Woda strukturowana… co to takiego?

woda

„W naszej wodzie znajduje się 256 różnych związków chemicznych, łącznie z lekami, które wykorzystywane są w leczeniu psychosomatycznym, psychiatrycznym…” – Doktor Leonard Coldwell.

Nasze ciało składa się w 70% z wody. Jej zawartość cały czas spada, nawet do 50%. Szczególnie u osób starszych. Musimy ją uzupełniać w przeciwnym razie nawet nie będziemy wiedzieli, kiedy odwodnimy organizm. Konsekwencją tego są migreny i inne niepotrzebne choroby.

Jaką wodę pijesz?

Z minerałami czy kolorową, nie mającą żadnych wartościowych substancji?

Zazwyczaj jest to: kawa, herbata, różne słodkie napoje, wody mineralne, alkohole.

Myślisz, że nasz organizm jest w stanie to wszystko przyjąć i przetworzyć?

Na pewno z większością sobie poradzi… do pewnego stopnia i pewnego czasu.

Tymczasem w przyrodzie rozróżniamy 135 rodzajów wody!

W naszym organizmie krąży woda pod specjalną postacią tzw. strukturowaną.

Każdy inny rodzaj wody: kawa, słodkie napoje itd., musi zostać przetworzony.

Woda, która znajduje się w popularnych napojach, zawiera w dużych dawkach: sole wapnia i żelaza. Organizm nie jest w stanie ich rozpuścić.

Co wtedy z nimi się dzieje?

Gromadzą się w postaci złogów i to szkodliwych, których nie możemy pozbyć się z organizmu.

Dodatkowo w wodzie z wodociągu miejskiego płynie fluor, chlor i wiele innych domieszek chemicznych, których nawet gotowanie nie zawsze jest w stanie zlikwidować.

Należy gotować wodę, ale również mieć wiedzę o zagrożeniach. Podczas gotowania usuwamy wiele szkodliwych substancji, ale również pozbywamy jej tlenu. Tlen jest bezwarunkowo potrzebny naszemu organizmowi.

Jaką wodę pić?

Pij wodę strukturowaną

Jest to taka woda, która znajduje się w naturze, w owocach, w warzywach i w roztopionym lodzie.

Jest to ta sama woda, która krąży w naszych komórkach.

Jak zrobić taką wodę?

Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy wodę z butelki przegotować, przykryć i ostudzić a następnie zamrozić w temperaturze -4 stopni Celsjusza przez 2-3 godziny. Po tym czasie przebijamy lód, zlewamy wodę albo czekamy, aż samoistnie się roztopi. Pierwsze kryształy lodu tworzą się z tzw. wody ciężkiej o grubości 2-3 ml. Można ją odlać.

Jest to ta woda, którą potrzebuje nasz organizm.

Taką wodę powinniśmy pić, ponieważ wypłukuje ona z naszego organizmu złogi i stare, martwe komórki.

Powinniśmy ją pić rano po przebudzeniu, po wcześniejszym przepłukaniu jamy ustnej.

Powoli i małymi łykami wypijamy około szklanki tak przygotowanej wody.

Nie pijemy wody podczas posiłków, bo rozrzedza soki żołądkowe a tym samym zaburza proces trawienia. Jeśli już musisz, to po posiłku przepłukaj parę razy usta.

Przypominam również o piciu szklanki wody z 2-3 szczyptami soli. Najlepiej himalajskiej, kłodawskiej lub innej mającej naturalne minerały. 

Marta Brzoza Marta Brzoza

Form by (e)NeTesPhoto credit: chefranden / Foter.com / CC BY

Zobacz jeszcze to:

18 Responses to “Woda strukturowana… co to takiego?”

 • Arni

  Prawdą jest, że bardzo ważnym jest jaką wodę pijemy, ale nie mniej ważne z czego. Bo niestety obecnie większość nawet tzw. dobrych wód mineralnych serwowana jest w butelkach plastikowych. Te jednak uwalniają trujące składniki do wody. Pierwszy lepszy link: https://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/woda-w-plastikowych-butelkach-wplywa-na-zdrowie/
  Tę strukturyzowaną też niestety przygotowuje się z reguły używając plastiku :-(

 • Sylwia

  Dzień dobry
  Chciałam spytać co sądzi pani na temat Zjonizowanej wody Alkalicznej podobno ona też jest dobra dla organizmu.Czy badała pani ten temat? Dziękuję i pozdrawiam.

 • Arni

  Jest możliwość praktycznego zadziałania wszystkich chcących zdrowo żyć.
  Są do podpisania dwie petycje. Jedna Jadwigi Łopaty, dotycząca m.in. sprzedaży bezpośredniej (treść w linku: https://icppc.pl/index.php/pl/broniz-zywnosci/671-karta-prawdziwej-zywnosci.html , podpis wysyłamy na adres Ekocentrum: biuro@icppc.pl ) a druga Jerzego Zięby, dotycząca m.in. możliwości wyboru sposobu leczenia.
  Film o którym o tym mówi https://youtu.be/_C_OO_MyhM0
  I sama petycja
  https://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=11640

 • Julita

  Ile nalezy pić takiej wody na dzień?czy nie lepiej zamiast wody z kranu używać do zamrażania wody butelkowej np cisiowianki?

 • Marta Brzoza

  @ Julita
  Może to być woda butelkowana. Z tego co wiem Cisowianka należy do tych w miarę bezpiecznych,tak pod względem składu jak i opakowania

 • julita

  ile takiej wody pic na dzień?tyle samo co zwyklej?

 • Marta Brzoza

  @Julita
  Tyle co zwykłej.Pamiętaj jedynie żeby zachować przerwę około godziny przed posiłkiem i 2 po posiłku.Najważniejsze nie popijać w czasie posiłków.

 • julita

  słyszałam aby pic ok pol h przed posilkiem cos aby zakwasic zolądek

 • Marta Brzoza

  @Julita
  15 minut przed każdym posiłkiem lub przed głòwnym, powinno się zakwasy żołądek, 2 łyżki octu jabłkowego organic rozpuszczone w pół szklanki wody. Poprawia to produkcję kwasu solnego

 • Marta Brzoza

  Dodam żeby najpierw wykonać test na zawartość kwasu w żołądku.Na czczo wypija około pół do łyżeczki sofy oczyszczone rozpuszczone w pół szklanki wody. Jeżeli odbije się do 3 minut kwasowość jest dobra,wcześniej nadkwasowość, później lub wcale trzeba zakwaszać.Więcej wiadomości jest zawarte w artykule o zakwaszaniu i komentarzach

 • Michał

  1. Niedawno znalazłem wpis że nawet butelki z oznaczeniem BPA FREE są kłamstwem i trujące substancje w takich butelkach wciąż są. Co Pani o tym sądzi ? Pić tylko ze szkła?

 • Marta Brzoza

  @ Michał
  Oczywiście picie że szklanych butelek byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale nie możliwym do końca, bo albo niedostępnym albo koszty takiej wody są zbyt duże dla przeciętnego człowieka. Można kupować wodę w dużych kilka litrowy chyba opakowaniach lub…kupić krzem i przygotowywać samemu w domu. Inną alternatywą jest woda źródlana.

 • dorota

  Kilka miesięcy temu zakupiłam szungit i w ten sposób filtruj wodę, ma świeży źródlany smak, dzieci ja uwielbiają, filtruje wodę w szklanym naczyniu do ponczu do szungit dolaczylam kryształ górski i amaryt nie dość że wygląda to pięknie to smakuje bosko niestety nie mogę nigdy znaleźć wiarygodnego źródła do zakupu krzemienia, przeczytałam że krzemien znaleziony np na polu nie ma zbyt wiele krzemu w sobie, czy zna ktoś z Państwa strony gdzie mogłabym go zakupić? Pozdrawiam serdecznie

 • dorota

  Zapomniałam dodać że przefiltrowana wodę zamrażam w szklanych butelkach, nie gotuje jej juz

 • Michal

  Witam serdecznie. Chciałem podziękować za takie cenne informacje. Bardzo prosze o odpowiedz na moje nastepujące pytanie. Czy zwykłą wodę z kranu mogę strukturyzować? Czy może jest ona nieczysta? Czy wodę minerlaną butelkową albo źródlaną też mógłbym strukturyzować?

  Pozdrawiam serdecznie.

 • Marta Brzoza

  @Michał
  Woda źródlana i mineralna butelkowa nadaje się jak najbardziej.

 • Mirex

  Czy może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego musi być woda gotowana ? Czy nie może być bez gotowania ?

 • Również używam tylko szklanych butelek, opisałem swój sposób https://szanujezdrowie.pl/jak-zrobic-wode-strukturalna/.

  W internecie jest mnóstwo materiału na temat tej wody. Osobiście uważam, że jest bardzo dobra i nie chce na siłę szukać kontrowersji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter