialem, owszem wszystko jest polaczone i wzajemnie odzdzialuje, ale umysl i dusza moze akurat oczekiwac czego innego i mamy niespojnosc i lek nie dziala, temu sklaniam sie ku medycynie chnskiej.

 • Anna

  Zabijają chemią bezkarnie zgodnie z prawem zapoznajcie się co o tym mówi Jerzy Zięba naturalnie nowotwory leczy Aleksander Haretski Akademia Medycyny Regeneracyjnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter