Jak oczyścić organizm z toksyn?

Napój oczyszczający

Detox to bardzo dobry pomysł na oczyszczenie organizmu z toksyn i pobudzenie go do działania, zwłaszcza latem, gdy jesteśmy silniejsi i łatwiej narzucić sobie pewien wytyczony reżim.

Jednak zanim do tego dojdzie, musimy odpowiednio przygotować nasz organizm.

Dlaczego?

Ponieważ naszym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn, a nie przeciążenie go, a tym samym nabawienie się jakiejś choroby.

Ważne jest postanowienie sobie, co chcemy osiągnąć i nie skupiamy się tylko na wadze. Utrata wagi może być miłą niespodzianką przy okazji oczyszczania.

Podczas oczyszczania, organizm będzie pracował na zwiększonych obrotach. Na przykład nerki będą filtrować i usuwać toksyny z organizmu.

Dlatego warto wcześniej zadbać o dobry stan: nerek, wątroby, jelit, skóry i limfy. 

Oto zasady, jakie powinniśmy wprowadzić, zanim przystąpimy do oczyszczania:

1) Nie wolno się głodzić, ale powinniśmy spożywać regularne, lekkie posiłki, jak najmniej przetworzone.

2) Najlepiej na kilka dni odstawić takie produkty jak: mięso, zboże, nabiał (w celu odciążenia organizmu). Potem stopniowo możemy do nich powrócić.

3) Nie należy jeść produktów smażonych i grillowanych.

4) Powinniśmy pić duże ilości świeżej, dobrej gatunkowo wody lub różne herbatki ziołowe.

5) Bezwzględny zakaz używania nikotyny, kofeiny, alkoholu, tłuszczy trans oraz cukru białego.

6) Codziennie powinniśmy dużo ruszać się na świeżym powietrzu, spacerować, ćwiczyć.

Jak zadbać o wątrobę?

Jest to nasz największy organ wewnętrzny. Odpowiedzialny za filtrowanie krwi z toksyn i usuwanie toksyn tych, które już przedostały się do naszego krwiobiegu.

Musimy więc jak najwięcej pić herbatek ziołowych pobudzających jej pracę oraz włączyć do naszej diety: czosnek, awokado, orzechy włoskie, zielone warzywa, karczoch, kurkumę, mniszek lekarski, olej ostropestu.

Jak zadbać o nerki?

Nasze nerki oczyszczają organizm z toksyn i usuwają dodatkowo nadmiar płynów. Krew po przefiltrowaniu wraca do naszego ciała. Reszta zostaje wydalona na zewnątrz wraz z moczem. Musimy w tym okresie pić dużo wody i napary z ziół np. z pokrzywy, mącznicy lekarskiej, skrzypu, sok żurawinowy, ocet jabłkowy, jedwab kukurydziany (uwaga na GMO), jagody jałowca oraz spożywać dużo surowych warzyw i owoców.

Czasami podczas oczyszczania, mogą pojawiać się infekcje pęcherza moczowego i nerek, dlatego należy je wspomagać powyżej wymienionymi ziołami.

Jak zadbać o jelita?

I tu bardzo ważne jest regularne i prawidłowe wypróżnianie się.

Jeżeli mamy ten proces zaburzony, to nasz organizm nie oczyści się prawidłowo, ponieważ może dojść do ponownego wchłonięcia toksyn i zalegania ich w jelitach, gdzie ponownie trafiają do naszego krwiobiegu.

W prawidłowym funkcjonowaniu jelit, pomoże picie zdrowej wody oraz spożywanie świeżych, surowych warzyw liściastych, aloesu, czosnku, imbiru, kopru włoskiego, brokuł, kalafioru, kiszonki, kefiru. Dodatkowo możemy wesprzeć swoje jelita aktywowanym węglem drzewnym lub ziemią okrzemkową do wiązania i usuwania toksyn.

Jak zadbać o skórę?

Skóra to nasz największy organ detoksykujący.

Jeśli nasza skóra jest sucha i podrażniona, to znak, że nasze nerki i wątroba mają problem z wydalaniem toksyn z organizmu.

To przez nasze pory skórne usuwane się wszelkie zanieczyszczenia.

I tu na pomoc przychodzi korzystanie z sauny, stosowanie gorących kąpieli, peelingi, ciepłe i zimne prysznice oraz odpowiedni wysiłek fizyczny.

Jak zadbać o naszą limfę?

Gdy się ruszamy, to włączamy pompę systemu limfatycznego, która usuwa zanieczyszczenia i chroni nasz organizm przed toksynami.

Musimy więc ruszać się, czyli prace w ogrodzie, spacer, skakanka, aerobik, masaż.

Oczyszczanie z toksyn powinniśmy przeprowadzić pod kontrolą lekarza lub specjalisty znającego naturalne terapie.

Jakimi produktami najlepiej oczyścić organizm z toksyn?

Do takich produktów należy zaliczyć:

 • chlorella,
 • spirulina – oczyszcza to, co jest we krwi w płytkich magazynach,
 • młody jęczmień,
 • młode trawy pszenicy płaskurka, samopsza,
 • mumio,
 • kurkuma ( kurkumina),
 • tarczyca bajkalska – preparat dr. Pokrywki z imbirem, kapsułki albo wywar z korzenia lub nalewka,
 • rokitnik,
 • kolendra siewna,
 • DMSO (CZDA) czysty do analizy, rozpuszczamy tylko z wodą dystylowaną, ustnie: 2 razy 5 ml. do picia, dożylnie (tylko pod nadzorem lekarza), lub do smarowania,
 • zsiadłe mleko od rolnika,
 • kiszonki – kapusta, burak czerwony,
 • siara klaczy – Equamil firmy Visanto,
 • Ashwagandha inaczej Witania ospała,
 • Yerba mate – ostrokrzew paragwajski,
 • zeolit,
 • kit pszczeli – małą garstkę wsypać do słoika litrowego, zalewamy 1/2 litra spirytusu, odkładamy w ciemne miejsce na około 7 dni, mieszamy 2 razy dziennie. Osad mieszamy z masłem lub wazeliną i posłuży nam do smarowania trudno gojących się ran. Resztę płynu pijemy. Oczyszcza, regeneruje, odtruwa, przy chorobach dróg oddechowych/infekcjach.

Źródło: artykuł: Rozpocznij wiosenny detoks – Agaty Majcher z gazety : Zdrowie bez leków

Detox: lek. Hubert Czerniak, YouTube.

W poniższy filmie mamy odrobaczenie przeprowadzone przy pomocy ziół: 

 

 

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Marta Brzoza  Marta Brzoza

Form by (e)NeTesFoto: Envato

One Response to “Jak oczyścić organizm z toksyn?”

 • Ja od siebie bardzo mocno polecam kiszonki – korzystała z nich moja babcia, mama i teraz ja praktykuję kiszonki w diecie i zdaje się, że to skuteczny domowy sposób na detoksykację. Oczywiście, w dobie wielu gotowych produktów na detoks – nie jest to najwygodniejszy i najbardziej komfortowy sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn, nie mniej – z całą pewnością jest warty uwagi. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter