Konopie powodują samobójstwo…

konopie

Terapeutyczny potencjał konopi wydaje się być nieograniczony, od łagodzenia bólu po niwelowanie go w śmiertelnych chorobach. Mało tego, używanie konopi daje możliwość w miarę normalnego życia tysiącom chorym na padaczkę, raka i inne okrutne choroby.

Dlaczego osoby reprezentujące medycynę konwencjonalną eliminują konopie, skoro pomaga wielu chorym?

Konopie powodują „samobójstwo” komórek rakowych

Christina Sanchez, biolog molekularny z Uniwersytetu Compultense w Madrycie, od ponad 10 lat studiuje aktywność molekularną kanabinoidów. Wnioski z badań są oszałamiające. Okazuje się że tetrahydrokanabinol lub THC, główny psychoaktywny składnik konopi, wywołuje tak zwane „samobójstwo” komórek rakowych.

Innymi słowy: konopie niszczą komórki rakowe, pozostawiając w spokoju zdrowe komórki.

To niesamowite odkrycie było dość niespodziewane, ponieważ Sanchez i jej zespół, początkowo studiowali komórki raka mózgu. Chcieli zrozumieć w jaki sposób funkcjonują i jak działa na nie THC.

Zaobserwowali ciekawe zjawisko. Pozostawione na działanie THC komórki nowotworowe, nie tylko przestały się mnożyć, ale także zaczęły się same niszczyć. Zarówno w badaniach laboratoryjnych, jak i w próbach na zwierzętach.

Christina Sanchez pierwszy przypadek opisała w 1998 roku, publikując artykuł w europejskim czasopiśmie biochemii „FEBS Letters” na temat skutków przeciwnowotworowych THC.

THC wyodrębniono w Izraelu

„Na początku 1960 roku, Raphael Mechoulam z Uniwersytetu Hebrajskiego w Izraelu wyodrębnił główny związek w marihuanie produkujący efekty psychoaktywne” wyjaśnia Sanchez podczas wywiadu z Cannabis Planet. „Po odkryciu tego związku, który nazywany jest THC, było całkiem jasne, że działa na komórki za pomocą mechanizmu cząsteczkowego”.

Sanchez objaśnia to w video dostępnym tutaj – vimeo.

W 1980 roku kolejne badania wykazały, że związek THC ma dwa cele:

 • endogenne ramy, które przetwarzają THC,
 • inne kannabinoidy, znane jako system endokannabinowy oraz różne receptory kannabinoidów w całym ciele, które je wykorzystują.

Razem te dwa naturalne systemy pozwalają organizmowi korzystać z kannabinoidów znajdujących się w konopi, z których niektóre nie występują nigdzie w naturze.

„Endokannabinoidy wraz z receptorami i enzymami, które syntetyzują, produkują i degradują endokannabinoidy, tworzą system system endokannabinoidowy”, dodał Sanchez. „A teraz wiemy, że system endokannabinoidowy reguluje wiele funkcji biologicznych: apetyt, wchłanianie żywności, zachowanie równowagi, reprodukcje i wiele, wiele innych funkcji. Dlatego roślina ma tak szeroki potencjał terapeutyczny.”

Podczas wdychania lub spożywania, kannabinoidy konopi są włączone do naturalnego układu endokannabinoidowego ciała. Przyczepiają się do receptorów kanabinoidowych w taki sam sposób, jak endogenne kanabinoidy. Efektem tego, jak wykazano w modelach zwierzęcych obu raka piersi i raka mózgu, jest to, że komórki nowotworowe są wprowadzane w stan apoptozy, co oznacza, samozniszczenie.

„Komórki mogą umrzeć na różne sposoby. Po leczeniu kannabinoidów, umierają w czysty sposób – one się same niszczyły” – ujawnił Sanchez. Jedną z zalet jest to, że kanabinoidy … skierowane są, w szczególności, do komórek nowotworowych. One nie mają toksycznego wpływu na normalne, nienowotworowe komórki. Jest to zaleta w stosunku do standardowej chemioterapii, która niszczy wszystkie komórki”.

To co Christina Sanchez opisuje pokrywa się z tym, co kanadyjski badacz i innowator Rick Simpson robi z „Phoenix Tears”. Olejem z konopi uzdrowił wiele ludzi z raka – Link

Olej z konopi w celach medycznych

W Polsce również prowadzona jest walka z systemem korporacyjnym o dopuszczenie oleju z konopi do legalnego leczenia chorób.

Problem tkwi w tym, że urzędnicy dowolnie interpretują przepisy i zabraniają importowania oleju z konopi. Każdy taki najmniejszy transport wymaga zgody urzędników państwowych.

Jeżeli sama/sam chcesz przygotować olej z konopi, to może się to wiązać z konsekwencjami prawnymi. Wiele ludzi w Polsce próbuje uświadamiać polityków i urzędników o bezdyskusyjnym działaniu oleju z konopi. Chcą, aby lekarz mógł legalnie leczyć przy użyciu tej substancji.

Doktor Marek Bachański, jest lekarzem, który w warunkach szpitalnych (Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie) stosuje preparaty na bazie konopi indyjskich w leczeniu dzieci chorych na padaczkę lekooporną.

„Osiągane efekty terapeutyczne są znakomite. Z kilkuset rzutów padaczki dziennie, incydenty te często zredukowane są do zera” – pisze w newsletterze Jerzy Zięba, który bardzo mocno zaangażowany jest w propagowanie oleju z konopi.

Można wysoce domniemywać, że taka sam kuracja również pomogłaby dorosłym pacjentom chorym na raka i na wiele innych chorób. 

Dla osób chętnych spotkać się z doktorem Markiem Bachańskim informujemy, że w dniu 18.07.2015 roku (sobota), w Łodzi odbędzie się konferencja na temat leczenia olejem z konopi. Proszę kontaktować się na email: olejzkonopi@paz.org.pl

źródło: naturalnews.com

 

Marta Brzoza Marta Brzoza
. .

Form by (e)NeTesPhoto credit: M. Martin Vicente / Foter / CC BY

25 Responses to “Konopie powodują samobójstwo…”

 • Przemyslaw Mach

  konopie indyjskie to prymitywne rośliny i powinny być zakazane całkowicie

  prawdziwym lekarstwem jest konopia siewna która w naszym kraju jest legalna ma ogromne właściwości medyczne ale także
  jest bardzo dobra w budownictwie w motoryzacji z tego można robić samochody które przy prędkości 200km/h uderzając w drzewo będą mieć tylko porysowany lakier z tego względu że stal konopna jest 200 razy bardziej wytrzymała od stali hartowanej

  zaprawa konopna jest 10 razy bardziej wytrzymała od żel betonu

  olejki konopne można już kupić które pomagają w chorobach link podaje poniżej a co do thc to prymitywny związek który jest agresywny wobec zmutowanych komórek w ludzkim w orgaizmie ale prym i tak widzie konopia siewna bez której na świcie nic by nie powstało

 • Arcz

  Przemek Mach: Zakazana? Ty się idź lecz, a o reszcie wypocin nie będę nawet wspominał, bo jesteś niedouczony albo imbecyl!

 • Przemyslaw Mach

  Jeżeli uważasz że napisałem nie prawdę to udowodnij mi to podaj argumenty a nie od razu agresywnie odpowiadasz

  sądząc po twoim komentarzu jesteś młody i tak jak inni uważasz że palenie policyjnego syfu na mieście jest zdrowe

  konopie indyjskie nie pomagają w chorobach służą tylko od uśmierzania bólu a prawdziwe właściwości medyczne mają konopie siewne

  jak byś trochę się interesował że konopie siewne w przemyśle są bardzo ważne np w motoryzacji praktycznie całe wnętrze samochodu jest zrobione z konopi

  a tak po za tym jak z kimś piszesz w internecie to pisz po ludzku a nie z taką agresją bo to świadczy o twojej inteligencji.pozdrawiam

 • jano33

  Mach OMG z jakiej ty choinki spadles.

 • Przemyslaw Mach

  Jano33 napis z o co ci chodzi widzę ze jak ta strona zyskała popularność to zaczęli komentować mędrcy z one tu którzy myślą ze wszystko wiedzą

 • Marta

  Panowie nie ma się co sprzeczać.
  Każdy ma prawo się wypowiedzieć.
  Myślę, że tutaj dwie sprawy należy wziąć pod uwagę.

  Marihuana jako środek odurzający, gdzie każda osoba ma dostęp jest sprawą kontrowersyjną.

  Natomiast olej z konopi, który leczy lub łagodzi skutki, powinien być do dyspozycji lekarza.
  Lekarz wydaje receptę, a pacjent legalnie kupuje i zażywa.

  Czy będzie korupcja.
  Może, ale każdy system można ulepszyć.

  Skoro jest coraz więcej informacji o wyleczaniu chorób olejem z konopi, to należy temat badać.

  Takie jest nasze zdanie.

 • Przemyslaw Mach

  Droga Marto ja się z nikim nie chcę kłucić po prostu nie lubię głupich dogryzek czy jakiś komentarzy które są agresywne wobe innych a sami nie potrafią rozwinąć wątku i pokazać że oni mają rację poprzez podawanie argumentów na dany temat

  ja napisałem że konopie siewne powinny być udostępnione w postaci leków i innych dziedzin które wymieniłem a konpia indyjska która jest prymitywną rośliną powinna być zakazana

  poczytaj sobie Marto o konopi siewnej jakie ma właściwości daje też link do leku z tej rośliny który legalnie można kupić od Hemp korporacji

  https://www.sklep-naturalna-medycyna.com.pl/oleje-zdrowotne/2826-olej-konopny-cdb-4-olejek-z-konopi-siewnej-cibdol-cbd-10ml-.html?search_query=olej+konopny&results=33

  https://wolnekonopie.org/2013/12/28/auto-z-konopi-mocniejsze-niz-ze-stali/

  https://natemat.pl/127537,hempcrete-cegly-z-konopi-i-wapnia-nowym-trendem-w-budownictwie

 • Beata

  W Buhtanie,konopie uprawiane są przed każdym domem i służą ludziom od lat w wielu chorobach.Wiadomo mi że,konopie posiadają pełen komplet minerałów potrzebnych człowiekowi oraz inne o których dowiedzieliśmy się z Pani artykułu i dobrze by było aby każdy człowiek miał do nich dostęp.Czy będzie można zakupić ten olej u dr.Bachańskiego?

 • Marta

  Proszę z panem Bachańskim kontaktować się raczej odnośnie metod leczenia.

  Co do zakupu oleju to toczy się walka, aby lekarz mógł go legalnie stosować.
  Tutaj potrzeba wsparcia z naszej strony.

 • Marta

  Niestety ale doktora Bachańskiego odsunęli od projektu leczenia olejem z konopi –

  https://wolnekonopie.org/2015/07/05/centrum-zdrowia-dziecka-bachanski-odsuniety-od-terapii

 • Jan Rakowski

  Przemyslaw Mach.
  „Konopia indyjska jest prymitywną rośliną i powinna być zakazana”.
  Po pierwsze, kim Ty jesteś by decydować czy dana roślina powinna być legalna czy nie? Ale nawet abstrahując od tego, że jesteś zbzikowany na punkcie kontrolowania innych, powinieneś się dowiedzieć jak działa układ endokannabinoidowy. Wtedy zrozumiesz, że kannabinoidy mają prawie nieograniczony potencjał medyczny, w tym THC!
  THC (wraz z domieszką innych kannabinoidów) działa nie tylko przy uśmierzaniu bólu (co dla Ciebie nawet nie jest wystarczającym argumentem! Poczytaj publikacje, gdzie terminalni pacjenci używający THC mogli diametralnie zmniejszyć dawki morfiny. Poczytaj nt. morfina vs THC jeżeli chodzi o szkodliwość…). THC jest głównym kannabinoidem odpowiedzialnym za walkę np. z nowotworami. I w tym momencie to jest fakt naukowy. Więc proszę nie mówić, że konopia indyjska to prymitywna roślina. Twoją ignorancję podkreśla dodatkowo fakt, że mamy nawet w Polsce oficjalne leki, w których są stosowane THC. (np. lek Sativex do stwardnienia rozsianego). Twoją ignorancję podkreśla kolejny fakt, że w wielu krajach na chorobę Parkinsona czy Alzheimera lekarze mogą przypisywać marihuanę. Wielu pacjentom z Parkinsonem, THC działa cuda. Kim Ty jesteś, by skazywać ludzi na męki i śmierć?

 • Przemyslaw Mach

  Drogi Janie ja na prawdę znam temat i wiem że jak działa thc na organizm ludzki że jest bardzo agresywny wobec zmutowanych komórek z resztą ja sam latami paliłem kiedyś i byłem zagorzałym zwolennikiem konopi indyjskich

  dla tych co chcą leczyć się lekami z konopi to można stworzyć
  specjalne prawo które zezwoli na import leków z Czech dzięki którym Polacy będą mogli się leczyć nie trzeba od razu pełnej legalizacji

  a dlaczego nie chcę pełnej legalizacji dlatego że pamiętam jak były legalne dopalacze to 10-12 letnie dzieci chodziły po osiedlach na ćpane i brały dopalacze w postaci suszu roślinnego chodź im nie sprzedawano to zawsze znalazły jakiegoś głup[ka który im to kupił

  i tak samo będzie z konopiami powstanie kolejna generacja degeneratów społecznych którzy całymi dniami będą ujarani i będą mówić że robią to dla zdrowia bo zielsko zdrowe

  i oto mi przede wszystkim chodzi z resztą siedzę na blogach gdzie mamy konopiami leczą swoje pociechy i leki konopne wyprodukowane z konopi siewnych wykazują o wiele lepsze działanie niż wspomniany przez ciebie Sativex

  u nas w kraju jest legalna konopia siewna więc powinniśmy wykorzystywać potencjał jaki w niej drzemie i naciskać rząd
  żeby lepiej ją wykorzystywać i pompować pieniądze w zakłady które z niej będą mogły zrobić wiele wartościowych rzeczy między innymi leki

  a tak po za tym drogi Janie jak ja kiedyś kilka lat temu pisałem o tym co ty teraz w tym komentarzu to tacy ludzie jak ty i inni wyzywali mnie od ćpuna i wmawiali mi że thc nie ma żadnych właściwości leczniczych dopiero teraz jak zaczęli informować o konpiach to w internecie wyrosła masa mędrców którzy myślą że znają dobrze temat w tej sprawie i pchają legalizację do przodu nie zastanawiając się jaki to będzie mieć wpływ na nie dojrzały emocjonalnie naród jakim są Polacy

  widzę że wszyscy mnie tu atakują i uważają za debila ale najpierw żeby mnie oceniać to zbadajcie dokładnie temat a nie podniecacie się indyjką i klepiecie to co przeczytaliście na innych stronach

  a tak nawiasem Janie to kim ty jesteś żeby mówić kto ma zostać ćpunem a kto nie bo chcąc legalizacji do tego się przyczyniasz

  wolnekonopie bronią się że ludzie którzy palą MJ nie sięgają po mocniejsze narkotyki ale jest to nie prawdą ludzie palący MJ z czasem idą w coraz mocniejsze bo roślinka im już nie wystarcza

  ale tego już nikt nie bierze pod uwagę

 • Jan Rakowski

  Ja nie jestem palaczem rekreacyjnym. (W sumie w życiu zapaliłem 3-4 razy). Mi tu chodzi o medyczny aspekt. Oczywiście CBD, który znajduje się np. w konopi siewnej będzie skuteczniejszy w leczeniu niektórych schorzeń, np. epilepsji niż Sativex. Ale to THC będzie skuteczne np. na spastyczność mięśni przy stwardnieniu rozsianym, a nie CBD. Problem jest taki, że terapia Sativexu kosztuje 2500zł miesięcznie, a uprawa rośliny na powietrzu kosztuje 0zł.
  Koszt leczenia nowotworu (często dają np 4% szans przeżycia 5 lat) to dziesiatki jak nie setki tysięcy złotych. Koszt wytworzenia oleju z THC to kilkadziesiąt zł (uprawa na powietrzu). I z CBD jest jeden problem. Na uprawę konopi przemysłowej (siewnej) potrzebujesz zgody. I jest bardzo trudno uzyskać taką zgodę. Za uprawę konopi siewnej bez zgody złamiesz prawo. Pełna legalizacja konopi siewnej przyniesie problemy w ściganiu konopi indyjskiej. Korzyści jakie przynoszą konopie w tym z THC przewyższają wady. PS. skąd Pan wie, że palił Pan marihuanę, a nie konopie zmieszane z deomostosem, ludwikiem, dopalaczami, heroiną czy innym świństwem? (a to dopiero niszczy). Bo na to właśnie skazuje Pan ludzi sprzeciwiając sie legalizacji.

 • Przemyslaw Mach

  Drogi Janie akurat miałem dostęp do konpii z pierwszej ręki chodź większość moich znajomych takie wynalazki z domestosem pali regularnie

  ale co to tej kwestii to sprawa wygląda tak że to jest wina rządu który pozwala mafią na handel takim gównem w wielkopolsce są potężne fabryki które produkują marihuanę na ogromną skalę tonę suszu dziennie wszystkie fabryki są kontrolowane przez policję największym handlarzem jest policja i wojsko w bieszczadach są z Tajwanu ściągani ludzie którzy pracują w fabrykach przejętych przez policję od mafii

  Arcz
  i oni dodają świństwa do konopi a co do ludzi którzy zażywają truciznę to niestety ale to też jest ich wina bo nie chcę im się zainteresować co palą a drugie to to że to jest właśnie wada czarnego rynku czyli niska jakość

  ogólnie przepraszam że tak mocno w tym ostatnim komentarzu na ciebie wsiadłem ale wiesz nie chcę żeby za chwilę nam nie wyrosło kolejne pokolenie ćpunów

  co do konopi siewnej to wiem że o zgodę jest trudno ale już wcześniej pisałem że trzeba walczyć o lepsze prawo wobec siewki i dofinansowanie różnych projektów z tą rośliną związanych

  ty pewnie uważasz mnie za ignoranta ale ja jestem otwarty na dyskusję i jeżeli ktoś mi udowodni że się mylę to przyznam mu rację ale najbardziej czego nie lubię to jak zaczyna komentować jakiś bękart który nie wnosi nic do sprawy i komentuje w głupi sposób jak ten delikwent

  ARCZ
  Przemek Mach: Zakazana? Ty się idź lecz, a o reszcie wypocin nie będę nawet wspominał, bo jesteś niedouczony albo imbecyl!

  a sam się nie wypowie konkretnie w sprawie bo nie ma o tym zielonego pojęcia i od razu obraża innych ludzi którzy mają troszkę inne poglądy niż on

 • Przemyslaw Mach

  dodam jeszcze Janie to że z konopiami indyjskimi jest jeden problem w Holandii są firmy które zajmują się genetyczną modyfikacją roślin z których następnie robi się leki a robi się to po to żeby zwiększyć zawartość THC a nie wiadomo jaki to będzie mieć to wpływ na przyszłe pokolenia bo każda ingerencja w genetykę powoduje różnego rodzaju mutację

  przytoczę jeden przykład tzw ciężka woda która jest stosowana w elektrowniach atomowych do schładzania reaktorów

  różni się od zwykłej pitnej tylko jednym zmienionym atomem ale to już powoduje że właściwości chemiczne są zupełnie inne i po wypiciu takiej wody człowiek po prostu by umarł

  więc temat jest troszkę bardziej skomplikowany niż się wszystkim wydaje

 • Już w tym momencie, bez legalizacji, znaczny odsetek młodych ludzi spożywa regularnie marichuanę. Nie twierdzę, że jestem zwolennikiem legalizacji, lecz uregulowanie tej kwestii pozwoliło by aby ci co i tak palą, mieli dostęp do produktu z pewnego źródła, a dodatkowy zysk do budżetu z akcyzy mógłby być przeznaczony na dofinansowanie służby zdrowia. Jednego tylko nie rozumiem. Skoro konopia indyjska i nasienna to prawie ta sama roślina, to jak jedna może być prymitywna a druga nie?

 • Ruru

  Konopie swietnie dzialaja antyrakowo. Dlatego Bob Marley ciagle dostarczajac thc do organizmu zmarl na raka palca. Dziekuje, dobranoc.

 • Jan Rakowski

  Ruru,
  palenie (czegokolwiek) dostarcza do organizmu wiele rakotwórczych substancji smolistych. Zwłaszcza, gdy nie używa się filtrów…
  Dodatkowo w przypadku konopi palenie powoduje niszczenie większości kanabinoidów (które właśnie są lekarstwem). My tu mówimy o lekarstwie, nie o rekreacyjnym paleniu. W celach leczniczych marihuanę podaje się w postaci np.oleju doustnie, w postaci czopków lub w postaci maści.

 • Jan Rakowski

  A i Bob Marley zachorował na czarniaka, który mu się rozwinął na palcu u nogi. Problem ignorował przez wiele lat.

  Pozdrawiam,
  Jan Rakowski

 • Jan Rakowski

  * czerniak złośliwy

 • cbd

  Polecam produkty zawierające kannabidiol CBD dostępne na https://www.wokolnatury.pl
  Bardzo duża ilość produktów z USA

 • Krystian

  Przemysławie…. Coś wiesz ale też dużo nie rozumiesz. Samo cbd jest jak samochód bez benzyny, z górki pojedzie… A inaczej mówiąc THC działa jak katalizator. I dobrze jak jest go ok 1% (w siewnego legalnej w Polsce jest 0.2%) wiem to od naukowców z Izraela gdzie krecilismy film Podziemie Nadziei Mam nadzieję, że już niedługo zaproszę Cię na film Podziemie Nadziei gdzie dowiesz się więcej. Kolejna sprawa która poruszyła.. Dopalacze są wytworem prohibicji i zabiły niepoliczalnie więcej ludzi niż ganja. I jakby ganja była legalna przed dopalaczami amatorzy mocarza by pewnie żyli… Jeszcze jeden aspekt lepiej kupić u dilera trawkę ch. wie jaka czy w aktece/sklepie z atestem jakości i składem? Bo ja np czytam skład parowek i jak zawierają soje to nie kupuje bo to gówno. A ganja też byłby wybór. Kolejna sprawa jak ktoś chce się truc to niech się truje, czy fajki to nie trucizna czy alko to nie trucizna? A nie są nawet w 1/100 tak lecznicze jak prymitywna konopia indyjska. Podsumowując, coś wiesz i chwała ci za to. Ale myśl też trochę czasami i aspektach dookoła i analizuj fakty.

 • katolik

  Przeraża mnie narkomańskie chamstwo i propaganda. Ćpuny i inni nałogowcysą przyczyną całego zła na świecie. Nikt szanujący się tego g…a nie spróbuje. Najgorsi degeneraci próbowlai marihuany ona pozbawia ich krytycznego myślenia i empatii dwóch najbardziej ludzkich cech.

 • Bardzo kontrowersyjny temat artykuły ale artykuł sam w sobie genialny. Bardzo mądre słowa na temat konopi, która jest niedoceniana przez Polaków.

 • haniaaa

  Jestem najlepszym przykładem tego, że naturalne leczenie powinno asystować leczeniu u lekarzy. Miałem przerzuty w raku nerki do kości krzyżowej, śledziony i wątroby, oraz jedno małe ognisko w mózgu. Rodzina prosiła abym poddał się chemioterapii więc się poddałem ale nie okazała się skuteczna. Zdecydowałem się szukać alternatyw i zdecydowałem się na stosowanie olejków z CBD Metodę stosowałem 3 miesiące czyli 20 kropli dziennie i wykonałem badanie PET i zniknęły wszystkie przerzuty oprócz jednego w śledzionie. Ten ostatni przerzuty zniknął po 2 miesiacach razie stosowania CBD. Stosowałem zarówno chemioterapie i metodę naturalną. Nie wiem co było ważniejsze, ale skoro po chemioterapii nic dobrego się nie stało, wydaje mi się, że i bez niej metoda olej CBD wyleczyła mojego raka. Dziwne, że w szpitalach przypisuje się tylko i wyłącznie leki i promieniowanie. olej CBD 5 % essenz który stosowałem kupowałem online ze strony https://www.konopiafarmacja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ann Wigmore: Żywność, którą zjadamy może być albo najlepszym i najbardziej efektywnym lekarstwem albo najwolniej działającą trucizną”.
 • Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, jak będziesz a n a l f a b e t ą w zakresie własnego zdrowia.

 • David Suzuki: "Politycy, czy naukowcy, którzy mówią, że produkty GMO są bezpieczne, są albo bardzo głupi, albo kłamcami". 
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
Twitter