Jabłka GMO zostały zatwierdzone

 

gmo700

Ustawa GMO została podpisana przez prezydenta Komorowskiego. Jeżeli Polacy nie będą protestować przeciwko rakotwórczej żywności sztucznie modyfikowanej, to w przeciągu krótkiego czasu zrobią w Polsce to, co zrobili w USA. Oprócz soi, kukurydzy i wielu warzyw, USDA zatwierdza genetycznie modyfikowane owoce. 

Owoce GMO mają zapełnić amerykańskie sklepy

Jabłka GMO już zostały zatwierdzone. Teraz w poczekalni oczekują: brzoskwinie, gruszki, czereśnie, banany i pomarańcze GMO.

Nowe modyfikowane genetycznie jabłka Arctic Apple® zostały zatwierdzone przez USDA 13 lutego 2015 roku. Tak jak inne GMO produkty nie będą oznakowane. Nie zostaną również poddane niezależnym testom zdrowotnym.

Jabłka Arctic Apple®, dostępne są w dwóch wydaniach Granny Smith i Golden Delicious. Ich genetyczna modyfikacja polega na wytwarzaniu enzymu, który powoduje brązowienie w przypadku, gdy komórki w jabłku zostaną  uszkodzone poprzez na przykład krajanie jabłka.

Niestety po zatwierdzeniu, nowe owoce GMO pojawią się na półkach sklepów spożywczych w całym kraju bez specjalnego oznaczenia. Będzie bardzo trudno rozpoznać, które są GMO, a które nie. Łatwo rozróżnić „dziwolągi” GMO, jak: czarne truskawki czy gigantyczne czarne rodzynki, ale będą trudności w określeniu sztucznie modyfikowanych.

FDA ma bardzo dziwną politykę zatwierdzania produktów do sprzedaży. Obecnie wymaga oznakowania ponad 3,000 składników, dodatków i procesów, a także etykiet do soków zrobionych „z koncentratu”, ale sprzeciwiła się oznaczania  żywności genetycznie modyfikowanej. Od 1992 roku, twierdzi, że produkty GMO nie różnią się „istotnie” od innych produktów spożywczych, ponieważ różnice genetyczne nie mogą być rozpoznane przez smak, zapach lub inne zmysły.

Do czego to wszystko doprowadzi?

Myślę, że wielu konsumentów nigdy nie zgodziłoby się z polityką żywieniową w USA czy w Polsce, gdyby znali prawdę o GMO.

A jaka jest prawda?

Kiedy zaakceptujemy wynalazki genetyczne, to nagle pojawią się kolejne nowe choroby cywilizacyjne, czyli wyprodukowane w laboratoriach.

Wzrośnie jeszcze bardziej zachorowalność na choroby nowotworowe, będziemy szybciej się starzeć, a zawały serca będą normalnością w wieku 30-40 lat.

Czy o to chodzi?

źródło: livingtraditionally.com

Kasia Kasia Brzoza – studentka biologii w USA.

Photo credit: jurvetson / Foter / CC BY

Form by (e)NeTes


11 Responses to “Jabłka GMO zostały zatwierdzone”

 • Polecam wszystkim wspaniałą książkę o nasionach GMO i skutkach ich stosowania pt.” Nasiona kłamstwa” i ukrywane fakty oraz lekceważenie tych,którzy walczą o zdrowie i życie na całym świecie. Niestety nawet w Polsce,prezydent i jego poplecznicy nie uszanowali protestów Polaków w tej sprawie. Dlaczego Niemcy i inne państwa w Europie a jest ich 8 nie wyrazili zgody?Kim są ci co chcą za nas decydować i ciekawe skąd wezmą pieniądze na walkę z chorobami spowodowanymi spożywaniem trucizn.Wystarczy,że już nowo narodzone dzieci są szpikowane szczepionkami i nikt nie chce brać odpowiedzialność za konsekwencje? Również polecam ksiażkę pt. „Szczepienia niebezpiecznie ukrywane fakty”.Dlatego, sami musimy dbać o zdrowie jak i o zdrową żywność musimy obowiązkowo co najmniej dwa razy do roku intensywnie oczyszczać organizm z nagromadzonych trucizn i toksyn ,jeśli chcemy być w miarę zdrowi.

 • darek2015

  ”PiS finansowany przez koncerny farmaceutyczne

  O tym, że partia Donalda Tuska jest proniemiecka opinia publiczna mówi głośnio. O tym, że partia Kaczyńskich jest proamerykańska także zostało przyjęte do wiadomości przez społeczeństwo. Ostatnio jednak Gazeta Polska w swoich wydaniach przedstawia dziwne wypowiedzi i artykuły dotyczące szczepień. Wiadomo, że główne firmy szczepionkarskie takie jak GSK czy Merck są amerykańskie.

  I tak : czołowy przedstawiciel PIS dr B.Piechota – [GBP] jako przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia przeforsował w ubiegłym roku “nowelizację” ustawy o chorobach zakaźnych. Nowelizacja ta praktycznie zlikwidowała system kontroli powikłań poszczepiennych. Ustawa pozwala bowiem na:
  1. Przymusowe szczepienie całego społeczeństwa na wniosek jednego urzędnika.
  2. Ukrywanie danych statystycznych o zachorowaniach.
  3. Likwiduje system zbierania danych o powikłaniach.
  A więc hulaj dusza, diabla nie ma, ale są pieniądze.

  Gazeta Polska w swoim wydaniu “Codzienna” pod wielce alarmującym tytułem “Grypa zabija w Polsce” [nr 406] straszy ludzi tym w sumie mało istotnym problemem jakim są sezonowe zachorowania wirusowe. Gazeta Polska cytuje właśnie kolejnego przedstawiciela PIS p.posła Czesława Hoca – [Cz.H.], także członka sejmowej komisji zdrowia, który rozgłasza jawne banialuki na temat grypy. I tak, p.Poseł “ODKRYWA” REWELACJE, jakoby w 2009 roku cyt: “wmawiano Polakom, że szczepionka nie chroni ich przed infekcją. Poseł [Cz.H.] przypomina, że wyniku zaniechań i błędów b. minister zdrowia Ewy Kopacz nie zakupiono szczepionek przeciw świńskiej grypie”.

  W POLsce dzięki, m.in. dzięki obecnemu senatorowi [G.B.Piecha] z PIS-u, stworzono ustawę zakazującą lekarzom składania raportów o powikłaniach poszczepiennych. Wiesz więc od razu, przez kogo jest finansowany PIS. To samo dotyczy Naszego Dziennika, czy innych gazet. Ale to jest jedna strona medalu. Od ustaw daleko do zmniejszenia śmiertelności łóżeczkowej dzieci. Co robić? A od czego mamy organizacje tzw. pozarządowe? Już w 6 lat po ustawie Kongresu, Amerykańskie Stowarzyszenie Pediatrów [to dopiero musza być ludzie mądrzy inaczej], wymyśliło i szeroko reklamowało, że SIDS występuje dlatego, że rodzice kładą dzieci na brzuszkach do spania.

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= … CmWpAZMGkw

  Wszystkie bandy polityczne zostały przekupione.
  Płacić będziemy my – nie ma wyjścia.
  Bedzie duży problem.

 • Przemyslaw Mach

  teraz ostatnio kupuje owoce to powoli tego nie da się jeść w szczególności te pochodzące z Hiszpanii bo z tego kraju owoce są najmocniej wypędzone

 • Do Przemysława Mach.Zgadza się nasiona GMO w Hiszpanii są od dawna i jak możliwe to pytam w sklepie z jakiego kraju pochodzi mięso?I zdarzało się,że były w promocji i z Hiszpanii.Ja na szczęście jadam go mało,ale i to jest istotne.

 • Mirek

  Te komentarze być powinny, ale nikt nie poruszył najważniejszej kwestii. Jak działać i przeciwstawiać się temu terrorowi?
  Trzeba wystosować petycje i protesty i działać w tej kwestii, bo to już się zaczyna. Jeśli ludzie dalej biernie przez pryzmat klawiatury i siedzenia w domu będą stać z boku, a nie wyjdziemy na ulicę, aby ta nasza „rządząca” elita w końcu zobaczyła, że ludzie są tego świadomi.

  Trzeba zasypywać „prezydenta” i polityków listami na dziennik podawczy z konkretnymi pytaniami i egzekwować odpowiedzi.

  Im dłużej będziemy patrzeć tym polska ziema najmniej skażona w Europie, stanie się chemiczną plantacją i poszerzy wpływy dla koncernów farmaceutycznych.

 • Mirek

  Rozumiem, ale nie można pozwolić, żeby tego typu głupoty były wprowadzane do polskiego prawa cały czas.
  Właśnie takie nastawienie, że protesty tu nic nie pomogą doprowadza do tego typu sytuacji.
  Sługusy nie sługusy, ale jeśli przy okazji tego typu akcji, zwłaszcza internetowych i setek tysięcy wysłanych petycji i protestó, część społeczeństwa nabierze świadomości, to już jest sukces.
  To jest proces na lata, żeby uświadomić społeczeństwo, które już teraz zaczyna się powoli budzić z tego letargu. Z bezmyślności i bezgranicznej wiary we wszystko co jest nam wmawiane. Ludzie zaczynają samodzielnie zbierać informacje i na tej podstawie decydować.

  W związku z tym, że większość społeczeństwa ma w głębokim poważaniu działania rządu, ci śmiało i bez oporów wprowadzają co tylko się da do polskiego prawa, zazwyczaj tym samym tłumaczeniem: „bo UE tak zarządziłą” i najlepsze „kraje zachodnie od dawna na czymś takim bazują”. Ślepo powielamy błędy zachodu, który nie przyznaje się do pomyłek i chorych pomysłow, tłumacząc nam że to jest postęp. Niby dlaczego zachodnie kraje mają mieć rację w tym czy tamtym, czemu nie potrafimy zdecydować i sprawdzić samodzielnie bazując na statystkach i na tym jak to wygląda w danym kraju. I na tej podstawie można podejmować pewne działania.
  Było wiele takich sytuacji i ciągle są one powtarzane.
  Telewizja już dawno nie jest źródłem krytycznego merytorycznego spojrzenia na wszelkie sprawy. Ludzie o zgoła innych poglądach są wyśmiewani lub traktowani niepoważnie. Zaprasza sie tylko tych co mogą pokiwać głową i wbijać ciemnotę za pieniądze korporacji o cudach niedziwach.
  Szkoda mi już palcy na to pisanie, bo nie ma jak zaszyć się gdzieś zdala od cywilizacji w domu ze znaczna ilością ziemi i żyć tak jak Pan Bóg przykazał z tego co daje natura, a nie truć sie tymi sztucznie podrasowanymi produktami.
  Najbardziej wyprowadza mnie z równowagi to że pomimo przyjęcia tej ustawy dotyczącej jabłek, nie mam prawa widzieć i sprawdzić że to cholerne jabłko jest z GMO czy nie. Coś mnie zalewa i dostaje białej gorączki!!!!

 • darek2015

  sam podpisałem z kilkanaście róznych protestów..
  I co? i g….o !!

  A TVN >> t.u.s.k vision network niedawno kupił biznes szczepionkowo-pestycydowy.

  Mają wszystko ..
  Ny-dy-ry-dy – nie da rady..
  – dzisiaj rano piękne słoneczko – juz k….wa całe niebo zasypane syfem z samolotów !!!!
  Polska zachodnia – proszę ‚zyrknąc’ do góry – wszędzie !
  Chugon wie co sypia!
  Bar, stront, aluminium ….
  A ty o protestach!
  Do kogo jak się ludzi bez POZWOLENIA truje !!!

 • qrde blade

  Lekko radioaktywny Bar dostający się do krwio obiegu pozwala śledzić unikalny, identyfikujący obraz naszych płuc ze specjalnych kamer umiejscowionych na np. dronach – to jedno.
  Po drugie Bar długotrwale przyjmowany, wdychany wpływa na podniesienie ciśnienia krwi, co nie zawsze daje rozpoznawalne objawy, a kończy się zwykle wylewem.
  Po trzecie o czym nie wielu zdaje sobie sprawę wdychanie do płuc nanocząstek chemicznych np. nanocząstek określonych metali umożliwia przy użyciu wysyłanych np z dronów, samochodów, wież GSM sekretny, nierozpoznawalny atak elektromagnetyczny powodujący zwykle opłakane skutki zdrowotne do zejścia lub długotrwałego inwalidztwa włącznie. Jest to technologia 100 lat temu wymyślona i sprawdzona na tysiącach ochotników do niezwykle skutecznej, bezprzewodowej likwidacji komórek rakowych przez Raymund Royal Riche ! Należy się spodziewać, że wspominany armagedon z może być przeprowadzony częściowo przy użyciu te metody, więc badajcie i monitorujcie stale ciśnienie Wasze krwi

 • An

  Żądajmy informacji na produkcie czy jest GMO Unia nakazuje te oznaczenia dlaczego nie ma ich w Polsce!!!!!
  Piszcie protesty przeciw wprowadzeniu możliwości upraw GMO w Polsce!!!!!Jeszcze teraz każda uprawa GMO w Polsce jest nielegalna i można zgłosić to do urzędów prokuratury,ministerstwa rolnictwa!!!! 08.06.2017 była debata w sejmie o uprawach GMO w Polsce!!!!

 • Gosia

  myślę, że najlepszy byłby bojkot, czyli info kto, gdzie wyczaił i w jakim markecie czy sklepie owoce lub warzywa GMO a następnie nawoływanie do bojkotu, należałoby też pisać pisma do sklepów z zapytaniami a także informacją o wstrzymaniem się z zakupami do czasu usunięcia produktów GMO, wszystko z pełnej nazwy sklepu, gdy realnie stracą pieniądze, to może się zastanowią na drugi raz, czytałam też o urządzeniach do wykrywania GMO, ale nie wiem jak są wiarygodne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter